موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان | موزه ی منحصر به فرد

موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان | موزه ی منحصر به فرد

موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان، یکی از موزه‌های تاریخی مهم در کشور مجارستان است که از 100 سال پیش تا به امروز، زندگی روزمره مردم مجارستان و …

موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان یکی از موزه‌های تاریخی مهم در کشور مجارستان است که از 100 سال پیش تا به امروز، زندگی روزمره مردم مجارستان و تجارت آنها را نشان می‌دهد. این موزه از سال 1933 تاسیس و از سال 2014 نیز به ساختمانی جدید منتقل شد. در این موزه به نوعی اطلاعات تاریخ مهمان‌ نوازی غیرنظامی مجارستان را از اواخر قرن نوزدهم تا جنگ جهانی دوم را بررسی می‌کند.

موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان | موزه ی منحصر به فرد

معرفی موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان

موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان که تنها موزه‌ای از این دست در جهان است، مطالب نمایشگاهی خود را از منطقه مجارستان جمع آوری کرده است. موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان در سال 1966 تأسیس شد و فعالیت خود را در قلعه میراث جهانی بودا، در ساختمان مسافرخانه سابق فورتونا آغاز کرد، که به نام آن خیابان نیز نامگذاری شد، جایی که تا سال 2005 در آنجا دایر بود. ا

از سپتامبر 2006، موزه دروازه‌‌های خود را در یک مکان جدید در منطقه V، در کنار بازیلیکا Szent István، در ساختمانی که توسط Béla Lajta طراحی شده بود (که قبلا بانک تجارت خارجی مجارستان را در خود جای داده بود) باز کرد. موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان اکنون در اوبودا، در ناحیه III قرار دارد.

در ابتدا مجموعه موزه فقط شامل آثار پذیرایی-صنعتی بود که بعدا با مجموعه‌ای از آثار تاریخ تجارت گسترش یافت. این موسسه دارای عملکردهای یک موزه تاریخ صنعت است و الزامات موزه شناسی تخصصی را برآورده می‌کند.

موزه گذشته را حفظ می‌کند و در خدمت آینده است، بنابراین در اختیار موسسات فرهنگی و بخش‌ها و مدارس این حرفه قرار می‌گیرد. با ابزارهای ویژه خود از برنامه‌هایی پشتیبانی می‌کند که به تعداد زیادی از مردم دسترسی دارند و همچنین الهام بخش گردشگری هستند.

بازنمایی تاریخی چند جانبه از رابطه بین غذا شناسی، تجارت، گردشگری و فرهنگ عنصر مهمی از فعالیت‌های علمی، آموزشی و آموزشی عمومی است. این مسئولیت ویژه‌ای بر عهده موزه می‌گذارد که به طور مؤثر در تدریس و آموزش بیشتر و همچنین کمک به جهت‌گیری شغلی شرکت کند. موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان از گسترش دانش حرفه‌ای با تورهای راهنما، کلاس‌های مدرسه غیرمعمول، سخنرانی‌ها، مسابقات و غیره پشتیبانی می‌کند.

معرفی موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان

نظر رئیس جمهور مجارستان در رابطه با این موزه

رئیس جمهور مجارستان می‌گوید که: “موزه یک موسسه ملی منحصر به فرد در جهان است.” این موزه در سال 1966 فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر در محل اقامت سابق Gyula Krúdy در اوبودا با نمایشگاه‌های هیجان انگیز و محبوب در زمینه‌های مختلف تجارت و مهمان نوازی منتظر بازدید کنندگان برپا است. علاوه بر این، Kultea صحنه بسیاری از برنامه‌های اجتماعی است و محل دائمی برنامه‌های فرهنگی مختلف نیز می‌باشد؛ علاوه بر اجرای تئاتر، کنسرت، ارائه کتاب، شام شیرینی و شراب، در انتظار علاقه مندان است. شما می‌توانید اطلاعات بیشتر را از طریق وبسایت یا صفحه فیسبوک موزه مطالعه کنید.

بازدید از موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان به چه افرادی پیشنهاد می‌شود؟

اگر طیف وسیعی از علاقه‌مندی ‌ها را دارید، این موزه که به تازگی عنوان “موزه سال” را به دست آورده، برای شماست. این موزه جنبه‌های زیادی از زندگی روزمره، تجارت روزانه مجارستان 50-100 سال پیش را پوشش می‌دهد، که شبیه سفر در زمان است.

خانه میزبان موزه جایی است که نویسنده مشهور مجارستانی، گیولا کرودی مدتی در آن زندگی می‌کرد. این بخش باقی مانده از اوبودا به اندازه کافی خوش شانس بود که از دست بولدوزرها فرار کند، که مکانی را برای خانه‌های بزرگ مسطح بدون شخصیت که اکنون بیشتر خیابان‌های پر پیچ و خم عاشقانه را اشغال کرده‌اند، ایجاد نکن. این موزه، همانطور که موزه ‌های دیگر نیز به همین شکل هستند، چیزی از گذشته را حفظ می‌‌کند، که بسیاری از ما هرگز نمی‌توانیم آن را در زمان خودش مشاهده کنیم.

بازدید از موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان به چه افرادی پیشنهاد می‌شود؟

سخن پایانی

موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان یکی از موزه‌های مهم در این کشور می‌باشد. توصیه می‌شود قبل از بازدید از این مکان حتما اطلاعات لازم در رابطه با هزینه بلیط و ساعات دایر را از وبسایت آن مشاهده کنید.


سوالات متداول موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان

موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان چیست و در چه سالی تاسیس شد؟

موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان که تنها موزه‌ای از این دست در جهان است، مطالب نمایشگاهی خود را از منطقه مجارستان جمع آوری کرده است. موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان در سال 1966 تأسیس شد.

نظر رئیس جمهور مجارستان راجب به این موزه چیست؟

رئیس جمهور مجارستان می‌گوید که: “موزه یک موسسه ملی منحصر به فرد در جهان است.” این موزه در سال 1966 فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر در محل اقامت سابق Gyula Krúdy در اوبودا با نمایشگاه‌های هیجان انگیز و محبوب در زمینه‌های مختلف تجارت و مهمان نوازی منتظر بازدید کنندگان برپا است.

در این موزه چه چیزی نمایش داده میشود؟

موزه بازرگانی و گردشگری مجارستان یکی از موزه‌های تاریخی مهم در کشور مجارستان است که از 100 سال پیش تا به امروز، زندگی روزمره مردم مجارستان و تجارت آنها را نشان می‌دهد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!