معبد ارکتیون یونان | تاریخچه – قیمت بلیط – تصاویر

معبد ارکتیون یونان | تاریخچه – قیمت بلیط – تصاویر

معبد ارکتیون یونان، یکی از صدها مکان تاریخی در یونان و شهر آتن است که علاقمندان زیادی از سراسر دنیا سالانه از آن بازدید می‌کنند. این معبد در میراث جهانی …

معبد ارکتیون یونان یکی از صدها مکان تاریخی در یونان و شهر آتن است که علاقمندان زیادی از سراسر دنیا سالانه از آن بازدید می‌کنند. این معبد در میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته است و شما را با خود به گذر از تاریخ یونان باستان خواهد برد. برای اینکه قبل از بازدید از این معبد اطلاعات گردشگری کامل داشته باشید، مقاله زیر را آماده کردیم تا تمامی اطلاعات لازم در این زمینه را بیان کرده و شما را برای دیدار از ارکتیون آماده کنیم.

معبد ارکتیون یونان | تاریخچه - قیمت بلیط - تصاویر | یوروپ تورز

با معبد ارکتیون و تاریخچه آن بیشتر آشنا شویم

معبد ارکتیون (Erechtheion) یک معبد تاریخی است که در ضلع شمالی آکروپولیس آتن در یونان واقع شده است. این معبد در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری این شهر است. ارکتیون دارای طراحی منحصر به فردی است که ترکیبی از معماری کلاسیک یونان به همراه یونی و دوریک را نشان می‌دهد.

ساخت آن در سال 421 قبل از میلاد در دوران طلایی آتن توسط معمار منسیکلس انجام شد. ارکتیون به آتنا و پوزیدون، دو تن از مهمترین خدایان اساطیر یونان باستان تقدیم شده است. معبد دارای دو بخش اصلی شرق و غرب است. بخش شرقی معبد به آتنا و بخش غربی به پوزئیدون اختصاص دارد. معبد دارای شش پیکره زنانه است که به عنوان ستون سقف را نگه می‌دارند و یکی از بارزترین ویژگی‌های آن هستند.

هم چنین ایوانی داشته که با شش ستون نگهداری می‌شود. ارکتیون در سال 480 قبل از میلاد در جریان جنگ‌های یونان و ایران توسط ایرانیان ویران و در سال 410 قبل از میلاد دوباره بازسازی مورد بازسازی قرار گرفت. این معبد در دوران بیزانس به عنوان کلیسا مورد استفاده قرار می‌گرفت و بعدها در زمان حکومت عثمانی به مسجد تبدیل شد.

ساعات و بلیط بازدید از معبد ارکتیون یونان

این معبد در تمام طول سال به روی بازدیدکنندگان باز است، اما توصیه می‌شود در فصل بهار یا پاییز که هوا مطبوع است از آن دیدن کنید. بازدیدکنندگان باید برای ورود به معبد ارکتیون بلیط تهیه کنند. بلیط‌ها را می‌توان از قبل در ورودی آکروپولیس یا به صورت آنلاین خریداری کرد.

این بلیط شامل دسترسی به جاذبه‌های دیگر در آکروپولیس، مانند پارتنون، Odeon of Herodes Atticus و تئاتر دیونیسوس است. قیمت بلیط بسته به فصل متفاوت است. به نظر می‌رسد برای این مجموعه نیاز به پرداخت بیشتر از 20 یورو برای بلیط داشته باشید.

ساعات و بلیط بازدید از معبد ارکتیون یونان | یوروپ تورز

چطور به معبد ارکتیون یونان برویم

پیش‌تر بیان کردیم که معبد ارکتیون یونان در سمت شمالی آکروپولیس آتن قرار گرفته است. اگر در مرکز شهر آتن باشید 1.5 کیلومتر با معبد فاصله دارید که پیاده می‌توانید به آن برسید. پیاده روی حدود 20 تا 25 دقیقه طول می‌کشد و یک فرصت عالی برای کشف منطقه اطراف است. بازدیدکنندگان هم چنین می‌ توانند با مترو به ایستگاه آکروپولیس بروند، که فاصله کمی با ورودی آن دارد. از طرف دیگر استفاده از اتوبوس و ترموا نیز ممکن است و می‌توان با این وسایل نیز به معبد رسید.

نکات مهم برای بازدید از معبد ارکتیون یونان

باید به یاد داشته باشید که آکروپولیس یکی از شلوغ‌ترین مکان‌های آتن است. پس اگر در فصول بهار یا پاییز به آن جا رفتید بهتر است بازدید خود را برای ساعات اولیه روز بگذارید تا از ازدحام در امان بمانید. هنگام بازدید از معبد ارکتیون یونان بازدیدکنندگان باید کفش‌های راحت بپوشند زیرا زمین ناهموار است و پله‌های زیادی برای بالا رفتن وجود دارد.

هم چنین بازدیدکنندگان باید کلاه، کرم ضد آفتاب و آب به همراه داشته باشند زیرا هیچ سایه‌ای در معبد وجود ندارد. هم چنین اگر نیاز به تور راهنما دارید بهتر است قبل از ورود آن را با اطلاعات ورودی در میان بگذارید. در این صورت می‌توانید از تور استفاده کرده و با محیط اطراف خود بیشتر آشنا شوید.

نکات مهم برای بازدید از معبد ارکتیون یونان | یوروپ تورز

سخن پایانی

معبد ارکتیون یونان مکانی است که هر علاقمند به تاریخ را به وجد می‌آورد. طراحی و معماری منحصر به فرد معبد آن را به یکی از شناخته شده‌ترین مکان‌های دیدنی آتن تبدیل کرده است. با این حال بهتر است قبل از بازدید درباره اطلاعات گردشگری آن بیشتر بدانید.


سوالات متداول معبد ارکتیون یونان

یکی از بارز ترین ویژگی های معبد ارکتیون چیست؟

معبد دارای شش پیکره زنانه است که به عنوان ستون سقف را نگه می‌دارند و یکی از بارزترین ویژگی‌های آن هستند.

نکاتی که بازدیدکنندگان برای ورود به معبد ارکتیون باید رعایت کنند چیست؟

هنگام بازدید از معبد ارکتیون بازدیدکنندگان باید کفش‌های راحت بپوشند زیرا زمین ناهموار است و پله‌های زیادی برای بالا رفتن وجود دارد.
هم چنین بازدیدکنندگان باید کلاه، کرم ضد آفتاب و آب به همراه داشته باشند زیرا هیچ سایه‌ای در معبد وجود ندارد.

معبد ارکتیون در کجا قرار گرفته است؟

معبد ارکتیون در سمت شمالی آکروپولیس آتن قرار گرفته است.

برای بازدید از این مکان چقدر باید هزینه پرداخت کنیم؟

بلیط‌ها را می‌توان از قبل در ورودی آکروپولیس یا به صورت آنلاین خریداری کرد. این بلیط شامل دسترسی به جاذبه‌های دیگر در آکروپولیس، مانند پارتنون، Odeon of Herodes Atticus و تئاتر دیونیسوس است. قیمت بلیط بسته به فصل متفاوت است. به نظر می‌رسد برای این مجموعه نیاز به پرداخت بیشتر از 20 یورو برای بلیط داشته باشید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!