چگونه ویزای مونیخ آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای مونیخ آلمان را دریافت نمائیم؟

ویزای مونیخ، از جمله پرطرفدارترین ویزاها می باشد. در بازه زمانی مارس تا می که بهترین زمان برای تفریح در این شهر می باشد، آمار متقاضیان درخواست ویزای …

راهنمای ویزای مونیخ آلمان

مونیخ به عنوان سومین شهر مهم کشور آلمان، مقصد مسافران زیادی از اقصی نقاط جهان با اهداف مختلف می‌باشد. به همین خاطر، ویزای مونیخ از جمله پرطرفدارترین ویزاها می‌باشد. در بازه زمانی مارس تا می‌که بهترین زمان برای تفریح در این شهر می‌باشد، آمار متقاضیان درخواست ویزای شهر مونیخ بیشتر می‌شود. این مقاله به توضیحات بیشتر در مورد ویزای مونیخ و نکات مربوط می‌پردازد.

ویزای مونیخ آلمان | یوروپ تورز

شهر مونیخ

ویزای مونیخ یا همان ویزای آلمان که لازمه ورود به این شهر می‌باشد، مجوزی است که تمامی متقاضیان مهاجرت به این شهر باید از طریق سفارت آلمان کسب نمایند. این مجوز به افرادی داده می‌شود که از نظر سفارت آلمان، مورد تایید قرار گیرند. جنبه‌های مالی، شغلی، رزومه‌ای و مهارتی از جمله مواردی هستند که در تایید صلاحیت متقاضیان نقش دارند.

بنابراین اگر فردی موفق به دریافت ویزای مونیخ نشود، به این معنی است که شرایط ورود به این شهر را ندارد و تا ز مانی که نتواند این شایستگی را برای دولت آلمان به اثبات برساند، از این امتیاز بی‌نصیب خواهد بود. در مورد سفارت آلمان در تهران نیز باید گفت که این سفارت در خیابان فردوسی قرار دارد و تنها مرجع قانونی برای صدور ویزای مونیخ می‌باشد. گردشگران و مسافرین بسیاری از طریق رزرو تور اروپا به شهر مونیخ سفر می‌نمایند.

هشداری مهم در رابطه با موسسات مختلف که ادعای صدور ویزای مونیخ را دارند.

تذکری که به واسطه اهمیت موضوع، باید در ابتدای بحث به آن اشاره شود، افرادی هستند که ادعای ارتباط مستقیم با سفارت آلمان و صدور روادید مونیخ را دارند. توجه داشته باشید این ادعاها هیچ گونه صحتی ندارد و تنها مرجعی که می‌تواند برای شما ویزای مونیخ را صادر کند، سفارت آلمان است.

طبق قوانین موجود، خود شما به عنوان متقاضی دریافت ویزای مونیخ برای انجام مصاحبه باید در سفارت حضور داشته باشید و هیچ فرد و یا موسسه‌ای نمی‌تواند به جای شما این کار را انجام دهد. بنابراین اگر با فرآیند صدور ویزا آشنایی چندانی ندارید حتما به این نکته توجه داشته باشید و کلیه امور مربوط به صدور ویزا را فقط از طریق سفارت آلمان پیگیری نمایید.

انواع ویزای مونیخ

بسته به هدف سفر شما انواع مختلفی از ویزای مونیخ صادر می‌شود. یعنی اگر شما با هدف تفریح و گردشگری به مونیخ سفر می‌کنید یا این که برای ادامه تحصیل عازم این شهر هستید، یا قصد مداوای بیماری خود را داشته باشید و یا جهت سرمایه گذاری به مونیخ مهاجرت کنید، می‌بایست در هر حالت، ویزای خاص خود را دریافت نمایید. به عبارتی ویزای گردشگری، تحصیلی و پزشکی هر یک با هم متفاوت هستند. انواع ویزای مونیخ در زیر قید شده است.

