--- 021-87700067

ویزای پرتغال

کشور پرتغال با واقع شدن در جنوب قاره اروپا، یکی از پرترددترین و دیدنی ترین کشورهای اروپایی می باشد که تمام مسافران آن بایستی قبل از سفر خود اقدام به اخذ ویزای پرتغال نمایند تا از این طریق بتوانند به راحتی و در زمان مورد نظر خود سفر خود را انجام دهند.

همچنین توجه داشته باشید که افراد با توجه به نوع سفر خود نیز بایستی یکی از انواع ویزای کشور پرتغال را درخواست کنند و برای انجام هرگونه اقدامی نیز از طریق سفارتخانه این کشور اقدام نمایند.

متقاضیان می توانند سوالاتی در خصوص هزینه ها صدور ویزا و مدارک مورد نیاز را به راحتی از همکاران کنسولگری جویا شده و با موفقیت تمام مراحل را سپری کنند.

اگر به سفارتخانه دسترسی نداشتید می توانید برای رفع هرگونه ابهام و یافتن سوال در رابطه با ویزای این کشور با مشاوران ما در سایت یوروپ تورز ارتباط برقرار نمایید.

آشنایی با ویزای پرتغال

امروزه کشور پرتغال به یکی از دیدنی ترین و پربازدیدترین کشورهای جهان تبدیل شده است به طوری که در جدول کشورهای گردشگر پذیر می توان اسم آن را در ردیف های اول مشاهده کرد و این امر نشان دهنده آن است که کشور پرتغال توانسته با داشتن پتانسیل های بسیار قوی و مناسب در حوزه گردشگری بسیار موفق عمل نماید.

همچنین مسافرانی که قصد سفر به پرتغال را دارند فقط با هدف گردشگری سفر نمی کنند بلکه بسیاری از آنها اهداف دیگری را دنبال می کنند که همین اهداف متفاوت سبب شده است تا امروزه شاهد انواع بسیار مختلفی از ویزای پرتغال باشیم و هر مسافری بایستی با توجه به نوع سفر خود اقدام به اخذ یکی از انواع ویزای پرتغال نماید.

کشور پرتغال در حوزه شینگن واقع شده است و مسافران می توانند با دریافت ویزای شینگن در محدوده آن اقدام به سفر داشته باشند، لازم به ذکر است که متقاضیان با داشتن این مدل از ویزا در برخی از مواقع نیز موفق به بازدید از دیگر کشورهای شینگن نمی شوند چرا که صلاحیت ورود آنها قبل از ورود به کشور دیگر توسط بازرسان کنترل خواهد شد.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد انواع ویزای پرتغال، هزینه های مربوط به صدور، مدارک مورد نیاز، مراحل صدور و نکات مورد توجه در صدور ویزای پرتغال توضیحاتی را به حضور شما ارائه دهیم.

ویزای پرتغال

انواع ویزای پرتغال

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، ویزای پرتغال از انواع ویزاهای شینگن می باشد و امروزه می توان انواع بسیار متنوعی از ویزاهای شینگن را مشاهده کرد که از مهمترین آن می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • ویزای نوع A: این مدل از ویزا ترانزیتی می باشد به طوری که مسافران دارندگان این ویزا حق خروج از فرودگاه را نداشته و فقط می توانند در یکی از فرودگاه های این کشور منتظر سوار شدن به هواپیمای مورد نظر خود باشند تا کشور پرتغال را ترک کنند.
 • ویزای نوع B: اسم این ویزا را ویزای عبوری می نامند چرا که مسافر با داشتن آن می تواند فرودگاه را ترک کرده و به شکل زمینی از کشور پرتغال خارج شود و مدت آن معمولا چند روز خواهد بود.
 • ویزای نوع C: حد اکثر اقامت ۹۰ روز و اغلب به ویزای توریستی گفته می شود.
 • ویزای نوع D: این مدل از ویزاها بسیار بلند مدت هستند و دارندگان آن می توانند به راحتی در کشور پرتغال اقامت داشته باشند.

