پونت نئوف پاریس از جاذبه های گردشگری

پونت نئوف پاریس از جاذبه های گردشگری

پونت نئوف پاریس یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری پاریس در فرانسه است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. پونت نئوف پاریس یکی از نمادهای زیبا و تاریخی شهر پاریس است.

رود سن از مشهور ترین و طولانی ترین رودخانه های اروپا است. پونت نئوف پاریس پلی است که روی این رودخانه قرار دارد و شهرت بیشتری یافته است.

این پل از تاریخچه بسیار جالبی برخوردار است. اگر برای بازدید از پل به پاریس بروید می توانید جاذبه های بسیاری را که در نزدیکی این پل سنگی قرار دارند، مشاهده نمایید.

تاریخچه پونت نئوف پاریس

در اواسط قرن شانزدهم تنها دو پل از رودخانه سن عبور می کرد و به دلیل ازدحام، گاهی دچار خرابی می شد. این دو پل وضعیت مناسبی نداشتند و اغلب در حال ریزش و خرابی بود. تا اینکه در سال 1550 پنت نوتردام از شاه هنری دوم خواست تا پل جدیدی بسازد. اما هزینه آن در آن زمان بسیار زیاد بود. و اما در سال 1578 شاه هنری سوم تصمیم گرفت پلی در آنجا بسازد و احداث پل به دست وی آغاز شد و در 31 مه 1578 اولین سنگ خود را در آنجا گذاشت. در سال 1607 پل پونت نئوف پاریس افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت. این پل با داشتن چهار اسکله و یک آبشار به پایان رسید. 

در زمان ساخت این پل یکی از معماران توانست هیئت نظارت را قانع کند که اگر دو بخش آن با زاویه کمتری ساخته شود می تواند در برابر فشار آب مقاومت بیشتری از خود نشان دهد. لذا این تغییرات در ساخت پل لحاظ شد. اما بعد از گذشت یک سال تغییراتی در ساختار پل ایجاد شد و تعداد قوس ها از هشت و چهار به هفت و پنج تبدیل شد که این موضوع توانست مشکلاتی را برای قسمت جنوبی پل ایجاد کند.

در نهایت ساخت پل به دلایلی چون جنگ و سیاست ها با مشکل مواجه شد. تا اینکه در سال 1599 توسط هنری چهارم مورد بازسازی مجدد قرار گرفت و قرار بود بتواند بار ترافیکی را کاهش دهد که در سال 1607 مورد بهره برداری کامل قرار گرفت.

رود سن از مهمترین رودهای پاریس است و تقریبا تاریخ پاریس به این رود منتهی می شود. پلی که بر روی این رود ساخته شده است شاهد حوادث تاریخی و فرهنگی بسیاری بوده است. در کل 37 پل روی این رود قرار دارد که مهمترین آنها پونت نئوف پاریس است که به معنای پل جدید است. این نام در حالی به این پل نسبت داده شده است که با دیگر پل ها اشتباه گرفته نشود در حالی که از قدیمی ترین پل های رود سن است.

پونت نئوف پاریس

پل پونت نئوف پاریس

اولین پل سنگی در پاریس که روی رود سن کشیده شده است و از پیشینه تاریخی برخوردار است پونت نئوف پاریس می باشد. روی پل فضایی برای پیاده روی وجود دارد که گردشگران بسیاری همه ساله برای بازدید از این پل به آنجا می آیند. هنگام غروب و طلوع آفتاب مناظر بسیار جالبی روی این پل به تصویر گذاشته می شود که می تواند یادبود خاطره ای زیبا در دوران زندگیتان باشد. این پل با مجسمه ها و صورتک هایی تزیین شده است که نشان دهنده زیبایی متنوع آن است. این پل اغلب دسترسی ساده ای دارد. روی پل پاریس زیبایی های خاصی وجود دارد که می توانید با پیاده روی از آن زیبایی ها لذت ببرید.

پونت نئوف پاریس

معماری و ساختار پونت نئوف پاریس

ساختار پل پونت نئوف پاریس به شکل قوسی است و دارای 232 متر طول و عرض 22 متر است. تعداد 5+ 7 دهنه دارد. آغاز ساخت این پل از سال 1578 تا 1607 بوده است و روی رود سن کشیده شده است. 

