با میدان ارسطو در تسالونیکی یونان بیشتر آشنا شویم

با میدان ارسطو در تسالونیکی یونان بیشتر آشنا شویم

میدان ارسطو، یکی از میدان‌های اصلی شهر تسالونیکی که دومین شهر بزرگ یونان نیز می‌باشد، میدان ارسطو بوده که همچنین به عنوان Plateia Aristotelous هم شناخته می‌شود.

یکی از میدان‌های اصلی شهر تسالونیکی که دومین شهر بزرگ یونان نیز می‌باشد، میدان ارسطو بوده که همچنین به عنوان Plateia Aristotelous هم شناخته می‌شود. نام این میدان از فیلسوف مشهور، ارسطو گرفته شده است که در شهر نزدیک استاگیرا به دنیا آمد. این میدان در قلب شهر تسالونیکی قرار داشته و محل تجمع مردم محلی و گردشگران است.

با میدان ارسطو در تسالونیکی یونان بیشتر آشنا شویم | یوروپ تورز

بررسی تاریخچه میدان ارسطو تسالونیکی

این میدان توسط معمار فرانسوی ارنست هبرارد در اوایل قرن بیستم، در زمانی که تسالونیکی تحت حکومت عثمانی بود، طراحی شد. این طرح بخشی از یک طرح شهری بزرگتر برای مدرن و اروپایی کردن آن بود. این طرح شامل تعریض خیابان‌ها، ساخت ساختمان‌های جدید و ایجاد فضاهای عمومی مانند میادین و پارک‌ها بود.

میدان ارسطو (Aristotelous Square) یکی از چشمگیرترین نمونه‌های این طرح شهری است. این میدان یک فضای باز و بزرگ بوده که توسط ساختمان‌های نئوکلاسیک زیبا احاطه شده که بسیاری از آنها پس از آتش سوزی ویرانگر سال 1917 ساخته شده‌اند. این آتش سوزی بسیاری از بخش‌های شهر را ویران کرد، اما این ساختمان‌ها توانستند به این بخش‌های ویران، جانی دوباره بدهند. ساختمان‌‌های اطراف میدان شامل هتل نمادین الکترا پالاس است که زمانی خانه یک تاجر ثروتمند تنباکو بوده و اکنون به هتلی مجلل تبدیل شده است، همچنین چندین کافه، رستوران و مغازه.

ویژگی‌ های منحصر به فرد میدان ارسطو

یکی از بارزترین ویژگی‌‌های میدان، فواره مرکزی آن است که در سال 1926 ساخته شده و با مجسمه ‌ها و تزئینات جذاب، مزین شده است. فواره یک مکان ملاقات محبوب و یک پس زمینه معمول برای عکاسی است. عصرها، فواره نورانی می‌شود و بر جذابیت و زیبایی میدان می‌افزاید.

میدان‌ارسطو فقط یک مکان زیبا برای عکاسی نیست! این میدان همچنین یک مرکز فرهنگی مهم است. بسیاری از رویدادها در طول سال در این میدان بی‌نظیر برگزار می‌شود، از جمله کنسرت، جشنواره و میتینگ‌های سیاسی. در طول ماه‌های فصل تابستان، این میدان به یک سینمای روباز تبدیل می‌شود که فیلم‌های کلاسیک و معاصر را به صورت رایگان نمایش می‌دهد.

ویژگی‌ های منحصر به فرد میدان ارسطو | یوروپ تورز

چرا از میدان ارسطو تسالونیکی بازدید کنیم؟

برای بسیاری از توریستان تسالونیکی، میدان‌ارسطو اولین محل در برنامه سفر آنهاست. این میدان یک مکان عالی برای نشستن و تماشای مردم، لذت بردن از یک قهوه یا یک وعده غذایی یا صرفا غرق در فضای این شهر تاریخی است. از میدان، به راحتی می‌‌توان خیابان ‌ها و محله‌‌های اطراف، مانند خیابان شلوغ Tsimiski یا منطقه جذاب Ano Poli را کاوش کرد.

