موزه ماقبل تاریخ ترا یونان | معرفی – زمان بازدید – تصاویر

موزه ماقبل تاریخ ترا یونان | معرفی – زمان بازدید – تصاویر

موزه ماقبل تاریخ ترا یونان، از مجموعه‌ی‌ عظیمی از مکشوفاتی در خرابه‌های روستای آکروتیری میزبانی می‌کند. در این موزه شما می‌توانید تعداد زیادی از گلدان‌های …

موزه ماقبل تاریخ ترا یونان از مجموعه‌ی‌ عظیمی از مکشوفاتی در خرابه‌های روستای آکروتیری میزبانی می‌کند. در این موزه شما می‌توانید تعداد زیادی از گلدان‌های سفالی، ابزارهای قدیمی، اسلحه‌ها و موارد این چنینی را مشاهده کنید. در این موزه نقاشی‌های آبرنگی بسیاری از میمون‌ها وجود دارد، با این که هیچ مدرکی دال بر این که در این روستا میمونی زندگی کرده است تا به امروز وجود ندارد!

موزه ماقبل تاریخ ترا یونان | معرفی - زمان بازدید - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی موزه ماقبل تاریخ ترا یونان

یکی از مهم‌ترین موزه‌های یونان، موزه ماقبل تاریخ ترا یونان (Museum of Prehistoric Thera) است که در پایتخت سانتورینی، فیرا قرار دارد. این موزه در ساختمانی دو طبقه و پیشرفته قرار دارد که ساخت آن در اوایل دهه 1970 آغاز شد و در نهایت در سال 2000 به عموم عرضه شد. پیشنهاد دهنده ساخت این موزه باستان‌شناس برجسته یونانی، پروفسور اسپیریدون بود. ماریناتوس، کارهای حفاری را در منطقه باستان‌شناسی آکروتیری رهبری کرد و باعث ایجاد موزه‌ای به منظور نگهداری یافته‌های ارزشمند از این مرکز شهری بزرگ شد، جایی که تمدن منطقه‌ای برجسته‌ای از جهان ماقبل تاریخ (عصر برنز مینوی) در آن رشد می‌کرد.

یافته ‌هایی که در موزه ماقبل تاریخ ترا یونان به نمایش گذاشته شده ‌اند از کاوش‌‌های مختلفی که در این جزیره انجام شده است، از جمله در سکونتگاه‌های آکروتیری و پوتاموس، حفاری‌‌های مختلف در مکان ‌های مختلف جزیره و همچنین برخی از اشیاء به دست آمده ‌اند. این یافته‌ها تصادفی کشف شده‌اند یا برای تکمیل شدن موزه یافت و تحویل داده شده‌اند.

قدمت این نمایشگاه‌‌ها به دوران نوسنگی پسین تا دوره‌‌های سیکلادیک بر می‌‌گردد. بازدید کنندگان از طریق این نمایشگاه ‌ها می‌‌توانند شاهد پیشرفت ثرا در دوران ماقبل تاریخ باشند که در مقابل چشمانشان آشکار می‌‌شود، زیرا گواهی بر مسیر درخشانی است که ثرا را در قرن هجدهم و هفدهم قبل از میلاد به یکی از مهم‌‌ترین جزایر دریای اژه تبدیل کرد.

معرفی موزه ماقبل تاریخ ترا یونان | یوروپ تورز

زمان‌ های مجاز برای بازدید از موزه ماقبل تاریخ ترا یونان

بازدیدکنندگان از موزه که همه روزه (به جز سه شنبه‌ها در فصل زمستان)، می‌توانند از نمایشگاه‌های موقت در طبقه همکف و چهار نمایشگاه دائمی در طبقه اول دیدن کنند. واحد اول این موزه به تاریخ تحقیقات در ثرا، واحد دوم به زمین شناسی جزیره، سومین واحد به تاریخ جزیره از اواخر نوسنگی تا اواخر دوره سیکلادیک اول و آخرین واحد به دوران شکوفایی شهر در آکروتیری (دوره بالغ سیکلادیک اول، قرن هفدهم قبل از میلاد) است.

