گورستان کرامیکوس آتن | تاریخچه – ساعات بازدید – تصاویر

گورستان کرامیکوس آتن | تاریخچه – ساعات بازدید – تصاویر

گورستان کرامیکوس آتن، یکی از مناطق گردشگری و تاریخی در آتن یونان است. هر ساله بیشتر توریست‌هایی که برای بازدید از آکروپولیس و آگورا به آتن سفر می‌کنند …

گورستان کرامیکوس آتن یکی از مناطق گردشگری و تاریخی در آتن یونان است. هر ساله بیشتر توریست‌هایی که برای بازدید از آکروپولیس و آگورا به آتن سفر می‌کنند، کرامیکوس را هم فراموش نخواهند کرد. ممکن است از خود بپرسید که گورستان چگونه می‌تواند یک مکان مناسب برای بازدید باشد. به همین خاطر این مقاله را برای شما آماده کردیم تا درباره اهمیت این گورستان بیشتر بدانید و از اطلاعات مهم برای بازدید آن آگاه شوید.

گورستان کرامیکوس آتن | تاریخچه - ساعات بازدید - تصاویر | یوروپ تورز

درباره تاریخچه و اهمیت گورستان کرامیکوس بیشتر بدانیم

تاریخچه گورستان کرامیکوس آتن به دوران باستان باز می‌گردد، زمانی که آتن یک شهر شلوغ و یکی از قدرتمند‌ترین نیروهای نظامی را در دنیای مدیترانه دارا بود. این گورستان از قرن هشتم تا قرن دوم پس از میلاد مورد استفاده قرار می‌گرفت و در این زمان محل دفن افراد سر‌شناس در یونان و آتن بود. این گورستان به دو بخش تقسیم می‌شود.

کرامیکوس داخلی که مخصوص نخبگان شهر و کرامیکوس خارجی که برای دفن مردم عادی استفاده می‌شود. در کرامیکوس داخلی می‌توان آرامگاه برخی از مشهورترین شهروندان آتن از جمله پریکلس، دولتمرد بزرگ این شهر و سقراط فیلسوف بزرگ یونانی را پیدا کرد. گورستان کرامیکوس (Archaeological Museum of Kerameikos) حاوی انبوهی از اطلاعات در مورد اعمال اجتماعی و فرهنگی شهر و هم چنین اعتقادات مذهبی آن است.

بسیاری از قبرها با مجسمه‌ها و کتیبه‌های مهم تزئین شده‌اند که درباره زندگی فرد متوفی اطلاعاتی را ارائه می‌دهند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گورستان دروازه دیپیلیون بوده که بزرگترین و بهترین دروازه شهر باستانی آتن است. این دروازه برای ورودی کرامیکوس داخلی ساخته شده و اطلاعات مهم تاریخی در ساخت آن وجود دارد. این دروازه با مجسمه‌ها و کتیبه‌هایی تزئین شده است که صحنه‌هایی از اساطیر یونان را به تصویر می‌کشد.

بلیط و ساعات بازدید از گورستان کرامیکوس

این گورستان همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 15:00 باز است و بازدید از آن برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان در نظر گرفته می‌شود. افراد دیگر می‌توانند با پرداخت 4 یورو از این گورستان دیدنی بازدید کنند. با این حال بلیط‌های ترکیبی نیز وجود دارند که می‌توان با خرید از آن‌ها بازدید از آکروپولیس و آگورای باستانی را هم انجام داد.

بلیط و ساعات بازدید از گورستان کرامیکوس | یوروپ تورز

چطور میتوان به گورستان کرامیکوس رفت؟

برای رفتن به این گورستان می‌توانید سوار مترو شوید. گورستان در نزدیکی ایستگاه مترو کرامیکوس قرار گرفته که خط آبی یا 3 مترو آتن از آن جا می‌گذرد. از ایستگاه مترو می‌توانید در عرض 10 تا 15 دقیقه به قبرستان برسید. از ایستگاه خارج شده و در خیابان Ermou به سمت جنوب بروید، سپس به سمت چپ به خیابان Kerameikou بپیچید. گورستان در سمت چپ شما قرار گرفته است. تاکسی و اتوبوس نیز در سطح شهر شما را به گورستان خواهند رساند با این حال هزینه آن کمی بیشتر است.

چه نکاتی را باید هنگام بازدید از گورستان رعایت کرد؟

هنگام بازدید از گورستان، پوشیدن لباس مناسب و کفش‌های راحت بسیار مهم است، زیرا این مکان بسیار بزرگ است و نیاز به پیاده روی زیاد دارد. بازدیدکنندگان هم چنین باید آب زیادی به همراه داشته باشند، زیرا گورستان در طول ماه‌های تابستان می‌تواند بسیار گرم و خشک باشد.

بهتر است از آوردن کودکان به این مکان خودداری شود. اگر شما با تور مسافرتی سفر نکرده‌اید و راهنما ندارید، پیشنهاد می‌شود تا از درب ورودی درخواست یک راهنمای مجرب داشته باشید. در این صورت از تمامی اطلاعات گورستان آگاه شده و بازدیدی عالی خواهید داشت. در این گورستان یک موزه کوچک از آثار باستانی یونان قرار گرفته است که می‌توانید از آن نیز بازدید کنید.

چه نکاتی را باید هنگام بازدید از گورستان رعایت کرد؟

سخن پایانی

گورستان کرامیکوس آتن یک مقصد بسیار ارزشمند برای افرادی است که به تاریخ و فرهنگ یونان باستان علاقمند بوده و دوست دارند تا آرامگاه افراد بزرگ و معروف در این کشور را ببینند. به همین خاطر قبل از سفر به آتن باید درباره این گورستان و نحوه بازدید از آن به خوبی آگاه باشید. شما می‌توانید از کتیبه‌های مهم در این گورستان آگاه شوید و مجسمه‌های بسیاری را تماشا کنید که نشان دهنده هنر عالی مردمان باستان شهر آتن است.


سوالات متداول گورستان کرامیکوس آتن

یکی از مهم ترین ویژگی های گورستان کرامیکوس آتن چیست؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گورستان دروازه دیپیلیون بوده که بزرگترین و بهترین دروازه شهر باستانی آتن است. این دروازه برای ورودی کرامیکوس داخلی ساخته شده و اطلاعات مهم تاریخی در ساخت آن وجود دارد. این دروازه با مجسمه‌ها و کتیبه‌هایی تزئین شده است که صحنه‌هایی از اساطیر یونان را به تصویر می‌کشد.

ساعات بازدید و قیمت بلیط این گورستان چگونه است؟

این گورستان همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 15:00 باز است و بازدید از آن برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان در نظر گرفته می‌شود. افراد دیگر می‌توانند با پرداخت 4 یورو از این گورستان دیدنی بازدید کنند. با این حال بلیط‌های ترکیبی نیز وجود دارند که می‌توان با خرید از آن‌ها بازدید از آکروپولیس و آگورای باستانی را هم انجام داد.

بازدیدکنندگان هنگام بازدید از این گورستان چه نکاتی را باید رعایت کنند؟

هنگام بازدید از گورستان، پوشیدن لباس مناسب و کفش‌های راحت بسیار مهم است، زیرا این مکان بسیار بزرگ است و نیاز به پیاده روی زیاد دارد. بازدیدکنندگان هم چنین باید آب زیادی به همراه داشته باشند، زیرا گورستان در طول ماه‌های تابستان می‌تواند بسیار گرم و خشک باشد.بهتر است از آوردن کودکان به این مکان خودداری شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!