چگونه ویزای هامبورگ آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای هامبورگ آلمان را دریافت نمائیم؟

ویزای هامبورگ، انواع مختلفی دارد که شامل ویزای نمایشگاهی، ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای سیاسی، ویزای مسابقات ورزشی، ویزای درمانی و …

راهنمای ویزای هامبورگ آلمان

هامبورگ از شهرهای مهم کشور آلمان است که مرکز تجاری و گردشگری این کشور هم هست. برای سفر به هامبورگ به ویزای هامبورگ نیاز دارید. در این مقاله می‌کوشیم تا شما را با مراحل دریافت ویزای هامبورگ آشنا کنیم. کشور آلمان یکی از کشورهای قدرتمند در زمینۀ اقتصاد و صنعت است. این کشور همینطور از نظر آب و هوا و منابع طبیعی در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد. زیبایی‌های طبیعت آلمان موجب شده که افراد زیادی تمایل داشته باشند ویزای هامبورگ را برای کار یا سفر تهیه کنند. یا با تور آلمان راهی این کشور می‌شوند.

راهنمای ویزای هامبورگ آلمان

آلمان و پیمان شینگن

لازم است بدانید که اگر شما ویزای شینگن دارید برای ورود به این کشور به ویزای هامبورگ نیاز ندارید. چون داشتن ویزای شینگن به شما اجازه سفر در محدودۀ کشورهای عضو این پیمان را می‌دهد.

انواع ویزای هامبورگ

ویزای هامبورگ انواع مختلفی دارد که شامل ویزای نمایشگاهی، ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای سیاسی، ویزای مسابقات ورزشی، ویزای درمانی، ویزای همراه بیمار در سفر و… می‌باشد. شما برای دریافت هر کدام از این انواع ویزا نیاز به مدارک یکسانی دارید. علاوه بر آن باید مدرک مکملی نیز همراه داشته باشید. به عنوان مثال اگر بخواهید ویزای شهر هامبورگ را برای دیدار بستگان بگیرید باید دعوتنامۀ آن عضو خانواده که ساکن آلمان است را ضمیمۀ مدارک خود کنید و برای یک ویزای تجاری به مدارک کاری و تجاری نیاز دارید.

مراحل صدور ویزای هامبورگ

صدور ویزای هامبورگ مراحلی دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 1. تکمیل فرم درخواست ویزا
 2. آماده‌سازی و تکمیل مدارک
 3. تعیین وقت سفارت آلمان
 4. تحویل مدارک و ثبت اطلاعات
 5. دریافت پاسپورت

دریافت وقت سفارت جهت اخذ ویزای هامبورگ

شما لازم است مدارک خود را شخصا به سفارت کشور مربوطه یا در صورت نبود سفارت به کنسولگری آن در کشور خود تحویل دهید. برای این کار باید از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر درخواست وقت کنید و در زمان تعیین شده با مدارک مورد نظر به سفارت بروید. کشور آلمان در زمان مصاحبه از شما انگشت نگاری نیز می‌کند. شما برای صدور ویزا علاوه بر عکس و مدارک شناسایی به مدارک مالی و اسناد شغلی نیز نیاز دارید که هویت شما را اثبات کند. از زمان تحویل مدارک به سفارت حدود سه هفته طول می‌کشد تا پاسخ درخواست شما برای ویزا به دستتان برسد.

ویزای شینگن

اگر ویزای شما برای سفر به آلمان ویزای شینگن است باید بدانید که دارندگان این ویزا هر شش ماه می‌توانند حداکثر نود روز در محدودۀ کشورهای عضو باقی بمانند و پس از اتمام این مدت اجازۀ حضور در خاک کشور میزبان را نخواهید داشت. البته در قانون این کشور ویزای آلمان برای اقامت بیشتر از سه ماه نیز وجود دارد که در شرایط خاص برای مدت زمان سه ماه تا یکسال برای افراد صادر می‌شود.

