آشنایی کامل با بازار کریسمس براتیسلاوا

آشنایی کامل با بازار کریسمس براتیسلاوا

بازار کریسمس براتیسلاوا، کی از هیجان انگیزترین جاذبه‌‌های اسلواکی در آستانه سال نو میلادی است. روزهای کوتاه، هوای سرد و شاید کمی برف نباید شما را …

بازار کریسمس براتیسلاوا یکی از هیجان انگیزترین جاذبه‌‌های اسلواکی در آستانه سال نو میلادی است. روزهای کوتاه، هوای سرد و شاید کمی برف نباید شما را از بازدید از بازار کریسمس براتیسلاوا منصرف کند. در واقع، براتیسلاوا در زمستان زیبا و شلوغ با رویدادهای فصلی و آداب و رسوم کریسمس است.

بازارهای کریسمس اسلواکی ممکن است شهرت همتایان اتریشی و آلمانی خود را نداشته باشند، با این حال، به‌ویژه براتیسلاوا سنت‌های کریسمس صدها سال پیش را دارد. کریسمس فقط یک رویداد برای گردشگران نیست، اهالی کشور اسلواکی‌ با دوستان و خانواده خود برای یک قرار ناهار در بازار کریسمس باهم ملاقات می‌کنند یا بعد از کار با همکاران از انواع نوشیدنی‌ها لذت می‌ برند.

این مردم محلی و خونگرم هستند که واقعا ارزش بازدید از براتیسلاوا را دارند. بازارهای کریسمس در براتیسلاوا ممکن است کوچک باشند، اما نسبت به بازارهای همسایه دنج، خلوت‌تر و معتبرتر هستند. خوراکی‌ها و غذاهای کریسمس با دقت آماده شده و لذیذ هستند. تزئینات و نورپردازی‌های شهری هم توسط صنعتگران ساخته می‌شود.

آشنایی کامل با بازار کریسمس براتیسلاوا | یوروپ تورز

بازار کریسمس براتیسلاوا 2022

براتیسلاوا یکی از آرام‌‌ترین مکان‌‌های تعطیلات بازار کریسمس است. این بازار کریسمس یک مقصد عالی برای خانواده‌ها است. براتیسلاو شهر مرکزی کوچکی است و به راحتی می‌توان در اطراف آن رفت و آمد کرد و در آن موزه‌‌های جالب و قلعه‌‌ای وجود دارد که ارزش دیدن را هم دارد. تاریخ برگزاری بازار کریسمس براتیسلاوا از 22 نوامبر تا 22 دسامبر 2022 است.

مکان بازار کریسمس براتیسلاوا هم در میدان اصلی یعنی Hlavné Námestie، میدان Hviezdoslav و میدان Františkánske است.

دلیل موجه برای بازدید بازار کریسمس براتیسلاوا هم این است که می‌تواند یک سفر یک روزه آسان از وین یا توقفی در مسیر پراگ به بوداپست باشد. براتیسلاوا ساکت و مقرون به صرفه با احتمال بارش برف است.
اگر به بازار کریسمس براتیسلاوا می‌روید حتما پنکیک سیب زمینی، اشترودل خشخاش و گروگ را امتحان کنید.

آب و هوای براتیسلاوا در زمستان

میانگین دما در شهر براتیسلاوا در دسامبر 4 درجه سانتیگراد / -2 درجه سانتیگراد (بالا / کم) است.
برای سفر خود باید برنامه‌ریزی کنید، تا به همه ی‌خواسته‌های خود برسید. بازار اصلی کریسمس براتیسلاوا در Hlavné Námestie قرار دارد و به خیابان‌های اطراف سرازیر می‌شود.

بازار کریسمس براتیسلاوا 2022 | یوروپ تورز

در ماه دسامبر، مرکز تاریخی با چراغ‌های کریسمس روشن می‌شود و بازارها دارای غذاهای محلی اسلواکی هستند موسیقی سنتی پ زیبای کریسمس از همه ی‌کوچه پس کوچه‌های براتیسلاوا شنیده می‌شود.

غذا های مخصوص در بازار کریسمس براتیسلاوا

یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازار کریسمس براتیسلاوا که گردشگران و توریست‌ها را به خود جلب می‌کند، انواع خوراکی‌ها، دسرها، نوشیدنی‌ها و شیرینیجات براتیسلاوا و اسلواکی است. چشیدن طعم بی‌نظیر آنها خاطره ی‌سفر به براتتیسلاوا و بازدید از بازار کریسمس آن را برای همیشه در خاطر شما زنده نگه می‌دارد. از معروف‌ترین غذا و شیرنی‌های اسلواکی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.

  • لوکسا: یک پنکیک مزه‌دار و فشرده
  • پنکیک سیب‌زمینی: نوع خاصی از پنکک که با سیب زمینی رنده شده درست می‌شود.
  • گروگ: کوکتل گرم و داغ کم الکل بر پایه چای و رم با افزودن ادویه و مرکبات
  • مید: نوشیدنی عسل داغ
  • مولد: نوشیدنی داغ اسلواکی، تهیه شده با ادویه‌های محلی.
  • اشترودل: انواع اشترودل، اغلب با دانه‌های خشخاش که یک دسر کلاسیک اروپای مرکزی هم محسوب می‌شود.

برنامه گردش در بازار کریسمس براتیسلاوا

براتیسلاوا یک شهر کوچک و جمع و جور است که بیشتر جاذبه‌های گردشگری آن در فاصله چند قدمی شهر قدیمی است. شما با قطار وارد این شهر می‌شوید، (مثلاً اگر در یک سفر یک روزه از وین هستید) بیشترین پیاده‌روی که انجام می‌دهید، سرازیری به سمت شهر قدیمی از ایستگاه قطار است. این پیاده روی شما را به سمت کاخ اسقف اعظم، باغ ریاست جمهوری و کاخ ریاست جمهوری می‌برد. کمی جلوتر، قلعه سفید براتیسلاوا را روی تپه سمت راست خود خواهید دید.

سپس از دروازه‌های شهر به سمت خیابان‌های تاریخی، سنگ‌فرش‌ شده و معماری باروک شهر قدیمی قدم بزنید.
این یک منظره زیبا است زیرا خیابان باریکی که به میدان اصلی باز می‌شود، محل بازار کریسمس در براتیسلاوا در سال 2022 است. در این بازار هم از انواع وسایل تزیینی گرفته تا لباس، خوراکی و نوشیدنی وجود دارد. حال و هوایی را که در بازار کریسمس براتیسلاوا در نزدیکی سال نو میلادی حس می‌کنید در باقی زمان‌های سال نمی‌توانید درک کنید.

برنامه گردش در بازار کریسمس براتیسلاوا | یوروپ تورز

سوالات متداول بازار کریسمس براتیسلاوا

تاریخ برگزاری بازار کریسمس براتیسلاوا، چه زمانی است؟

تاریخ برگزاری بازار کریسمس براتیسلاوا از 22 نوامبر تا 22 دسامبر 2022 است.

آدرس بازار کریسمس براتیسلاوا کجاست؟

مکان بازار کریسمس براتیسلاوا هم در میدان اصلی یعنی Hlavné Námestie، میدان Hviezdoslav و میدان Františkánske است.

غذاهای مخصوص بازار کریسمس براتیسلاوا، چه غذاهایی است؟

لوکسا، پنکیک سیب‌زمینی، گروگ، مید، مولد و اشترودل.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!