جزیره مورانو | معرفی – جاذبه ها – تصاویر

جزیره مورانو | معرفی – جاذبه ها – تصاویر

جزیره مورانو، در واقع متشکل از چند جزیره بسیار زیبا است که با استفاده از پل به یکدیگر راه دارند. این جزیره در شمال ونیز واقع در کشور ایتالیا بوده و در حدود …

جزیره مورانو در واقع متشکل از چند جزیره بسیار زیبا است که با استفاده از پل به یکدیگر راه دارند. این جزیره در شمال ونیز واقع در کشور ایتالیا بوده و در حدود یک و نیم کیلومتر با این شهر فاصله دارد. کارخانه‌‌های شیشه‌‌سازی متعددی در این جزیره وجود دارد که قدمت برخی از آنها به چند قرن پیش بر می‌ گردد. مورانو همچنین یک بندرگاه ماهیگیری پررونق نیز به شمار می‌آید. اغلب گردشگرانی که به ونیز سفر می‌ کنند به جزیره زیبای مورانو نیز سر زده و از جاذبه‌‌های گردشگری متعدد آن دیدن می‌ کنند.

جزیره مورانو | معرفی - جاذبه ها - تصاویر | یوروپ تورز

درباره جزیره مورانو بیشتر بدانیم

با رفتن به جزیره تاریخی مورانو وارد یک سفر دریایی مهیج و فوق العاده خواهید شد. مورانو شامل ۷ جزیره در فاصله بسیار کوتاه به یکدیگر است و در واقع نسخه‌‌ای کوچک از شهر ونیز را به شما نشان می‌ دهد. آب راه‌‌های عریضی که باعث اتصال این جزایر به یکدیگر شده‌اند برای بومیان این منطقه بسیار مهم و کاربردی هستند. صنعت شیشه‌سازی این جزیره مربوط به دوران قرون وسطی و رنسانس است که محصولات آن به اکثر نقاط دنیا صادر می‌ گردید.

در ادامه با مهم‌ترین جاذبه‌‌های گردشگری موجود در این جزیره آشنا خواهید شد.

موزه شیشه مورانو

موزه شیشه از معروف‌‌ترین موزه‌‌های فرهنگی در جزیره مورانو (Murano Island) ایتالیا است. این موزه در گذشته کاخ پادشاهان رومی به شمار می‌ آمد که از سال ۱۸۶۱ به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفت. اغلب آثار شیشه‌ای موجود در این موزه متعلق به هنر صنعتگران محلی جزیره مربوط به نیمه دوم قرن ۱۹ است.

رستوران کهن ماهی آلا

در جزیره قدیمی مورانو یک رستوران کهن نیز قرار دارد که در فاصله اندکی از یک کوره شیشه‌‌ای واقع شده است. این رستوران چند منظوره که در میان کارگاه‌‌های محلی مورانو وجود دارد به سرو انواع قهوه و نوشیدنی برتی گردشگران می‌ پردازد. علاوه بر این می‌ توانید برای صرف انواع غذاهای بومی و دریایی نیز به این رستوران قدیمی و جالب مراجعه کنید. البته این مجموعه رستوران از روز دوشنبه الی پنجشنبه باز بوده و آماده پذیرای مسافران و گردشگران است.

کلیسای سان دوناتا و سانتا ماریا

همان طور که اشاره شد جزیره مورانو سراسر جاذبه و اماکن دیدنی است که از جمله آنها می‌ توان کلیسای سان دوناتا و سانتا ماریا را نام برد که در واقع به دو قدیس تحت عنوان سنت دوناتو و سنت ماری اهدا گردیده است. معماری این کلیسا نشانگر دوران بیزانس بوده و از مصالحی مانند سنگ مرمر و آجر در ساخت آن استفاده شده است. همچنین از موزاییک‌‌های دوران بیزانس در ساخت پیاده‌ روهای کلیسا بهره گرفته شده که زیبایی منحصر به فردی به آن بخشیده است.

کلیسای سان دوناتا و سانتا ماریا | یوروپ تورز

کانال بزرگ در مورانو

همانند شهر ونیز این جزیره با استفاده از کانال بزرگی به دو بخش تقسیم گردیده است. بخش کوچکتر که چندان شلوغ نبوده به عنوان مکانی جهت تفریح و گشت و گذار گردشگران استفاده می‌ شود. در واقع این کانال به محلی جهت رفت و آمد تبدیل شده است.

کارگاه هنری شیاون

از دیگر اماکن دیدنی جزیره مورانو می‌ توان به کارگاه هنری شیاون اشاره کرد. در این کارگاه هنری و مشهور انواع محصولات هنری شگفت انگیز و اختراعاتی از جمله گلدان‌ها، چلچراغ‌ها، مجسمه‌ها و دیگر لوازم قدیمی وجود دارد که متعلق به تیم هنری شیاون است.

کاخ پلازا مولا

کاخ پلازا مولا از دیگر اماکن حیرت انگیز در مورانو ایتالیا است که قدمت آن به دوران رنسانس باز می‌ گردد. سبک‌‌های مختلف معماری این کاخ برای گردشگران بسیار دیدنی بوده و می‌ توانند پی به تاریخ بسیار قدیمی آن ببرند. همچنین وجود باغ بزرگی در کنار این کاخ به زیبایی‌‌ها و جذابیت‌‌های هر چه بیشتر آن افزوده است.

کاخ پلازا مولا | یوروپ تورز

سخن پایانی

در حال حاضر بیش از ۲۶۰ شرکت در جزیره مورانو وجود دارد که افراد بسیاری در آن شاغل هستند. اما این جزیره هنوز هم اماکن و جاذبه‌‌های گردشگری خود را حفظ کرده و به مکانی جذاب برای توریست‌‌ها و گردشگران تبدیل شده است. اغلب مسافرانی که به ونیز سفر می‌ کنند اوقاتی را برای دیدن جزایر این شهر از جمله مورانو نیز اختصاص می‌ دهند. شما هم می‌ توانید با سفر به این جزیره زیبا در ایتالیا از تفریحاتی مانند قایق سواری و… لذت برده و خاطراتی ماندگار را به ثبت برسانید.


سوالات متداول جزیره مورانو

جزیره مورانو در کجا واقع شده است؟

این جزیره در شمال ونیز واقع در کشور ایتالیا بوده و در حدود یک و نیم کیلومتر با این شهر فاصله دارد.

از معروف‌ترین جاذبه های گردشگری جزیره مورانو به کجا می‌توان اشاره کرد؟

موزه شیشه از معروف‌‌ترین موزه‌‌های فرهنگی در جزیره مورانو ایتالیا است.

ویژگی های جزیره مورانو چیست؟

همانند شهر ونیز این جزیره با استفاده از کانال بزرگی به دو بخش تقسیم گردیده است. بخش کوچکتر که چندان شلوغ نبوده به عنوان مکانی جهت تفریح و گشت و گذار گردشگران استفاده می‌ شود. در واقع این کانال به محلی جهت رفت و آمد تبدیل شده است.

یکی از مکان های حیرت انگیز جزیره مورانو چیست؟

کاخ پلازا مولا از دیگر اماکن حیرت انگیز در مورانو ایتالیا است که قدمت آن به دوران رنسانس باز می‌ گردد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!