مدارک مورد نیاز ویزای هامبورگ

لازم است که شما اصل و کپی مدارک خود را در سایز A4 تهیه کنید و در زمان ارائۀ درخواست به سفارتخانه تحویل دهید. این مدارک شامل این موارد هستند:

 1. فرم درخواست ویزای هامبورگ یا همان روادید امبورگ
 2. شناسنامه و کارت ملی شما همراه دو کپی از کلیه صفحات و پشت و روی کارت ملی
 3. پاسپورت شما که باید اعتبار آن از اتمام دورۀ سفر شما بیشتر از شش ماه باشد و دو صفحۀ خالی داشته باشد. اگر شما در پنج سال گذشته ویزایی دریافت داشته‌اید بهتر است که آن را نیز ارائه کنید.
 4. سه قطعه عکس ویژه گذرنامه با پس زمینه سفید. چنانچه همراهی دارید که نامش در پاسپورت شما درج شده در کنار مدارک آنها لازم است که دو عکس رنگی نیز از همراهتان داشته باشید.
 5. دقت کنید عکس‌ها نباید متعلق به گذشته باشند و باید با چهرۀ فرد درخواست دهنده مطابقت داشته باشند. این عکس روی برچسب ویزای هامبورگ و ویزای شینگن شما چاپ می‌شود.
 6. اگر شما برای سفر به آلمان از طرف فردی که ساکن این کشور است دعوت شده‌اید باید دعوتنامه‌ای برای شما ارسال شود. یا برگه‌ای داشته باشید که تاکید کند در آلمان هتل رزرو کرده‌اید یا ملکی دارید که بتوانید در آن ساکن شوید.
 7. چنانچه کودکی به همراه دارید لازم است اجازه رسمی والدین یا قیم کودک را همراه داشته باشید.
 8. مدارکی که نشان دهندۀ شغل شما باشد و همچنین استطاعت مالی شما را نشان دهد. کپی گردش مالی شش ماهۀ بانکی شما که به تایید بانک رسیده نیز لازم است.
 9. دانش‌آموزان و دانشجویان لازم است گواهی اشتغال به تحصیل همراه داشته باشند.
 10. بیمۀ مسافرتی به صورت فردی یا جمعی
 11. بلیط هامبورگ رفت و برگشت
 12. فاکتور پرداخت‌ شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت در صورت لزوم.
مدارک مورد نیاز ویزای هامبورگ

نکات تکمیلی ویزای هامبورگ

افراد حقوق بگیر یا کارمندان دولتی باید گواهی اشتغال به کار خود را که مدت مرخصی و تاریخ شروع به کارشان در آن مشخص شده همراه با فیش حقوقی دو ماه آخر یا دفترچه حساب بانکی همراه داشته باشند.

کارمندان غیر دولتی و شاغلان آزاد نیز باید کارت صنفی خود را همراه صورت حساب بانکی خود یا دفترچه حساب بانکی ضمیمه مدارک کنند.

بانوان و کودکان و افرادی که تحت تکفل فرد دیگری هستند باید مدارک بانکی سرپرست خود را ارائه دهند.

پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی که با مهر سفارت مربوطه مشخص شده ارائه گردد.

مدت بیمه‌ای که برای دوره سفر ثبت کرده‌اید باید تا زمان اتمام اقامت شما در کشورهای عضو اعتبار داشته باشد. همچنین شرکت بیمه‌کننده باید دفتر معتبری در کشور آلمان داشته باشد. حداقل میزان پوشش بیمه برای هر فرد سی هزار یورو است.

در چه مواردی درخواست ویزای هامبورگ پذیرش نمی شود؟

اگر درخواست کنندۀ ویزای هامبورگ یکی از مشکلات زیر را داشته باشد، درخواست او برای ویزای هامبورگ رد می‌شود.