بهترین زمان بازدید از پونت نئوف

بهترین زمان بازدید از پل پونت نئوف پاریس هنگام غروب و طلوع آفتاب می باشد که زیباترین و رمانتیک ترین مناظر را به نمایش می گذارد. در فصل بهار و تابستان و پاییز بهترین زمان بازدید از پونت نئوف پاریس است. گردشگران زیادی برای بازدید از این پل تاریخی و قدیمی به این پل می آیند و از برنامه هایی که در این پل برگزار می شود لذت می برند.

پونت نئوف پاریس

مجسمه هنری بزرگ روی پل سنگی پاریس

با توجه به اینکه شاه هنری سوم این پل را احداث نموده است پس از مرگش یک مجسمه از شاه هنری در حال سوارکاری از برنز ساخته شده و در وسط پل پونت نئوف پاریس قرار گرفت. در مدت جنگ مجسمه شاه هنری مورد اصابت گلوله قرار گرفت و ذوب شد. در نهایت پس از مدتی ماکت آن به همان شکلی که بود مورد بازسازی قرار گرفت و در محل دقیق اولیه اش نصب شد. هم اکنون مجسمه ای زیبا از شاه هنری سوم در وسط پل سنگی پاریس وجود دارد. این مجسمه مورد توجه بازدید کنندگان از سراسر دنیا قرار دارد. مجسمه هنری سوم به گونه ای نماد پل است و افراد زیادی صرفا برای مشاهده مجسمه وی به آنجا می روند.

پونت نئوف پاریس

قفل های عشق پل پونت نئوف پاریس

پل پونت نئوف پاریس اولین پل سنگی پایس است که روی رود سن کشیده است. این پل یکی از مکان های زیبا و آرامش بخش است. جوانان بسیاری برای جاودان ماندن عشق خود بر روی نرده های این پل قفل هایی می زنند. قفل های عشق می تواند تداعی کننده فرهنگ گره زدن پارچه یا قفل در ایران باشد. روی این قفل های عشق نام های افراد نوشته می شود تا هم جاودانگی عشق باشد و هم نمادی از یادگاری. 

قفل عشق پل پاریس از سراسر جهان مخاطب دارد. گردشگران بسیاری به آنجا می روند و با اهداف مختلف قفل هایی خریداری می کنند و در حالی که نام خود را روی آن هک نموده اند به نرده های پل می زنند. بستن قفل به این نرده ها بیانگر اعتقاد به عشق و جاودانگی است که می تواند با هر فرهنگ و آیینی به سادگی در یک قفل متجلی شود.

پونت نئوف پاریس

دهانه پل پونت نئوف پاریس

پل پونت نئوف پاریس به دلیل اینکه در برابر فشار آب مقاومت کند دارای 5 + 7 دهانه است. در دو طرف پل که دهانه های قوسی شکل دارد محل های مناسبی برای ملاقات های مختلف است. چرا که از زیبایی خاصی بهره مند است و به سبب به نمایش گذاردن منظره های زیبا توانسته است برای افراد زیادی محبوب باشد. این پل در مجموع دارای 12 دهانه است. جالب ترین مناظر هنگام طلوع و غروب خورشید است.

زمستان ها هم خالی از لطف نیست. این پل در فصل زمستان صحنه های زیبایی از طبیعت برفی را به نمایش می گذارد. در فصل زمستان گردشگرانی که از این پل بازدید می کنند کمتر می شود در حالی که در فصل های دیگر تعدادشان بیشتر می شود.

پونت نئوف پاریس

موقعیت پل سنگی پاریس

پل سنگی پاریس موقعیت بسیار خوبی دارد و به مکان ها و جاذبه های گردشگری مختلف نزدیک است. می توان گفت با رفتن به پل سنگی پاریس می توانید از چند جاذبه پاریس بازدید نمایید. این پل در غرب جزیره دولاسیته قرار دارد. از دو طرف به جاذبه های مختلف می رسد. از سمت راست به موزه لوور و کمی دور تر موزه اورسی و خیابان مشهور ریولی و برج سنت جک دسترسی دارد و از سمت چپ به خیابان رو دلفین می رسد. همچنین در نزدیکی این پل دو کلیسای مهم سنت شاپل و نتردام قرار دارد.

