قلعه هرمان استونی | معرفی – تصاویر – علت ساخت

قلعه هرمان استونی | معرفی – تصاویر – علت ساخت

قلعه هرمان استونی، یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور استونی بوده که از اهمیت بسیاری برخوردار است. این فلعه توسط یک پادشاه دانمارکی ساخته شده و …

قلعه هرمان یا فلعه ناروا یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور استونی بوده که از اهمیت بسیاری برخوردار است. این فلعه توسط یک پادشاه دانمارکی ساخته شده و هدف از ساخت آن نیز مقابله با روس‌ها بود.

از آنجایی که رود ناروا در آن زمان مرزی بین دانمارک و روسیه بود، به این قلعه، قلعه ناروا نیز گفته می‌شد. این قلعه در سال 1256 ساخته شد و اولین قلعه سنگی در اوایل قرن چهاردهم به حساب می‌آمد. فرمان لیوونی آلمان این قلعه را در 29 اوت 1346 خریداری کرد و تا مدت زیادی از تاریخ آن متعلق به آن بود.

قلعه هرمان استونی | یوروپ تورز

معرفی و تاریخچه قلعه هرمان

اگرچه قدمت دقیق قلعه ناروا و شهر هنوز باعث مشاجره بین مورخان می‌شود، اما آنها در مورد ترتیب زیر اتفاق نظر دارند.

در ابتدا، دانمارکی‌ها که شمال استونی را فتح کرده بودند، یک سنگر مرزی چوبی در تقاطع رودخانه ناروا و یک جاده قدیمی در حدود قرن سیزدهم ساختند. تحت حفاظت دژ، سکونتگاه قبلی به شهر ناروا تبدیل شد که در نیمه اول قرن چهاردهم حقوق شهر لوبک را به دست آورد.

پس از چندین درگیری با روس‌ها، دانمارکی‌ها شروع به ساختن یک دژ سنگی در آغاز قرن چهاردهم به عنوان دفاع از مرز کردند. این در ابتدا یک ساختمان کوچک قلعه مانند با اضلاع 40 متری (130 فوت) و یک برج، پیشین برج هرمان امروزی، در گوشه شمال غربی آن بود.

در آغاز قرن چهاردهم، پیشروی کوچکی در ضلع شمالی قلعه ایجاد شد و در اواسط قرن، پیشروی بزرگی به ضلع غربی اضافه شد که در صورت وقوع جنگ، به شهروندان اجازه مخفی شدن داده می‌شد؛ زیرا شهر ناروا در دوران حکومت دانمارک با دیوار احاطه نشده بود.

در سال 1347، والدمار چهارم، پادشاه دانمارک، شمال استونی، از جمله ناروا را به گروه لیوونی فروخت که بنا به نیاز خود، ساختمان را به یک ساختمان صومعه بازسازی کردند. این دژ در اکثر موارد نقشه اصلی زمین را با بالهای عظیم و یک حیاط در وسط حفظ کرده است.

قلعه هرمان نیز در زمان دستور تکمیل شد، که با ایجاد قلعه ایوانگورود توسط روس‌ها در طرف مقابل رودخانه ناروا در سال 1492 ضروری بود. این دستور شهر را با دیواری احاطه کرد که متاسفانه در حال حاضر وجود ندارد. (در سال 1777 دستور به پایین کشیدن آن صادر شد).

معرفی و تاریخچه قلعه هرمان | یوروپ تورز

دیوار ها و قلعه هرمان به چه شکل بودند؟

این دیوار دارای چهار دروازه توصیف شده است: دروازه ویرو در غرب، دروازه گله (کرجا) در شمال، دروازه قدیمی (وانا) منتهی به بندر رودخانه در شرق و آب (وی Väike) یا دروازه کوچک در جنوب. دروازه‌ها با صفحات آهنی پوشانده شده بودند و قبل از آن پل‌های متحرک وجود داشت. دیوار شهر، به طول تقریبا یک کیلومتر، با حداقل هفت برج مستحکم شده بود و توسط یک خندق احاطه شده بود.

در اواخر دوره، سفارش دیوار شهر تکمیل شد، دروازه‌ها با افزودن پیشانی مستحکم شدند و چندین برج دیواری قرون وسطایی برای استفاده به عنوان برج‌های مخصوص توپ یا روندل اقتباس شدند که امروزه دو مورد از آنها را به شکل بازسازی شده در گوشه‌های صحن غربی قلعه قرار دارند.

دانمارکی‌ ها چگونه وارد استونی شدند و قلعه هرمان را ساختند؟

دانمارک به عنوان یک قدرت نظامی و تجاری بزرگ در قرن دوازدهم مطرح شد. این کشور به دنبال پایان دادن به حملات مکرر استونیایی بود که تجارت بالتیک را تهدید می‌کرد. ناوگان دانمارکی در سال‌های 1170، 1194 و 1197 به استونی حمله کردند.

در سال 1206، پادشاه والدمار دوم و اسقف اعظم آندریاس سونونیس، یورش را به جزیره اوسل (Saaremaa) رهبری کردند. پادشاهان دانمارک ادعای استونی را داشتند و این مورد توسط پاپ به رسمیت شناخته شد. در سال 1219 ناوگان دانمارکی در بندر اصلی استونی فرود آمد و استونی‌ها را در نبرد لیندانیز شکست داد و شمال استونی را تحت حاکمیت دانمارک قرار داد تا اینکه در سال 1343 قیام استونیایی به تصرف سرزمین‌ها درآمد و در سال 1346 توسط دانمارک فروخته شد.

دانمارکی‌ ها چگونه وارد استونی شدند و قلعه هرمان را ساختند؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب به هر آنچه که باید در رابطه با قلعه هرمان در کشور استونی بدانید، پرداختیم. شما می‌توانید به راحتی با سفر به کشور استونی، از این قلعه و زیبایی‌های تاریخی آن دیدن کنید.


سوالات متداول قلعه هرمان استونی

علت نام گذاری این قلعه چه بود؟

از آنجایی که رود ناروا در آن زمان مرزی بین دانمارک و روسیه بود، به این قلعه، قلعه ناروا نیز گفته می‌شد.

قلعه هرمان در چه سالی ساخته شد؟

این قلعه در سال 1256 ساخته شد و اولین قلعه سنگی در اوایل قرن چهاردهم به حساب می‌آمد.

دروازه های این قلعه به چه شکلی هستند؟

دروازه‌ها با صفحات آهنی پوشانده شده بودند و قبل از آن پل‌های متحرک وجود داشت. دیوار شهر، به طول تقریبا یک کیلومتر، با حداقل هفت برج مستحکم شده بود و توسط یک خندق احاطه شده بود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!