فانوس دریایی آلنس نروژ | جاذبه ای در جزیره گودوی

فانوس دریایی آلنس نروژ | جاذبه ای در جزیره گودوی

فانوس دریایی آلنس نروژ، سفر کردن به کشور‌های اروپایی به خصوص در مناطقی که طبیعتی بکر و جنگل‌های سرسبز دارند، واقعاً لذت بخش است. برای مثال نروژ یکی از …

فانوس دریایی آلنس نروژ: سفر کردن به کشور‌های اروپایی به خصوص در مناطقی که طبیعتی بکر و جنگل‌های سرسبز دارند، واقعاً لذت بخش است. برای مثال نروژ یکی از زیباترین مناطق جهان شناخته شده است که دارای جنگل‌های انبود و دیدنی است و از طرفی به سرزمین آب دره‌ها و شفق‌های قطبی معروف است.

این نشان می‌دهد که نروژ در لیست جذاب‌ترین مناطق گردشگری جهان قرار دارد. یکی از جاذبه‌های گردشگری در این کشور، فانوس دریایی آلنس نروژ نام دارد. کسانی که می‌خواهند به این کشور سفر کنند، حتما می‌دانند که قبل از هر چیزی باید یک نقشه از کشور نروژ اختیار داشته باشند و از طرف دیگر در اینترنت جستجو ‌کنند تا با جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی این کشور آشنا شوند. در این مطلب ما در مورد فانوس دریایی آلنس نروژ صحبت خواهیم کرد.

فانوس دریایی آلنس نروژ | جاذبه ای در جزیره گودوی | یوروپ تورز

با تاریخچه فانوس دریایی آلنس آشنا شوید

وجود فانوس‌های دریایی در خلیج‌ها و همچنین بندرگاه‌ها، این امکان را فراهم می‌کند که کشتی‌ها در طول سفر بتوانند مسیر درست را تشخیص داده و از گم شدن و یا حتی غرق شدن کشتی‌ها جلوگیری خواهد کرد. چراغ‌هایی با لنز‌های قدرتمند که در داخل فانوس‌های دریایی کار می‌شود، وظیفه یک راهنما در دل جاده آبی را بر عهده دارند.

اگر بخواهیم یکی از معروف‌ترین فانوس‌های دریایی در جهان را به شما معرفی کنیم، فانوس دریایی آلنس نروژ (Alnes Fyr) که در سال ۱۸۵۲ با هدف راهنمایی و هدایت قایق‌های ماهیگیری راه‌اندازی شد، شهرت بسیار زیادی دارد. در آن سال‌ها جامعه ماهیگیران در جزیره گودو‌ی برای اینکه در زمان ماهیگیری در دل شب مسیر خود را گم نکنند، نیاز به فانوس دریایی داشتند و به همین دلیل این فانوس در سواحل غربی نروژ در سال ۱۸۵۲ راه‌اندازی شد.

اما جالب است بدانید که فانوس دریایی آلنس نروژ در حال حاضر به یک منطقه گردشگری تبدیل شده است. یک کافه شیک و بزرگ و حتی سالن برای نمایشگاه در داخلی فانوس دریایی راه‌اندازی شده است که هنرمندان می‌توانند برای برگزاری نمایشگاه از این سالن استفاده کنند. کسانی که به نروژ سفر می‌کنند، در گردش به جزیره گودوی قطعاً فانوس دریایی آلنس نروژ را نیز از نزدیک مشاهده خواهند کرد.

با تاریخچه فانوس دریایی آلنس آشنا شوید | یوروپ تورز

چگونه میتوانیم از فانوس دریایی آلنس دیدن کنیم

همان طور که متوجه شدید در حال حاضر این فانوس دریایی یک جاذبه گردشگری در کشور نروژ به حساب می‌آید. خوشبختانه دسترسی به این فانوس دریایی بسیار راحت است. برای اینکه بتوانید این فانوس عجیب که به رنگ قرمز و سفید طراحی شده است را از نزدیک مشاهده کنید، کافی است از آلنس به مدت نیم ساعت رانندگی کنید. ارتفاع این فانوس ۲۶ متر است و در نتیجه اگر شما در بالاترین نقطه آن بایستید، واقعاً یک منظره تماشایی را در زیر پا‌های خود احساس خواهید کرد.

در بالاترین نقطه فانوس دریایی، یک بالکن دایره‌ای شکل وجود دارد که اکنون به یک فضای خاص و زیبا برای پذیرایی و حتی مهمانی تبدیل شده است. اگر می‌خواهید در کنار دوستان یا خانواده خود یک عصرانه بسیار دلچسب را میل کنید و در عین حال منظره غروب خورشید در دریا را نیز نظاره‌گر باشید، کافی است خود را به بالاترین نقطه فانوس دریایی آلنس نروژ برسانید و ساعت‌ها به دریا و نقطه تقارن آن با آسمان خیره شوید. چنین منظره‌ای قطعا سفری خاطره‌انگیز را برای شما به ارمغان می‌آورد که به هیچ عنوان آن را فراموش نخواهید کرد.

چگونه میتوانیم از فانوس دریایی آلنس دیدن کنیم | یوروپ تورز

کلام پایانی

به همان اندازه که رفتن به داخل فانوس دریایی آلنس نروژ جذابیت دارد و شما می‌توانید از قسمت‌های مختلف این مجموعه دیدن کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً یک شب از قسمت بیرون فانوس نیز محیط اطراف آن را نظاره‌گر باشید. زمانی که چراغ‌های فانوس روشن می‌شوند، ترکیب رنگ بدنه فانوس با نور چراغ در دریا و آسمان آمیخته شده و یک منظره فوق‌العاده زیبا را به تصویر می‌کشد.

به خصوص در زمان‌هایی که آسمان مهتابی است، این منظره واقعاً دیدنی‌تر خواهد شد. به طور کلی اگر به نروژ سفر می‌کنید، این فرصت را از دست ندهید و حتما از فانوس دریایی آلنس نروژ دیدن کنید. به خصوص اینکه شما می‌توانید بدون هیچ گونه احساس خطری در ارتفاع بسیار بالا قرار گرفته و حتی در زمان‌هایی که آسمان ابری است، ابر‌ها را از نزدیک مشاهده کنید. حتی تصور این صحنه هم شگفت‌انگیز است.


سوالات متداول فانوس دریایی آلنس نروژ

فانوس دریایی آلنس نروژ در چه سالی و با چه هدفی ساخته شد؟

فانوس دریایی آلنس (Alnes Fyr) که در سال ۱۸۵۲ با هدف راهنمایی و هدایت قایق‌های ماهیگیری راه‌اندازی شد، شهرت بسیار زیادی دارد.

امروزه این فانوس دریایی چه استفاده ای دارد؟

فانوس دریایی آلنس در حال حاضر به یک منطقه گردشگری تبدیل شده است.

داخل این فانوس دریایی چه چیزهایی وجود دارد؟

یک کافه شیک و بزرگ و حتی سالن برای نمایشگاه در داخلی فانوس دریایی راه‌اندازی شده است که هنرمندان می‌توانند برای برگزاری نمایشگاه از این سالن استفاده کنند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!