 1. اگر قبل از سفر درخواست اقامت بیشتر از سه ماه بدهید بر طبق قوانین آلمان درخواست ویزای شما رد می‌شود.
 2. اگر فرم درخواست شما به درستی تکمیل یا امضا نشده باشد درخواست شما برای ویزای هامبورگ رد خواهد شد.
 3. اگر گذرنامۀ شما حداقل اعتبار مجاز را نداشته باشد یا اینکه دو صفحۀ خالی نداشته باشد
 4. اگر عکس ارائه شده با چهرۀ متقاضی نخواند یا مربوط به زمانی بیشتر از یکسال قبل باشد.

بنابراین دقت داشته باشید که مدارکتان را کامل و بدون نقص تهیه کنید تا در مراحل دریافت ویزا دچار مشکل نشوید.

تعیین وقت مصاحبه ویزای هامبورگ

قدم اول در دریافت ویزای هامبورگ دریافت وقت از سفارت است. دو روش برای اینکار وجود دارد روش اول ارائه شخصی مدارک درخواست ویزای هامبورگ به سفارت این کشور است و دومین روش استفاده از خدمات آژانس‌های مسافرتی معتبر است که قراردادهای خاصی برای ویزا دارند. در روش دوم شما مدارک و درخواست خود را در زمان مشخص شده به آژانس مربوطه تحویل می‌دهید و هزینه‌های بررسی درخواست ویزای خود در آلمان و …را به شرکت می‌پردازید و این شرکت است که درخواست شما برای ویزای هامبورگ را به سفارت انتقال می‌دهد و سپس نتیجه پس از سه هفته به شرکت درخواست‌کننده اعلام می‌شود. این نوع درخواست ویزای مسافرت بیشتر برای تورها استفاده می‌شود.

چند نکته مهم برای دریافت ویزای هامبورگ

 1. بر طبق قوانین برای بیماران و موارد اضطراری دریافت وقت سفارت برای مصاحبه دریافت ویزای هامبورگ در کمتر از یک هفته امکان‌پذیر است.
 2. دقت کنید که وقت مشخص شده توسط سفارت قابل عقب انداختن و لغو نیست. بهتر است خوش قول و دقیق باشید و در زمان مشخص شده در سفارت حاضر شوید.
 3. اگر در سه سال گذشته ویزای شینگن را دریافت کرده‌اید نیازی به انگشت نگاری وجود ندارد؛ اما مدارک را باید شخصا تحویل دهید یا به فردی وکالت قانونی برای تحویل مدارک بدهید.
 4. اگر شما مستقیما می‌خواهید برای درخواست ویزای هامبورگ اقدام نمایید می‌توانید به آژانس‌های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید.
چند نکته مهم برای دریافت ویزای هامبورگ

سفارت آلمان در تهران

برای مراجعه به سفارت آلمان لازم است آدرس دقیق آن را در تهران بدانید.

تهران، خیابان فردوسی پلاک 324


سوالات متداول ویزای هامبورگ آلمان

انواع ویزای هامبورگ چه ویزاهایی هستند؟

ویزای هامبورگ انواع مختلفی دارد که شامل ویزای نمایشگاهی، ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای سیاسی، ویزای مسابقات ورزشی، ویزای درمانی، ویزای همراه بیمار در سفر و… می باشد.

مراحل ویزای هامبورگ چیست؟

تکمیل فرم درخواست ویزا
آماده سازی و تکمیل مدارک
تعیین وقت سفارت آلمان
تحویل مدارک و ثبت اطلاعات
دریافت پاسپورت

قدم اول برای دریافت ویزای هامبورگ چیست؟

قدم اول در دریافت ویزای هامبورگ دریافت وقت از سفارت است. دو روش برای اینکار وجود دارد روش اول ارائه شخصی مدارک درخواست ویزای هامبورگ به سفارت این کشور است و دومین روش استفاده از خدمات آژانس های مسافرتی معتبر است که قراردادهای خاصی برای ویزا دارند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!