لازم به ذکر است که در صورتی که مدت اقامت متقاضیان در کشور پرتغال بیش از ۹۰ روز باشد، در این صورت نیازی به دریافت ویزای پرتغال شینگن ندارند، بلکه در این صورت می توانند درخواست اقامت داشته باشنند و تمام مراحل قانونی خود را نیز از سفارتخانه این کشور پیگیری نمایند. 

ویزای پرتغال

مدت زمان لازم برای پاسخ به درخواست صدور ویزای پرتغال

یکی از مهمترین و ضروری ترین سوال هایی که در مورد صدور ویزای پرتغال وجود دارد، مدت زمان پاسخگویی به درخواست صدور ویزا می باشد که در این خصوص نیز می توان گفت، مدت زمان لازم برای اخذ ویزای مورد نظر بستگی به زمان اخذ وقت سفارت کشور پرتغال دارد به طوری که شما بایستی چند ماه قبل از سفر به این کشور درخواست صدور ویزای مد نظر خود را داشته باشید تا از این طریق با خیال راحت ویزای شما صادر شود و شما نیز هیچ نگرانی در این خصوص نداشته باشید. معمولا مدت زمان مورد نیاز نیز در حدود یک تا سه ماه می باشد و افراد می توانند با توجه به فصلی که می خواهند به این کشور سفر داشته باشند، اقدام به اخذ ویزای مورد نظر نماید.

ویزای پرتغال

ویزای پرتغال و بهترین زمان دریافت آن

بسیاری از مشاوران صدور ویزای پرتغال و کشورهای اروپایی بر این باور هستند که بهترین و مناسب ترین زمان برای صدور ویزای پرتغال، از چند ماه قبل می باشد ولی شما می توانید با در دست داشتن دعوتنامه ای معتبر از سوی این کشور، زمان صدور ویزای مورد نظر خودرا تسریع بخشیده و به راحتی اقدام به دریافت آن نمایید.

برای اخذ مشاوره و راهنمایی های لازم در این خصوص نیز می توانید با همکاران ما نیز از وب سایت یوروپ تورز در تماس بوده و اطلاعات لازم و مورد نیاز را دریافت کنید.

مسافران و متقاضیان می توانند با کسب آگاهی کامل از فرایند صدور ویزا، به راحتی اقدام به دریافت آن نمایند.

ویزای پرتغال

مدارک ویزای پرتغال

بسیاری از افرادی که به دنبال اخذ و دریافت ویزای پرتغال هستند از مدارک مورد نیاز برای این امر آگاهی و اطلاعات کافی را ندارند و همین امر سبب شده است تا احساس نگرانی ها و سوالات بسیار زیادی را داشته باشند.

البته توجه کنید که تمام مدارک مورد نیاز برای صدور انواع ویزاهای کشور پرتغال نیز با یکدیگر یکی نبوده و متقاضیان می توانند با توجه به نوع ویزای دریافتی خود مدارک مورد نیاز را تهیه و آماده کنند.

از مهمترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای پرتغال می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • شناسنامه
 • دو قطعه عکس با زمینه روشن و تمام رخ
 • داشتن اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار زمانی
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه مدرک زبان معتبر و قابل قبول
 • ارائه بیمه پزشکی
 • ارائه گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه
 • بلیط پرواز
 • رسید رزرو هتل در صورت داشتن
 • دعوتنامه
 • رسید هزینه های پرداختی
 • فرم اپلیکیشن

همچنین می توانید برای آگاهی از به روز ترین مدارک نیز با کارگزاری سفارت تماس لازم را برقرار کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را جویا شوید.

ویزای پرتغال

ویزای پرتغال و دعوتنامه

دعوتنامه یکی از حساس ترین و مهمترین مدارکی می باشد که البته تمام متقاضیان موفق به ارائه آن نمی شود. ارائه و وجود این مدرک سبب می شود که روند صدور ویزای متقاضیان به سرعت شکل گیرد به طوری که ماموران کنسولگری بررسی این مدل از درخواست ها را در اولویت های خود قرار می دهند.

دعوتنامه نیز سندی می باشد که به ایمیل افراد متقاضی ارسال شده و در آن قید می کنند که تمام هزینه های مربوط به سفر و اقامت فرد متقاضی در کشور پرتغال به عهده چه سازمان یا چه شخصی می باشد.

