قلعه واول لهستان | تاریخچه – عکس – بخش های مختلف

قلعه واول لهستان | تاریخچه – عکس – بخش های مختلف

قلعه واول لهستان، قدمت این قلعه تاریخی مربوط به قرون سیزده و چهارده میلادی است که در ساخت و ساز آن سه سبک معماری گوتیک، رنسانس و قرون وسطا دیده می‌شود.

قلعه واول لهستان: کشور لهستان یکی از کشورهای دیدنی و زیبا در مرکز اروپا است که سالانه توریست‌های بسیاری مشتاقانه برای بازدید از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن به این کشور سفر می‌کنند. قلعه‌های تاریخی و ساختمان‌هایی با سبک معماری خاص و قدیمی نشان دهنده قدمت تاریخی و میراث باستانی این کشور است. از معروف‌ترین مکان‌های تاریخی لهستان، قلعه واول در محله قدیمی شهر کراکوف است که در گذشته محلزندگی پادشاهان بوده و به همین دلیل اهمیت تاریخی زیادی دارد و در حال حاضر به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است.

قلعه واول لهستان | یوروپ تورز

تاریخچه قلعه واول

قدمت این قلعه تاریخی مربوط به قرون سیزده و چهارده میلادی است که در ساخت و ساز آن سه سبک معماری گوتیک، رنسانس و قرون وسطا دیده می‌شود. بعد از آتش سوزی بزرگی که در سال 1595 میلادی در قلعه واول رخ داد قسمت‌های زیادی از آن آسیب دید که بعدها با عملیات بازسازی متعددی مرمت شد.

زمانی که پایتخت کشور لهستان از کراکوف به ورشو منتقل شد این قلعه نیز مورد بی‌توجهی قرار گرفت که موجب آسیب آن در جریان حمله سوئدی‌ها و اتریشی‌ها گردید؛ عملیات بازسازی دیگری در سال 1905 روی این قلعه صورت گرفت. در سال 1930 قلعه واول لهستان به عنوان موزه هنری افتتاح گردید و در آنجا انواع مجسمه‌ها، نقاشی‌ها، پارچه‌ها، گنجینه‌ها و جواهرات پادشاهی به نمایش گذاشته شد.

تاریخچه قلعه واول | یوروپ تورز

بخش‌ های مختلف قلعه واول لهستان

قلعه واول روی تپه‌ای واقع شده که اطراف آن فضای سبزی فراگرفته است؛ به همین دلیل از بالای این قلعه می‌توان چشم‌انداز زیبایی از شهر را تماشا کرد. ساختمان قلعه به رنگ کرم و با سقف‌های قرمز روی تپه خودنمایی کرده و گردشگران را به سوی خود جذب می‌کند. برای بازدید از قلعه واول می‌توان هر روز ساعت 10 صبح تا 17 بعداز ظهر به جز دوشنبه‌ها مراجعه کرد.

  1. اتاق‌های تاریخی گوتیک: در این اتاق‌های تاریخی می‌توان گنجینه‌های ارزشمند پادشاهی نظیر جواهرات گرانبها را از نزدیک تماشا کرد که طی حوادث تاریخی و غارت‌های متعدد محفوظ مانده‌اند و امروز در این مکان نگهداری می‌شوند.
  2. کلیسا: در کنار قلعه واول لهستان کلیسایی وجود دارد که محل تاجگذاری بیش از ۳۶ پادشاه لهستان بوده است. علاوه بر این در این کلیسا دخمه زیرزمینی قرار دارد که مدفن پادشاهان و شخصیت‌های تاریخی و هنری لهستان می‌باشد.
  3. برج سندومیرسکا: این برج یکی از دو برج آتش قلعه واول است که برای رسیدن به قسمت بالای آن باید 137 پله را طی کرد.
  4. باغ‌های سلطنتی: باغ‌های واول تنها باغ‌های رنوسانس بازسازی شده ی‌لهستان هستند که قدمت آن‌ها به سال 1540 میلادی می‌رسد. می‌توان هر روز از ساعت ۱۱ صبح تا ۳ عصر از این باغ دیدن کرد.
بخش‌ های مختلف قلعه واول لهستان | یوروپ تورز

جمع بندی

قلعه واول لهستان در گذشته و از قرن 14 تا 18 میلادی محل سکونت پادشاهان متعددی بوده است ولی در حال حاضر به موزه تاریخی تبدیل شده که آثار هنری و جواهرات سلطنتی بسیاری را می‌توان در آنجا دید.


سوالات متداول قلعه واول لهستان

قلعه واول در کجای لهستان قرار دارد؟

قلعه واول در محله قدیمی شهر کراکوف است که در گذشته محلزندگی پادشاهان بوده و به همین دلیل اهمیت تاریخی زیادی دارد و در حال حاضر به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است.

قدمت این قلعه به چندسال قبل بر میگردد؟

قدمت این قلعه تاریخی مربوط به قرون سیزده و چهارده میلادی است.

در چه روزهایی و در چه ساعاتی میتوان برای دیدن از این قلعه رفت؟

برای بازدید از قلعه واول می‌توان هر روز ساعت 10 صبح تا 17 بعداز ظهر به جز دوشنبه‌ها مراجعه کرد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!