خانه موزه خوزه بنلیور والنسیا | تاریخچه – ساعات بازدید – تصاویر

خانه موزه خوزه بنلیور والنسیا | تاریخچه – ساعات بازدید – تصاویر

خانه موزه خوزه بنلیور، نمونه‌ای از مکان‌هایی است که به علاقه مندان این فرصت را می‌دهد تا با محل زندگی هنرمند نقاش محبوب اسپانیایی خوزه بنلیور و خانواده‌اش …

همیشه مواردی مانند زندگی‌نامه افراد معروف و یا آشنایی با داستان‌هایی که از سر گذرانده‌اند، برای افراد جذاب و جالب توجه است. امروزه فرصتی به وجود آمده تا بتوان علاوه بر شنیدن داستان‌های زندگی، از نزدیک با سبک گذراندن اوقات و جزئیات زندگی روزمره اشخاص معروف آشنا شد و حتی از آنها بازدید نمود.

خانه موزه خوزه بنلیور والنسیا (Casa Museo Benlliure) نمونه‌ای از مکان‌هایی است که به علاقه مندان این فرصت را می‌دهد تا با محل زندگی هنرمند نقاش محبوب اسپانیایی خوزه بنلیور و خانواده‌اش آشنا شوند و از اسباب و اثاثیه، سبک چیدمان و محل‌های استراحت و خلق آثار هنری در کنار انواع نقاشی‌های این هنرمند بازدید نمایند.

خانه موزه خوزه بنلیور والنسیا | تاریخچه - ساعات بازدید - تصاویر | یوروپ تورز

اگر شما نیز یکی از علاقه مندان به مشاهده خانه موزه‌ها هستید، این لوکیشن برایتان در هنگام سفر به اسپانیا بسیار جذاب خواهد بود. در ادامه بیشتر با ویژگی‌ها و جزئیات این مکان آشنایتان می‌کنیم.

تاریخچه خانه موزه خوزه بنلیور والنسیا

این مکان با نام موزه بنلیور و یا با نام اسپانیایی Casa- Museo Jose Benlliure شناخته می‌شود. ساختمان این موزه از سال 1880 میلادی متعلق به خانواده بنلیور بوده است و نسل‌های مختلفی از این خانواده در آن زندگی کرده‌اند. با توجه به چنین قضیه‌ای باید گفت بسیاری از اجزای مبلمان و لوازم منزل در این مکان خود عتیقه محسوب می‌شوند و جذابیتی جداگانه دارند.

در سال 1912 میلادی شخص هنرمند نقاش خوزه بنلیور تصمیم گرفت تا خانه خود به همراه مبلمان و برخی از آثارش را به آکادمی اسپانیا بفروشد. چندین سال پس از مالک شدن آکادمی اسپانیا به همکاری و اصرار دیگر مقامات شهر والنسیا، این خانه تحت عنوان موزه‌ای به منظور آشنایی مردم با سبک زندگی خوزه بنلیور و همچنین بازدید از آثار هنری او معرفی شد و تا به امروز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

طراحی خانه موزه بنلیور (کاسا)

با ورود به فضای موزه متوجه خواهید شد که بخش‌های قابل بازدید در سه دسته خانه (اتاق‌های نشیمن و فضای خانواده)، اتاق مطالعه به سبک ویکتوریایی و باغی با تزئینات گیاهی زیبا تقسیم بندی شده‌اند. در محیط خانه بازدیدکنندگان شاهد انواع لوازم ایتالیایی و اتریشی، تابلوهای نقاشی شخص خوزه بنلیور و دیگر آثار نقاشی متعلق به هنرمندان دیگر خواهند بود.

طراحی خانه موزه بنلیور (کاسا) | یوروپ تورز

شاید فضای داخلی خانه تنها برای هنر دوستان و علاقه مندان به این هنرمند بسیار جذاب باشد اما نمای باغ بدون شک برای تمامی افراد جذاب و چشم نواز خواهد بود. در محیط باغ دو مجسمه با طراحی ساده اما هنرمندانه جای گرفته است. مجسمه اول متعلق به پدر خوزه است که مدت زمان بیشتری از ساخت آن می‌گذرد.

