موزه بناکی یونان | ساعات بازدید – آدرس – تصاویر

موزه بناکی یونان | ساعات بازدید – آدرس – تصاویر

موزه بناکی یونان، اگر قصد سفر به آتن یونان را دارید، موزه بناکی باید در فهرست مکان ‌های دیدنی که باید از آن بازدید کنید باشد. این مرکز فرهنگی یکی از …

موزه بناکی یونان: اگر قصد سفر به آتن یونان را دارید، موزه بناکی باید در فهرست مکان ‌های دیدنی که باید از آن بازدید کنید باشد. این مرکز فرهنگی یکی از محبوب‌ترین موزه‌ها و گالری‌های آتن است که مجموعه وسیعی از آثار هنر یونان باستان و بیزانس و نمایشگاه‌های هنر معاصر را ارائه می‌دهد. به همین دلیل است که بیشتر توریست‌ها و افرادی که به آتن سفر می‌کنند از این موزه دیدن می‌کنند. در این مقاله تمامی اطلاعات لازم گردشگری درباره موزه بناکی را آورده‌ایم تا قبل از بازدید درباره آن بیشتر بدانید.

موزه بناکی یونان | ساعات بازدید - آدرس - تصاویر | یوروپ تورز

درباره موزه بناکی بیشتر بدانیم

ابتدا بهتر است تا کمی با موزه بناکی (Benaki Museum) آشنا شویم. این موزه در سال 1930 توسط آنتونیس بناکیس، مجموعه‌دار و بشردوست برجسته یونانی تأسیس شد. درواقع موزه به عنوان مجموعه‌ای خصوصی از عتیقه جات و اشیاء هنری است که بناکیس برای ارتقای آموزش و آگاهی فرهنگی به دولت یونان اهدا کرده است.

در طول سال‌ها، موزه مجموعه‌های خود را از طریق اهدا، خرید و همکاری با سایر موسسات گسترش داده است. امروزه این ساختمان شامل چندین بنا است که بیش از 100000 اثر باستانی را در خود جای داده که است شامل ماقبل تاریخ و هنر معاصر می‌شوند.

موزه بناکی یونان به چندین بخش تقسیم می‌شود که هر کدام جنبه متفاوتی از فرهنگ و تاریخ یونان را برجسته می‌کند. این بخش‌ها شامل:

هنر یونان باستان: این بخش آثاری از دوره‌های باستانی، کلاسیک و هلنیستی، از جمله سفال، مجسمه‌سازی و جواهرات را نشان می‌دهد.
هنر بیزانس و پس از بیزانس: این بخش سنت ‌های هنری امپراتوری روم شرقی و کشور‌های جانشین آن، از جمله شمایل ‌ها، نقاشی‌‌های دیواری و نسخه‌‌های خطی را به نمایش می‌‌گذارد.
• هنر اسلامی: در این بخش اشیایی از جهان اسلام از جمله سرامیک، منسوجات و فلزات به نمایش گذاشته می‌شود.
هم چنین بخش هنر مدرن را نیز می‌توانید تماشا کنید که زیبایی‌های خودش را دارد.

ساعات مناسب و بلیط بازدید از موزه بناکی

موزه از چهارشنبه تا دوشنبه از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر باز و سه شنبه‌ها تعطیل است. قیمت بلیط برای موزه ۱۲ یورو به ازای هر بزرگسال است. این هزینه برای دانش‌آموزان و سالمندان ۶ یورو و ممکن است برای کودکان زیر ۱۲ سال رایگان در نظر گرفته شود. هم چنین بهتر است بازدید را برای ساعت‌های صبح یا ظهر در برنامه خود داشته باشید.

ساعات مناسب و بلیط بازدید از موزه بناکی | یوروپ تورز

چطور میتوان به موزه بناکی رفت؟

موزه بناکی در قلب آتن و در همسایگی کلوناکی واقع شده است. شما می‌توانید با مترو به موزه بروید. نزدیکترین ایستگاه مترو به موزه، ایستگاه Evangelismos است که در خط آبی (خط 3) قرار دارد. از آنجا 10-15 دقیقه پیاده تا موزه فاصله دارد. چندین مسیر اتوبوس از نزدیک موزه می‌گذرد. از جمله خطوط 054، 203، 204، 220، 221، و 224. بنابراین می‌توانید با اتوبوس و هزینه کمتر هم به موزه برسید.

موزه بناکی دارای چه امکاناتی است؟

این موزه تورهای راهنما را به چندین زبان از جمله انگلیسی، فرانسوی و آلمانی ارائه می‌دهد. می‌توانید یک تور را از قبل رزرو کنید یا در روز بازدید به یک تور برنامه‌ریزی شده مانند توری که آژانس‌های مسافرتی و هتل‌ها فراهم می‌کنند، بپیوندید. موزه با ویلچر قابل دسترسی است و در اکثر مناطق دارای آسانسور و رمپ است. هم چنین راهنما‌های صوتی و نقشه‌های لمسی برای بازدیدکنندگانی که دارای بینایی کم هستند در دسترس است. نزدیک موزه فروشگاه برای خرید سوغاتی و کافه برای نوشیدن و استراحت کردن نیز وجود دارد.

موزه بناکی دارای چه امکاناتی است؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

موزه بناکی گنجینه‌ای از هنر و تاریخ یونان است که برای هر کسی که علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد میراث فرهنگی غنی این کشور است ارزش دیدن دارد. حتی افرادی که قبلا از موزه بازدید کرده‌اند نیز، برای چندمین بار از دیدن آن لذت برده و می‌توانند آثار جدیدی را کشف کنند. بنابراین این موزه را در سفر خود جای داده و از فرهنگ و هنر تاریخی یونان دیدن کنید.


سوالات متداول موزه بناکی یونان

در موزه یونان باستان چه بخش هایی وجود دارد؟

هنر یونان باستان، هنر بیزانس و پس از بیزانس، هنر اسلامی

موزه بناکی در کجا واقع شده است؟

موزه بناکی در قلب آتن و در همسایگی کلوناکی واقع شده است.

ساعات بازدید از موزه و قیمت بلیط موزه بناکی چگونه است؟

موزه از چهارشنبه تا دوشنبه از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر باز و سه شنبه‌ها تعطیل است. قیمت بلیط برای موزه ۱۲ یورو به ازای هر بزرگسال است. این هزینه برای دانش‌آموزان و سالمندان ۶ یورو و ممکن است برای کودکان زیر ۱۲ سال رایگان در نظر گرفته شود. هم چنین بهتر است بازدید را برای ساعت‌های صبح یا ظهر در برنامه خود داشته باشید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!