شما نیز می توانید برای دریافت راحت تر برخی از انواع ویزاهای خود، به دنبال دریافت و اخذ دعوتنامه باشید.

ویزای پرتغال

هزینه ویزای پرتغال

از دیگر موضوعاتی که بسیاری از متقاضیان توجه کافی را به آن ندارند می توان به هزینه های مربوط به صدور ویزای پرتغال اشاره کرد.

هزینه های مربوط به صدور ویزا به شکل ارز یورو پرداخت می شود که البته مقدار آن برای افراد بزرگسال و کودکان بسیار متفاوت می باشد و متقاضیان می توانند اطلاعات دقیق تر در این مورد را از کارگزاری این کشور به دست آورند.

همچنین هزینه های مربوط به دو بخش تقسیم بندی می شود که بخشی از آنها به شکل مستقیم به حساب سفارتخانه واریز شده و رسید آن نیز تحویل ماموران داده می شود و برخی دیگر نیز به شکل غیر مستقیم بوده و متقاضیان در مراحل صدور ویزای مورد نظر خود خرج می کنند که از مهمترین این موارد می توان به هزینه های رفت و آمد و کارمزد آژانی مسافرتی اشاره کرد.

ویزای پرتغال

مراحل صدور ویزای پرتغال

برای اخذ و دریافت ویزای پرتغال می توانید مراحل مورد نیاز را با نهایت دقت و توجه طی کرده و از این طریق در کوتاهترین زمان ممکن به ویزای مورد نظر خود دست پیدا کنید.

لازم به توجه است که هرگونه سهل انگاری متقایان می تواند آنها را با مشکل ریجکت صدور ویزا مواجه نماید.

از مهمترین و ضروری ترین مراحل مورد نیاز برای صدور ویزای پرتغال می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا
 • اخذ وقت سفارت کشور پرتغال
 • دریافت پاسخ از سوی کنسولگری این کشور
 • شرکت و حضور در روز مصاحبه
 • صدور ویزای مورد نظر

برای صدور و دریافت هر کدام از انواع ویزاهای این کشور بایستی اقدام به طی کردن هر کدام از این مراحل نمایید تا بتوانید به نتیجه بسیار مطمئنی و رضایت بخشی نیز دست پیدا کنید.

ویزای پرتغال

ویزای پرتغال و وقت سفارت

اخذ وقت سفارت پرتغال برای صدور و دریافت ویزای مورد نظر شما یکی از مهمترین و حساس ترین مراحلی می باشد که نیاز به زمان زیادی نیز دارد.

افراد متقاضی برای صدور و دریافت ویزای این کشور می توانند با تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز، به شرکت ما مراجعه کرده و با تحویل اسناد مورد نیاز، منتظر دریافت پاسخ از سوی کارگزاری ( وی اف اس) این سازمان باشند. لازم به ذکر است که مراجعه به کنسولگری برای اخذ وقت سفارت کشور پرتغال یکی از قدیمی ترین راه های ممکن می باشد که از زمان های گذشته افراد برای اخذ ویزای پرتغال از این روش استفاده می کردند که بی شک به دلیل رفت و آمد به سوی این سازمان نیز مجبور به تحمل هزینه های زیادی بودند.

به همین جهت ما با تهیه وب سایت رسمی خدمات ویزا اقدام بزرگی را در جهت اخذ وقت سفارت این کشور انجام داد که شما با مراجعه به آن می توانید از مدارک لازم باخبر شده و برخی از مراحل اداری برای دریافت ویزا را به صورت غیرحضوری و از طریق سایت انجام دهید.

ویزای پرتغال

اخذ وقت سفارت کشور پرتغال به شکل آنلاین

اگر شما نیز به دنبال اخذ و دریافت وقت سفارت پرتغال به شکل اینترنتی و آنلاین هستید می توانید وارد وب سایت خدمات ویزا و با ایجاد حساب کاربری برای خود، تمام مدارک مورد نیاز را اسکن کرده و آنها را بارگذاری کنید که البته به حجم فایل های بارگذاری شده نیز توجه لازم را داشته باشید تا بزرگتر با کوچکتر نباشد.

سپس می توانید با دریافت کد رهگیری یا پیگیری منتظر پاسخ از سوی کارگزاری باشید که معمولا پاسخ های صادره به ایمیل یا اس ام اس متقاضیان ارسال می شود.