 • ویزای گردشگری مونیخ یا همان ویزای توریستی مونیخ
 • ویزای تجاری مونیخ
 • ویزای مونیخ برای دیدار بستگان و خانواده در این شهر
 • ویزای کاری مونیخ
 • ویزای درمانی مونیخ
 • ویزای همراهی بیمار در سفر مونیخ
 • ویزای تحصیلی مونیخ
 • ویزای ازدواج مونیخ
 • ویزای ترانزیت مونیخ
 • ویزای نمایشگاهی مونیخ
 • ویزای کنگره و سمینار مونیخ
 • ویزای مسابقات ورزشی مونیخ

این ویزاها که مدت اقامت شما در مونیخ را مشخص می‌کنند به دو دسته کلی کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شوند. با دریافت هر یک از ویزاهای مذکور تنها مجاز به اقامت در مونیخ، در مدت زمان قید شده در ویزا هستید. البته در شرایط خاصی امکان تمدید برخی ویزاها مانند ویزای پزشکی به سبب طولانی‌تر شدن دوره درمان، وجود دارد. اما ویزای توریستی مونیخ را به هیچ عنوان نمی‌توان تمدید کرد و می‌بایست ظرف مهلت مقرر، این شهر را ترک کرد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای مونیخ

مدارک لازم برای صدور ویزای مونیخ عبارتند از:

 • شناسنامه ایرانی و کارت ملی متقاضیان دریافت ویزا به همراه کپی از آنها
 • پاسپورتی که دارای حداقل 6 ماه اعتبار است. در صورت وجود پاسپورت‌های قدیمی آنها را نیز باید به سفارت آلمان تحویل دهید. کپی از 2 صفحه اول پاسپورت و صفحات حاوی مهر ویزا، نیز الزامی است.
 • سه قطعه عکس پاسپورتی با ابعاد 6× 4. عکسی که مد نظر سفارت است باید زمینه سفید داشته باشد و هیچگونه مغایرتی با ظاهر فعلی متقاضی نداشته باشد.
 • مدارک شغلی متقاضی دریافت ویزا. سفارت به کارمندان دولتی، بازنشستگان و صاحبان مشاغل آزاد اعلام می‌نماید که هر یک، با ارائه مدارکی معتبر، وضعیت شغلی خود را بیان کنند. به عنوان مثال برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها کارت بین‌المللی دانشجویی و یا عضویت در هیئت علمی این مطلب را نشان می‌دهد.
 • مدارک مالی. منظور مدارکی است که نشان دهد این است که فرد از نظر مالی توانایی گذراندن امور و مخارج خود در شهر مونیخ را دارد. برای این منظور می‌توان گواهی تایید شده‌ای از آخرین گردش حساب خود در ماه‌های اخیر را ارائه نمایید.
 • بیمه مسافرتی.
 • بلیط مونیخ و مدرک نشان دهنده رزرو هتل نیز از مدارک لازم برای دریافت ویزای مونیخ می‌باشد.
مدارک لازم برای دریافت ویزای مونیخ | یوروپ تورز

مراحل اخذ ویزای مونیخ

برای دریافت ویزای مونیخ، لازم است درخواست خود را با تکمیل فرم درخواست ویزا به سفارت آلمان اعلام نمایید. در واقع این کار، اولین مرحله از مراحل دریافت ویزای شهر مونیخ می‌باشد. بعد از آن می‌بایست مدارک مورد نیاز ویزا با توجه به نوع ویزای درخواستی تهیه شود. دقت داشته باشید که مدارک مورد نیاز باید به صورت کامل و همچنین ترجمه شده به سفارت ارائه شوند، در غیر این صورت سفارت به مدارک شما رسیدگی نخواهد کرد و فرآیند صدور ویزا طولانی‌تر خواهد شد.

بعد از آن لازم است که جهت تعیین وقت سفارت آلمان از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر، اقدام نمایید. با پشت سر گذاشتن این مراحل و تایید شدن توسط سفارت در روز مصاحبه حضوری، ویزای مونیخ برای شما صادر می‌شود و نهایتا پاسپورت شما که نزد سفارت است، عودت داده می‌شود.

