دریاچه بالاتون مجارستان | ملقب به دریای مجارستان

دریاچه بالاتون مجارستان | ملقب به دریای مجارستان

دریاچه بالاتون مجارستان، بزرگترین دریاچه مجارستان، در بخش مرکزی این کشور واقع شده است. از بوداپست تا ساحل شمالی آن کمتر از 100 کیلومتر فاصله داشته در حالی …

دریاچه بالاتون مجارستان: که به دریای مجارستان معروف است، یکی از دریاچه‌های وسیع در مرکز اروپا بوده که حدودا 592 کیلومتر مربع وسعت دارد. این جاذبه ی‌گردشگری محبوب که در منطقه کوهستانی واقع شده است، چشم اندازی زیبا داشته و با تفرجگاه‌هایی که در این بخش ساخته شده است، سالانه تعداد زیادی از گردشگران برای دیدن این منظره به مجارستان سفر می‌کنند.

دریاچه بالاتون مجارستان | آدرس - جاذبه ها - تصاویر | یوروپ تورز

دریاچه بالاتون مجارستان کجاست؟

دریاچه بالاتون، بزرگترین دریاچه مجارستان، در بخش مرکزی این کشور واقع شده است. از بوداپست تا ساحل شمالی آن کمتر از 100 کیلومتر فاصله داشته در حالی که لبه جنوبی آن 180 کیلومتر با پایتخت فاصله دارد.

چگونه به دریاچه بالاتون مجارستان برسیم

رسیدن به دریاچه بالاتون (Lake Balaton) در واقع بسیار آسان است. قطارهای مکرر، سریع و مستقیم از بوداپست وجود دارد که به هر دو ساحل دریاچه بالاتون مجارستان خدمات رسانی می‌کنند (حتما از قبل بررسی کنید که به کدام سمت دریاچه می‌خواهید بروید و قطار مناسب را انتخاب کنید).

در بوداپست قطارها از ایستگاه دلی حرکت می‌کنند، می‌توانید به راحتی با مترو به آن برسید زیرا آخرین ایستگاه در خط قرمز 2 است. آنها همچنین در ایستگاه کلنفولد (در انتهای خط سبز 4 مترو) توقف می‌کنند، اما توصیه می‌کنم از آن استفاده نکنید؛ زیرا تا حدودی مسیر را دورتر می‌کند.

می توانید برنامه قطارهایی که به این دریاچه می‌رسند و همچنین تهیه بلیط را از وب سایت MAV (راه آهن مجارستان) بررسی و رزرو کنید. در تعطیلات آخر هفته و در روزهای گرم قطارها ممکن است بیش از حد شلوغ باشند، بنابراین بهتر است کمی زودتر از زمان بلیط خود به ایستگاه قطار برسید تا بتوانید حداقل در طول مسیر بر روی صندلی بنشینید.

آنچه در دریاچه بالاتون مجارستان باید دید

دریاچه بالاتون مجارستان تقریبا 80 کیلومتر امتداد دارد و دو طرف آن مملو از شهرها و روستاها است. برخی از آنها جالب‌تر از بقیه هستند، اما اساسا، در همه جا می‌توانید از دریاچه بالاتون با مناظر زیبا و سواحل متعدد برای استراحت لذت ببرید.

بالاتونفورد

بالاتونفورد، واقع در ساحل شمالی، به عنوان یکی از پایتخت‌های دریاچه بالاتون مجارستان شناخته می‌شود (دیگری سیوفوک آن سوی دریاچه است). حتی اگر سومین شهر بزرگ در ساحل دریاچه باشد، باز هم مانند یک شهر کوچک جذاب با ویلاهای زیبا، مراکز کردشگری زیبا و آرام است. این شهر همچنین یکی از قدیمی ‌ترین آبگرم‌‌های منطقه را از آن خود می‌کند که که از سال 1722 تا به امروز در حال جوشیدن است.