ویزای پرتغال

ویزای پرتغال و سفارت

خوشبختانه کشور پرتغال از جمله کشورهایی می باشد که می توانید به راحتی در کشور به سفارتخانه آن مراجعه نمایید و برای انجام اقدامات لازم در جهت صدور ویزا و اخذ اقامت، مجبور به سفرهای خارج از کشور نباشید.

متقاضیانی که به دنبال مراجعه به سفارتخانه این کشور هستند می توانند با در دست داشتن نشانی و آدرس دقیق آن، به راحتی مراحل لازم را برای صدور ویزاهای بلند مدت مورد نظر خود داشته باشند که آدرس و نشانی سفارتخانه این کشور نیز به شرح زیر می باشد:

 • آدرس سفارتخانه کشور پرتغال: تهران – دروس – خیابان هدایت – کوچه روزبه – پلاک ۱۶
 • ساعات کاری سفارتخانه پرتغال: یکشنبه تا پنجشنبه از ۹ تا ۱۶
 • ساعات کاری کنسولگری پرتغال: روزهای فرد هفته از ساعت ۱۵ تا ۱۶

توجه داشته باشید که برای اخذ و دریافت ویزای کشور پرتغال به حرف و وعده های بسیاری از افراد سودجو بها ندهید و کار خود را از سوی مراجع رسمی پیگیری کنید تا از این طریق بتوانید با خیال راحت اقدام به صدور و دریافت ویزای مورد نظر خود نمایید.

ویزای پرتغال

ویزای پرتغال از نوع گردشگری

یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین انواع ویزای پرتغال، ویزای گردشگری این کشور می باشد که سالانه میلیون ها نفر از کشورهای مختلف جهان برای سفر و بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی این کشور، درخواست اخذ و دریافت ویزای توریستی پرتغال را دارند.

اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک سفری را به سوی کشور پرتغال داشته باشید می توانید به راحتی و با اخذ ویزای توریستی، حداکثر به مدت ۹۰ روز در این کشور به گشت و گذار بپردازید.

لازم به ذکر است که تعداد درخواست های صدور ویزای توریستی در فصل های بهار و تابستان بسیار افزایش می یابد و این امر ممکن است زمان صدور ویزای مورد نظر شما را به تاخیر بیندازد.

ویزای پرتغال

ویزای پرتغال از نوع تحصیلی

کشور پرتغال با داشتن بهترین و معروف ترین کالج ها و دانشگاه های خود توانسته است توجه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان را به سوی خود جلب کند به طوری که امروزه بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل خود، کشور پرتغال را در اولویت قرار می دهند.

برای مهاجرت تحصیلی به سوی این کشور بایستی ویزای تحصیلی آن را نیز در دست داشته باشید چرا که بدون آن حتی اجازه ورود به کشور پرتغال نیز داده نخواهد شد. لازم به ذکر است که بسیاری از دانشجویان می توانند با دریافت دعوتنامه از سوی دانشگاه پذیرش شده خود، در زمان بسیار کوتاهی اقدام به اخذ و دریافت ویزای کشور پرتغال نمایند.

شما می توانید با ادامه تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های این کشور آینده درخشانی را برای خود رقم بزنید. برای این منظور فرصت را از دست نداده و هم اکنون اقدام به دریافت ویزای تحصیلی پرتغال نمایید.

ویزای پرتغال

ویزای پرتغال از نوع سرمایه گذاری

از دیگر مهمترین و اصلی ترین انواع ویزای کشور پرتغال می توان به ویزای سرمایه گذاری اشاره کرد که این مدل از ویزا برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند بسیار مناسب می باشد.

کشور پرتغال با داشتن بهترین زمینه ها و بستر خود در صنعت گردشگری، توجه بسیاری از سرمایه گذاران را برای تاسیس و راه اندازی کسب و کار جدید به سوی خود جلب کرده است و دولت پرتغال نیز از این امر حمایت نموده و تسهیلات بسیار خوبی را در اختیار این سرمایه گذاران قرار می دهد.

