با گالری ناحیه بوهم مرکزی در جمهوری چک بیشتر آشنا شویم

با گالری ناحیه بوهم مرکزی در جمهوری چک بیشتر آشنا شویم

گالری ناحیه بوهم مرکزی، یک قلعه و کاخ زیبای قدیمی است که در منطقه بوهوم مرکزی جمهوری چک واقع شده و امروزه به گالری هنرهای معاصر در این منطقه تبدیل شده است.

گالری ناحیه بوهم مرکزی کجاست؟

جمهوری چک و یا به زبان انگلیسی، Czech Republic، یکی از کشورهای اروپایی است که در مرکز این قاره و در اروپای مرکزی واقع شده است. تمامی این کشور، در خشکی واقع شده و دسترسی به دریا ندارد. این کشور از سمت غرب با کشور آلمان، از شمال با لهستان، از جنوب شرق با اسلواکی و از جنوب با اتریش مرز مشترک دارد. این کشور کوچک و زیبا، دارای آثار تاریخی و معماری قدیمی زیبایی است و هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود، جذب می‌کند.

این کشور به بخش‌های گوناگونی تقسیم می‌شود که ناحیه بوهم مرکزی یکی از آن‌ها است. گالری ناحیه بوهم مرکزی یک قلعه و کاخ زیبای قدیمی است که در منطقه بوهوم مرکزی جمهوری چک واقع شده و امروزه به گالری هنرهای معاصر در این منطقه تبدیل شده است.

گالری ناحیه بوهم مرکزی کجاست؟ | یوروپ تورز

در این مقاله ابتدا درباره گردشگری جمهوری چک اطلاعات کلی به دست خواهیم آورد و در ادامه با این اثر تاریخی بیشتر آشنا خواهیم شد.

درباره کشور جمهوری چک

جمهوری چک به یک مقصد گردشگری مورد علاقه برای بسیاری از مسافرانی است که از مقاصد گردشگری خاص اروپا، خسته شده‌اند. در واقع جمهوری چک، یک مقصد مورد علاقه برای کسانی است که به بازدیدی از آثار معماری قدیمی اروپایی علاقه دارند. این کشور، تا حدی به این دلیل که کشوری کوچک محصور در خشکی است، در طول جنگ‌های جهانی دست نخورده باقی مانده است و می‌توان آثار معماری تاریخی زیادی را در آن پیدا کرد.

در کنار این موضوع، به این دلیل که این منطقه، در طول هزاره گذشته متعلق به کشورهای مختلف بوده است، گوناگونی زیادی در مورد آثار تاریخی آن وجود دارد. جمهوری چک، مملو از تاریخ و زیبایی‌های طبیعی است. این کشور، میزبان مجموعه‌ای از پارک‌های ملی شگفت‌انگیز، شهرها و روستاهای کوچک خیره‌کننده و قلعه‌های قرون وسطایی است.

گردشگری در این منطقه کوچک در اروپا، رونق زیادی دارد و بسیاری از گردشگرانی که به فرهنگ و سنت‌های خاص و اصیل اروپایی علاقه دارند، طرفدار سفر به کشور جمهوری چک هستند. علاوه بر این موارد، قیمت‌ها در این کشور، در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی که گردشگرپذیر هستند، پایین‌تر است و شما می‌توانید تورهایی با قیمت مناسب در این کشور زیبا پیدا کنید. در ادامه با گالری ناحیه بوهم مرکزی در این کشور نیز آشنا خواهیم شد.

پراگ و زیبایی‌ های خیره‌ کننده‌ اش

یکی از زیباترین شهرهای اروپا، پراگ است که در قرن نهم میلادی تاسیس شد و در طول قرن‌ها به عنوان مقر امپراتوران روم و همچنین یک مرکز مهم اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در اروپای مرکزی محسوب می‌شده است. این شهر با ایفای نقش‌های مهم در اصلاحات پروتستان و جنگ سی ساله، پس از جنگ جهانی اول به پایتخت چکسلواکی تبدیل شد. پس از تقسیم چکسلواکی به دو دولت مجزا در سال 1993، پراگ پایتخت جمهوری چک شد.

پراگ و زیبایی‌ های خیره‌ کننده‌ اش | یوروپ تورز

امروزه پراگ شهری جادویی با کلیساهای خیره‌کننده، معماری قرون وسطایی، فرهنگ پر جنب و جوش، غذاخوری‌های عالی و فضایی پر انرژی است که آن را به یکی از پربازدیدترین شهرهای اروپا تبدیل کرده است. بازدید از قلعه پراگ، بزرگ‌ترین قلعه باستانی جهان را نباید از دست داد. شهر قدیمی پراگ، مملو از بناهای تاریخی مانند ساعت نجومی و کلیساهای باشکوهی مانند کلیسای بانوی ما قبل از تین است. در خارج از منطقه تاریخی، مکان‌هایی مانند پل زیبای چارلز و میدان ونسلاس قرار دارند که باید حتما ببینید.

صحنه فرهنگ جمهوری چک پراگ یکی از بهترین صحنه‌های اروپا است. شهر مملو از گالری‌های هنری، موزه‌ها و تئاترها است. دوستداران کافکا می‌توانند خانه او و گورستانی را که در آن دفن شده است ببینند. در دیگر شهرها و مناطق جمهوری چک نیز آثار تاریخی و فرهنگی فراوانی به چشم می‌خورد که در ادامه با یکی از آن‌ها آشنا خواهیم شد.

گالری ناحیه بوهم مرکزی

گالری ناحیه بوهم مرکزی (گاسک) (Gallery of The Central Bohemian Region) یک اثر تاریخی ارزشمند و زیبا به شکل یک ساختمان و یا قلعه قدیمی است که در کشور جمهوری چک و در ناحیه بوهم مرکزی و در شهر کوتنا هرا واقع شده است.

این اثر تاریخی منحصربه فرد به عنوان یکی از آثار فرهنگی و تاریخی در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این اثر تاریخی، به عنوان کالج سابق یسوعیان نیز شناخته می‌شود و دارای تزئینات داخلی بسیار زیبا و دیدنی و نیز نمایی بسیار باشکوه است. امروزه از این بنا به عنوان گالری هنری استفاده می‌شود.

کلام پایانی

جمهوری چک کشوری با زیبایی‌های طبیعی و تاریخی فراوانی است که گالری ناحیه بوهم مرکزی نیز یکی از آن‌ها است. این اثر تاریخی یک ساختمان فرهنگی و تاریخی است که همواره گردشگران زیادی را جذب می‌کند.


سوالات متداول گالری ناحیه بوهم مرکزی

گالری ناحیه بوهم مرکزی در کجا واقع شده است؟

گالری ناحیه بوهم مرکزی (گاسک) (Gallery of The Central Bohemian Region) یک اثر تاریخی ارزشمند و زیبا به شکل یک ساختمان و یا قلعه قدیمی است که در کشور جمهوری چک و در ناحیه بوهم مرکزی و در شهر کوتنا هرا واقع شده است.

گالری ناحیه بوهم مرکزی با چه عنوانی شناخته می‌شود؟

این اثر تاریخی، به عنوان کالج سابق یسوعیان نیز شناخته می‌شود.

ویژگی های ظاهری گالری ناحیه بوهم مرکزی چیست؟

دارای تزئینات داخلی بسیار زیبا و دیدنی و نیز نمایی بسیار باشکوه است. امروزه از این بنا به عنوان گالری هنری استفاده می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!