گردشگری در پونته اسکالیگرو ایتالیا | یکی از مشهورترین نقاط دیدنی شهر ورونا

گردشگری در پونته اسکالیگرو ایتالیا | یکی از مشهورترین نقاط دیدنی شهر ورونا

پونته اسکالیگرو، یکی از جاذبه‌های گردشگری در شهر ورونا پونته اسکالیگرو ایتالیا است که به پل قلعه وکیو نیز شهرت دارد. این پل زیبا از مشهورترین نقاط دیدنی شهر …

یکی از جاذبه‌های گردشگری در شهر ورونا پونته اسکالیگرو ایتالیا است که به پل قلعه وکیو نیز شهرت دارد. این پل زیبا از مشهورترین نقاط دیدنی شهر ورونا می‌باشد که از رودخانه آدیجه می‌گذرد. توریست‌ها می‌توانند از بالای پونته اسکالیگرو به عنوان پل قرون وسطایی منظره‌ای چشم نواز از رودخانه و معماری اطراف را تماشا کنند. در این مقاله بیشتر با تاریخچه و معماری این پل تاریخی آشنا می‌شویم.

گردشگری در پونته اسکالیگرو ایتالیا | یکی از مشهورترین نقاط دیدنی شهر ورونا | یوروپ تورز

درباره پونته اسکالیگرو ایتالیا

پل قلعه وکیو توسط خانواده حاکم Scaligeri (اسکالیگری) در قرن چهاردهم ساخته شد و دو طرف رودخانه آدیجه در ورونا را به هم مرتبط کرد. پونته ۱۷٫۷۹ کیلومتر مربع مساحت دارد و ۱۴۷ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده ‌است. پل اسکالیگرو در استان بنونتو کشور ایتالیا واقع شده و ساخت آن به خوبی قدرت و ثروت خانواده اسکالیگرو را به نمایش می‌گذاشت؛ زیرا یک ساختار دفاعی و استراتژیکی مهم به شمار می‌رود.

پل پونته اسکالیگرو ایتالیا یک طاق منفرد دارد که ساخت آن با آجرهای قرمز انجام شده است و در دو طرف طاق برج‌های تاجدار ساخته شده‌اند. وجود این برج‌ها باعث افزایش جذابیت پل شده و ظاهر قلعه مانندی را به پل می‌دهند.

گردشگران می‌توانند با قدم زدن در امتداد پونته اسکالیگرو از تماشای ساختمان‌های تاریخی شهر و منظره رودخانه لذت ببرند. این پل موقعیت خوبی برای عکاسی دارد و می‌توان چشم‌انداز کلی از قرون وسطایی ورونا را در آن دید.

تاریخچه پل پونته اسکالیگرو

پل اسکالیگرو یا Ponte di Castelvecchio (پل قلعه وکیو) از نظر مورخان به عنوان «جسورانه‌ترین و شگفت‌انگیزترین آثار قرون وسطی در ورونا» شناخته می‌ شود. تقریبا بین سال‌های 1354 و 1356 میلادی و در عرض سه سال به دستور Cangrande (کانگراند) ساخته شده است.

این پل به قدری مستحکم بود که در طی پنج قرن و در شدیدترین حوادث همچنان سالم و دست نخورده باقی ماند. در سال 1802 پس از صلح لونویل، فرانسوی‌‌ها برجی را که در سمت چپ رودخانه قرار داشت و بخش بزرگی از قسمت دیوار پل را از بین بردند. در سال 1824 دکل اصلی که دچار فرسایش شده بود ترمیم گردید. همچنین ده سال بعد دیوارها بازسازی شدند و جاده‌ها را دوباره باز کردند.

پل پونته اسکالیگرو (Ponte Scaligero) ایتالیا به عنوان غول قرون وسطایی و همراه پل پونته پیترا با انفجار مین‌های آلمانی در غروب 25 آوریل سال 1945 میلادی با عقب نشینی نیروهای آلمانی به کلی از بین رفت؛ ولی کار بازسازی آن در فوریه سال 1949 میلادی آغاز شد و کار بازسازی در سال 1951 به جز برج قسمت سمت چپ به پایان رسید.

معماری پل پونته اسکالیگرو ایتالیا

پل قلعه وکیو توسط هر کسی که طراحی شده در واقع کار فوق العاده‌ای بوده که به طرز شگفت انگیزی در طی قرن‌ها قابل استفاده مانده است. طول پل پونته اسکالیگرو ایتالیا 150 متر و دهانه مرکزی آن به 50 متر می‌رسد و یکی از طولانی‌ترین پل‌ها در طی قرون وسطی به شمار می‌رود. قسمت بالایی پل با آجر قرمز رنگ و قسمت پایینی پل تا ارتفاع متر با سنگ مرمر سفید پوشیده شده است.

دو دکل عظیم این بنای تاریخی با پانزده سر ستون و تکه ‌هایی از نقش برجسته ‌های رومی ساخته شد. مسیر داخلی پل پونته بیش از چهارصد فوت طول و بیشتر از هفت فوت ارتفاع داشته و در ستون‌ها دارای شکاف‌هایی است. در انتهای پل پونته اسکالیگرو دو برنج مرتفع نیز قرار دارد.

معماری پل پونته اسکالیگرو ایتالیا | یوروپ تورز

جمع بندی

پل اسکالیگرو بر روی رودخانه آدیجه در شهر ورونا و سمت شمال ایتالیا ساخته شده است. این پل مستحکم حالتی قوسی داشته و در زمان ساخت خود بزرگترین دهانه پل در جهان به شمار می‌رفت که ارتفاع آن 48.70 متر بود. پل پونته اسکالیگرو ایتالیا توسط کانگراند دوم دلا اسکالا ساخته شد تا بتواند در زمان شورش مردم از دست آن‌ها بگریزد.
استحکام ساخت و ساز این پل سبب شد تا اواخر قرن هجدهم دست نخورده بماند؛ ولی در همین زمان برج سمت چپ پل توسط سربازان فرانسوی ویران شد.


سوالات متداول پونته اسکالیگرو

ویژگی های پل پونته اسکالیگرو ایتالیا چیست؟

طول پل پونته اسکالیگرو ایتالیا 150 متر و دهانه مرکزی آن به 50 متر می‌رسد و یکی از طولانی‌ترین پل‌ها در طی قرون وسطی به شمار می‌رود. قسمت بالایی پل با آجر قرمز رنگ و قسمت پایینی پل تا ارتفاع متر با سنگ مرمر سفید پوشیده شده است.

پل پونته اسکالیگرو ایتالیا چقدر مساحت دارد؟

پونته ۱۷٫۷۹ کیلومتر مربع مساحت دارد و ۱۴۷ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده ‌است.

پل پونته اسکالیگرو ایتالیا چه سالی و به دستور چه کسی احداث شد؟

تقریبا بین سال‌های 1354 و 1356 میلادی و در عرض سه سال به دستور Cangrande (کانگراند) ساخته شده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!