میدان اصلی کراکوف | هر آنچه که قبل از رفتن به این مکان باید بدانید

میدان اصلی کراکوف | هر آنچه که قبل از رفتن به این مکان باید بدانید

میدان اصلی کراکوف، میدان اصلی کراکوف از دیدنی‌ترین مکان‌های لهستان است. این میدان در قسمت قدیمی شهر قرار دارد و کارکرد اصلی آن از ابتدا برای کسب و …

آیا شما هم از علاقمندان سفر به لهستان هستید؟ آیا تا به حال درباره میدان اصلی کراکوف و جاذبه گردشگری آن شنیده‏اید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا درباره یکی از مهم‏ترین مقاصد گردشگری لهستان صحبت کنیم و اطلاعات لازم درباره آن را به شما بدهیم.

میدان اصلی کراکوف | یوروپ تورز

درباره شهر کراکوف بیشتر بدانیم

بهتر است قبل از اینکه درباره میدان اصلی شهر کراکوف بدانیم کمی درباره این شهر صحبت کنیم و با آن آشنا شویم.‌ کراکوف یکی از شهرهای بزرگ و قدیمی در کشور لهستان است که بعد از ورشو پایتخت این کشور جز پر بازدیدترین‌ها قرار گرفته است.

این شهر ابتدا پایتخت لهستان بود و بعد از آن ورشو جای آن را گرفت. کراکوف یکی از شهرهای مهم فرهنگی در اروپا است و از زیباترین آن‌ها به شمار می‌آید. در سال ۲۰۰۰ این شهر پایتخت فرهنگی اروپا شد و از آن زمان به بعد بسیار مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفت. وجود ساختمان‌ها و مکان‌های قدیمی بسیار زیبا در این شهر باعث شده تا توجه همگان به آن جلب شود‌. یکی از این این مکان‌ها میدان اصلی کراکوف است که در ادامه بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با میدان اصلی کراکوف

میدان اصلی کراکوف از دیدنی‌ترین مکان‌های لهستان است. این میدان در قسمت قدیمی شهر قرار دارد و کارکرد اصلی آن از ابتدا برای کسب و کار و تجارت بوده است. پس از اینکه در سال ۱۲۴۱ مغول‌ها با حمله به لهستان این میدان را از بین ببرند اما در سال ۱۲۵۷ دوباره بازسازی شد و هم اکنون جز میراث تاریخی لهستان است.

هر ضلع این میدان به سه خیابان می‌رسد که هر سه خیابان‌های اصلی شهر هستند و رسیدن به میدان از آن‌ها ساده‌تر است. خیابان Grodzka از بقیه قدیمی‌تر است که میدان را به قلعه واول وصل می‌‌کند. شما می‌توانید از میدان به این قلعه هم بروید. در ابتدا میدان اصلی کراکوف غرفه‌های کمی از بازاز و مغازه داشت ولی هم اکنون بسیار زیاد شده است و شما می‌توانید خرید خود را نیز از آن‌جا انجام دهید. این میدان رویدادهای تاریخی بسیاری را نیز دیده است و اتفاق‌های مهمی در آن افتاده که همه در تاریخ آن ثبت شده است‌.

شما با رفتن به این میدان می‌توانید از مکان‌های تاریخی زیادی دیدن کنید و عکس‌های زیبای بسیاری را بگیرید. بناهایی که دور این میدان قرار دارند کلیسای سنت ماری، کلاث هال و سالن شهر است که شکوه و عظمت بسیار زیاد دارد.‌

آشنایی با میدان اصلی کراکوف | یوروپ تورز

چه زمانی برای سفر به کراکوف مناسب است؟

بعد از اینکه درباره میدان اصلی کراکوف دانستیم و درباره این شهر نیز اطلاعات لازم را به دست آوردیم بهتر است درباره زمان سفر به این کشور و شهر بگوییم. اصولا لهستان کشوری با آب و هوای سرد و متعدل است. این یعنی سفر در زمستان اصلا گزینه خوبی نیست.

کراکوف تابستان‌های کوتاه اما معتدلی دارد شما می‌توانید برای تور گردشگری خود این زمان را انتخاب کنید. بهار هم گزینه خوبی برای سفر به این شهر است با این حال باید انتظار شب‌های سرد را داشته باشیم. پس سفر در زمستان را فراموش کرده و برای رفتن به این شهر فقط تابستان و بهار را انتخاب کنید.

شرایط سفر و اقامت در کراکوف به چه صورت است؟

پرواز تهران به کراکوف در روزهای خاصی در حال انجام است. شما برای سفر به این شهر نیاز به ویزای گردشگری دارید که این ویزا برای لهستان سریع دریافت می‎شود. با این حال بهتر است کارهای سفر خود را به یک آژانس مسافرتی بسپارید و از آن‏ها بخواهید تا تورهای خود را به شما معرفی کنند و یا اینکه بلیط و ویزا را برای شما خریداری کنند.

هم‏چنین بعد از رسیدن به این شهر اگر با تور مسافرت کرده باشید می‏توانید هتل‏های مناسب نزدیک به میدان اصلی کراکوف را برای اقامت انتخاب کنید. در غیر این صورت باید هتل خود را از ایران رزرو کنید. هتل‏های بسیاری در این شهر وجود دارند زیرا مقصد گردشگری افراد بسیاری است.

شرایط سفر و اقامت در کراکوف به چه صورت است؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

میدان اصلی کراکوف یکی از مهم‏ترین و اصلی‏تری مقاصد گردشگری این شهر است. از این رو در این مطلب به این میدان پرداخته و تمامی اطلاعات درباره سفر به این شهر و دیدن میدان را برای شما بررسی کردیم. هم‏چنین زمان مناسب سفر و اقامت را نیز برای شما بیان کردیم.


سوالات متداول میدان اصلی کراکوف

میدان اصلی کراکوف در جا قرار دارد و در چه راستایی استفاده میشود؟

این میدان در قسمت قدیمی شهر قرار دارد و کارکرد اصلی آن از ابتدا برای کسب و کار و تجارت بوده است.

چه زمانی برای سفر و دیدن از میدان اصلی کراکوف مناسب است؟

کراکوف تابستان‌های کوتاه اما معتدلی دارد شما می‌توانید برای تور گردشگری خود این زمان را انتخاب کنید. بهار هم گزینه خوبی برای سفر به این شهر است با این حال باید انتظار شب‌های سرد را داشته باشیم. پس سفر در زمستان را فراموش کرده و برای رفتن به این شهر فقط تابستان و بهار را انتخاب کنید.

چگونه به میدان اصلی کراکوف سفر کنیم؟

بهتر است کارهای سفر خود را به یک آژانس مسافرتی بسپارید و از آن‏ها بخواهید تا تورهای خود را به شما معرفی کنند و یا اینکه بلیط و ویزا را برای شما خریداری کنند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!