چگونه ویزای میلان ایتالیا را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای میلان ایتالیا را دریافت نمائیم؟

ویزای میلان، نیاز به دریافت ویزای شنگن دارید. چون ایتالیا جزء کشورهای عضو شنگن می‌باشد. ما در این مطلب سعی داریم که مراحل دریافت ویزای میلان را …

راهنمای ویزای میلان ایتالیا

اگر قصد سفر به شهر میلان ایتالیا را دارید خوب است که بدانید شما برای دریافت ویزای میلان نیاز به دریافت ویزای شنگن دارید. چون ایتالیا جزء کشورهای عضو شنگن می‌باشد. ما در این مطلب سعی داریم که مراحل دریافت ویزای میلان را برای شما به صورت کامل توضیح دهیم تا در زمان دریافت ویزای شهر میلان با مشکلی مواجه نشوید.

چگونه ویزای میلان ایتالیا را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

میلان

میلان یکی از شهرهای پر جمعیت و بزرگ ایتالیا می‌باشد که بیشترین اهمیت این شهر ویژگی‌های اقتصادی آن می‌ باشد. این شهر دارای آب و هوایی مدیترانه‌ای می‌باشد و شما در هر کدام از فصول سال شاهد آب و هوایی متفاوت در این شهر خواهید بود. همانطور که شما هم می‌دانید میلان یکی از بزرگترین مراکز مد در دنیا بوده و شاید یکی از دلایل جمعیت زیاد این شهر همین نکته باشد. از دیگر نکات قابل اهمیت در مورد شهر میلان می‌ توان به وجود باشگاه‌های مطرح و بزرگ فوتبال مانند آث میلان و اینتر میلان اشاره کرد.

شهر میلان پیشینه تاریخی بسیار غنی نیز دارد و افراد مشهوری مانند داوینچی و میکل آنژ نیز در این شهر زندگی می‌کردند. شما با سفر به میلان می‌توانید از موزه‌ها و گالری‌های زیبای این شهر نیز دیدن کنید. خوب است که بدانید واحد پول ایتالیا یورو می‌باشد و شهر میلان را می‌توان جزء شهرهای گرانی دانست که هزینه زندگی در آن بالا می‌باشد.

چگونه برای دریافت ویزای میلان اقدام کنیم؟

شما برای دریافت ویزای میلان اولین کاری که باید انجام دهید دریافت فرم تقاضا ویزای میلان و پر کردن فرم می‌باشد. شما می‌ توانید این فرم را با مراجعه حضوری به آژانس‌های مسافرتی معتبر تکمیل نمایید. برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا نیز باید با مشاورین آژانس‌های مسافرتی در ارتباط باشید و با توجه به زمان سفرتان وقت خود را رزرو کنید. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که در زمان تعیین شده حتماً باید خود شخص متقاضی به سفارت ایتالیا برای دریافت ویزای میلان مراجعه کرده و تمامی مدارک مورد نیاز را به صورت کامل همراه داشته باشد.

ویزای شنگن

 26 کشور در دنیا وجود دارند که جزء کشورهای متحد و یک پارچه می‌ باشند و شما برای ورود به این کشورها نیاز به دریافت ویزای جداگانه نخواهید داشت و فقط با دریافت ویزای شنگن می‌توانید به راحتی به تمامی این 26 کشور سفر کنید. این کشورها شامل سوئد، فرانسه، اتریش، آلمان، هلند، نروژ، دانمارک، مجارستان، بلژیک، ایتالیا و … می‌باشند. مراحل دریافت ویزای شنگن کمی پیچیده‌‌تر از ویزای عادی بوده و سخت‌گیری بیشتری برای دریافت ویزای شنگن از سوی سفارت کشورها صورت می‌ گیرد. شما برای سفر به میلان نیز باید ویزای شنگن داشته باشید.

