خانه تاریخی مای مانو | خانه ی عکاسی در بوداپست

خانه تاریخی مای مانو | خانه ی عکاسی در بوداپست

خانه تاریخی مای مانو بوداپست، که به عنوان خانه عکاسی مجارستان معرفی می‌شود، خانه هشت طبقه مای مانو عکاس امپریال و سلطنتی قرن نوزدهم است.

خانه تاریخی مای مانو بوداپست که به عنوان خانه عکاسی مجارستان معرفی می‌شود، خانه هشت طبقه مای مانو عکاس امپریال و سلطنتی قرن نوزدهم است. مای مانو به عنوان یکی از بهترین متخصصان در حوزه عکاسی پرتره کودکان است. نمای این ساختمان دارای تزئینات نئونازنسانی بوده و دقیقا همین موضوع باعث شده تا سازه به یکی از خارق العاده‌ترین مکان‌های تاریخی بوداپست تبدیل شود. در حال حاضر در طبقات مختلف این سازمان شاهد موزه‌های عکاسی و نقاشی مختلفی هستیم.

خانه تاریخی مای مانو | خانه ی عکاسی در بوداپست | یوروپ تورز

معرفی خانه تاریخی مای مانو بوداپست

خانه عکاسی کشور مجارستان، منحصر به فرد در اروپا، با هدف نمایش عکاسی ساخته شده است. این خانه یک ساختمان چند طبقه تحت حفاظت آثار تاریخی است که وظیفه اصلی آن ایجاد نمایشگاه‌های عکاسی تاریخی و معاصر مجارستانی و بین‌المللی است. خانه تاریخی مای مانو بوداپست در سال 1894 ساخته شد و برای خانه مشهورترین کلوپ موسیقی بوداپست به نام آریزونا که در سال 1931 افتتاح شد. مالکان آن توسط نازی‌‌های مجارستانی در سال 1944 اخراج شدند. بعد‌ها این ساختمان به عنوان یک مدرسه و سپس یک نمایشگاه برای استفاده توسط باشگاه اتومبیلرانان مجارستان به مدت سی سال معرفی می‌شد. گالری Mai Manó در طبقه اول و خانه عکاسان مجارستانی در طبقات دوم و سوم قرار دارند.

تاریخچه خانه مای مانو بوداپست

خانه تاریخی مای مانو در یک خانه استودیویی که در پایان قرن نوزدهم، به سفارش مای مانو عکاس سلطنتی ساخته شد و در همان زمان نیز به عنوان استودیوی او برای دهه‌‌ها تا سال 1931 کار می‌ کرد. آقای Manó یک عکاس کاملا تحسین شده در زمان خود بود و به عنوان متخصص پرتره کودک شناخته می‌شد. نمای بسیار تزئین شده ساختمان به وضوح در خدمت اهداف ایدئولوژیک بود و نشان می‌داد که آقای مانو می‌خواست گذشته‌ای را به تجارت جوان ببخشد که در آن زمان به سختی کسی آن را نوعی هنر می‌دانست.

خانه تاریخی مای مانو نمایشگاه‌های خود را در سه طبقه ارائه می‌دهد. در نیم ‌ساخت، در گالری کیس مانو، در کتاب‌فروشی، گاهی اوقات از آثار عکاسان تازه‌کار نمایشگاه‌‌هایی در مقیاس کوچک برگزار می‌‌کند. در چهار اتاق به هم پیوسته در طبقه اول، نمایش‌های موضوعی، نمایش‌های گروهی، نمایشگاه‌های گذشته نگر استادان کلاسیک از داخل و خارج از کشور برگزار می‌شود. در طبقه دوم، در اتاق‌‌های کنار استودیوی نور خورشید مای مانو، نمایشگاه‌‌های گذشته ‌نگر ممکن است ادامه پیدا کند یا مجموعه ‌ای منسجم از عکس ‌ها ارائه شود.

تاریخچه خانه مای مانو بوداپست | یوروپ تورز

استودیوی معروف Daylight House Mai Manó در طبقه دوم واقع شده است، که بازدیدکنندگان از طریق پلکان چوبی حکاکی شده اصلی که از گالری بزرگ طبقه اول منتهی می‌شود، به آن می‌رسند. طبقه دوم توسط پنجره‌های هنرمند مشهور شیشه‌ای، Miksa Róth تزئین شده است.

این موسسه نقش قابل توجهی در زندگی فرهنگی بوداپست و مجارستان ایفا می‌کند، در حالی که سازماندهی نمایشگاه‌ها و برنامه‌های خارج از کشور در فعالیت‌های این چنینی تاکید بیشتری دارند. شهرت عکاسان مشهور مجارستانی قرن بیستم فرصتی عالی برای بازیابی جایگاه قدیمی خود در دنیای عکاسی با معرفی نسل‌های پس از آن استادان بزرگ را در این خانه به دست می‌آورند.

اطلاعات عمومی در رابطه با خانه مای منو

دانستن اطلاعات عمومی در رابطه با خانه تاریخی مای منو می‌تواند به هنگام بازدید از این مکان مفید باشد:

نشانی:
VI Nagymező utca 20

تلفن:
14372665

سایت اینترنتی:
www.maimano.hu

ساعات دایر:
ظهر تا 19 سه شنبه

قیمت:
بزرگسال/دانش‌آموز 1500/700 فوت

اطلاعات عمومی در رابطه با خانه مای منو | یوروپ تورز

سخن پایانی

خانه تاریخی مای منو یکی از مهم‌ترین خانه‌های عکاسی در مجارستان به حساب می‌آید که بازدید از آن می‌تواند اطلاعات مفیدی در رابطه با تاریخ مجارستان و بوداپست را به شما بدهد. شما می‌توانید اطلاعات مفید‌تر و مهم‌تر در رابطه با این خانه را از طریق وبسایتی که آدرس آن را در اختیار شما قرار دادیم، مطالعه کرده و در صورت نیاز به رزرو از این همین وبسایت اقدامات لازم را انجام دهید. شما همچنین می‌توانید تصاویر بخش‌های مختلف این خانه را نیز از همین طریق مشاهده کنید.


سوالات متداول خانه تاریخی مای مانو بوداپست

هدف ساخت خانه تاریخی مای مانو بوداپست چه بود؟

خانه عکاسی کشور مجارستان، منحصر به فرد در اروپا، با هدف نمایش عکاسی ساخته شده است.

ویزگی های این خانه چیست؟

خانه تاریخی مای مانو نمایشگاه‌های خود را در سه طبقه ارائه می‌دهد. در نیم ‌ساخت، در گالری کیس مانو، در کتاب‌فروشی، گاهی اوقات از آثار عکاسان تازه‌کار نمایشگاه‌‌هایی در مقیاس کوچک برگزار می‌‌کند.

این مکان به درخواست چه کسی ساخته شد؟

خانه تاریخی مای مانو در یک خانه استودیویی که در پایان قرن نوزدهم، به سفارش مای مانو عکاس سلطنتی ساخته شد

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!