درباره پارک ویکتوریای برلین چه میدانید؟

درباره پارک ویکتوریای برلین چه میدانید؟

برلین آلمان دارای دیدنی های بسیاری است که کی از آن ها پارک ویکتوریای برلین است که بسیار جذاب و دیدنی است و در ادامه قصد داریم تا آن را به شما معرفی کنیم …

پارک ویکتوریای برلین (Viktoriapark) یک منطقه سرسبز زیبا و محبوب در منطقه کروزبرگ (Kreuzberg) برلین است. منطقه کروزبرگ که پر جنب و جوش‌ترین منطقه برلین به حساب می‌آید به ارتفاع 66 متری قرار دارد. نام این پارک از ملکه خانواده سلطنتی انگلیس گرفته شده است یا بهتر است بگوییم از طرف خانواده سلطنتی انگلیس به این پارک آلمانی اعطا شده است. این پارک به طرز عجیبی چیده شده و یک بار برای دیدن این پارک بی‌نظیر کم است. بارها و بارها باید از این پارک دیدن کرد. عناصر مختلفی در این پارک با یکدیگر ادغام شده‌اند و جاذبه‌های زیادی را ایجاد کرده‌اند.

پارک ویکتوریای برلین | یوروپ تورز


تاریخچه پارک ویکتوریای برلین

پارک ویکتوریای برلین در سال 1980 اولین منطقه سرسبز برلین بود که در فهرست آثار تاریخی قرار گرفت. این مجموعه سرسبز در 14 اکتبر 1893 افتتاح شد و به یاد ملکه انگلیسی تبار آلمانی، نام پارک را ویکتوریا گذاشتند. برخی این پارک را با نام پارک تیرگارتن (Tirrgartn) می‌شناسند.

تاریخچه پارک ویکتوریای برلین | یوروپ تورز


دیدن از پارک ویکتوریای برلین

همان طور که گفته شد پارک ویکتوریای برلین از عناصر مختلفی تشکیل شده و همین عناصر مختلف موجب جاذبه آن شده است. درختان سبز سر به فلک کشیده در کنار طراحی آبشاری زیبا و خروشان، شما را غرق در طبیعتی زیبا می‌کند.

دیدن از پارک ویکتوریای برلین | یوروپ تورز

درختان سرسبز و طبیعت زیبا پارک ویکتوریای برلین

درختان سر به فلک کشیده و چمن‌های سبز موجود در پارک ویکتوریای برلین از بهشت‌های کودکان محسوب می‌شود. در آنجا بازی کرده و از طبیعت آن لذت می‌برند.

درختان سرسبز و طبیعت زیبا پارک ویکتوریای برلین | یوروپ تورز

طراحی آبشار رمانتیک پارک ویکتوریای برلین

با وجود اینکه این پارک به نام ملکه ویکتوریا نامگذاری شده است، هیچ چیز انگلیسی در طراحی آن دیده نمی‌شود. پارک ویکتوریای برلین با آبشار وحشی خود در پس زمینه کوه سنگی، منظره‌ای رمانتیک دارد و منعکس‌کننده تمایل معمول آلمانی‌ها برای تجلیل از طبیعت در هنر در قرن نوزدهم است. مناظر صخره‌ای و آبشار ویکتوریا پارک با الگوبرداری از آبشار زاکل فال در کوه‌های سودتن لهستان ساخته شده است. در نقاط مختلف می‌توانید به آب در حال سقوط نزدیک شوید و در غرش آن غرق شوید. بازدیدکنندگانی که از مسیرهای پر پیچ و خم و باریک به بالای تپه کروزبرگ صعود می‌کنند، با منظره‌ای بی‌نظیر از مرکز شهر برلین پاداش پیاده روی خود را می‌گیرند.

مجسمه آزادی برلین پارک ویکتوریای برلین

از طرف دیگر مجسمه آزادی موجود در این پارک، یک ترکیب جذاب به وجود آورده است. این مجسمه آزادی، یک بنای یادبود ملی برای پیروزی‌های مبارزات آزادی بخش علیه ناپلئون بناپارت توسط کارل فردریش شینکل طراحی شد. این بنای تاریخی شبیه برج یک کلیسای جامع گوتیک است که روی بلندترین تپه پارک قرار گرفته است. این یادبود، یک بنای تاریخی متمایز و یکی از شناخته‌شده‌ترین نشانه‌های شهر هست.

پیروزی پروس در این «جنگ‌های اتحاد» الهام بخش تاج ستون با مجسمه برنز طلاکاری شده باشکوه الهه پیروزی است. این مجسمه یادبود بر بالای بنایی 67 متری در بالاتر از درختان قرار دارد. دیدن از اطراف این بنا رایگان است اما اگر بخواهید از ستون‌های دوار آن بالا بروید و شهر برلین را زیر پای خود ببینید، باید بلیط تهیه کرده و 285 پله پیچ در پیچ را طی کنید.

مجسمه آزادی برلین پارک ویکتوریای برلین | یوروپ تورز

مجسمه پری دریایی پارک ویکتوریای برلین

در اطراف آبشار یک مجسمه یادبود دیگر شبیه پری دریایی وجود دارد که در تور ماهیگیری گرفتار شده و این مجسمه یادبودی برای زنان قربانی خشونت طراحی شده است.

