کلیسای سنت مارسلینوس | آشنایی – تصاویر – تاریخچه

کلیسای سنت مارسلینوس | آشنایی – تصاویر – تاریخچه

کلیسای سنت مارسلینوس، لهستان دارای کلیساهای مختلفی است که تعداد آن‌ها کم نیستند. از کلیسای چوبی معروف گرفته تا کلیسای سِینت مارسلینوس که از …

کلیسای سنت مارسلینوس: لهستان دارای کلیساهای مختلفی است که تعداد آن‌ها کم نیستند. از کلیسای چوبی معروف گرفته تا کلیسای سنت مارسلینوس که از جاذبه‌های دیدنی رگالین در کشور لهستان است. کلیسای زیبا و با قدمتی طولانی که جز آثار تاریخی و جاذبه‌های دیدنی لهستان بشمار می‌آید. کلیسای سنت مارسلینوس لهستان ساختمان بسیار بزرگ و عظیمی ندارد اما سبک معماری این کلیسا زیبا و دوست داشتنی است. نقاشی‌های دیواری زیبایی در کلیسای سِینت مارسلینوس وجود دارد که دیدن آنها برای گردشگران و توریستان خالی از لطف نیست.

فرق کلیسای سنت مارسلینوس لهستان با سایر کلیساهای موجود در این کشور و سایر کشورها در این است که داستان دو فردی است که پشت این کلیسا است. سینت مارسلینوس و پیتر دو دوستی بودن که این کلیسا در لهستان هم به احترام این دو ساخته شد. در ادامه داستان پشت کلیسای سِینت مارسلینوس لهستان را برایتان بازگو خواهیم کرد، با ما در ادامه همراه باشید.

کلیسای سنت مارسلینوس | یوروپ تورز

سینت مارسلینوس که بود؟

سینت مارسلینوس از کارتاژ یک کشیک مسیحی بود که در سال 413 درگذشت. آن را به همراه یکی از دوستانش در جنگل کشتند تا جسدش هم هرگز پیدا نشوند. اما به اعتقاد مسیحیان خدا صلاح دید که مداخله کند و محل جسد آنها پیدا شود. شکنجه گران آنها را در مکانی به نام “جنگل سیاه” کشتند، با این تصور که هر اثری از آنها برای همیشه ناپدید می‌شود. با این حال، نام‌های مارسلینوس و پیتر هنوز زنده هستند و آن منطقه در نزدیکی رم هنوز به افتخار آنها “Selva Candida” (“جنگل سفید”) نامیده می‌شود.

پاپ داماس داستان شهادت آنها را که از جلاد خودشان شنیده بود که بعداً به مسیحیت گروید، نقل کرد. بعداً، پاپ ویگیلیوس نام آنها را در قانون توده گنجاند. پیتر جن گیر و کشیش مارسلینوس در سال 304 به شهادت رسیدند. آنها شکنجه شدند، مجبور شدند قبرهای خود را حفر کنند و سپس در جنگل سر بریدند. در همان شب، آن دو در خواب به لوسیلا زن ثروتمند رومی ظاهر شدند و محل کشته شدن خود را به او نشان دادند. بعد از آن خواب اجساد آن‌ها پیدا شد و به دخمه‌های «Ad Duas Lauros»، خارج از دیوارهای شهر منتقل شدند.

امروزه این دخمه‌های مقدس مارسیلینوس و پیتر نامیده می‌شوند، اگر چه اجساد این دو شهید از قرن نهم در آلمان بوده است، اما کلیسای سِینت مارسلینوس لهستان به یاد آنها و برای این دو فرد که به مظلومی و ناحقی کشته شدند، اختصاص داده شده است. قدمت کلیسای سِینت مارسلینوس و پیتر «طبق نقاشی‌های دیواری درون کلیسای سِینت مارسلینوس» به قرن پنجم میلادی باز می‌ گردد. سینت مارسلینوس و پیتر هر در نقاشی دیواری محراب کلیسای سِینت مارسلینوس تصویر می‌شوند که مربوط به قرن 18 است، زمانیکه کلیسای سِینت مارسلینوس به طور کامل بازسازی شد و برخی از آثار آنها در اینجا نگهداری می‌شود.

به یاد این دو فرد، در کلیسای سِینت مارسلینوس شنبه هر هفته مراسم جشن برگزار می‌شود از همین رو روزهای شنبه در کلیسای سینت مارسلینوس لهستان جز شلوغ‌ترین روزهای هفته است و بسیاری از افراد این روز را برای بازدید و شرکت در مراسم جشن انتخاب می‌کنند.

سینت مارسلینوس که بود؟ | یوروپ تورز

سوالات متداول کلیسای سنت مارسلینوس

مشخصات کلیسای سنت مارسلینوس چیست؟

کلیسای سینت مارسلینوس لهستان ساختمان بسیار بزرگ و عظیمی ندارد اما سبک معماری این کلیسا زیبا و دوست داشتنی است. نقاشی‌های دیواری زیبایی در کلیسای سِینت مارسلینوس وجود دارد که دیدن آنها برای گردشگران و توریستان خالی از لطف نیست.

فرق این کلیسا با کلیساهای دیگر چیست؟

فرق کلیسای سِینت مارسلینوس لهستان با سایر کلیساهای موجود در این کشور و سایر کشورها در این است که داستان دو فردی است که پشت این کلیسا است.

سنت مارسلینوس که بود؟

سینت مارسلینوس از کارتاژ یک کشیک مسیحی بود که در سال 413 درگذشت. آن را به همراه یکی از دوستانش در جنگل کشتند تا جسدش هم هرگز پیدا نشوند. اما به اعتقاد مسیحیان خدا صلاح دید که مداخله کند و محل جسد آنها پیدا شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!