موزه ملی مجارستان | معرفی – تصاویر – آدرس

موزه ملی مجارستان | معرفی – تصاویر – آدرس

موزه ملی مجارستان، یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های این کشور است که در شهر بوداپست پایتخت واقع شده است. این موزه مقصد اصلی افراد بسیاری است که …

موزه ملی مجارستان یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های این کشور است که در شهر بوداپست پایتخت واقع شده است. این موزه مقصد اصلی افراد بسیاری است که به مجارستان سفر کرده و علاقه دارند تا از تاریخ و هنر این کشور اطلاع پیدا کنند. اگر شما هم قصد مسافرت به مجارستان و شهر بوداپست را دارید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را دنبال کنید تا اطلاعات کامل درباره موزه ملی را قبل از سفر کسب کنید.

موزه ملی مجارستان | معرفی - تصاویر - آدرس | یوروپ تورز

درباره موزه ملی مجارستان بیشتر بدانیم

موزه ملی مجارستان (Hungarian National Museum) واقع در شهر بوداپست پایتخت این کشور، سال ۱۸۰۲ تاسیس شده است. در این موزه تاریخ مجارستان و مردم آن را می‌توان در طول اعصار گذشته به صورت هنرهای مختلف تماشا کرد. کنت فرنس سچینی یکی از برجسته‌ترین افراد ثروتمند در مجارستان آثار هنری، کتاب‌ها، نقشه‌ها و مدال‌های خود را در زمان افتتاح موزه به این مکان سپرد و یک مجموعه نفیس را به نفع مردم کشورش به وجود آورد. بنای موزه یکی از زیباترین کاخ‌های اروپایی است که در سال ۱۸۳۷ کار ساخت آن انجام شد‌.

که در واقع معماری به سبک نئو کلاسیک برای آن در نظر گرفته شده بود. موزه ملی مجارستان آثار باستان‌شناسی را هم در خود جای داده استت و شما می‌توانید جواهرات سلطنتی که مزین شده با سنگ‌های قیمتی هستند نیز در این موزه ببینید.

چطور میتوان به موزه ملی مجارستان دسترسی داشت؟

بعد از اینکه با موزه ملی مجارستان آشنا شدیم، ممکن است این سوال برای شما پیش آید که در صورت رفتن به بوداپست چطور می‌توان به این موزه رسید؟ در این جا باید گفت اگر شما با تور به بوداپست سفر کرده باشید، حمل و نقل توسط تور انجام خواهد شد.

چطور میتوان به موزه ملی مجارستان دسترسی داشت؟ | یوروپ تورز

در غیر این صورت خطوط M3،M4 و M2 مترو بوداپست به همراه 3 خط از تراموا و اتوبوس‌های مختلف از ایستگاه‌های اصلی در شهر، شما را به موزه خواهند رساند. هم چنین می‌توانید با تاکسی نیز به موزه مراجعه کنید. چون این موزه در مرکز شهر بوداپست قرار گرفته است، حمل و نقل به آن آسان انجام خواهد شد.

شرایط بازدید از موزه ملی مجارستان

موزه ملی مجارستان مانند دیگر موزه‌ها و اماکن گردشگری در سراسر دنیا دارای شرایط خاص برای بازدید است. درب‌های موزه همه روزه به جز دوشنبه‌ها ساعت 10 صبح به روی بازدید کنندگان باز شده و ساعت ۱۸ بسته می‌شود. برای بازدید از این موزه نیاز به بلیط ورودی دارید که قیمت آن برای بزرگسالان، شهروندان اتحادیه اروپا، کودکان، افراد سالمند و تورهای ۱ تا ۳۰ نفره به همراه راهنما متفاوت است.

البته برای کودکان زیر ۶ سال، سالمندان بالای ۷۰ سال و همه بازدیدکنندگان در ۱۵ مارس، ۲۰ آگوست و ۲۳ اکتبر نیازی به پرداخت هزینه بلیط نیست. البته این افراد باید عضو اتحادیه اروپا باشند. با این حال شما‌ می‌توانید قبل از بازدید از موزه اطلاعات مربوط پرداخت هزینه بلیط به صورت به روز شده را از هتل محل اقامت یا لیدر خود بپرسید.

امکانات موزه ملی مجارستان برای بازدیدکنندگان

موزه ملی کشور مجارستان برای بازدیدکنندگان خود امکانات خاصی را در نظر گرفته است. به عنوان مثال افرادی که با ویلچر از موزه بازدید می‌کنند می‌توانند از درب مخصوص به خود وارد شده و فردی را برای کمک داشته باشند. هم چنین امکانات سرویس بهداشتی و تعویض کودکان نیز برای این افراد تدارک دیده شده است. برای افراد کم بینا نیز راهنمای صوتی در موزه وجود دارد.در موزه یک کافی شاپ و بیرون آن نیز رستوران‌هایی تدارک دیده شده‌اند تا بازدیدکنندگان برای استراحت و غذا خوردن به آن‌ها سر بزنند. هم چنین امکان عکسبرداری در موزه نیز فراهم شده است. و شما می‌توانید عکس‌های به یاد ماندنی و زیبا را در این بنای زیبا داشته باشید.

امکانات موزه برای بازدیدکنندگان | یوروپ تورز

سخن پایانی

موزه ملی مجارستان یکی از بناهای زیبا و تاریخی شهر بوداپست و کشور مجارستان است که آثار هنری و تاریخی باشکوهی را در خود جای داده است. شما می‌توانید مانند هر گردشگر دیگر که به این شهر سفر می‌کند، از موزه بازدید کرده و از زیبایی‌های آن لذت ببرید.


سوالات متداول موزه ملی مجارستان

موزه ملی مجارستان در چه تاسیس شده است؟

موزه ملی مجارستان (Hungarian National Museum) واقع در شهر بوداپست پایتخت این کشور، سال ۱۸۰۲ تاسیس شده است.

چگونه به موزه ملی مجارستان برویم؟

خطوط M3،M4 و M2 مترو بوداپست به همراه 3 خط از تراموا و اتوبوس‌های مختلف از ایستگاه‌های اصلی در شهر، شما را به موزه خواهند رساند.

ساعات بازدید این موزه چگونه است؟

درب‌های موزه همه روزه به جز دوشنبه‌ها ساعت 10 صبح به روی بازدید کنندگان باز شده و ساعت ۱۸ بسته می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!