ویژگی‌ ها و مشخصات تکمیلی موزه ماقبل تاریخ ترا یونان

موزه ماقبل تاریخ ترا یونان را می‌توان گسترشی از سایت باستان‌شناسی آکروتیری در نظر گرفت، جایی که بازدیدکنندگان می‌توانند در شهر ماقبل تاریخ شگفت انگیز و به خوبی حفظ شده قدم بزنند؛ زیرا میزبان آثار بسیاری از آنجا و مهمتر از همه، نقاشی‌های دیواری چشمگیر است. این موارد همگی در ساختمان ‌های عمومی و خصوصی آکروتیری یافت می‌شوند و یکی از باور نکردنی ‌ترین نمایشگاه ‌های موزه را تشکیل می‌ دهند.

آنها نمایش‌های رنگارنگی از طبیعت و زندگی روزمره هستند و بینش ارزشمندی از شیوه زندگی در آن زمان و محیط زیست گذشته را ارائه می‌دهند. در میان این اقلام، ابزار، ظروف، مجسمه‌های مرمری، سفال و مقداری جواهرات نیز وجود دارد، زیرا ساکنان باید به دلیل فوران آتشفشانی در حال خروج از جزیره، اشیای گرانبهای خود را با خود برده باشند.

بقیه مجموعه‌‌ها که به ترتیب زمانی ترتیب داده شده ‌اند، شامل سفال‌‌های نوسنگی، اوایل و سیکلادیک میانی، مصنوعات فلزی دوره سیکلاد اولیه و مجسمه ‌های مرمری است که جزو قدیمی ‌ترین قطعات موزه به شمار می‌‌روند، و همچنین اشیای باستانی مانند گلدان ‌ها، اشیای آیینی و کوزه‌های پرنده در نهایت، این موزه فسیل‌‌هایی از حشرات و گیاهانی را در اختیار دارد که قبل از حضور انسان در ثرا شکوفا شده‌اند، از جمله درختان نخل، برگ‌‌های زیتون و اسکینوس.

ویژگی‌ ها و مشخصات تکمیلی موزه ماقبل تاریخ ترا یونان | یوروپ تورز

سخن پایانی

موزه ماقبل تاریخ ترا یونان یونان یکی از بهترین مکان‌ها برای شناخت تاریخ ثرا است. اگر به سفرهای تاریخی علاقه‌مند هستید، بازدید از این موزه بسیار پیشنهاد می‌شود. می‌توانید برای اطلاع از ساعات دقیق دایر بودن موزه، از سایت رسمی آن کمک بگیرید.


سوالات متداول موزه ماقبل تاریخ ترا یونان

موزه ماقبل تاریخ ترا یونان در کجا قرار دارد؟

یکی از مهم‌ترین موزه‌های یونان، موزه ماقبل تاریخ ترا یونان است که در پایتخت سانتورینی، فیرا قرار دارد.

چرا می گویند موزه ماقبل تاریخ ترا یونان را میتوان گسترشی از سایت باستان‌شناسی آکروتیری در نظر گرفت؟

زیرا میزبان آثار بسیاری از آنجا و مهمتر از همه، نقاشی‌های دیواری چشمگیر است. این موارد همگی در ساختمان ‌های عمومی و خصوصی آکروتیری یافت می‌شوند و یکی از باور نکردنی ‌ترین نمایشگاه ‌های موزه را تشکیل می‌ دهند.

آثار این موزه در کجا کشف شده است؟

یافته ‌هایی که در موزه ماقبل تاریخ ترا به نمایش گذاشته شده ‌اند از کاوش‌‌های مختلفی که در این جزیره انجام شده است، از جمله در سکونتگاه‌های آکروتیری و پوتاموس، حفاری‌‌های مختلف در مکان ‌های مختلف جزیره و همچنین برخی از اشیاء به دست آمده ‌اند. این یافته‌ها تصادفی کشف شده‌اند یا برای تکمیل شدن موزه یافت و تحویل داده شده‌اند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!