کلیسای جامع میلان | تاریخچه – آدرس – تصاویر

کلیسای جامع میلان | تاریخچه – آدرس – تصاویر

کلیسای جامع میلان، که قدمت آن به ۶۰۰ سال قبل برمی‌گردد، در شهر میلان ایتالیا و در میدان دل دوئومو قرار گرفته است. این کلیسای تاریخی که یکی از زیباترین …

کلیسای جامع میلان که قدمت آن به ۶۰۰ سال قبل برمی‌گردد، در شهر میلان ایتالیا و در میدان دل دوئومو قرار گرفته است. این کلیسای تاریخی که یکی از زیباترین معماری‌های جهان را دارد، در ایتالیا به عنوان دومین کلیسای بزرگ این کشور شناخته می‌شود. در صورتی که قصد سفر به میلان ایتالیا را داشته باشید، یکی از جاذبه‌های گردشگری میلان که باید حتماً از آن دیدن کنید، کلیسای دوئومو یا کلیسای جامع میلان است.

کلیسای جامع میلان | تاریخچه - آدرس - تصاویر | یوروپ تورز

تاریخچه کلیسای جامع میلان

اگر بخواهیم درباره تاریخچه این کلیسای زیبا و عجیب و غریب صحبت کنیم بهتر است در ابتدا بگوییم که ۵۸۲ سال طول کشیده تا این کلیسا توسط معماران، سنگ تراشان و هنرمندان ساخته شود. همین نکته کافی است تا بدانید این کلیسا تا چه اندازه زیبا و منحصر به فرد است. بعضی از کارشناسان معماری جهان، عقیده دارند که معماری کلیسای جامع میلان به قدری شگفت انگیز است که در کل جهان به عنوان یک بنای منحصر به فرد و بی‌نظیر شناخته می‌شود.

گفته می‌شود که این کلیسا در زمان رومی‌ها در شهر میلان ساخته شده است. نخستین بار یک کلیسا در این محل به نام سانتا ماریا ماجوره ساخته شد که سال ساخت آن مربوط به سال ۳۵۵ پس از میلاد مسیح است.

سپس یک کلیسای دیگر با نام سانتا تسلا در سال ۸۳۶ پس از میلاد مسیح ساخته شد. اما متاسفانه هر دوی این کلیساها به خاطر یک آتش سوزی عظیم در سال ۱۰۷۵ بعد از میلاد تخریب شدند. به همین خاطر مقامات شهر میلان و فرمانروای این شهر تصمیم گرفتند که در سال ۱۳۸۶ یک کلیسای جدید در این منطقه بسازند.

همین شد که کلیسای دوئومو با معماری منحصر به فرد خود به وجود آمد. اما همان‌طور که گفتیم ساخت این کلیسا بیش از ۵۰۰ سال طول کشیده، بنابراین اگر بخواهیم درباره تاریخچه این کلیسا و معماران آن صحبت کنیم باید یک کتاب بنویسیم. به همین خاطر به صورت مختصر درباره آن، مطالبی را ارائه می‌کنیم.

در ابتدا ساخت کلیسای دوئومو ۱۰ سال طول کشید تا با استفاده از سبک‌های معماری جدید گوتیک و لومباردی این بنا ساخته شود. اما در سال ۱۴۰۲ به خاطر اینکه فرمانروای میلان از دنیا رفت ساخت آن متوقف شد.

مجدداً در سال ۱۴۸۰ فعالیت‌های گسترده‌ای برای ساخت دیوارها و سقف آن آغاز شد. در سال ۱۶۳۸ یعنی در قرن هفدهم میلادی هم مجدداً ادامه ساخت کلیسا به سبک باروک از سر گرفته شد و نماهای بیرونی آن نیز به سبک گوتیک طراحی شد.

ریزه کاری‌های نمای این کلیسا از سال ۱۶۴۹ به بعد آغاز شد. اما کار ساخت و طراحی آن تا قرن بیستم نیز ادامه داشت. اگرچه در ۱۹۶۵ گفته می‌شد که پروسه ساخت این کلیسا پایان یافته، اما تا امروز هم ریزه کاری‌هایی وجود دارد که هنوز تکمیل نشده است.

معماری کلیسای جامع میلان

کلیسای جامع میلان (Duomo di Milano) یک کلیسای گوتیک است که بعد از کلیسای سویل در اسپانیا از نظر مساحت و بزرگی در رتبه دوم قرار می‌گیرد. این کلیسای تاریخی که دارای یک طاق کامل به ارتفاع ۴۵ متر است با استفاده از طراحی‌های گوناگون ساخته شده است.

معماری کلیسای جامع میلان | یوروپ تورز

این کلیسا دارای ۵۲ ستون است که بعضی از آن‌ها نزدیک به ۲۵ متر ارتفاع دارند. برای صحبت از عظمت معماری این کلیسا همین که بدانید ۱۳۵ مناره دارد، کفایت می‌کند. در این کلیسا بالغ بر ۳۴۰۰ مجسمه و پیکره استفاده شده است که طراحی آن‌ها به سبک آرت دکو و گوتیک می‌باشد.

معروف‌ترین تندیس این کلیسا مجسمه سانتا بیارتولومه فلید است. این تندیس به خاطر ظاهر عجیب و غریب و روح مانندی که دارد، مورد توجه اکثر گردشگران قرار می‌گیرد.

برای ساخت این کلیسا از سنگ‌های مرمر سفید، قرمز و سیاه استفاده شده است. نمای داخلی آن بسیار جذاب و آراسته است، اما نمای داخلی نشان دهنده این است که این محل برای ریاضت و عبادت طراحی شده است.

