--- 021-87700067

کشور اتریش

اگر قصد سفر به یکی از کشورهای اروپایی رادارید، ما به شما کشور اتریش را پیشنهاد می‌کنیم. این کشور با جاذبه‌های گردشگری و توریستی که در خود جای‌داده در فصول مختلف سال شاهد گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان می‌باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با کشور اتریش به شما عزیزان ارائه نماییم.

موقعیت جغرافیایی کشور اتریش

اتریش که پایتخت آن وین است، یکی از کشورهای اروپای مرکزی با مساحت ۸, ۳۸۷, ۸۹۹ کیلومتر می‌باشد. این کشور با کوهستان‌های مرتفعی که دارد از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار است. کشور اتریش از شمال و جنوب با کوهستان‌های آلپ، از غرب و شرق با مسیر تجاری دانوبین در ارتباط است. اتریش با وسعت ۵۸۰ کیلومتری که از شرق به غرب کشیده می‌شود در همسایگی کشورهای مختلفی قرارگرفته است.

کشور اتریش  از سمت شمال با جمهوری چک و از سمت جنوب با کشور اسلوونی، از سمت شرق با کشور مجارستان و از سمت غرب با کشور سوئیس در مرزهای مشخصی قرارگرفته است. کشورهای آلمان، ایتالیا و همچنین اسلوونی نیز از همسایگان این کشور اروپایی محسوب می‌شوند.

درباره اتریش
درباره اتریش

رشته‌کوه‌های آلپ در کشور اتریش

اتریش کشوری است که در آن رشته‌کوه‌های آلپ با تمام ویژگی‌های منحصربه‌فردش واقع‌شده است. رشته‌کوه آلپ ازجمله مناطق توریستی در کشور اتریش است که گردشگران بسیاری را در تابستان و زمستان به خود می‌بیند و شاید حضور بی شمار این گردشگران به‌عنوان خطر زیست‌محیطی برای این کوهستان تلقی شود. این رشته‌کوه که به دره آلپ نیز شهرت دارد، منبع مهمی برای اغلب رودخانه‌های بزرگ اروپا ازجمله راین، رود، پو و همچنین دانوب می‌باشد.

این کوهستان دو منطقه در اروپا را از یکدیگر جدا نموده است به‌طوری‌که می‌توان بیان نمود آب‌های این دره در شمال به دریای سیاه، مدیترانه و همچنین آدریاتیک منتهی می‌گردد. موقعیت جغرافیایی و ظاهر بی‌نظیر این کوهستان توانسته مناطق مدیترانه‌ای بالکان، ایتالیا و فرانسه را از دریاهای غرب مدیترانه جدا سازد. در این کوهستان به دلیل آب‌وهوای گرمسیری که دارد اغلب از آب‌وهوای دیگر برای انواع شکل‌گیری اقلیم برخوردار می‌باشد.

درباره اتریش
درباره اتریش

آب‌وهوای کشور اتریش

آب‌وهوای اتریش را می‌توان به دلیل وجود دریاچه‌های متعددی که در پای کوهستان‌هایش سرازیر است، خاص و منحصربه‌فرد دانست. وجود کوهستان‌های آلپ و دامنه‌های این کوهستان از آب‌وهوایی مدیترانه‌ای برخوردارند. کشور اتریش در هر منطقه خود دارای آب‌وهوای متفاوتی می‌باشد. در غرب این کشور شما شاهد رطوبت بیشتری نسبت به شرق آن هستید. دلیل این امر وجود بادهایی است که در غرب بیشتر از شرق این کشور میوزند.

آب‌وهوای غرب اتریش با این میزان رطوبت که بارشی نزدیک به هزار میلی‌متر را سالانه در خود می‌بیند را می‌توان به آب‌وهوای اقیانوس اطلس نسبت داد. در شرق این کشور شما شاهد آب‌وهوا و زمین‌های به نسبت خشک هستید چراکه در این مناطق بارش‌ها به نسبت غرب بسیار کمتر است. کشور اتریش از تابستان‌های به نسبت گرم‌تری برخوردار است و شاید زمستانی با سرمای خفیف در این کشور دیده شود. ژانویه ماهی است که اتریش بیشترین بارش برف و کمترین دمای هوا را به خود می‌بیند و در ماه فوریه دمای هوا کم‌کم رو به گرمی می‌رود. در کل می‌توان گفت آب‌وهوای اتریش معتدل و مرطوب می‌باشد.

درباره اتریش
درباره اتریش

گونه‌های گیاهی و حیوانی در اتریش

کشور اتریش به دلیل آب‌وهوای معتدل و همچنین کوهستان‌های مرتفع از گونه‌های گیاهی بسیاری برخوردار می‌باشد. این کشور با توجه به این‌که درصد بالایی از آن را مراتع و جنگل‌ها تشکیل داده‌اند از گونه‌های گیاهی مانند درختان کاج، بلوط، مخروط و همچنین راش پوشیده شده است و هرچه به مناطق گرم‌تر این کشور نزدیک شوید درختانی با برگ‌های پهن و بزرگ را می‌توانید نظاره‌گر باشید. به دلیل وجود مراتع، دشت و همچنین جنگل‌هایی سرسبز از گونه‌های حیوانی وحشی مانند خرس قهوه‌ای و پرندگانی مانند عقاب و جغد برخوردار است. باوجود رودخانه‌های پر آب، این کشور انواع گونه ماهی قزل‌آلا، کپور و همچنین رنگین‌کمان را در خود می‌بیند.

