چگونه ویزای لیسبون پرتغال را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای لیسبون پرتغال را دریافت نمائیم؟

ویزای لیسبون، برای اخذ ویزای لیسبون لازم است هدف شما از سفر مشخص گردد. پس از اینکه نوع ویزا را تعیین کردید باید برای پر کردن فرم درخواست اقدام نمایید و …

راهنمای کامل اخذ ویزای لیسبون پرتغال

لیسبون پایتخت کشور پرتغال است. این شهر به دلیل جاذبه‌های فراوانی که دارد، همواره پر از گردشگر است. چون پرتغال از کشورهای عضو شینگن است، برای رفتن به این شهر باید ویزای لیسبون را اخذ کرد که نیازمند رزرو وقت سفارت پرتغال می‌باشد. با حضور در سفارت باید مدارک لازم جهت اخذ ویزای‌لیسبون را تحویل داد.

چگونه ویزای لیسبون پرتغال را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

معرفی شهر لیسبون

شهر لیسبون پایتخت کشور پرتغال است. جهت سفر به این شهر زیبا باید ویزای لیسبون را اخذ نمایید. این شهر تپه‌ای و زیبا به عنوان یکی از شهرهای ارزان قیمت اروپا شناخته شده است. لیسبون دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار است و توانسته است، نظر گردشگران زیادی را به خود جلب کند. این شهر تاریخی دارای جاذبه‌های دیدنی بسیاری می‌باشد. لیسبون دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است و همین امر سبب شده است تا توریست‌ها این شهر را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند.

ساختمان‌های رنگی و زیبایی که در لیسبون وجود دارد سبب شده تا این شهر از دیگر شهرهای پرتغال متمایز شود. واحد پول مورد نیاز برای سفر به این شهر یورو می‌باشد. مردم لیسبون به زبان پرتغالی، فرانسوی و اسپانیایی صحبت می‌کنند. هزینه‌های سفر به این شهر ارزان است بنابراین مسافرانی که به لیسبون می‌آیند، آسودگی خاطری از بابت هزینه‌های خود دارند.

اگر می‌خواهید به شهر لیسبون سفر کنید، چون این شهر پرتغالی عضو اتحادیه پیمان شینگن می‌باشد لازم است در گام نخست ویزای کشور پرتغال را اخذ کنید. افرادی که می‌خواهند از طریق تورهای مسافرتی به شهر لیسبون سفر کنند می‌توانند جهت رزرو تور اروپا به آژانس‌های مسافرتی معتبر مراجعه نمایند. برای سفر تفریحی به این شهر باید ویزای‌لیسبون را در نوع کوتاه مدت اخذ کنید.

ویزای کوتاه مدت برای سفر به لیسبون ویزای نوع C می‌باشد. با اخذ این ویزا حداکثر تا ۹۰ روز اجازه اقامت در شهر لیسبون و تفریح و گردش در آن به شما داده می‌شود. برای اخذ ویزای لیسبون باید مدارک لازم را تهیه کرد و با تعیین وقت در سفارت این کشور صدور این ویزا برای متقاضیان صورت می‌گیرد.

انواع ویزا های لیسبون

برای اخذ ویزای لیسبون لازم است هدف شما از سفر مشخص گردد. پس از اینکه نوع ویزا را تعیین کردید باید برای پر کردن فرم درخواست اقدام نمایید و یک قطعه عکس را روی فرم نصب نمایید. در گام بعدی باید متقاضی ویزا مدارک مورد نیاز را برای تعیین وقت سفارت پرتغال آماده کند و تحویل دهد.

مدارک مورد نیاز برای انواع ویزای‌لیسبون همگی با هم مشترک هستند و در برخی موارد مدارک دیگری نیز نیاز می‌باشد. انواع ویزاهای لیسبون عبارتند از ویزای توریستی، ویزای پزشکی، ویزای رویدادهای ورزشی و فرهنگی، ویزای تحصیلی / تحقیقاتی، ویزای کودکان زیر سن قانونی، ویزای تجاری، ویزای ترانسفر فرودگاهی و ویزای مقامات رسمی.

تعیین وقت سفارت پرتغال برای ویزای لیسبون

وقتی که مدارک لازم جهت ویزای لیسبون آماده شدند لازم است متقاضیان نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام نمایند. با توجه به اینکه امور مربوط به صدور ویزا به دفتر خدمات ویزا سپرده شده است، لازم است متقاضیان این ویزا برای تعیین وقت سفارت پرتغال، تمامی اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، ملیت، تاریخ تولد، جنس، شماره تماس، تاریخ انقضای پاسپورت، تاریخ سفر، تاریخ مصاحبه و نوع ویزا را به آژانس‌های مسافرتی معتبر ارائه دهید تا مراحل قانونی توسط مشاورین آژانس‌ها طی شود.

