موزه قیام ورشو | معرفی – طریقه بازدید – تصاویر

موزه قیام ورشو | معرفی – طریقه بازدید – تصاویر

موزه قیام ورشو، در این شهر بناها و امکان تاریخی بسیاری نظیر موزه کوپرنیک، موزه تاریخ طبیعی و موزه قیام ورشو قرار دارند که دیدن از آن‌ها می‌تواند سفر تاریخی …

موزه قیام ورشو، شهر ورشو از بزرگترین شهرهای لهستان است که از لحاظ تاریخی قدمت زیادی دارد. این شهر در طی جنگ جهانی دوم و حملات آلمان نازی آسیب‌های فراوانی دید. از قرن نهم به بعد این شهر به صورت مسکونی در آمد و به پر جمعیت‌ترین شهر لهستان تبدیل شد. با توجه به رشد ورشو در قرن هفدهم به عنوان مهم‌ترین مرکز هنری و فرهنگی در اروپا لقب گرفت.

در این شهر بناها و امکان تاریخی بسیاری نظیر موزه کوپرنیک، موزه تاریخ طبیعی و موزه قیام ورشو قرار دارند که دیدن از آن‌ها می‌تواند سفر تاریخی لذت بخشی را برای مسافران به همراه داشته باشد. در این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد تاریخ موزه قیام ورشو و ساعات بازدید از این موزه را ارائه می‌دهیم.

موزه قیام ورشو | یوروپ تورز

بنا های تاریخی ورشو

شهر ورشو از لحاظ تاریخی اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا در این شهر تعداد زیادی آثار تاریخی و موزه شامل اشیاء دوران‌های گذشته به جا مانده است. بعد از پایان جنگ جهانی دوم و بازسازی شهر و تغییر معماری ساختمان‌ها ورشو به شهری مدرن تبدیل شد؛ البته در این بین بناهایی با معماری رنگارنگ و قدیمی به چشم می‌خورد. یکی از با اهمیت‌ترین این ساختمان‌های تاریخی موزه قیام ورشو است که به عنوان جاذبه گردشگری ثبت جهانی شده و برای علاقه مندان به تاریخ جنگ جهانی دوم و تاریخ معاصر بسیار جذاب خواهد بود.

بنا های تاریخی ورشو | یوروپ تورز

درباره موزه قیام ورشو

موزه ظهور ورشو یا موزه قیام ورشو در منطقه وولا شهر ورشو لهستان قرار دارد که در سال 1983 و برای نشان دادن قیام ورشو سال 1944 تاسیس شد و در 31 ژوئیه سال 2004 میلادی و به مناسبت 60 امین سالگرد این قیام افتتاح گردید. مدیر موزه قیام ورشو یان اوداکوفسکی و معاون آن مورخ داریوش گاوین از آکادمی علوم لهستان هستند. ساخت موزه قیام ورشو با الگو گرفتن از موزه یادبود هلوکاست که در واشنگتن قرار دارد ساخته شده است. همچنین برای بازسازی حال و هوای قیام ورشو از طراحی چند رسانه‌ای بهره گرفته‌اند.

در این موزه برخی از جان پناه‌های مورد استفاده در قیام به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین بخش‌هایی از روزنامه‌های آن دوران در موزه نگهداری می‌شود که می‌توان آن‌ها را مطالعه کرد. افرادی که به علاقه‌مند به تاریخ و مطالعات نظامی هستند دیدن از این موزه بسیار مفید خواهد بود.

در موزه قیام ورشو نمایشگاه‌های متعددی شامل اتاق “شورشی کوچک”، کینو پالادیوم، اسناد مربوط به تونل‌‌های فاضلاب، بیمارستان شورشیان، قسمت نازی‌ها، قسمت کمونیست ‌ها و شهر خرابه وجود دارد. علاوه بر این در این موزه برای آگاهی بیشتر مراجعان ویدئویی آموزنده و قدیمی با عکس‌های سیاه و سفید از آسیب‌های وارد شده بر شهر ورشو در حال پخش است.

درباره موزه قیام ورشو | یوروپ تورز

زمان بازدید از موزه قیام ورشو

اگر به شهر ورشو سفر کرده‌اید و می‌خواهید از موزه قیام ورشو دیدن کنید می‌توانید در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از ساعت 8 صبح تا 16 عصر، پنجشنبه‌ها 8 صبح تا 20 شب و شنبه و یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 14 بعداز ظهر به این موزه مراجعه نمایید. موزه در روزهای سه شنبه تعطیل است و بازدیدی صورت نمی‌گیرد.

زمان بازدید از موزه قیام ورشو | یوروپ تورز

بهترین زمان سفر برای بازدید از موزه قیام ورشو

به طور کلی آب و هوای شهر ورشو معتدل و خنک است که در زمستان‌ها تقریبا هوا سرد بوده و در دی و بهمن دما به منفی 5 و منفی 6 درجه سانتیگراد می‌رسد؛ ولی تابستان‌هایی ملایم و معتدل دارد و بالاترین دمای هوا در تیر و مرداد 25 درجه است. با توجه به آنچه گفته شد می‌توان بهترین زمان سفر به ورشو را فصل بهار و تابستان دانست که در بهار دمای هوا گرم بوده و در تابستان شرایط آب و هوایی ملایم و مطبوع است به طوری که بعضی شب‌ها کمی هوا خنک می‌شود.

بهترین زمان سفر برای بازدید از موزه قیام ورشو | یوروپ تورز

جمع بندی

موزه قیام ورشو مربوط به قیام سال 1944 میلادی می‌شود و از موزه‌های مهم کشور لهستان به شمار می‌رود. در سال 2004 میلادی و به مناسبت شصت امین سالگرد این قیام، موزه قیام ورشو را افتتاح کردند. در این موزه می‌توان اشیاء مختلفی مثل انواع اسلحه و حتی نامه‌های عاشقانه را از آن دوران دید.


سوالات متداول موزه قیام ورشو

موزه قیام ورشو در چه سالی ساخته شد؟

موزه ظهور ورشو یا موزه قیام ورشو در منطقه وولا شهر ورشو لهستان قرار دارد که در سال 1983 و برای نشان دادن قیام ورشو سال 1944 تاسیس شد و در 31 ژوئیه سال 2004 میلادی و به مناسبت 60 امین سالگرد این قیام افتتاح گردید.

این موزه با چه الگویی ساخته شد؟

ساخت موزه قیام ورشو با الگو گرفتن از موزه یادبود هلوکاست که در واشنگتن قرار دارد ساخته شده است. همچنین برای بازسازی حال و هوای قیام ورشو از طراحی چند رسانه‌ای بهره گرفته‌اند.

بهترین زمان برای سفر و دیدن از این موزه چه زمانی است؟

می‌توان بهترین زمان سفر به ورشو را فصل بهار و تابستان دانست که در بهار دمای هوا گرم بوده و در تابستان شرایط آب و هوایی ملایم و مطبوع است به طوری که بعضی شب‌ها کمی هوا خنک می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!