بازدید از موزه هنر های معاصر لودویگ بوداپست

بازدید از موزه هنر های معاصر لودویگ بوداپست

موزه هنر های معاصر لودویگ بوداپست، یکی از مهم‌ترین موزه‌های کشور مجارستان و همچنین یکی از جامع‌ترین مجموعه هنرهای بین‌المللی است که از 50 سال گذشته …

موزه هنر های معاصر لودویگ بوداپست یکی از مهم‌ترین موزه‌های کشور مجارستان و همچنین یکی از جامع‌ترین مجموعه هنرهای بین‌المللی است که از 50 سال گذشته، آثار بسیار مهمی را در خود جای داده است. در واقع هدف قرار دادن این آثار، نزدیک کردن شرق به غرب بوده که به خوبی نیز این کار انجام شده است؛ زیرا تقریبا 70 قطعه نقاشی معاصر از بهترین نقاشان جهان نظیر آمریکایی پاپ هنر، مانند قطعات اندی وارهول، روی لیختن اشتاین، کلاس اولدنبورگ و جاسپر جونز، و همچنین آثار قابل توجهی از هیپراگلیسم از چاک بست، مالکور مورلی و ریچارد استس است.

بازدید از موزه هنر های معاصر لودویگ بوداپست | یوروپ تورز

معرفی موزه هنر های معاصر لودویگ

موزه هنر های معاصر لودویگ بوداپست (Ludwig Museum) تنها مجموعه عمومی در کشور مجارستان است که هنرمندان داخلی و بین‌المللی را در یک پلت فرم مشترک ارائه می‌دهد. بنابراین، به عنوان یک مرکز منطقه‌ای در اروپای مرکزی، نقش تعیین کننده‌ای در صحنه هنر معاصر ایفا می‌کند.

زوج آلمانی، ایرنه و پیتر لودویگ، بنیانگذاران موزه لودویگ، بوداپست، مجموعه‌ای از بیش از دوازده هزار قطعه از آثار هنری از دوران باستان تا هنر معاصر داشتند. آثار هنری که توسط لودویگ‌ها اهدا یا به امانت داده شده بودند، در 30 موزه در سراسر جهان از جمله موسسات بوداپست، کلن، وین و پکن به نمایش گذاشته می‌شوند.

موزه هنر های معاصر لودویگ بوداپست شاهکارهای هنر مدرن و معاصر را جمع آوری و نمایش می‌دهد. مجموعه دائمی آن که نزدیک به 600 مورد آثار دارد، قطعات ارزشمند هنر پاپ آمریکایی (اندی وارهول، کلاس اولدنبرگ، رابرت راشنبرگ و غیره) را حفظ می‌کند. این موزه در واقع ضمن تمرکز بر هنر اروپای شرقی و مرکزی، تاکید ویژه‌ای نیز بر ارائه هنر مجارستان از دهه 60 تا امروز در یک زمینه بین‌المللی دارد.

معرفی موزه هنر های معاصر لودویگ | یوروپ تورز

نگاهی به ساختمان موزه لودویگ

از سال 2005 موزه هنر های معاصر لودویگ بوداپست در مجموعه ساختمانی چشمگیر کاخ هنر قرار دارد و 12000 متر مربع را اشغال می‌کند. این موزه به عنوان نهاد اصلی صحنه هنری داخلی و بین‌المللی، خود را وقف تحقیقات مستمر و همچنین ارائه نتایج قابل توجه، نقاط عطف رادیکال و هنرمندان مهم هنر معاصر می‌کند.

موزه وظیفه اصلی خود را میانجیگری در هنر معاصر و همچنین ارائه یک انتخاب کیفی و همچنین ارائه چنین موقعیت هنری می‌داند که با حساسیت مشکلات اجتماعی، هنری و فلسفی را منعکس کند. لودویگ به دلیل برنامه‌های محبوب خود (برنامه‌های الهام گرفته از هنرهای متحد، سخنرانی‌های آموزشی، رویدادهای اختصاصی، کارگاه‌های آموزشی موزه)، همچنین به دلیل فعالیت‌هایی که برای متخصصان در نظر گرفته شده است (آموزش متصدی، تحقیقات آموزشی و موزه شناسی موزه، برنامه هنرمند در محل اقامت) به یک عامل تعیین‌کننده در مورد فرهنگ بصری مجارستان و منطقه تبدیل شده است.

مجموعه هابریچ: مدرنیسم و اکسپرسیونیسم، مهم‌ترین بخش موزه لودویگ

زمانی که یوزف هابریچ مجموعه هنری خود را درست پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال 1946 به شهر کلن داد، مردم کلن آن را پیامی از دنیای بهتر تلقی کردند. پس از مدت‌‌ها گمان بر گم شدن آن ‌ها، نقاشی ‌های اکسپرسیونیست‌‌های آلمانی و دیگر هنرمندان مدرنیست که در طول جنگ مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و «منحط» تلقی می‌‌شدند، ناگهان به شهروندان شهر تعلق گرفت. مدت ‌ها بعد، این سنگ بنای مجموعه موزه لودویگ و در نتیجه یکی از مهم‌‌ترین موزه‌‌های هنر مدرن و معاصر در اروپا شد.

این کمک وکیل کلن اکنون به عنوان مجموعه در هاوبریچ در موزه هنر های معاصر لودویگ بوداپست شناخته می‌شود. این مجموعه شامل آثار اصلی اکسپرسیونیسم و عینیت جدید، با شاهکارهایی مانند پرتره دکتر هانس کوخ اثر اتو دیکس (1921) و Halbakt mit Hut اثر ارنست لودویگ کرشنر (1911) و همچنین آثاری از ماکس بکمن، مارک شاگال، اریش هکل، کارل اشمیت روتلاف، آگوست مکه، هاینریش هورل، ویلهلم لمبروک و پائولا مدرسون بکر است.

مجموعه هابریچ: مدرنیسم و اکسپرسیونیسم، مهم‌ترین بخش موزه لودویگ | یوروپ تورز

سخن پایانی

موزه هنر های معاصر لودویگ بوداپست از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که بخش هابریچ یکی از مهم‌ترین آنها به لحاظ تاریخی است. شما می‌توانید در تمامی طول هفته از ساعت 10 صبح تا 10 شب از این موزه بازدید کنید. البته این ساعت ممکن از در روزهایی که با تعطیلات رسمی به دلیل مناسب‌های مختلف رو به رو هستیم، تغییر کند.


سوالات متداول موزه هنر های معاصر لودویگ بوداپست

موزه هنرهای معاصر لودویگ چگونه جایی است؟

موزه هنرهای معاصر لودویگ (Ludwig Museum) تنها مجموعه عمومی در کشور مجارستان است که هنرمندان داخلی و بین‌المللی را در یک پلت فرم مشترک ارائه می‌دهد.

ویژگی های این مکان چیست؟

از سال 2005 موزه هنرهای معاصر لودویگ در مجموعه ساختمانی چشمگیر کاخ هنر قرار دارد و 12000 متر مربع را اشغال می‌کند. این موزه به عنوان نهاد اصلی صحنه هنری داخلی و بین‌المللی، خود را وقف تحقیقات مستمر و همچنین ارائه نتایج قابل توجه، نقاط عطف رادیکال و هنرمندان مهم هنر معاصر می‌کند.

ساعات بازدید از این ماکان چگونه است؟

شما می‌توانید در تمامی طول هفته از ساعت 10 صبح تا 10 شب از این موزه بازدید کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!