مجسمه پری دریایی پارک ویکتوریای برلین | یوروپ تورز

دیگر جاذبه‌ های پارک ویکتوریای برلین

از دیگر جاذبه‌های این پارک می‌توان به باغ وحش، زمین بازی فوتبال و پیست دوچرخه سواری اشاره کرد. یکی از جاذبه‌های اصلی این پارک وسعت زیاد آن است.

دیگر جاذبه‌ های پارک ویکتوریای برلین | یوروپ تورز

دیگر مکان‌ های دیدنی در نزدیکی پارک ویکتوریای برلین

در نزدیکی پارک ویکتوریای برلین مکان‌های دیدنی زیاد دیگری نیز وجود دارد. در ادامه به برخی مکان‌های دیدنی معروف در نزدیکی این پارک وسیع اشاره می‌کنیم:

کاخ بلوو برلین

کاخ بلوو برلین یکی از بناهای تاریخی برلین است که در حال حاضر محل رسمی اقامت رئیس جمهور محسوب می‌شود. این کاخ باشکوه دو طبقه در نزدیکی پارک ویکتوریا قرار دارد.

کاخ بلوو برلین | یوروپ تورز

رودخانه اسپری پارک ویکتوریای برلین

برخی قسمت‌های پارک ویکتوریای برلین مشرف به رودخانه اسپری (Spree) از شاخه‌های اصلی رودخانه هاول است. قایق‌ها و کشتی‌های بسیاری در آنجا تردد دارند. غروب ساحل این رودخانه بسیار زیبا و دیدنی است. کافی است در پارک قدم بزنید یا بر روی نیمکت‌های موجود در ساحل نشسته و از طبیعت و آرامش موجود لذت ببرید.

رودخانه اسپری پارک ویکتوریای برلین | یوروپ تورز

پل لوتر بروک پارک ویکتوریای برلین

پل لوتر بروک از روی رودخانه اسپری می‌گذرد. این پل در سال 1892 توسط کارل و اتو ساخته شده است. این پل، ارتباط دهنده قسمت‌های شمالی با رودخانه اسپری واقع در کرانه جنوبی است.

رستوران‌ های نزدیک به پارک ویکتوریای برلین

خوب حالا که گرسنه شدید و می‌خواهید از غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید کافی است یکی از رستوران‌هایی که در نزدیکی پارک ویکتوریای برلین است را انتخاب کنید. برخی از این رستوران‌ها به شرح زیر هستند:

دونر کبابی مصطفی برلین

بله! دونر کبابی مصطفی (Mustafa Döner Kebab) یکی از رستوران‌های ترکی برلین بوده که در نزدیکی ویکتوریا پارک قرار دارد. در این رستوران غذاهای ترکی، خاورمیانه، گریلی و فست فودی سرو می‌شود. همچنین برای گیاه خواران نیز غذای مخصوص سرو می‌گردد. وعده‌های نهار و شام با امکاناتی چون بیرون بر و قابل دسترس با ویلچر نیز قابل استفاده است. بسیاری از افرادی که در این رستوران غذا خورده‌اند، آن را باکیفیت و خوشمزه عنوان کرده و قیمت را مناسب عنوان کرده‌اند؛ اما از اینکه به دلیل زیاد بودن مشتری در صف باشند گلایه داشته و در عین حال محیط آنجا را خوب توصیف کرده‌اند.

دونر کبابی مصطفی برلین | یوروپ تورز

رستوران مرجان گریل

این رستوران که در نزدیکی پارک ویکتوریای برلین قرار دارد، بسیار بزرگ بوده و از رستوران‌های معروف برلین به حساب می‌آید. علاوه بر غذاهای گریل شده، غذاهای اروپایی و غذاهای با رژیم‌های خاص مانند سبزیجات در وعده‌های نهار و شام سرو می‌شوند. تنها ایراد این رستوران، کند بودن سرویس دهی در برخی مواقع، به دلیل استقبال از رستوران عنوان شده است.

رستوران مرجان گریل | یوروپ تورز

سخن آخر

کافی است با یوروپ تورز همراه شوید تا جاذبه‌های شهرهای مختلف کشورهای جهان را به بهترین وجه ببینید. کارشناسان گردشگری ما، به روزترین و در عین حال با قدمت‌ترین جاذبه‌های گردشگری را شناسایی می‌کنند.

سوالات متداول پارک ویکتوریای برلین

پارک ویکتوریا در کدام شهر آلمان قرار دارد؟

پارک ویکتوریا آلمان، در شهر برلین قرار دارد.

تاریخچه پارک ویکتوریا چست؟

پارک ویکتوریای برلین در سال 1980 اولین منطقه سرسبز برلین بود که در فهرست آثار تاریخی قرار گرفت. این مجموعه سرسبز در 14 اکتبر 1893 افتتاح شد و به یاد ملکه انگلیسی تبار آلمانی، نام پارک را ویکتوریا گذاشتند. برخی این پارک را با نام پارک تیرگارتن (Tirrgartn) می‌شناسند.

رستوران‌های نزدیک به پارک ویکتوریای برلین کدام رستوران ها هستند؟

رستوران های نزدیک و معروف پارک ویکتوریا دونر کبابی مصطفی برلین و رستوران مرجان گریل هستند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!