موزه تاریخ طبیعی فنلاند | معرفی – تصاویر – تاریخچه

موزه تاریخ طبیعی فنلاند | معرفی – تصاویر – تاریخچه

موزه تاریخ طبیعی فنلاند، ساختمانی که در حال حاضر موزه تاریخ طبیعی قرار دارد مربوط به سال 1913 میلادی است که در سال 1918 میلادی و پس از استقلال یافتن فنلاند …

موزه تاریخ طبیعی فنلاند، شهر هلسینکی پایتخت فنلاند در سواحل خلیج فنلاند و در جنوب این کشور واقع شده است. جمعیت شهر هلسینکی حدود 4.1 میلیون نفر بوده و مردم آن به زیان‌های فنلاندی و سوئدی صحبت می‌کنند. واحد پول کشور فنلاند یورو است که هنگام سفر و بازدید از جاهای دیدنی آن باید هزینه‌های ورودی به یورو پرداخت شود.

در سفر به این کشور و شهر هلسینکی می‌توان ساختمان‌هایی را به سبک معماری روسی دید؛ زیرا در گذشته فنلاند قسمتی از کشور روسیه بوده است. شهر هلسینکی به سبب داشتن آثار تاریخی و موزه‌های متعدد مورد توجه بسیاری از گردشگران در سراسر دنیا قرار گرفته است؛ در این مقاله با موزه تاریخ طبیعی فنلاند که یکی از آثار تاریخی مهم این کشور به شمار می‌رود صحبت می‌کنیم.

موزه تاریخ طبیعی فنلاند | یوروپ تورز

تاریخچه موزه تاریخ طبیعی

ساختمانی که در حال حاضر موزه تاریخ طبیعی قرار دارد مربوط به سال 1913 میلادی است که در سال 1918 میلادی و پس از استقلال یافتن فنلاند این ساختمان برای مدرسه دانش‌آموزان فنلاند استفاده شد. بعد از گذشت چندین سال و در 1923 میلادی دانشگاه هلسینکی این ساختمان را به یک موزه جانور شناسی تبدیل کرد. موزه تاریخ طبیعی فنلاند دارای 8000 مترمربع مساحت دارد و در سال 1988 شکل کنونی این موزه بازسازی گردید.

در طبقه اول این موزه می‌توان حیوانات تاکسیدرمی، اسکلت، بقایای حیوانات ماقبل تاریخ و سنگ‌های معدنی را مشاهده کرد. در طبقات بالاتر موزه نمایشگاه‌‌هایی از طبیعت فنلاند، طبیعت جهان و تاریخ زندگی به نمایش گذاشته شده است. وجود مجسمه گوزن شمالی جلوی موزه آن را به نمادی برای موزه تبدیل کرده است و در سالن لابی شمایل یک فیل آفریقایی وجود دارد.

درباره موزه تاریخ طبیعی

این موزه یک موسسه تحقیقاتی زیر نظر دانشگاه هلسینکی است که در سال 1988 میلادی تاسیس شد. هدف از افتتاح این موزه انجام تحقیقات علمی، عمومی و فعالیت‌های آموزشی بوده است. در موزه تاریخ طبیعی فنلاند می‌توان پرندگان عجیب و غریب، مدل‌های مختلف دایناسور، ماهی مرکب غول پیکر و قارچ‌های بزرگی را مشاهده کرد که تصویر کاملی از تاریخ ساکنان سیاره زمین را نشان می‌دهند.

بسیاری از این بخش برای بازدید بچه‌ها مناسب نیست و فقط مکان‌هایی که با یک دس کوچک نشانه گذاری شده مخصوص بازدید کودکان است. این موزه از لحاظ ساختمان‌ها و مکان‌ها به سه بخش موزه تاریخ طبیعی، باغ گیاه شناسی (Kaisaniemi ) و باغ گیاه شناسی کومپولا تقسیم می‌شود. در طی سالیان این موزه تغییرات زیادی کرده است؛ به عنوان مثال قطعه ‌ای از باغ گیاه‌شناسی کومپولا در سال ۱۸۶۹ ساخته شده و در سال ۲۰۱۴ به عنوان قطعه‌ای مستقل تقسیم‌بندی گردید.

درباره موزه تاریخ طبیعی | یوروپ تورز

قسمت‌ های مختلف موزه تاریخ طبیعی فنلاند

موزه تاریخ طبیعی در شهر هلسینکی فنلاند دارای چهار بخش شامل گیاه‌شناسی، جانورشناسی، زمین‌شناسی و دیرینه‌شناسی است که از سراسر جهان جمع آوری شده‌اند. این واحدهای تحقیقاتی برای هدف‌های علمی و آموزشی دایر شده‌اند و دانشجویان کارهای تحقیقاتی خود را در اینجا انجام می‌دهند.

  1. واحد گیاه‌شناسی: در این موزه گیاهان دارویی ملی کشور فنلاند که شامل ۳٫۳ میلیون نمونه گیاه، خزه و قارچ هستند، نگهداری می‌شوند. فعالیت مجموعه باغ‌های واحد گیاه شناسی برای آموزش و تحقیقات و تبادل بین‌المللی بذر و آموزش عمومی گیاهان انجام می‌گیرد. در این باغ‌ها به منظور آموزش و تحقیقات علمی مجموعه‌ای از گیاهان زنده پرورش و نگهداری می‌شوند.
  2. واحد جانورشناسی: تحقیقاتی که در این واحد انجام می‌شود در زمینه طبقه بندی سیستماتیک و جانورشناسی است و در این موزه جانورشناسی مجموعه‌ای حدود 8 میلیون نمونه حیوان نگهداری می‌شوند.
  3. واحد علوم طبیعی: موزه زمین شناسی محل نگهداری مجموعه ‌ای از ۳۵۰۰۰ نمونه ‌های سنگ و سنگ معدن، ۵۰۰ نمونه شهاب‌سنگ و ۶۰۰۰ فسیل است. همچنین در آزمایشگاه کرونولوژی سن نمونه‌‌ها را با روش ‌های فیزیکی مانند تاریخ‌گذاری رادیوکرب، لومینسانستحریک شده نوری تعیین می‌کنند.
قسمت‌ های مختلف موزه تاریخ طبیعی فنلاند | یوروپ تورز

جمع بندی

در موزه تاریخ طبیعی فنلاند علاوه بر بازدید از باغ گیاه شناسی، جانورشناسی و دیرینه شناسی می‌توان برای استراحت به کافه‌های آن و یا برای خرید سوغاتی به فروشگاه این موزه سرزد. در شهر هلسینکی می‌توان سایر جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی دیگری نظیر معماری اطراف میدان سنا و کلیسای سنگی زیرزمینی را دید.


سوالات متداول موزه تاریخ طبیعی فنلاند

قدمت این موزه به سال چند بر میگردد؟

ساختمانی که در حال حاضر موزه تاریخ طبیعی قرار دارد مربوط به سال 1913 میلادی است.

این مکان چگونه تبدیل به یک موزه شد؟

بعد از گذشت چندین سال و در 1923 میلادی دانشگاه هلسینکی این ساختمان را به یک موزه جانور شناسی تبدیل کرد.

قسمت های مختلف این موزه چه بخش هایی هستند؟

واحد گیاه‌شناسی، واحد جانورشناسی و واحد علوم طبیعی.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!