بازدید کامل از کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا

بازدید کامل از کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا

کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا، مثل یک افسانه جذاب‌‌ترین ساختمان هنر نو براتیسلاوا است که نمونه‌‌ای از آن در بروکسل نیز وجود دارد و نماینده اسلواکی است.

کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا مثل یک افسانه جذاب‌‌ترین ساختمان هنر نو براتیسلاوا است که نمونه‌‌ای از آن در بروکسل نیز وجود دارد و نماینده اسلواکی است. هنگامی که در یک روز آفتابی به آن نگاه می‌کنید، رنگی مشابه آسمان دارد و به همین دلیل واضح به آن ساختمان آبی هم می‌گویند که یکی از زیباترین جاذبه‌های اسلواکی به حساب می‌آید.

در این ساختمان همه چیز آبی است از موزاییک‌ها، مایولیک‌ها، سقف‌ها با لعاب آبی کم رنگ همگی آبی رنگ هستند. نه تنها نمای بیرونی – داخل این کلیسا نیز همه چیز با سایه‌های آبی کمرنگ رنگ آمیزی شده است. با این توصیفات جای تعجب نیست که همیشه افرادی زیادی در اطراف و داخل کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا مشغول عکاسی هستند.

کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا | یوروپ تورز

آشنایی بیشتر با کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا

برای دیدن یک کلیسای افسانه‌ای، لازم نیست از دیزنی لند دیدن کنید. کلیسای سنت الیزابت که معمولاً با نام‌های کلیسای آبی، کلیسای اسمورف یا کیک شناخته می‌شود، قطعاً هنگام بازدید از براتیسلاوا، دیدنی است.

کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا که کمی دورتر از بخش اصلی مرکز تاریخی قرار دارد و توسط ساختمان‌‌های جدیدتر احاطه شده است، می‌ تواند به راحتی توسط بازدیدکننده‌‌ای که برای اولین بار به اسلواکی می‌آید، نادیده گرفته شود. اما هنگامی که مسیرتان به آن سمت می‌افتد، حتما هیجان زده خواهید شد. کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا این جواهر خیره‌کننده به سبک هنر نو مجارستانی (جدایی طلبانه) در میان کلیساهای دیگر در براتیسلاوا سرآمد است.

معماری کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا

این کلیسای رومی کاتولیک که توسط معمار مشهور مجارستانی ادموند لچنر طراحی شده است، نه تنها با رنگ آبی آسمانی‌‌اش، بلکه با تزئینات شرقی و موزاییکی غنی که برای بسیاری شبیه به یک بستنی روی کیک است، شما را شگفت‌ زده خواهد کرد.

این کلیسای یک شبستان دارد که در آغاز قرن بیستم ساخته شد. در ابتدا، نما با رنگ‌های پاستلی روشن رنگ آمیزی شده بود و تنها بعدها بود که کلیسا رنگ آبی مشخص خود را گرفت. نمای بیرونی با کاشی‌‌های آبی تزئینی ماژولیکا با جزئیات دقیق و بومی اسلواکی تزئین شده است. برج ساعت با ارتفاع 36.8 متری شکلی استوانه‌ای دارد که برای کلیساهای رومی-کاتولیک اسلواکی بسیار غیرمعمول است.

این کلیسا به سنت الیزابت، دختر مقدس اندرو دوم مجارستانی، که ظاهراً در براتیسلاوا به دنیا آمده و همچنین قدیس حامی مجارستان است، تقدیس شد. این چهره محبوب همه جا در کلیسا وجود دارد – درست بالای ورودی اصلی یک موزاییک گرد ایتالیایی وجود دارد که سنت الیزابت را به تصویر می‌کشد. او در حالی که دسته گل رز را در دست دارد به فقرا صدقه می‌دهد که طبق افسانه‌ها تبدیل به نان شده و به فقرا و بیماران می‌دهد. یادگار او در محراب اصلی قرار دارد. فضای داخلی، کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا همچنین به رنگ غالب آبی و سفید، با مجسمه‌ها تزئین شده بود.

معماری کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا | یوروپ تورز

طبقه همکف کلیسا بیضی شکل است. در پیش زمینه یک برج کلیسای استوانه‌ای به ارتفاع 36.8 متر وجود دارد. در ابتدا، یک گنبد طراحی شد، اما هرگز ساخته نشد. در عوض، یک طاق بشکه‌ای ساخته شد که بالای آن یک سقف قرار داشت. سقف با آجرهای لعابدار با تزئین، به منظور جداسازی پوشیده شد. فضای داخلی با محراب‌ها تزئین شده است. در محراب تصویری از سنت الیزابت وجود دارد که در آن صدقه دادن به فقرا به تصویر کشیده شده است.

کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا نیز در میان مردم محلی محبوب است، همانطور که لیست طولانی انتظار برای عروسی و تعمید نشان می‌دهد. این یکی از متمایزترین نقاط دیدنی براتیسلاوا شد و امروزه می‌توان آن را به شکل مینیاتوری در پارک مینی اروپا در بروکسل تحسین کرد.

محل کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا

کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا در بخش شرقی شهر قدیمی در خیابان Bezručova قرار دارد. این منطقه یک خیابان آرام است که فاصله چندانی با مرکز شهر ندارد – 10-15 دقیقه پیاده روی تا رسیدن به کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا وجود دارد، بسته به اینکه دقیقاً در کجای مرکز هستید این مسافت متفاوت است. هنگام رفتن به کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا از خیابان‌های باریک و کافه‌های کوچک عبور خواهید کرد تا به این ساختمان آبی زیبا برسید.

محل کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا | یوروپ تورز

سوالات متداول کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا

کلیسای سنت الیزابت معمولا باچه نام هایی شناخته می شود؟

کلیسای سنت الیزابت که معمولاً با نام‌های کلیسای آبی، کلیسای اسمورف یا کیک شناخته می‌شود.

مشخصات معماری کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا چیست؟

این کلیسای رومی کاتولیک که توسط معمار مشهور مجارستانی ادموند لچنر طراحی شده است، نه تنها با رنگ آبی آسمانی‌‌اش، بلکه با تزئینات شرقی و موزاییکی غنی که برای بسیاری شبیه به یک بستنی روی کیک است، شما را شگفت‌ زده خواهد کرد.

این کلیسا در کجا قرار دارد؟

کلیسای سنت الیزابت براتیسلاوا در بخش شرقی شهر قدیمی در خیابان Bezručova قرار دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!