اهمیت تاریخی میدان ارسطو تسالونیکی

میدان ارسطو علاوه بر اهمیت فرهنگی از اهمیت تاریخی نیز برخوردار است. در طول جنگ جهانی دوم، این میدان در اشغال آلمان بود و چندین ساختمان در اطراف آن توسط نازی‌ها به عنوان دفاتر اداری استفاده می‌شد. امروزه یادآوری‌هایی از این دوره تاریک در تاریخ وجود دارد، مانند مجسمه الفتریوس ونیزلوس، دولتمرد یونانی که مخالف اشغالگری نازی‌ها بود و در طول جنگ به مصر تبعید شد.

چگونه به میدان ارسطو در شهر تسالونیکی برویم؟

برای رسیدن به میدان ارسطو در تسالونیکی، بسته به محل شروع خود می‌توانید از چندین روش حمل و نقل استفاده کنید.
اگر از فرودگاه تسالونیکی می‌آیید، می‌توانید از اتوبوس 78N یا X1 استفاده کنید که شما را مستقیما به مرکز شهر برده و در نزدیکی میدان پیاده می‌کند.

اگر از قبل در مرکز شهر هستید، می‌توانید با اتوبوس، ترالی‌ بوس یا تاکسی به میدان ارسطو برسید. ایستگاه‌های اتوبوس زیادی در اطراف شهر وجود دارد که شما را به میدان می‌برند، از جمله ایستگاه‌های خیابان Egnatia، خیابان Tsimiski و خیابان Venizelou.
از طرف دیگر، اگر پیاده روی را ترجیح می‌دهید، میدان ارسطو در قلب مرکز شهر تسالونیکی قرار دارد و از بسیاری از مناطق به راحتی با پای پیاده قابل دسترسی است.

چگونه به میدان ارسطو در شهر تسالونیکی برویم؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

میدان ارسطو علیرغم گذشته پرتلاطم خود، نمادی از انعطاف پذیری و زیبایی تسالونیکی است. این میدان گواهی بر تاریخ غنی و فرهنگ پر جنب و جوش شهر و همچنین محل تجمع مردم محلی و بازدیدکنندگان است. چه به معماری و چه به تاریخ علاقه‌مند باشید یا فقط می‌خواهید استراحت کنید و از یک قهوه لذت ببرید، میدان ارسطو مقصدی است که باید در تسالونیکی انتخاب کنید.


سوالات متداول میدان ارسطو تسالونیکی

میدان ارسطو در کجا قرار دارد؟

این میدان در قلب شهر تسالونیکی قرار داشته و محل تجمع مردم محلی و گردشگران است.

نام میدان ارسطو تسالونیکی برگرفته از اسم چه کسی است؟

نام این میدان از فیلسوف مشهور، ارسطو گرفته شده است که در شهر نزدیک استاگیرا به دنیا آمد.

میدان ارسطو از چه اهمیت هایی برخوردار است؟

میدان ارسطو علاوه بر اهمیت فرهنگی از اهمیت تاریخی نیز برخوردار است.

یکی از بارز ترین ویژگی های میدان ارسطو چیست؟

یکی از بارزترین ویژگی‌‌های میدان، فواره مرکزی آن است که در سال 1926 ساخته شده و با مجسمه ‌ها و تزئینات جذاب، مزین شده است. فواره یک مکان ملاقات محبوب و یک پس زمینه معمول برای عکاسی است. عصرها، فواره نورانی می‌شود و بر جذابیت و زیبایی میدان می‌افزاید.

این میدان توسط چه کسی طراحی شد؟

این میدان توسط معمار فرانسوی ارنست هبرارد در اوایل قرن بیستم، در زمانی که تسالونیکی تحت حکومت عثمانی بود، طراحی شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!