کاخ بلوو برلین یک کاخ باشکوه در برلین

کاخ بلوو برلین یک کاخ باشکوه در برلین

کاخ بلوو برلین که به آلمانی Schloss Bellevue نوشته می‌شود و به معنی منظره زیبا است؛ یک بنای تاریخی محسوب می‌شود. در حال حاضر نیز محل اقامت رسمی …

کاخ بلوو برلین که به آلمانی Schloss Bellevue نوشته می‌شود و به معنی منظره زیبا است؛ یک بنای تاریخی محسوب می‌شود که در حال حاضر نیز محل اقامت رسمی رئیس جمهور آلمان هست. این کاخ سفید که به صورت نئوکلاسیک ساخته شده با ظاهری بی‌نقص در خیابان اسپروگ (Spreeweg) برلین آلمان، در گوشه شمال غربی پارک معروف تیر گارتن (Tirrgartn) یا همان پارک ویکتوریا قرار دارد.

کاخ بلوو برلین

تاریخچه کاخ بلوو برلین

کاخ بلوو شهر برلین که یک کاخ باشکوه است در سال 1786 میلادی برای شاهزاده فردیناند پروس برادر فردریش کبیر به عنوان یک اقامتگاه خصوصی در موقعیتی ایده آل در شکارگاه تیرگارتن ساخته شد. این کاخ به کاخ سه بال به دلیل داشتن سه ساختمان بال مانند، نیز معروف بود. شکارگاه تیرگارتن امروزه به پارک تیرگارتن یا پارک ویکتوریا معروف است. این بنای تاریخی توسط معمار معروف آن زمان، فیلیپ دانیل بومان (Philipp Daniel Boumann) طراحی شد.

این بنا در طی سال‌ها تغییر کاربری زیادی داشته است. در طی قرن‌های زیادی این بنا، به مدرسه‌ای با مدیریت قیصر ویلهلم دوم در سال‌های 1888 تا 1918 تبدیل شده بود. در سال 1939 نیز به مهمان خانه رایش یا همان نازی‌های تبدیل شد. بعد از آن نیز به موزه و گالری هنری مبدل گشت.

در سال 1959 بازسازی شد و به ساختمان موجود کنونی با پنجره‌های طاق‌دار گرد بال مانند از ورودی جانبی اصلی، تغییر شکل داده شد. تنها یک اتاق بیضی شکل با نام Oval Office از بنای اصلی بدون تغییر باقی مانده است. دفاتر ریاست جمهوری در حال حاضر در ساختمان جدید با نام Bundespräsidialamt، در قسمت جنوبی کاخ، ساختمانی با ترکیب شیشه و سنگ گرانیتی مشکی تحت حفاظت شدید نیروهای امنیتی قرار دارد.

تاریخچه کاخ بلوو برلین

راز پنهان کاخ بلوو برلین تا سال 1993

بعد از جنگ جهانی، کاخ بلوو برلین به موزه و گالری هنری تبدیل شد و محیط بیرونی آن نیز توسط باغبانان، زیبا و سرسبز شد؛ اما هیچ کس متوجه نشد که در زیر این خاک‌ها، مجسمه‌های شخصیت‌های نظامی تاریخی توسط شهروندان برای جلوگیری از تخریب زمان جنگ، دفن شده است. در سال 1993 این مجسمه‌ها پیدا شدند و در جاهای مناسب خود قرار گرفتند.

دیدن از کاخ بلوو برلین

قبل از اینکه این کاخ به محل رسمی اقامت رئیس جمهور تبدیل شود، بازدید از داخل کاخ برای عموم آزاد بود؛ اما در حال حاضر یک روز در سال، بازدید داخلی کاخ برای عموم آزاد می‌شود.
جالب است بدانید قدم زدن در خیابان اطراف کاخ برای عموم آزاد است و افرادی که به آنجا رفته‌اند، معتقد هستند که اصلا حضور ماموران امنیتی را احساس نکرده‌اند و به راحتی و بدون دغدغه روی صندلی‌های روبروی کاخ بلوو برلین نشسته‌اند و از معماری بی‌نظیر آن لذت برده و عکس‌های یادگاری زیبایی نیز انداخته‌اند.

جالب است بدانید ایستگاه مترو و اتوبوس در نزدیکی این کاخ قرار دارد. ایستگاه اتوبوس در خارج از کاخ و دقیقا روبروی آن قرار دارد.

پرچم آلمان و اتحادیه اروپا در بالای این کاخ به اهتزاز درآمده است و زمانی که رئیس جمهور در کاخ خود برای مدت طولانی حضور نداشته و در سفر خارج از کشور یا تغییر مکان به اقامتگاه دیگر خود در بن باشد، پرچم باستانی آلمان، پایین کشیده می‌شود.