بالاتونفورد | یوروپ تورز

تیهانی

شبه جزیره تیهانی (Tihanyi Bencés Apátság) زیبا که درست در جنوب Balatonfüred قرار دارد، یکی از بزرگترین جاذبه‌های دریاچه بالاتون مجارستان است. دلیل اصلی آمدن به اینجا، بازدید از کلیسای بندیکتین تیهانی است که قدمت آن به اواسط قرن یازدهم باز می‌‌گردد (با این حال، این مکان بعد از بازسازی به سبک باروک در سال 1754 ظاهر فعلی خود را پیدا کرد). این صومعه که در بالای تپه در قسمت بالایی دریاچه قرار دارد، به دلیل ارزش‌‌های فرهنگی، مذهبی و هنری که دارد، مهم است.

سیوفوک

سیوفوک پایتخت واقعی بالاتون، واقع در ضلع جنوبی آن، به ویژه به خاطر فضای پر جنب و جوش و زندگی شبانه عالی آن شناخته شده است. اما حتی اگر واقعا به مهمانی ‌ها علاقه ندارید، جاذبه ‌های گردشگری خوبی نیز در سیوفوک وجود دارد مانند: برج آب، دو کلیسای جالب یا چند ویلا زیبا متعلق به اواخر قرن نوزدهم/آغاز قرن بیستم.

جاذبه‌ های گردشگری اطراف دریاچه بالاتون مجارستان

اگر زمان بیشتری را در دریاچه بالاتون مجارستان می‌گذرانید، می‌توانید مناطق اطراف را که جاذبه‌های فراوانی نیز ارائه می‌دهند، کاوش کنید. درست قبل از رسیدن به دریاچه بالاتون، می‌توانید در Szekesfehervar، اولین پایتخت مجارستان (در قرن یازدهم) با جاذبه‌های دیدنی بسیار، توقف کنید.

مکان دیگری که ارزش بازدید را دارد، تاپولکا است که به خاطر غار دریاچه‌اش (سیستم آب زیرزمینی زیر مرکز شهر) معروف است. نه چندان دور از Keszthely می‌توانید به Heviz بروید، جایی که می‌توانید دومین دریاچه آب گرم بزرگ جهان را پیدا کنید. آب دریاچه از چشمه‌های حرارتی می‌آید و هرگز به زیر 24 درجه سانتی گراد نمی‌رسد، حتی در فصل زمستان. منطقه اطراف دریاچه بالاتون مجارستان در سال 1997 به عنوان پارک ملی بالاتون آپلندز اعلام شد و شما می‌توانید در آنجا از شگفتی‌های زیبای طبیعت مانند غار Csodabogyós لذت ببرید.

جاذبه‌ های گردشگری اطراف دریاچه بالاتون مجارستان | یوروپ تورز

سخن پایانی

دریاچه بالاتون یکی از دریاچه‌های مهم در کشور مجارستان است که جاذبه‌های گردشگری و دیدنی فوق العاده‌ای را در اطراف خود دارد. توصیه می‌کنیم برای این که بتوانید به خوبی تمامی این جاذبه‌ها را مشاهده کنید، حتما از چندین روز قبل بلیط قطار خود را رزرو کنید.


سوالات متداول دریاچه بالاتون مجارستان

دریاچه بالاتون در کجا واقع شده است؟

دریاچه بالاتون، بزرگترین دریاچه مجارستان، در بخش مرکزی این کشور واقع شده است.

چگونه میتوانیم به دریاچه بالاتون برسیم؟

رسیدن به دریاچه بالاتون در واقع بسیار آسان است. قطارهای مکرر، سریع و مستقیم از بوداپست وجود دارد که به هر دو ساحل دریاچه بالاتون خدمات رسانی می‌کنند.

یکی از پایتخت های دریاچه بالاتون کجاست؟

بالاتونفورد، واقع در ساحل شمالی، به عنوان یکی از پایتخت‌های دریاچه بالاتون شناخته می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!