درباره برتانی فرانسه بیشتر بدانیم

درباره برتانی فرانسه بیشتر بدانیم

برتانی، یکی از استان‌های تاریخی کشور فرانسه است که به نوعی یک منطقه فرهنگی نیز به شمار می‌رود. این استان به بریتانیای صغیر یا بریتانیای کوچک هم شناخته می‌شود.

کشور فرانسه مملو از جاذبه‌های گردشگری دیدنی بوده که چشم تمام گردشگران جهان را به خود دوخته است. برتانی هم یکی از استان‌های تاریخی این کشور است که به نوعی یک منطقه فرهنگی نیز به شمار می‌رود. این استان به بریتانیای صغیر یا بریتانیای کوچک هم شناخته می‌شود؛ زیرا آب و هوا، جاذبه‌های گردشگری و فرهنگ و آداب و رسوم مردم آن بی‌شباهت به مردم بریتانیا نیست. بیایید در این مطلب با استان فوق العاده برتانی فرانسه بیشتر آشنا شویم.

درباره برتانی فرانسه بیشتر بدانیم | یوروپ تورز

برتانی فرانسه تاریخ غنی و سرشار از اتفاقات جذاب در خود دارد که سرگذشت مردم آن در کتاب‌های تاریخ این کشور، دانش‌آموزان را به وجد می‌آورد. گروه‌هایی با نام دروئیدها سال‌ها قبل در این استان زندگی می‌کردند و سپس نوبت به رومیان رسید تا آن را به تصاحب خود در آورند. بعد از آن برتون‌ها که از بریتانیا بودند، تصمیم به اشغال این استان گرفتند و به همین خاطر بود که نام آن به برتانی فرانسه تغییر یافت که در اصل نامی بریتانیایی است.

طبیعتا جمعیت این استان فرانسه در آن زمان آن قدر زیاد نبود، اما اکنون نزدیک به پنج میلیون نفر در آن حضور دارند. جمعیت این استان در ماه‌های خوش آب و هوا به خاطر ورود گردشگران زیاد، افزایش پیدا می‌کند؛ زیرا گردشگران نمی‌توانند طبیعت بکر و مناطق دیدنی آن را نادیده بگیرند.

تاریخ استان برتانی | یوروپ تورز

برتانی فرانسه در شمال غربی این کشور واقع شده و در واقع شبه جزیره‌ای است که از سه طرف به آب راه دارد. مردم نزدیک به آب در این شبه جزیره به کار کشاورزی مشغول هستند و به همین خاطر طبیعت بکری را به وجود آورده‌اند. در روستاهای برتانی فرانسه شاهد ولایت‌های متنوعی هستیم. ضمن این که برست، لوریان، نانت، وان و کمپر شهرهای مهم این استان را شامل می‌شوند.

مردم برتانی فرانسه در گذشته زبان خاص خود را داشتند که این نکته‌ای بسیار عجیب است. زبان این استان جهت یکپارچه‌سازی در قرن 16 حذف شد، اما سنت‌های آن همچنان پابرجا باقی مانده است. این سرزمین حتی در زمان حمله رومی‌ها به صورت تمام و کمال رومی نشد و قبایل دیگری در آن حضور داشتند؛ در غیر این صورت اکنون شاید وضعیت دیگری را سپری می‌کرد.

معرفی برتانی فرانسه | یوروپ تورز

برتانی فرانسه غذاهای محبوب زیادی در خود دارد که معمولا مورد استقبال گردشگران هم قرار می‌گیرند. گالتس دی ساراسین را باید یکی از این غذاها عنوان کرد که مردم شهرهای دیگر فرانسه یا جهان آن را به عنوان سوغاتی با خود می‌برند. این غذا مشابه با نان‌های نازک شده کرپ است که با کمی تغییرات به مشتریان ارائه می‌شود. برای به وجود آوردن چنین غذای بی‌نظیری از گندم سیاه و آرد استفاده می‌شود. بنابراین این غذا جدا از طعم عالی، بسیار مقوی و بدون ضرر است.

بهترین جاذبه‌های گردشگری برتانی فرانسه که برای مردم بسیار جذاب هستند، عبارتند از:

سنت مالو

یکی از بخش‌های این استان که تاریخ غنی در خود دارد، سنت مالو است. سنت مالو از شهرهای برتانی فرانسه به حساب می‌آید که ساحل بسیار زیبایی در آن به چشم می‌خورد. از جنگ جهانی دوم به بعد بهای بیشتری به این شهر دادند و همین باعث شد شهری توریستی پدید آید. نویسندگان زیادی در این شهر زندگی می‌کنند و به همین خاطر، جامعه مطالعه کنندگان رمان و کتاب‌های دیگر قطعا از آن استقبال خواهند کرد.

مناطق گردشگری جذاب برتانی فرانسه (سنت مالو) | یوروپ تورز

دینان

دینان هم شهر دوست داشتنی دیگری است که آن را تا حدی مشابه با سنت مالو می‌دانند. دیواری بلند این شهر را فراگرفته و به لحاظ معماری در میان برجسته‌ترین شهرهای اروپا قرار دارد. معرفی دینان به عنوان یک شهر مستقل به قرن 14 مربوط می‌شود و تنوع هتل‌هایی که مسافران قادر به رزرو آن‌ها هستند، در نوع خود بسیار جالب است.

مناطق گردشگری جذاب برتانی فرانسه (دینان) | یوروپ تورز

ونس

شهر قدیمی و تاریخی ونس میان دو شهر نانت و موربیهان قرار دارد که اطراف آن را هم دیوارهایی پوشانده است. قدمت این دیوارها به قرن 13 برمی گردد و خود شهر پر از جاذبه‌های تاریخی برای علاقه مندان به تاریخ است. مردم چشم اندازی بی‌نظیر از هر یک از هتل‌های این شهر به بیرون دارند و این به عنوان هدفی مهم برای سفر به ونس شناخته می‌شود.

مناطق گردشگری جذاب برتانی فرانسه (ونس) | یوروپ تورز

سوالات متداول برتانی

چرا استان برتانی با عنوان بریتانیای صغیر هم شناخته می‌شود؟

استان برتانی چقدر جمعیت دارد؟

سوغاتی معروف برتانی چیست؟

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!