09107636326 --- 021-88851080
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای هامبورگ

ویزای هامبورگ

هامبورگ از شهرهای مهم کشور آلمان است که مرکز تجاری و گردشگری این کشور هم هست. برای سفر به هامبورگ به ویزای هامبورگ نیاز دارید. در این مقاله می کوشیم تا شما را با مراحل دریافت ویزای هامبورگ آشنا کنیم. کشور آلمان یکی از کشورهای قدرتمند در زمینۀ اقتصاد و صنعت است. این کشور همینطور از نظر آب و هوا و منابع طبیعی در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد. زیبایی های طبیعت آلمان موجب شده که افراد زیادی تمایل داشته باشند ویزای هامبورگ را برای کار یا سفر تهیه کنند. یا با تور آلمان راهی این کشور می شوند.

آلمان و پیمان شینگن

لازم است بدانید که اگر شما ویزای شینگن دارید برای ورود به این کشور به ویزای هامبورگ نیاز ندارید. چون داشتن ویزای شینگن به شما اجازه سفر در محدودۀ کشورهای عضو این پیمان را می دهد.

ویزای هامبورگ

ویزای هامبورگ

انواع ویزای هامبورگ

ویزای هامبورگ انواع مختلفی دارد که شامل ویزای نمایشگاهی، ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای سیاسی، ویزای مسابقات ورزشی، ویزای درمانی، ویزای همراه بیمار در سفر و… می باشد. شما برای دریافت هر کدام از این انواع ویزا نیاز به مدارک یکسانی دارید. علاوه بر آن باید مدرک مکملی نیز همراه داشته باشید. به عنوان مثال اگر بخواهید ویزای شهر هامبورگ را برای دیدار بستگان بگیرید باید دعوتنامۀ آن عضو خانواده که ساکن آلمان است را ضمیمۀ مدارک خود کنید و برای یک ویزای تجاری به مدارک کاری و تجاری نیاز دارید.

ویزای هامبورگ

ویزای هامبورگ

مراحل صدور ویزای هامبورگ

صدور ویزای هامبورگ مراحلی دارد که شامل موارد زیر می شود:

 1. تکمیل فرم درخواست ویزا
 2. آماده سازی و تکمیل مدارک
 3. تعیین وقت سفارت آلمان
 4. تحویل مدارک و ثبت اطلاعات
 5. دریافت پاسپورت

دریافت وقت سفارت

شما لازم است مدارک خود را شخصا به سفارت کشور مربوطه یا در صورت نبود سفارت به کنسولگری آن در کشور خود تحویل دهید. برای این کار باید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر درخواست وقت کنید و در زمان تعیین شده با مدارک مورد نظر به سفارت بروید. کشور آلمان در زمان مصاحبه از شما انگشت نگاری نیز می کند. شما برای صدور ویزا علاوه بر عکس و مدارک شناسایی به مدارک مالی و اسناد شغلی نیز نیاز دارید که هویت شما را اثبات کند. از زمان تحویل مدارک به سفارت حدود سه هفته طول می کشد تا پاسخ درخواست شما برای ویزا به دستتان برسد.

ویزای هامبورگ

ویزای هامبورگ

ویزای شینگن

اگر ویزای شما برای سفر به آلمان ویزای شینگن است باید بدانید که دارندگان این ویزا هر شش ماه می توانند حداکثر نود روز در محدودۀ کشورهای عضو باقی بمانند و پس از اتمام این مدت اجازۀ حضور در خاک کشور میزبان را نخواهید داشت. البته در قانون این کشور ویزای آلمان برای اقامت بیشتر از سه ماه نیز وجود دارد که در شرایط خاص برای مدت زمان سه ماه تا یکسال برای افراد صادر می شود.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

لازم است که شما اصل و کپی مدارک خود را در سایز A4 تهیه کنید و در زمان ارائۀ درخواست به سفارتخانه تحویل دهید. این مدارک شامل این موارد هستند:

 1. فرم درخواست ویزای هامبورگ
 2. شناسنامه و کارت ملی شما همراه دو کپی از کلیه صفحات و پشت و روی کارت ملی
 3. پاسپورت شما که باید اعتبار آن از اتمام دورۀ سفر شما بیشتر از شش ماه باشد و دو صفحۀ خالی داشته باشد. اگر شما در پنج سال گذشته ویزایی دریافت داشته اید بهتر است که آن را نیز ارائه کنید.
 4. سه قطعه عکس ویژه گذرنامه با پس زمینه سفید. چنانچه همراهی دارید که نامش در پاسپورت شما درج شده در کنار مدارک آنها لازم است که دو عکس رنگی نیز از همراهتان داشته باشید.
 5. دقت کنید عکس ها نباید متعلق به گذشته باشند و باید با چهرۀ فرد درخواست دهنده مطابقت داشته باشند. این عکس روی برچسب ویزای هامبو و ویزای شینگن شما چاپ می شود.
 6. اگر شما برای سفر به آلمان از طرف فردی که ساکن این کشور است دعوت شده اید باید دعوتنامه ای برای شما ارسال شود. یا برگه ای داشته باشید که تاکید کند در آلمان هتل رزرو کرده اید یا ملکی دارید که بتوانید در آن ساکن شوید.
 7. چنانچه کودکی به همراه دارید لازم است اجازه رسمی والدین یا قیم کودک را همراه داشته باشید.
 8. مدارکی که نشان دهندۀ شغل شما باشد و همچنین استطاعت مالی شما را نشان دهد. کپی گردش مالی شش ماهۀ بانکی شما که به تایید بانک رسیده نیز لازم است.
 9. دانش آموزان و دانشجویان لازم است گواهی اشتغال به تحصیل همراه داشته باشند.
 10. بیمۀ مسافرتی به صورت فردی یا جمعی
 11. بلیط یا برگه رزرو رفت و برگشت به کشور آلمان
 12. فاکتور پرداخت‌ شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت در صورت لزوم.
ویزای هامبورگ

ویزای هامبورگ

نکات تکمیلی

افراد حقوق بگیر یا کارمندان دولتی باید گواهی اشتغال به کار خود را که مدت مرخصی و تاریخ شروع به کارشان در آن مشخص شده همراه با فیش حقوقی دو ماه آخر یا دفترچه حساب بانکی همراه داشته باشند.