ویزای پرتغال

ویزای پرتغال از نوع اشتغال

امروزه بسیاری از افراد به خصوص جوانان به دنبال اخذ ویزای اشتغال کشور پرتغال هستند تا از این طریق بتوانند در یکی از مهمترین صنایع این کشور به کار مشغول شوند. اگر شما نیز به دنبال اشتغال در کشور پرتغال هستید، در گام اول بایستی ویزای مربوط به آن را تهیه و در دست داشته باشید تا بتوانید به راحتی در کار مورد نظر مشغول شده و از تمام مزایا و حقوق این کشور نیز برخوردار باشید.

هزینه های زندگی در این کشور بسیار کم است و همین امر می تواند شما را در پس انداز کردن سرمایه حمایت نماید. کشور پرتغال یکی از پرطرفدارترین کشورها برای اشتغال مهاجران می باشد که این امر نیز از مهمترین دلایل ترغیب مسافران و جوانان برای سفر به سوی پرتغال می باشد.

ویزای پرتغال

اعتبار ویزاهای پرتغال

مدت اعتبار ویزاهای کشور پرتغال با توجه به انواع آن بسیار متفاوت خواهد بود به طوری که شما می توانید به محض دریافت ویزای پرتغال به تاریخ اعتبار آن توجه داشته و سعی کنید که قبل از به پایان رسیدن وقت و اعتبار آن کشور پرتغال را ترک نمایید. کمترین و کوتاهترین مدت اعتبار مربوط به ویزاهای نمایشگاهی و توریستی می باشد که دارندگان آن می توانند در مدت بسیار کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشند.

برخی دیگر از انواع ویزای پرتغال نیز با داشتن اعتبار بلند مدت خود این فرصت را به متقاضیان می دهد که بتوانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند که از مهمترین انواع این ویزاها می توان به ویزای تحصیلی و کسب و کار اشاره کرد. اهمیت اعتبار ویزاهای این کشور بسیار بالاست و تمام مسافران عازم این کشور بایستی نهایت دقت و توجه را به این امر داشته باشند تا بتوانند بدون بروز مشکلی کشور پرتغال را در مناسب ترین زمان ممکن ترک کنند.

ویزای پرتغال

بایدها و نبایدها ویزای پرتغال

در بخش های قبلی در رابطه با دریافت و صدور ویزای پرتغال توضیحاتی را به حضور شما ارائه دادیم که بی شک افراد می توانند با دنبال کردن این موارد گفته شده در کوتاهترین زمان ممکن اقدام به اخذ و دریافت ویزای پرتغال نمایند؛ اما متقاضیان در این مراحل بایستی به یک سری از بایدها و نبایدها نیز توجه لازم را داشته باشند که از مهمترین این موارد می توان به آیتم های زیر اشاره کرد: 

 • حتما به موارد ریجکت شدن برخی از درخواست ها توجه لازم را داشته باشید تا شما نیز با این مسائل روبرو نشوید.
 • هزینه های پرداختی شما در صورتی که با ریجکت مواجه شده به شما عودت داده نخواهد شد.
 • در ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز سعی کنید توجه بیشتری را به کار برده تا هیچ مدرک جعل یا تقلبی میان آنها نباشد.
 • حتما فرم اپلیکیشن خود را با نهایت دقت پر نمایید چرا که در غیر این صورت ممکن است به درخواست شما پاسخ منفی داده شود.
 • لازم به ذکر است که در صورت عدم دریافت پاسخ از سوی کنسولگری برای وقت سفارت در مدت زمان مشخص شده می توانید تماس تلفنی داشته و علت را جویا شوید.
 • حتما قبل از سفر به این کشور در مورد فرهنگ، آداب و رسوم مردم آن اطلاعاتی را به دست آورید تا در طول سفر و یا اقامت دچار مشکل نشوید.  تصویر ۱۷

نظر دهید

1 نظر

غزاله

سلام من چند سال پيش به پرتغال سفر كردم و دوست دارم امسال به اين كشور زيبا همراه با همسرم سفر كنم متاسفانه پارسال از سفارت سوئد اقدام كرديم ويزا ندادن به ما لطفأ راهنمايي كنيد. ممنون

پاسخ به این دیدگاه
12 مارس 2018

مطالب مرتبط