موزه کیشسلی بوداپست | معرفی – تصاویر – تاریخچه

موزه کیشسلی بوداپست | معرفی – تصاویر – تاریخچه

موزه کیشسلی بوداپست، یکی از بهترین و مهم‌ترین شهرهای مرکز اروپا یعی بوداپست را از قرن 18 تا 21‌ام نشان می‌دهد. این موزه در حال حاضر در یک مجتمع …

موزه کیشسلی بوداپست تاریخچه یکی از بهترین و مهم‌ترین شهرهای مرکز اروپا یعی بوداپست را از قرن 18 تا 21‌ام نشان می‌دهد. این موزه در حال حاضر در یک مجتمع ساختمانی باروک که مربوط به سال‌های 1745 تا 1760 است، قرار دارد. معمولا در موزه کیشسلی، نمایشگاه‌های رنگارنگ نقاشی و همچنین مجسمه برگزار می‌شود.

موزه کیشسلی بوداپست | معرفی - تصاویر - تاریخچه | یوروپ تورز

معرفی موزه کیشسلی

موزه کیشسلی بوداپست (Kiscelli Múzeum) مجموعه ‌ای از نمایشگاه ‌های التقاطی از تاریخ بوداپست را ارائه می‌‌کند که قدمت آن به اوایل دهه 1700 باز می‌‌گردد. تالار مجسمه ‌سازی باروک، مجسمه ‌هایی از گروه تثلیث مقدس را نشان می‌ دهد که در خارج از کلیسای ماتیاس در قلعه بودا در سال 1712 برپا شده‌‌اند. نمایشگاه دیگری بر مطبوعات و روزنامه ‌های بوداپست با مجموعه ‌ای قابل توجه از ماشین‌‌های چاپ، تجهیزات و ابزار متمرکز است.

این بخش شامل ماشین چاپی است که در انقلاب 1848 نقش داشته است و همچنین مجموعه ‌ای از چاپخانه قدیمی دانشگاه که قدمت آن به قرن هجدهم باز می‌‌گردد، ماشین ‌های صحافی از قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم در این منطقه قرار داشته و نزدیک به 200 چاپ را ارائه داده است. تصاویر مکان‌هایی از قرن 17 تا اواسط قرن 20 را می‌توانید در موزه کیشسلی مشاهده کنید.

نمایشگاه مکان‌های عمومی و فضاهای خصوصی، 1780-1940 ترکیبی از هنر و اشیاء روزمره را از سه دوره مختلف ارائه می‌دهد که عبارت‌اند از: دوره اتحاد آفت، بودا و اوبودا (1873-1896)، دوره هزاره تا 1918 و دوره‌های دیگر از از سال 1918 تا 1940. نمایشگاه باستانی پایتخت به موزه قدیمی شهرداری اشاره می‌‌کند که نمایش‌‌هایی از صندوق ‌ها، نقاشی ‌ها، ساعت ‌ها، کارد و چنگال، کوزه ‌ها و نقشه‌‌های معماری را به نمایش می‌‌گذارد. دو نمایشگاه نهایی یک داروخانه قرن هجدهم و علائم تجاری قدیمی را به نمایش می‌‌گذارند که بیشتر مربوط به قرن نوزدهم است.

معرفی موزه کیشسلی | یوروپ تورز

اطلاعات عمومی در رابطه با موزه کیشسلی

موزه کیشسلی از آوریل تا اکتبر از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است و از نوامبر تا مارس از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر باز بوده و همچنین دوشنبه‌ها نیز تعطیل است. شایان ذکر است که هزینه پذیرش برای بزرگسالان 1000 HUF می‌باشد.

برای رسیدن به این موزه نیز می‌بایست از میدان Batthiany در بوداپست، با اتوبوس 160، 260 یا 260A به ایستگاه Margit Korhaz بروید و سپس حدود ده دقیقه پیاده روی کنید تا در امتداد خیابان Becsi تا خیابان Kiscelli به موزه برسید. از طرف دیگر، با اتوبوس 165 از میدان Kolosy به ایستگاه Remetehegyi ut بروید و سپس حدود پنج دقیقه از خیابان Kolostor به سمت موزه پیاده روی کنید. ساختمان موزه، صومعه سابق با کلیسای باروک و سالن مجسمه ‌سازی می‌ت واند مکانی جذاب برای مراسم عروسی، رویدادهای فرهنگی یا تجاری باشد.

  • آدرس: H-1037 Budapest، Kiscelli u. 108.
  • تلفن: 0036205639063
  • آدرس ایمیل: banfalvi.timea@mail.btm.hu
  • وب سایت: www.kiscellimuzeum.hu
  • مسئول تماس: خانم Tímea Bánfalvi
  • فاصله تا فرودگاه: 25 کیلومتر
  • فاصله از مرکز شهر: 8 کیلومتر
  • ظرفیت بزرگترین سالن: 270
  • تعداد اتاق کنفرانس: 3

شهردار بوداپست در رابطه با موزه کیشسلی چه می گوید؟

شهردار بوداپست در رابطه با موزه این چنین می‌گوید که: موزه کیشسلی، موزه جامع تاریخ قرن 18 تا 21 بوداپست، یکی از هیجان انگیزترین شهرهای اروپای مرکزی و همچنین ساکنانی که شهر را شکل داده‌اند، ارائه می‌دهد. نمایشگاه‌های متنوع آن به بازدیدکنندگان نگاهی اجمالی به طبیعت دائما در حال تغییر می‌دهد. ماموریت ما این است که گردشگران مشتاق شهر و ساکنان بوداپست را بشناسیم تا روح و انرژی ویژه پایتخت را برای خود کشف کنند.

شهردار بوداپست در رابطه با موزه کیشسلی چه می‌گوید؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

موزه کیشسلی یکی از موزه‌های مهم کشور مجارستان و به طور کلی قاره اروپا است. این موزه تا به امروز به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های شهر بوداپست معرفی شده و تا به امروز نیز بازدید کنندگان بسیاری را در خود جای داده است. شما می‌توانید از طریق وبسایت این موزه بلیطی را رزرو کرده و یا به صورت حضوری اقدام به خرید بلیط و مراجعه به این سازه بی‌نظیر کنید.


سوالات متداول موزه کیشسلی بوداپست

موزه کیشسلی بوداپست چه چیزی را به نمایش میگذارد؟

موزه کیشسلی (Kiscelli Múzeum) مجموعه ‌ای از نمایشگاه ‌های التقاطی از تاریخ بوداپست را ارائه می‌‌کند که قدمت آن به اوایل دهه 1700 باز می‌‌گردد.

ساعات کاری این موزه چگونه میباشد؟

موزه کیشسلی از آوریل تا اکتبر از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است و از نوامبر تا مارس از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر باز بوده و همچنین دوشنبه‌ها نیز تعطیل است.

آدرس این موزه کجاست؟

آدرس: H-1037 Budapest، Kiscelli u. 108.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!