غار بناگیل پرتغال | آدرس – بهترین زمان بازدید – تصاویر

غار بناگیل پرتغال | آدرس – بهترین زمان بازدید – تصاویر

غار بناگیل پرتغال، یکی از مشهورترین و خیره کنند‌ترین مکان‌های طبیعی در سفر به پرتغال محسوب می‌شود. این غار دارای یک سوراخ بزرگ در سقف خود بوده که با نام …

غار بناگیل یکی از مشهورترین و خیره کنند‌ترین مکان‌های طبیعی در کشور پرتغال محسوب می‌شود. این غار دارای یک سوراخ بزرگ در سقف خود بوده که با نام چشم غار شناخته می‌شود. این سوراخ موجب می‌شود آب‌های فیروزه‌ای رنگ و ماسه‌های طلایی زیبا با نور خورشید روشن شوند و نمای آسمان آبی را از داخل غار نیز می‌توانید ببینید.

غار بناگیل پرتغال | آدرس - سوالات - تصاویر | یوروپ تورز

غار بناگیل پرتغال کجاست؟

دهانه غار بناگیل پرتغال رو به اقیانوس بوده و در 200 متری شرق دهکده‌ای کوچک به همین نام (بناگیل) بین دو ساحل اصلی آن قرار دارد. جالب است بدانید این روستا بسیار کوچک است که جمعیتی کمتر از 100 نفر دارد. در همه فصول این روستای کوچک مملو از گردشگران داخلی و خارجی است. لاگوآ نام نزدیک‌ترین شهر بزرگ به این روستا و غار بوده که 7 کیلومتر با آن فاصله دارد.

درباره غار بناگیل پرتغال بیشتر بدانید

غار بناگیل پرتغال نام خود را از روستای کوچک بناگیل گرفته است. این روستای کوچک در فاصله 150 متری از این غار قرار دارد. این غار زیبا، گنبدی شکل بوده و دارای دو ورودی است. هر دو ورودی به دریا راه دارند. دهانه بزرگی در وسط سقف غار قرار دارد که به چشم معروف است.

در داخل غار یک ساحل کوچک اما زیبا وجود دارد که معمولا محبوب عکاسان است. نور طلایی روی دیواره‌های غار که از طریق چشم وسط سقف به غار نفوذ می‌کند، جذابیت غار را چندین برابر می‌کند. این غار بیشتر شبیه یک ساحل سرپوشیده می‌ماند که برای زیبایی بیشتر در سقف آن یک سوراخ ایجاد شده است.

آرامش و خلوتی که این غار زیبا در برخی از ساعت‌های روز دارد، عالی است. می‌توانید به تنهایی در این غار زیبا سر کنید و حس انسان‌های اولیه را به خود بگیرید. در عین حال در برخی از ساعت‌ها بسیار شلوغ بوده و فقط می‌توانید از زیبایی آن لذت ببرید و خبری از آرامش نیست.

چگونه به غار بناگیل پرتغال برسیم؟

غار بناگیل(Benagil Cave) فقط 150 متر با ساحل اصلی روستای بناگیل فاصله دارد؛ با این حال، فقط از راه دریا می‌توان به این غار منحصر به فرد دسترسی پیدا کرد زیرا هر دو دهانه غار مستقیما رو به اقیانوس هستند. از ساحل با قایق، تخته پارویی ایستاده، کایاک و شنا می‌توانید به این غار برسید. فکر کنید هم لذت شنا در اقیانوس را تجربه کنید و هم لذت بازدید از یک غار منحصر به فرد را داشته باشید.

چگونه به غار بناگیل پرتغال برسیم؟ | یوروپ تورز

پیاده روی و بازید از سقف و چشم غار بناگیل

یک مسیر پیاده روی عالی و محبوب به نام «هفت دره معلق» وجود دارد که غار بناگیل پرتغال درست در میانه این مسیر مشهور و محبوب قرار دارد. این مسیر پیاده روی بسیار تماشایی بوده و خط ساحلی ناهموار با صخره‌های آهکی و همچنین سواحل زیبا را پوشش می‌دهد و به همین دلیل یکی از مسیرهای محبوب پیاده روی محسوب می‌شود.

خوب! حالا که غار در میانه این مسیر وجود دارد آیا می‌توان به داخل غار رفت؟ جواب خیر است. در این مسیر پیاده روی این امکان موجود است که در بالای غار به طرف سقف سوراخ یا همان چشم غار بروید و به داخل غار نگاه بیندازید. سوراخ سقف غار، حصارکشی شده و نمی‌توانید به لبه آن خیلی نزدیک شوید.

در مسیر پیاده روی علاوه بر چشم غار با زیبایی‌های منحصر به فرد زیادی روبرو خواهید شد. به یاد داشته باشید غار بناگیل پرتغال معروف‌ترین مکان دیدنی روستای بناگیل محسوب می‌شود، اما تنها مکان دیدنی آن نیست و مکان‌های دیدنی زیاد دیگری در این روستای کوچک وجود دارد.

بهترین زمان از روز برای بازدید از غار بناگیل پرتغال

غار بناگیل پرتغال در تمام فصول سال قابل بازدید است مگر این که شرایط آب و هوایی چندان جالب نباشد. اگر به دنبال آرامش و کسب تجربه انسان‌های اولیه هستید، بهتر است صبح زود به آن جا بروید که جمعیت کمتری وجود دارد. برای زود رسیدن نیز بهتر است از خیر شنا کردن بگذرید و کایاک یا تخته پارویی اجاره کنید.

در سفر به پرتغال، اگر یکی از قصدهای اصلی شما عکس گرفتن است، بهترین زمان نور معمولا بین ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر خواهد بود.

بهترین زمان از روز برای بازدید از غار بناگیل پرتغال | یوروپ تورز

سوالات متداول غار بناگیل پرتغال

راه های دسترسی به غار بناگیل چیست؟

از ساحل با قایق، تخته پارویی ایستاده، کایاک و شنا می‌توانید به این غار برسید. فکر کنید هم لذت شنا در اقیانوس را تجربه کنید و هم لذت بازدید از یک غار منحصر به فرد را داشته باشید.

غار بناگیل به کدام شهر یا روستای پرتغال نزدیک است ؟

غار بناگیل پرتغال در 200 متری شرق دهکده‌ای کوچک به همین نام (بناگیل) بین دو ساحل اصلی آن قرار دارد. جالب است بدانید این روستا بسیار کوچک است که جمعیتی کمتر از 100 نفر دارد.

بهترین زمان برای عکاسی از این مکان چه ساعاتی است ؟

اگر یکی از قصدهای اصلی شما عکس گرفتن است، بهترین زمان نور معمولا بین ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر خواهد بود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!