دیدن از کاخ بلوو برلین

دیگر مکان‌ های دیدنی در نزدیکی کاخ بلوو برلین

در نزدیکی کاخ بلوو برلین مکان‌های دیدنی زیاد دیگری نیز وجود دارد. در ادامه به برخی مکان‌های دیدنی معروف در نزدیکی این کاخ سفید آلمانی اشاره می‌کنیم:

پارک معروف تیرگارتن یا پارک ویکتوریا

پارک معروف تیرگارتن (Tirrgartn) یکی از جاذبه‌های گردشگری بوده که در نزدیکی کاخ بلوو برلین قرار دارد. این پارک به دلیل داشتن مجسمه آزادی به پارک ویکتوریا نیز معروف است. این پارک دارای فضاهای تفریحی و ورزشی زیادی مانند پیست دوچرخه سواری، زمین فوتبال و فضاهای مناسب پیک نیک است. باغ وحش برلین نیز در این پارک قرار دارد. البته فضای سرسبز و پر درخت آن نیز بسیار آرامش بخش است.

پارک معروف تیرگارتن یا پارک ویکتوریا

رودخانه اسپری

رودخانه اسپری (Spree) که از شاخه‌های اصلی رودخانه هاول است در اطراف کاخ بلوو برلین خودنمایی می‌کند. قایق‌ها و کشتی‌های بسیاری در آنجا تردد دارند. غروب ساحل این رودخانه بسیار زیبا و دیدنی است.

رودخانه اسپری

پل لوتر بروک

پل لوتر بروک از روی رودخانه اسپری می‌گذرد. این پل در سال 1892 توسط کارل و اتو ساخته شده است. این پل، رودخانه اسپری واقع در کرانه جنوبی را به قسمت‌های شمالی متصل می‌کند.

رستوران‌ های نزدیک به کاخ بلوو برلین

معمولا بعد از یک گشت حسابی و بازدید از جاهای دیدنی از کاخ بلوو برلین و اطراف آن، گرسنگی به سراغ شما می‌آید. رستوران‌ها با کیفیت بالا در نزدیکی این مکان به شرح زیر هستند:

رستوران تراتوریا فیدلیا (Trattoria Fidelia)

این رستوران دارای منوی غذاهای ایتالیایی، مدیترانه‌ای، اروپایی و غذاهای گیاهی و وگانی است و در نزدیکی کاخ بلوو برلین قرار دارد. وعده‌های نهار و شام در این رستوران سرو می‌شوند. افرادی که از غذاهای این رستوران و محیط آن استفاده کرده‌اند، احساس رضایت داشته‌اند. کیفیت غذاها را عالی توصیف کرده، محیط را آرام عنوان کرده و از برخورد پرسنل به مهربانی یاد کرده‌اند.

رستوران تراتوریا فیدلیا (Trattoria Fidelia)

رستوران آنگکور وات (Angkor Wat)

این رستوران نیز در نزدیکی کاخ بلوو قرار دارد. در این رستوران غذاهای آسیایی و ایتالیایی سرو می‌شود. همچنین غذاهایی برای گیاه خواران و افرادی که رژیم غذایی خاص می‌گیرند نیز سرو می‌شوند. افرادی که در این رستوران غذا خورده‌اند، قیمت غذاها را مناسب عنوان کرده و از محیط دنج آن لذت برده‌اند. غذاها را خوشمزه دانسته و از مهربانی پرسنل تعریف کرده‌اند.

رستوران آنگکور وات (Angkor Wat)

رستوران مرجان گریل (Marjan Grill)

این رستوران یکی از رستوران‌های پرطرفدار آلمانی بوده که در نزدیکی کاخ بلوو برلین است. در این رستوران غذاهای اروپایی، کرواسی، اروپای مرکزی، رژیم‌های خاص و رژیم‌های سبزیجاتی در وعده‌های ناهار، شام و آخر شب سرو می‌شود. در این مکان تقریبا بزرگ، غذاهای با کیفیت سرو می‌شود. به دلیل داشتن مشتری زیاد، گاهی سرویس دهی کند به نظر می‌رسد ولی خیلی از افرادی که به این رستوران رفته‌اند، آن را توصیه کرده‌اند.

رستوران مرجان گریل (Marjan Grill)

یوروپ تورز و به یاد ماندنی‌تر سفر

یوروپ تورز با آگاهی از مکان‌های دیدنی کشورهای مختلف مانند کاخ بلوو برلین آلمان یکی از خاطره انگیزترین سفرها را برای شما رقم خواهد زد، کافی است برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در پوروپ تورز تماس داشته باشید.


سوالات متداول کاخ بلوو برلین

طرز نوشتاری و معنی کاخ بلوو برلین چگونه است؟

کاخ بلوو برلین که به آلمانی Schloss Bellevue نوشته می‌شود و به معنی منظره زیبا است.

کاخ بلوو برلین چیست؟

یک بنای تاریخی محسوب می‌شود که در حال حاضر نیز محل اقامت رسمی رئیس جمهور آلمان هست.

تاریخچه کاخ بلوو برلین؟

کاخ بلوو شهر برلین که یک کاخ باشکوه است در سال 1786 میلادی برای شاهزاده فردیناند پروس برادر فردریش کبیر به عنوان یک اقامتگاه خصوصی در موقعیتی ایده آل در شکارگاه تیرگارتن ساخته شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!