درباره اتریش
درباره اتریش

مناطق گردشگری کشور اتریش

کشور اتریش از مناطق گردشگری بسیاری برخوردار است که از مهم‌ترین این مناطق پایتخت اتریش یعنی وین می‌باشد. این شهر به دلیل وجود بناهای تاریخی و همچنین نوع معماری ساختمان‌هایش همه‌ساله شاهد گردشگران بسیاری بوده است. انواع کنسرت‌های موسیقی کلاسیک در این شهر می‌تواند دلیلی برای حضور توریست باشد.

 یکی دیگر از شهرهای توریستی کشور اتریش سالزبورگ می‌باشد که وجود حوضچه‌های طبیعی در آن و همچنین معماری منحصربه‌فردش از گزینه‌های گردشگری تلقی می‌شود. منطقه Salzkammergut در مرز اتریش مکان مناسبی برای کوهنوردی، اسب‌سواری، شنا و چندین ورزش دیگر می‌باشد. این منطقه از شناخته‌شده‌ترین مناطق در میراث جهانی یونسکو می‌باشد و از هتل‌های لوکس برای پذیرایی گردشگران برخوردار است. مناطق دیگری مانند اینزبروک و انواع قلعه‌های تاریخی در شهرهای مختلف این کشور می‌تواند گزینه مناسبی برای گردشگری محسوب شود.

درباره اتریش
درباره اتریش

آداب‌ورسوم و قومیت‌های مختلف در کشور اتریش

کشور اتریش با جمعیت ۸,۴۴۳,۰۱۸ میلیون نفری از اقوام و مردمان با قومیت‌های مختلفی برخوردار می‌باشد. آلمانی، اسلوونی، ترک‌زبان، کروات، مجار و بوسنی انواع قومیت‌هایی است که در شهرهای مختلف این کشور زندگی می‌کنند. زبان اکثر مردمان اتریش آلمانی است که اغلب با این زبان با یکدیگر گفتگو می‌نمایند. آداب‌ورسوم مردم اتریش با توجه به انواع قومیت آن‌ها متفاوت است اما اغلب به خانواده اهمیت بسیاری می‌دهند. از خلق‌وخوی خاصی برخوردار می‌باشند. در مراسم رسمی و غیررسمی می‌بایست مرتب و شیک حاضر شوند.

 یکشنبه‌ها به فضای باز رفته و یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را به منزل دعوت می‌کنند. شام از مهم‌ترین وعده‌های آنان است که می‌بایست همه خانواده در کنار هم باشند. اغلب اتریشی‌ها محافظه‌کار هستند. از آداب‌ورسوم این کشور جشن‌های مختلفی است که برگزار می‌کنند، مانند جشن نیکلاس که مخصوص کودکان است و در شش دسامبر انجام می‌شود. کریسمس و هدیه دادن از آداب آن‌ها می‌باشد. به عدد ۱۲ در هدیه دادن و گرفتن دید خوبی ندارند. از گل داوودی و نیلوفر برای هدیه استفاده نمی‌کنند. هدیه بردن در زمان دعوت به شام در بین آن‌ها مرسوم است.

شرایط عبور و مرور در شهرهای کشور اتریش

افراد در شهرهای مختلف کشور اتریش مانند دیگر مناطق دنیا از وسایل نقلیه مانند قطار، اتوبوس، متر و تراموا برای جابه‌جایی در مناطق مختلف در شهر استفاده می‌کنند. با خرید کارت و یا بلیت از باجه‌هایی که در شهر قرارگرفته است می‌توانند از اعتبار آن‌ها برای یک روز، یک هفته، یک ماه و یا یک سال استفاده نمایند.

نکته مهم تخفیف برای دانشجویانی است که اغلب سن آن‌ها از بیست‌وشش سال کمتر است و این افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز معتبر  در کشور اتریش با ارائه کارت دانشجویی، عکس و همچنین مبلغ مشخص‌شده به خریداری کارت‌هایی بپردازند که تخفیف مشخصی برای استفاده از وسایل نقلیه در آن‌ها به‌کاررفته است. نقشه شهرهای کشور اتریش در مناطق مختلف این کشور قابل‌دسترسی است و افراد می‌توانند از آن‌ها برای عبور و مرورشان استفاده نمایند.

درباره اتریش
درباره اتریش

نظر دهید

2 نظر

رشید

سلام
بنده به اتفاق خانمم قصداقامت در کشور اتریش را داریم
و دلیل آت هم خسته شدن از جو حاکم بر کشورمان ایران است
چطور میتوانیدکمکم کنید؟؟
ممنون میشم

۲۰ مهرماه۱۳۹۷

پاسخ به این دیدگاه
12 اکتبر 2018
سیدعلی

با سلام من دیپلم رشته متالورژی رو دارم میتونم برای ادامه تحصیل به کشور اتریش وین مراجعه کنم لطفا راهنمایی کنید

پاسخ به این دیدگاه
30 سپتامبر 2018

مطالب مرتبط