تعیین وقت سفارت آلمان و الزام به حضور در وقت مقرر

همانطور که در بالا اشاره شد تعیین وقت سفارت آلمان از مراحل دریافت ویزای مونیخ است. این مرحله را باید از مهمترین مراحل دریافت ویزا دانست. وقت سفارت به این معنی است که سفارت آلمان با بررسی مدارک متقاضیان دریافت ویزای مونیخ، در صورتی که مدارک آنها مورد تایید قرار گیرد، به هر یک از آنها زمان خاصی را جهت مصاحبه حضوری و انگشت نگاری اختصاص می‌دهد.

در واقع در این مصاحبه، صلاحیت شخص جهت مهاجرت به مونیخ تعیین می‌شود. با توجه به این که تعداد متقاضیان زیاد است، سفارت آلمان تاریخ و ساعت دقیق حضور افراد را اعلام می‌نماید و در صورتی که فرد در تاریخ و زمان مقرر حاضر نشود، سفارت آلمان بدون این که این وقت را جا به جا نماید، آن را لغو می‌کند و متقاضی را ملزم به دریافت مجدد وقت سفارت می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود که حتما به این مهم توجه داشته باشید تا فرآیند صدور ویزای مونیخ شما بدون ایجاد مشکل سپری شود.

مدت زمان لازم برای صدور ویزای مونیخ

رسیدگی به مدارک و تایید آنها و تعیین وقت سفارت معمولا 3 هفته زمان می‌برد. البته گاهی این زمان کوتاه‌تر هم می‌شود. اما بسته به نوع ویزا و همچنین زمان درخواست، این زمان می‌تواند طولانی‌تر شود. بنابراین جهت جلوگیری از بروز مشکل، حداکثر از 3 ماه قبل برای درخواست ویزا اقدام نمایید.

هزینه ویزای مونیخ

هزینه صدور ویزای مونیخ برای کودکان زیر 6 سال رایگان، برای افراد بین 6 تا 12 سال، 35 یورو و برای سایر افراد 60 یورو می‌باشد که الزاما باید به صورت نقدی در سفارت آلمان پرداخت شود. توجه کنید که پرداخت این هزینه از طریق کارت امکان‌پذیر نیست. حتی سفارت نسبت به دریافت سکه نیز سخت‌گیری می‌نماید و از قبول آن خودداری می‌کند.

 • امکان درخواست صدور ویزای شهر مونیخ بیش از 3 ماه قبل از سفر، وجود ندارد. اما ثبت درخواست وقت سفارت در سامانه سفارت امکان‌پذیر است.
 • عدم امضای فرم درخواست ویزا برابر با عدم رسیدگی به درخواست شما می‌باشد.
 • پاسپورت شما تا زمانی که وقت سفارت را پشت سر نگذارید، نزد سفارت می‌ماند. بنابراین در این بازه، امکان سفرهای خارجی برای شما وجود ندارد. پاسپورتی که به سفارت ارائه می‌کنید باید حداقل 2 صفحه خالی داشته باشد و دارای اعتبار باشد.
هزینه ویزای مونیخ | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای مونیخ آلمان

ویزای مونیخ چیست؟

ویزای مونیخ که لازمه ورود به این شهر می باشد، مجوزی است که تمامی متقاضیان مهاجرت به این شهر باید از طریق سفارت آلمان کسب نمایند.

چگونه نوع ویزای خود را مشخص کنیم؟

بسته به هدف سفر شما انواع مختلفی از ویزای مونیخ صادر می شود. یعنی اگر شما با هدف تفریح و گردشگری به مونیخ سفر می کنید یا این که برای ادامه تحصیل عازم این شهر هستید، یا قصد مداوای بیماری خود را داشته باشید و یا جهت سرمایه گذاری به مونیخ مهاجرت کنید، می بایست در هر حالت، ویزای خاص خود را دریافت نمایید.

مدت زمان برسی و جواب دهی ویزای مونیخ آلمان چقدر است؟

رسیدگی به مدارک و تایید آنها و تعیین وقت سفارت معمولا 3 هفته زمان می برد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!