صومعه مقدس روزانو یونان | معرفی – ساعات بازدید – تصاویر

صومعه مقدس روزانو یونان | معرفی – ساعات بازدید – تصاویر

صومعه مقدس روزانو یونان، یکی از قدیمی‌ترین صومعه سراهای یونان که در سال 1545 کشف شد، در حال حاضر به عنوان یکی از بکر‌ترین مکان‌های تاریخی این کشور معرفی می‌شود.

صومعه مقدس روزانو یونان یکی از قدیمی‌ترین صومعه سراهای یونان که در سال 1545 کشف شد، در حال حاضر به عنوان یکی از بکر‌ترین مکان‌های تاریخی این کشور معرفی می‌شود. این مکان در جنگ جهانی دوم توسط آلمان‌ها آسیب‌های بسیار دید، به گونه‌ای که در حال حاضر نیز به راحتی می‌توان آثار آن را بر روی بدنه این مکان دید. این صومعه در یکی از معابد فعال در متئورا است و حدودا می‌توان گفت که از سال 1988 تا به امروز توسط راهبه‌ها اداره می‌شود. در حال حاضر نیز سرپرست صومعه مقدس روزانو یونان، سنت باربارا است.

صومعه مقدس روزانو یونان | معرفی - ساعات بازدید - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی صومعه مقدس روزانو یا صومعه سنت باربارا

صومعه مقدس روزانو (Holy Monastery of Rousanos – Saint Barbara)، واقع در متئورا یونان، اولین بار در قرن چهاردهم تاسیس شد. این مکان نام “روزانو” را احتمالا از اولین راهب گوشه نشینی که در آن دوره بر روی صخره ساکن شد، گرفته است. صومعه یک ساختمان واحد است که تمام سطح موجود صخره را اشغال می‌کند. صومعه سنت باربارا یا روزانو این تصور را ایجاد می‌کند که ساختمان با امتداد خود صخره‌ها را از یک دیگر جدا می‌کند!

این ساختمان عمدتا در سه سطح اصلی در قرن شانزدهم ساخته شد تا فضای موجود در داخل آن افزایش یابد. کلیسای جامع اصلی در پایان قرن شانزدهم تاسیس شد و سی سال بعد توسط راهبی که هنرمندی بسیار ماهر بود و در صومعه روزانو زندگی می‌کرد، تزئین شد.

در مقایسه با صخره‌‌های دیگر که صومعه ‌ها در آن ساخته شده‌‌اند، صومعه روزانو دارای ارتفاع کمتری است که دسترسی به آن را بیشتر و راحت‌تر می‌ کند. این صومعه در ابتدا توسط راهبان تاسیس شد و در طول جنگ جهانی دوم صدمات زیادی به آن وارد شد. نه سال‌های چندان دور، در سال 1988 این مکان به صومعه تبدیل شد و امروزه بیش از 15 راهبه زن در صومعه کوچک و دنج روزانو زندگی می‌کنند.

معرفی صومعه مقدس روزانو یا صومعه سنت باربارا | یوروپ تورز

اطلاعات مفید و کوتاه درمورد صومعه مقدس روزانو

برای شناخت بهتر و راحت‌تر صومعه مقدس روزانو، ما این اطلاعات کوتاه را در این بخش در اختیار شما قرار داده‌ایم:

جدول زمانی تابستانی
ساعت بازدید: 10:00 الی 16:00. صومعه چهارشنبه‌ها بسته می‌ماند.
جدول زمانی زمستانی
ساعت بازدید: 09:00 الی 14:00. صومعه چهارشنبه‌ها بسته می‌ماند.
شماره تماس
22649 24320 30+
برای ورود به صومعه لباس مناسب برای همه الزامی است. لباس بدون آستین و شورت بالای زانو برای مردان ممنوع است و در صورت لباس پوشیدن از دسترسی به آن منع خواهید شد. برای خانم‌ها دامن و شال در ورودی موجود است در صورتی که چنین لباسی برای پوشاندن ندارند.

چه چیزی صومعه مقدس روزانو را تا این اندازه خاص کرده است؟

نقاشی‌های موجود بر روی دیوار این مکان، یکی از مواردی است که صومعه مقدس روزانو را تا این اندازه پر طرفدار کرده است. نقاشی‌های دیواری زیبای کاتولیکون در سال 1560، زمانی که راهب کشیش آرسنیوس، راهب صومعه بود، اجرا شد. به نظر می‌رسد که این هنرمند ناشناخته، هنرمند بسیار ماهری بوده و سبک مکتب کرت را با موفقیت دنبال می‌کند.

از صومعه روزانو دیدن کنید تا منظره‌ای متفاوت از صخره‌های اطراف و صومعه‌های متئورا مجاور داشته باشید. مسیر این صومعه را به سمت جاده اصلی بالا دنبال کنید و یک نقطه دید پانوراما خارج از جاده را کشف کنید که به شما امکان می‌دهد روی صخره‌هایی که در گذشته محل زندگی خرس‌ها بوده است، قدم بزنید! این فرصت عکاسی را از دست ندهید! زیرا طبیعت در این مکان به گونه‌ای دیده می‌شود که شرط می‌بندیم تا به امروز نظیرش را در جایی ندیدید!

چه چیزی صومعه مقدس روزانو را تا این اندازه خاص کرده است؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

صومعه مقدس روزانو یکی از بهترین مکان‌های تاریخی یونان است که می‌توانید از آن بازدید کرده و از دیدن نقاشی‌های بی‌نظیر آن شگفت زده شوید. حتما قبل از مراجعه به این مکان، برنامه دایر بودن صومعه را بررسی کنید و از لباس مناسب برای بازدید آن استفاده کنید تا مشکلی برای ورود شما به این مکان رخ ندهد. می‌توانید از تورهای بازدید نیز در این زمینه استفاده کنید.


سوالات متداول صومعه مقدس روزانو یونان

صومعه مقدس روزانو یونان در کجا قرار دارد و توسط چه کسی اداره میشود؟

این صومعه در یکی از معابد فعال در متئورا است و حدودا می‌توان گفت که از سال 1988 تا به امروز توسط راهبه‌ها اداره می‌شود. در حال حاضر نیز سرپرست صومعه مقدس روزانو یونان، سنت باربارا است.

کدام عامل صومعه مقدس روزانو یونان را تا این اندازه پر طرفدار کرده است؟

نقاشی‌های موجود بر روی دیوار این مکان، یکی از مواردی است که صومعه مقدس روزانو را تا این اندازه پر طرفدار کرده است.

برای ورود به صومعه مقدس روزانو یونان چه شرایطی لازم است؟

برای ورود به صومعه لباس مناسب برای همه الزامی است. لباس بدون آستین و شورت بالای زانو برای مردان ممنوع است و در صورت لباس پوشیدن از دسترسی به آن منع خواهید شد. برای خانم‌ها دامن و شال در ورودی موجود است در صورتی که چنین لباسی برای پوشاندن ندارند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!