همچنین بیمارستان اوتل دیو و کلیسای کاتولیک و یادبود هولوکاست در نزدیکی پل سنگی پاریس قرار دارد. رستوران های زیادی در نزدیکی این پل قرار دارد که از آنها می توان به رستوران آسیایی فیوژن و رستوران چینی رامن و رستوران فرانسوی برسری اشاره نمود. 

پونت نئوف پاریس

کلیسای سنت شاپل در نزدیکی اولین پل سنگی پاریس

یکی از  جاذبه های دیدنی که در نزدیکی این پل تاریخی قرار دارد کلیسای سنت شاپل است. این کلیسا یکی از کلیساهایی است که با معماری باشکوه خلق شده است. این کلیسا مجموعه های با ارزشی را نگهداری می کند. از جمله آنها می توان به صلیب و تاج مسیح اشاره نمود. سالانه حدود 900.000 نفر از این کلیسا بازدید می کنند. این کلیسا دارای پنجره های رنگارنگ زیبایی است. کلیسای سنت شاپل حدود 7 سال مورد بازسازی قرار گرفت.

ماسک های سنگی پل پاریس

در اطراف این پل حدود 381 ماسک سنگی دیده می شود. این ماسک های سنگی اغلب نمایش دهنده رازهایی از جنگل و افسانه های باستانی پاریس است که در اصطلاح به آنها ریمل گفته می شود. برخی از این مجسمه ها منتسب به مجسمه سازان مشهوری است. ملکه کاترین هم برخی از آنها را ساخته بود که در موزه پاریس نگهداری می شود. مجسمه سازی چون فونتنل هم 61 مجسمه ساخت که در قسمت بالایی پل و دست راست ساحل و ایل دو لاسیته قرار دارد. این صورتک های سنگی برای تزیین ظاهر پل استفاده شده است و توانسته بر جذابیت پل بیفزاید.

پونت نئوف پاریس

کاربردهای فرهنگی هنری پل سنگی

پونت نئوف پاریس مورد توجه افراد زیادی قرار دارد و توانسته است شهرت فراوانی به لحاظ پیشینه تاریخی و معماری زیبای خودش به دست بیاورد. پونت نئوف پاریس کاربردهای زیادی دارد و از آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- بازسازی فیلم هایی چون عاشقان روی پل از لئوس کاراکس

2- برپایی نمایشگاه های هنری مانند نقاشی، رقص باله 

3- برپایی جشن های بزرگ 

4- تورهای تفریحی زیادی با قایق در زیر این پل روی رود سن برگزار می شود که بازدید کنندگان می توانند بلیط این قایق ها را خریداری کنند و با صرف نوشیدنی و یا غذا به بازدید و قایق سواری روی رود سن بپردازند.

برای رسیدن به پل می توانید از طریق وسایل حمل و نقل عمومی چون اتوبوس و تاکسی و مترو استفاده کنید. همچنین می توانید با خودروی شخصی نیز به آنجا بروید. بازدید از این پل هزینه ندارد. اگر می خواهید نکات جالبی در مورد این پل بدانید می توانید موارد زیر را در نظر بگیرید:

– این پل ضد آتش است و اولین پل پاریس است که چنین ویژگی مهمی دارد. به سبب استفاده از مصالح ساختمانی مناسب این پل ضد آتش است. در گذشته اغلب پل های پاریس از چوب بود که به راحتی آتش می گرفتند.

این پل در سال 2007 هم مورد بازسازی قرار گرفت که مصادف با 400 امین سالگرد پل بود. در نزدیکی پل پونت نئوف پاریس نمایشگاه های تئاتر و موسیقی و کلیساهای زیادی قرار دارد. همچنین کتابفروشی ها و شیرینی فروشی های مختلفی در گوشه و کنار خیابان های مشرف به این پل قرار دارد که می توانید برای خرید به آنها مراجعه کنید. برای رفتن به این پل لباس و کفش مناسب همراه داشته باشید.

پونت نئوف پاریس

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!