کارمندان غیر دولتی و شاغلان آزاد نیز باید کارت صنفی خود را همراه صورت حساب بانکی خود یا دفترچه حساب بانکی ضمیمه مدارک کنند.

بانوان و کودکان و افرادی که تحت تکفل فرد دیگری هستند باید مدارک بانکی سرپرست خود را ارائه دهند.

پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی که با مهر سفارت مربوطه مشخص شده ارائه گردد.

مدت بیمه ای که برای دوره سفر ثبت کرده اید باید تا زمان اتمام اقامت شما در کشورهای عضو اعتبار داشته باشد. همچنین شرکت بیمه کننده باید دفتر معتبری در کشور آلمان داشته باشد. حداقل میزان پوشش بیمه برای هر فرد سی هزار یورو است.

در چه مواردی درخواست ویزای هامبورگ پذیرش نمی شود؟

اگر درخواست کنندۀ ویزای هامبورگ یکی از مشکلات زیر را داشته باشد، درخواست او برای ویزای هامبورگ رد می شود.

 1. اگر قبل از سفر درخواست اقامت بیشتر از سه ماه بدهید بر طبق قوانین آلمان درخواست ویزای شما رد می شود.
 2. اگر فرم درخواست شما به درستی تکمیل یا امضا نشده باشد درخواست شما برای ویزای هامبورگ رد خواهد شد.
 3. اگر گذرنامۀ شما حداقل اعتبار مجاز را نداشته باشد یا اینکه دو صفحۀ خالی نداشته باشد
 4. اگر عکس ارائه شده با چهرۀ متقاضی نخواند یا مربوط به زمانی بیشتر از یکسال قبل باشد.

بنابراین دقت داشته باشید که مدارکتان را کامل و بدون نقص تهیه کنید تا در مراحل دریافت ویزا دچار مشکل نشوید.

ویزای هامبورگ

ویزای هامبورگ

تعیین وقت مصاحبه

قدم اول در دریافت ویزای هامبورگ دریافت وقت از سفارت است. دو روش برای اینکار وجود دارد روش اول ارائه شخصی مدارک درخواست ویزای هامبورگ به سفارت این کشور است و دومین روش استفاده از خدمات آژانس های مسافرتی معتبر است که قراردادهای خاصی برای ویزا دارند. در روش دوم شما مدارک و درخواست خود را در زمان مشخص شده به آژانس مربوطه تحویل می دهید و هزینه های بررسی درخواست ویزای خود در آلمان و …را به شرکت می پردازید و این شرکت است که درخواست شما برای ویزای هامبورگ را به سفارت انتقال می دهد و سپس نتیجه پس از سه هفته به شرکت درخواست کننده اعلام می شود. این نوع درخواست ویزای مسافرت بیشتر برای تورها استفاده می شود.

چند نکته مهم برای دریافت ویزای هامبورگ

 1. بر طبق قوانین برای بیماران و موارد اضطراری دریافت وقت سفارت برای مصاحبه دریافت ویزای هامبورگ در کمتر از یک هفته امکان پذیر است.
 2. دقت کنید که وقت مشخص شده توسط سفارت قابل عقب انداختن و لغو نیست. بهتر است خوش قول و دقیق باشید و در زمان مشخص شده در سفارت حاضر شوید.
 3. اگر در سه سال گذشته ویزای شینگن را دریافت کرده اید نیازی به انگشت نگاری وجود ندارد؛ اما مدارک را باید شخصا تحویل دهید یا به فردی وکالت قانونی برای تحویل مدارک بدهید.
 4. اگر شما مستقیما می خواهید برای درخواست ویزای هامبورگ اقدام نمایید میتوانید به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید.

سفارت آلمان در تهران

برای مراجعه به سفارت آلمان لازم است آدرس دقیق آن را در تهران بدانید.

تهران، خیابان فردوسی پلاک ۳۲۴

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص وقت سفارت آلمان، ویزای آلمان، تور آلمان و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

مطالب مرتبط

۱۷ بهمن ۱۳۹۷

دورتموند آلمان به عنوان هفتمین شهر پرجمعیت آلمان شناخته می شود و مناطق گردشگری بسیاری را در ...

۲۶ شهریور ۱۳۹۷

سفر به دوسلدورف امروزه افراد زیادی به کشور آلمان سفر می‌کنند و به شهر دوسلدورف می‌روند. مسافرین و گردشگران ...

۲۱ فروردین ۱۳۹۸

سفر به آلمان، چالش های خاص خود را دارد. یکی از موضوعات اساسی پیش از سفر به ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

طراحی و اجرا یوروپ تورز

همین الان تماس بگیرید

درخواست ویزا
ثبت شماره از شما، تماس با ما