مجسمه دوم نیز برای شخص خوزه بنلیور است. سبک طراحی این باغ مشابه باغ‌های مدیترانه‌ای است که همین امر موجب شده قدم زدن در آن بر نشاط و شادابی بازدیدکنندگان بیفزاید.

طراحی خانه موزه بنلیور (کاسا) | یوروپ تورز

دیگر بخش‌های خانه موزه خوزه بنلیور والنسیا که می‌تواند توجه‌ها را به سمت خود جلب نماید، شامل نیمکت‌های سنگی درون باغ، راهروهای آجرکاری شده و جزئیات تزئین دیوارها است.

بازدید از خانه موزه خوزه بنلیور والنسیا

اگر عازم کشور اسپانیا هستید و می‌خواهید لیستی از شهرهایی که بایستی از آنها بازدید کنید، بسازید؛ بهتر است شهر والنسیا را نیز در آن جای دهید. این شهر جدا از تمامی امکانات رفاهی به عنوان یک شهر موزه‌ای نیز شناخته می‌شود چرا که موزه‌های متعدد و جذابی را علاوه بر موزه کاسا درون خود جای داده است.

به منظور بازدید از خانه موزه بنلیور می‌توانید به خیابان کاله بلانکوریاس 23 مراجعه کنید. این مکان از سه شنبه تا شنبه در دو نوبت 10 صبح تا 14 و 16:30 عصر الی 20:30 شب برای بازدید علاقه مندان در دسترس خواهد بود. گفتنی است اگر در ایام تعطیل مسافر این شهر هستید باید در ساعت 10 صبح تا 15 عصر برای بازدید اقدام نمایید.

کلام پایانی

خانه موزه خوزه بنلیور والنسیا یکی از جاذبه‌های دیدنی شهر والنسیا در اسپانیا است که می‌تواند علاوه بر جلب توجه مثبت علاقه مندان به هنر نقاشی و زندگی هنرمندان، به دلیل طراحی زیبا و باغ مدیترانه‌ای برای سایر افراد نیز تجربه‌ای زیبا و ارزشمند بیافریند. آکادمی اسپانیا سبک چیدمان و فضای خانه را از زمان تحویل آن از خانواده بنلیور تغییر نداده است و تنها تلاش نموده با مراقبت اصولی زیبایی آن را برای بازدیدکنندگان در طی زمان حفظ نماید.


سوالات متداول خانه موزه خوزه بنلیور والنسیا

بخش های قابل بازدید خانه موزه خوزه بنلیور به چند بخش تقسیم شده اند؟

با ورود به فضای موزه متوجه خواهید شد که بخش‌های قابل بازدید در سه دسته خانه (اتاق‌های نشیمن و فضای خانواده)، اتاق مطالعه به سبک ویکتوریایی و باغی با تزئینات گیاهی زیبا تقسیم بندی شده‌اند.

داخل خانه موزه خوزه بنلیور چه ویژگی هایی دارد؟

شاید فضای داخلی خانه تنها برای هنر دوستان و علاقه مندان به این هنرمند بسیار جذاب باشد اما نمای باغ بدون شک برای تمامی افراد جذاب و چشم نواز خواهد بود.

آدرس خانه موزه خوزه بنلیور کجاست؟

به منظور بازدید از خانه موزه بنلیور می‌توانید به خیابان کاله بلانکوریاس 23 مراجعه کنید.

بازدید از خانه موزه خوزه بنلیور چه روز هایی ممکن است؟

این مکان از سه شنبه تا شنبه در دو نوبت 10 صبح تا 14 و 16:30 عصر الی 20:30 شب برای بازدید علاقه مندان در دسترس خواهد بود. گفتنی است اگر در ایام تعطیل مسافر این شهر هستید باید در ساعت 10 صبح تا 15 عصر برای بازدید اقدام نمایید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!