کلیسای جامع میلان کجاست؟

گردشگرانی که قصد دیدن کلیسای جامع شهر میلان را دارند، برای دیدن آن باید به شهر میلان سفر کنند و به میدان دل دوئومو بروند. این کلیسا که ساخت آن از سال ۱۳۸۶ آغاز شد و در نهایت در سال ۱۸۰۵ میلادی و با دستور ناپلئون بناپارت تمام شد، یکی از جاذبه‌های گردشگری میلان ایتالیا محسوب می‌شود.

آدرس: ایتالیا، میلان، Piazza del Duomo،20122

زمان بازدید از کلیسای جامع میلان

کلیسای جامع میلان هر روز هفته از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ عصر باز است و گردشگران می‌توانند برای دیدن آن به میدان دل دوئومو بروند.
آخرین ورودی‌ها در ساعت ۶ بعد از ظهر می‌شوند. بنابراین اگر پس از ساعت ۶ به کلیسا برسید، دیگر نمی‌توانید بلیط تهیه کنید.
بهترین زمان بازدید از کلیسای جامع میلان ابتدای صبح است. چرا که شما زمان کافی برای دیدن این کلیسا را دارید و می‌توانید به راحتی از بخش‌های مختلف به خصوص تراس پشت بام کلیسا که برای گردشگران جذابیت زیادی دارد، دیدن کنید.
ماه‌های سپتامبر، اکتبر و اوایل ماه می‌برای دیدن این کلیسا بسیار مناسب هستند. بازدید از این کلیسا نیز ممکن است 1 الی 3 ساعت طول بکشد.

نکات مهم برای تهیه بلیط کلیسای جامع میلان

قبل از خرید و رزرو بلیط این کلیسا باید بدانید که قصد دیدن چه قسمت‌هایی از کلیسا را دارید. زیرا هر یک از این بلیط‌ها دارای هزینه‌های متفاوتی هستند.

  • به عنوان مثال اگر شما می‌خواهید پشت بام، موزه کلیسا، منطقه باستان‌شناسی و … را هم ببینید، باید بلیط‌های مربوط به آن‌ها را تهیه کنید.
  • اگر بخواهید از پله‌ها استفاده کنید یا با آسانسور به طبقات بالایی بروید و از پشت بام دیدن کنید، باز هم قیمت بلیط فرق می‌کند.
  • بلیط این کلیسا به دو صورت معمولی و فست پس به فروش می‌رسد. افرادی که بلیط‌های معمولی را تهیه کنند، می‌توانند ابتدا کلیسای جامع را ببینند و سپس از پله‌ها یا آسانسور برای رسیدن به پشت بام استفاده کنند و در نهایت پشت بام کلیسا را ببینند. اما افرادی که بلیط Fast Pass را تهیه می‌کنند، ابتدا به پشت بام می‌روند و سپس با پله یا آسانسور به داخل کلیسا می‌آیند و دیگر ناچار نیستند در صف‌های طولانی منتظر بمانند.
  • امکان استفاده از راهنما نیز هنگام دیدن کلیسا وجود دارد که هزینه‌های بیشتری در بر دارد.
  • بعضی از افراد هم هستند که نمی‌دانند امکان بازدید از پشت بام کلیسا وجود دارد و بلیطی تهیه می‌کنند که ارزان‌تر است، اما این افراد هم می‌توانند از بلیط‌های لحظه آخری بازدید از پشت بام کلیسا استفاده کنند و هزینه آن را بپردازند.
  • قیمت بلیط برای افراد بزرگ سال یعنی بالای ۱۹ سال، ۲۰ یورو است. اما اگر بخواهید پشت بام کلیسا را هم ببینید، قیمت بلیط ۳۳ یورو است.
  • افرادی که بخواهند از این کلیسا دیدن کنند، باید حتماً لباس‌های مناسب به تن داشته باشند. پوشیدن دامن‌های کوتاه، پیراهن‌هایی که پشت آن‌ها برهنه است و استفاده از کلاه مجاز نیست. حتی مردان نیز باید در پوشیدن شلوارک تجدید نظر کنند و لباسی بپوشند که ران‌های آن‌ها را نشان نمی‌دهد.
نکات مهم برای تهیه بلیط کلیسای جامع میلان | یوروپ تورز

کلام پایانی

در صورتی که قصد خرید تور ایتالیا را دارید، حتماً باید در سفر خود از کلیسای جامع میلان دیدن کنید. در این نوشتار درباره تاریخچه، معماری و بهترین زمان بازدید از کلیسای جامع میلان صحبت کردیم.


سوالات متداول کلیسای جامع میلان

کلیسای جامع میلان چند سال قدمت دارد؟

قدمت کلیسای جامع میلان به ۶۰۰ سال قبل برمی‌گردد.

کلیسای جامع میلان چه روز هایی دایر است؟

کلیسای جامع میلان هر روز هفته از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ عصر باز است و گردشگران می‌توانند برای دیدن آن به میدان دل دوئومو بروند.

قیمت بلیط برای بازدیدکنندگان کلیسای جامع میلان چقدر است؟

قیمت بلیط برای افراد بزرگ سال یعنی بالای ۱۹ سال، ۲۰ یورو است. اما اگر بخواهید پشت بام کلیسا را هم ببینید، قیمت بلیط ۳۳ یورو است.

بهترین زمان بازدید از کلیسای جامع میلان چه زمانی است؟

بهترین زمان بازدید از کلیسای جامع میلان ابتدای صبح است. چرا که شما زمان کافی برای دیدن این کلیسا را دارید و می‌توانید به راحتی از بخش‌های مختلف به خصوص تراس پشت بام کلیسا که برای گردشگران جذابیت زیادی دارد، دیدن کنید.

آدرس کلیسای جامع میلان کجاست؟

آدرس: ایتالیا، میلان، Piazza del Duomo،20122

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!