انواع ویزای شنگن

 • ویزای شنگن دارای 4 دسته می‌باشد که شما بر ضرورت و نیاز سفر خور می‌توانید یکی از این نمونه‌ها را دریافت کنید.
 • ویزای نوع A: این نوع ویزای شنگن ویزای ترانزیت است و شما حق خروج از فرودگاه کشوری را که به آن وارد شده‌اید نخواهید داشت فقط در فرودگاه می‌توانید پرواز خود را عوض کرده و به سفر خود ادامه دهید.
 • ویزای نوع B: نوعی ویزای عبوری است و شما می‌ توانید از فرودگاه کشوری که به آن وارد شده‌اید خارج شده و به مسیر سفر خود به صورت زمینی ادامه دهید.
 • ویزای نوع C: افرادی که هدف از سفرشان گشت و گذار بوده و سفری توریستی دارند این نوع از ویزای شنگن را دریافت می‌ کنند.
 • ویزای نوع D: نوعی ویزای بلند مدت بوده و بیشتر تجار و بازرگانان برای دریافت آن اقدام می‌ کنند تا بتواند به دفعات به کشورهای عضو شنگن سفر کنند.
 • مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای میلان
 • شما برای دریافت ویزای میلان یا همان ویزای ایتالیا نیاز به مدارک زیر دارید.
 • فرم درخواست ویزای میلان که باید از طریق آژانس‌های مسافرتی تکمیل گردد.
 • دو قطعه عکس 4*3 با زمینه سفید که به تازگی گرفته باشید.
 • گذرنامه‌ای که حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد و دارای دو برگ سفید باشد.
 • شناسنامه و کپی صفحات آن همراه با ترجمه انگلیسی و یا ایتالیایی
 • اگر از سوی شخص و یا ارگانی به میلان دعوت شده‌اید برای دریافت ویزای میلان باید دعوت نامه، هدف از دعوت و مدت زمان سفر شما در آن قید شده باشد.
 • بیمه مسافرتی به ارزش 30000 یورو که در تمامی مدت زمان سفر شما اعتبار داشته باشد.
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما برای سفر شما به میلان
 • اصل و تصویر مدارک مربوط به رزرو هتل.
 • اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی فرد متقاضی. اگر فرد متقاضی کارمند دولتی است ترجمه رسمی آخرین حکم کارگزینی. اگر کارمند بخش خصوصی است گواهی اشتغال به کار با سربرگ رسمی شرکت که به زبان انگلیسی یا ایتالیایی ترجمه شده باشد. برای افرادی که شغل آزاد دارند ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی. برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی نیز ارائه کارت بین‌المللی دانشجویی و یا کارت عضویت هیئت علمی برای دریافت ویزای میلان الزامی است.
 • پرینت 6 ماهه حساب بانکی بر روی سربرگ بانک به زبان انگلیسی و مهر شده.
 • ترجمه سند مالکیت به همراه کپی و اصل مدارک فارسی
انواع ویزای شنگن | یوروپ تورز

آدرس واطلاعات سفارت ایتالیا در تهران

شما برای دریافت ویزای میلان باید به سفارت ایتالیا در تهران به آدرس زیر مراجعه کنید.

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از تقاطع میرداماد، نبش پارک صبا، خیابان فرزان شرقی شماره 15

سفارت ایتالیا روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 14 – 8 مشغول به فعالیت می‌ باشد.

زمان و هزینه صدور ویزای میلان

بعد از اینکه شما تمامی مدارک خود را به سفارت ایتالیا برای دریافت ویزای میلان ارائه دادید تقریباً دو هفته زمان لازم است تا جواب قطعی مبنی بر دریافت ویزای میلان یا عدم دریافت ویزای شهر میلان داده شود. شما با در دست داشتن رسید مدارک خود در تاریخ مشخص شده باید به سفارت ایتالیا مراجعه کرده و جواب نهایی را از سوی سفارت ایتالیا دریافت کنید.

شما در زمانی که مدارک خود را به سفارت برای دریافت ویزای میلان ارائه می‌دهید باید مبلغ 60 یورو را به صورت نقدی نیز پرداخت کنید و این مبلغ فقط بابت بررسی مدارک و درخواست شما برای ویزای میلان بوده و در صورت انصراف بازگردانده نخواهد شد.

انواع ویزای میلان

شما برای سفر به میلان ایتالیا می‌توانید بنا بر نیاز خود یکی از ویزاهای این کشور را دریافت کنید. مانند:

 • ویزای توریستی میلان
 • ویزای تحصیلی میلان
 • ویزای کاری میلان
 •  ویزای پزشکی میلان
 • توجه به نکات لازم برای دریافت ویزای میلان

شما باید در زمان تعیین شده از سوی سفارت ایتالیا برای دریافت ویزای خود به این سفارت مراجعه کنید. اگر این امکان برای شما وجود ندارد که شخصاً مراجعه کنید هر شخص دیگری با در دست داشتن رسید و کپی پاسپورت شما می‌تواند برای دریافت ویزای شما مراجعه کند.

اگر سفر شما به صورت خانوادگی می‌باشد برای هر کدام از اعضای خانواده باید فرمی جدا برای دریافت ویزای میلان پر کنید و تمامی افراد بالای 12 سال باید انگشت نگاری شوند.

انواع ویزای میلان | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای میلان ایتالیا

اولین قدم برای دریافت ویزای ایتالیا چیست؟

شما برای دریافت ویزای میلان اولین کاری که باید انجام دهید دریافت فرم تقاضا ویزای میلان و پر کردن فرم می‌باشد. شما می‌ توانید این فرم را با مراجعه حضوری به آژانس های مسافرتی معتبر تکمیل نمایید.

چگونه وقت سفارت برای ویزای ایتالیا رزرو کنیم؟

برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا نیز باید با مشاورین آژانس های مسافرتی در ارتباط باشید و با توجه به زمان سفرتان وقت خود را رزرو کنید. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که در زمان تعیین شده حتماً باید خود شخص متقاضی به سفارت ایتالیا برای دریافت ویزای میلان مراجعه کرده و تمامی مدارک مورد نیاز را به صورت کامل همراه داشته باشد.

چه زمانی جواب قطعی ویزا میلان صادر خواهد شد؟

بعد از اینکه شما تمامی مدارک خود را به سفارت ایتالیا برای دریافت ویزای میلان ارائه دادید تقریباً دو هفته زمان لازم است تا جواب قطعی مبنی بر دریافت ویزای میلان یا عدم دریافت ویزای شهر میلان داده شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!