فانوس دریایی آکروتیری یونان | یکی از جذاب‌ ترین مناظر دریایی

فانوس دریایی آکروتیری یونان | یکی از جذاب‌ ترین مناظر دریایی

فانوس دریایی آکروتیری یونان، را می‌توان به عنوان یک جاذبه دیدنی دریای در یونان معرفی کرد. از آنجایی که این فانوس مورد استفاده نیروی دریایی یونان است …

این فانوس که در دماغه جنوبی سانتورینی واقع شده است، یکی از جذاب‌ترین مناظر دریایی را به ما نشان می‌دهد. فانوس دریایی آکروتیری یونان (Akrotiri Lighthouse Greece) را می‌توان به عنوان یک جاذبه دیدنی دریای در یونان معرفی کرد. از آنجایی که این فانوس مورد استفاده نیروی دریایی یونان است، شما حق ورود به آن را ندارید؛ اما می‌توانید در نزدیک آن بوده و عکاسی را نیز انجام دهید.

فانوس دریایی آکروتیری یونان | یکی از جذاب‌ ترین مناظر دریایی | یوروپ تورز

معرفی فانوس دریایی آکروتیری یونان

فانوس دریایی آکروتیری در سانتورینی یکی از قدیمی‌ترین فانوس‌های دریایی یونان است که در سال 1892 ساخته شد. این فانوس دریایی مانند نگهبانی به سمت دریا در شبه جزیره جنوبی جزیره سانتورینی، در آکروتیری قرار دارد.

فانوس دریایی سانتورینی با برج مربع شکل خود که در بالای 10 متری خانه نگهبان فانوس دریایی قرار دارد، خودنمایی می‌کند. در ابتدا، فانوس دریایی از سوخت بنزین استفاده می‌کرد. با این حال، با معرفی برق در سال 1988، به صورت الکترونیکی عمل کرد و طبق گزارشات، نور سفید تابشی در فواصل 20 ثانیه از خود ساطع می‌کند.

طبق سوابق تاریخی، فانوس دریایی آکروتیری توسط یک شرکت تجاری مشهور فرانسوی در سال 1892 ساخته شد. منطقه اطراف فانوس دریایی مملو از بقایای دوره مینوی است که توسط بسیاری از محققان به عنوان نشانه‌ای از فرهنگ و تمدن دریای اژه در نظر گرفته می‌شود.

بهترین زمان برای بازدید از فانوس دریایی غروب آفتاب است. منظره بسیار جذابی که در آب‌های آبی لاجوردی دریای اژه فرو می‌‌رود، تصویری با رنگ کالیدوسکوپی ایجاد می‌‌کند. اطراف فانوس دریایی مملو از رستوران‌های دریایی است و بازدیدکنندگانی که برای اولین بار بازدید می‌ کنند می‌‌توانند مدتی را صرف لذت بردن از غذاهای دریایی خوشمزه کنند.

معرفی فانوس دریایی آکروتیری یونان | یوروپ تورز

چگونه به فانوس دریایی آکروتیری یونان برویم؟

فانوس دریایی آکروتیری یونان واقع در روستای آکروتیری، به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فانوس‌های دریایی یونان شناخته می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از روش‌های زیر به این قسمت از روستای آکروتیری مراجعه کنید.

ترانسفر خصوصی

توصیه می‌کنیم از یک سرویس ترانسفر از قبل رزرو شده آنلاین استفاده کنید که امکان انتقال با تاکسی، مینی بوس یا ماشین VIP شخصی را فراهم می‌کند و مستقیما از هتل شما، انتقال به محل فانوس دریایی را انجام می‌دهد. از طرفی دیگر، این امکان وجود دارد که یک راننده محلی را نیز برای خود استخدام کنید. برای انجام این کار می‌توانید از شماره‌های 0030 690 679 4316، 0030 22860 22555 استفاده کنید.

کرایه ماشین

روش بعدی، استفاده از ماشین‌های کرایه‌ای است. شما می‌توانید از ماشین کرایه‌ای خود، مستقیم از هتل به روستای آکروتیری بروید. با کرایه ماشین، می‌توانید از فانوس دریایی و همچنین بسیاری از مکان‌های دیدنی دیگر در اطراف آن دیدن کنید. برای دریافت آدرس نیز می‌توانید از نقشه یا مسیریاب‌های آنلاین استفاده کنید.

نقل و انتقالات عمومی

فانوس دریایی 5 کیلومتر با ترمینال اتوبوس مسیر فیرا – آکروتیری فاصله دارد، بنابراین اگر نمی‌توانید پیاده روی کنید یا نمی‌توانید به موقع به اتوبوس برسید، بهترین گزینه اجاره ماشین است. فیرا در واقع جایی است که ایستگاه اتوبوس مرکزی جزیره قرار دارد. اتصالات اتوبوس بین این ایستگاه اتوبوس و اکثر مناطق جزیره در دسترس است. تقریبا هر 1.5 ساعت یک بار اتوبوس به آکروتیری وجود دارد. توجه داشته باشید که برنامه زمانی حرکت اتوبوس ممکن است با توجه به فصل تغییر کند؛ بنابراین قبل از حرکت بهتر است جدول زمانی رسمی آن را بررسی کنید.

نکته: از آنجایی که اتوبوس‌‌ها همیشه در ایستگاه‌هایی که در برنامه‌ریزی آن‌ها قرار دارد توقف نمی‌‌کنند، توصیه ما به شما عزیزان این است که از قبل به راننده در مورد مقصد نهایی خود اطلاع دهید.

چگونه به فانوس دریایی آکروتیری یونان برویم؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

همان طور که مطالعه کردید، فانوس دریایی آکروتیری یونان یکی از مهم‌ترین بخش‌های روستای آکروتیری است. شما می‌توانید به راحتی در هر زمان از شبانه روز به این فانوس مراجعه کرده و از زیبایی فوق العاده آن لذت ببرید. در نظر داشته باشید که تنها می‌توانید در نزدیکی آن حضور پیدا کنید، نه داخل فانوس یا پشت سیم خاردارهایی که دور تا دور آن کشیده شده است.


سوالات متداول فانوس دریایی آکروتیری یونان

فانوس دریایی آکروتیری یونان در کجا واقع شده است؟

این فانوس دریایی مانند نگهبانی به سمت دریا در شبه جزیره جنوبی جزیره سانتورینی، در آکروتیری قرار دارد.

فانوس دریایی آکروتیری یونان با چه عنوانی معرفی می شود؟

فانوس دریایی آکروتیری یونان را می‌توان به عنوان یک جاذبه دیدنی دریای در یونان معرفی کرد.

چرا گردشگران حق ورود به فانوس دریایی آکروتیری یونان را ندارند؟

از آنجایی که این فانوس مورد استفاده نیروی دریایی یونان است، شما حق ورود به آن را ندارید؛ اما می‌توانید در نزدیک آن بوده و عکاسی را نیز انجام دهید.

این فانوس دریایی توسط چه اشخاصی ساخته شد؟

طبق سوابق تاریخی، فانوس دریایی آکروتیری توسط یک شرکت تجاری مشهور فرانسوی در سال 1892 ساخته شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!