پس از تعیین وقت متقاضی ویزای‌لیسبون باید در دفتر کارگزار هزینه‌های ویزا و سایر مراحل ثبت نام را تکمیل کند. لازم به ذکر است نتیجه صدور ویزای‌لیسبون را سفارت پرتغال تعیین خواهد کرد. متقاضیان ویزای لیسبون وضعیت درخواست ویزا را باید از طریق کد رهگیری خود پیگیری نمایند. همچنین می‌توان به کمک پیامک از نتایج صدور ویزای خود مطلع شوند.

تعیین وقت سفارت پرتغال برای ویزای لیسبون | یوروپ تورز

مدارک مسافرین برای انواع ویزای لیسبون

برای اخذ ویزا مدارک مسافرین که برای انواع ویزای لیسبون یا همان ویزای پرتغال لازم می‌باشند، عبارتند از:

 • داشتن شناسنامه و کارت ملی
 • یک قطعه عکس جدید رنگی تمام رخ که زمینه آن سفید باشد.
 • همراه داشتن گذرنامه اعتبار‌دار و امضا شده توسط صاحب آن. ( لازم است گذرنامه دارای اعتبار بیشتر از 3 ماه از پایان ویزای‌لیسبون داشته باشد.)
 • ترجمه رسمی معرفی نامه از محل کار
 • کپی از ویزاهای قبلی که برای 3 سال گذشته برای سفر به کشورهای مختلف گرفته شده است.
 • لازم است متقاضی، پاسپورت‌های قبلی که تاریخ آنها گذشته است را به همراه داشته باشد.
 • همراه داشتن بیمه مسافرتی
 • مدارک مربوط به محل اقامت در لیسبون و رزرو هتل و تاییدیه آن.
 • گردش 3 ماهه اخیر حساب بانکی و نامه بانکی.
 • همراه داشتن مدارک شغلی
 • همراه داشتن مدارک ملکی و  سند ازدواج
 • ارائه رزرو بلیط لیسبون
 • ارائه دعوت نامه و مدارک شخص دعوت‌کننده به لیسبون
 • پرداخت هزینه ویزای لیسبون

هزینه صدور ویزای لیسبون

پس از رزرو وقت سفارت پرتغال و حضور پیدا کردن در این سفارت برای ارائه مدارک لازم جهت ویزای لیسبون، باید هزینه ویزا پرداخت شود. اما سوال مهمی که وجود دارد این است که هزینه ویزای لیسبون چقدر می‌باشد؟ آیا هزینه این ویرا برای تمامی افراد یکسان است؟

هزینه ویزای لیسبون برای افرادی که بالای ۱۲ سال هستند، ۶۰ یورو می‌باشد و کودکانی که بین ۶ تا ۱۲ سال سن دارند، باید ۳۵ یورو جهت اخذ ویزای لیسبون بپردازند. لازم به ذکر است برای این ویزا در برخی شرایط هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. کودکانی که زیر ۶ سال هستند، افرادی که شهروند پرتغال هستند و یا از شهروندان اتحادیه اروپا هستند و افرادی که جهت تحصیل و تحقیق به لیسبون سفر می‌کنند از پرداخت هزینه ویزای لیسبون معاف هستند.

بهترین زمان برای سفر به شهر لیسبون

افرادی که می‌خواهند به لیسبون سفر کنند بهتر است در چه فصلی این سفر را انجام دهند؟

افرادی که قصد سفر به لیسبون را دارند بهتر است نگرانی از بابت آب و هوا نداشته باشند. چون در تمامی فصول سال لیسبون دارای آب و هوای مساعدی است. در زمستان‌ها لیسبون سرمای سختی ندارد و در تابستان از هوای گرم و مرطوبی برخوردار است. اگر قصد بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی و بازدید از طبیعت لیسبون را دارید بهتر است در تابستان به لیسبون سفر کنید. جهت رزرو تور اروپا در فصول پرگردشگر از چندین ماه قبل از سفر خود اقدام نمایید.

نکات مهم برای اخذ ویزای لیسبون

جهت اخذ ویزای لیسبون لازم است متقاضی ویزا شخصا با داشتن کلیه مدارک لازم به سفارت پرتغال مراجعه کند. لازم است مدارک ویزا ترجمه رسمی شده باشند و مهر وزارت خارجه و دادگستری پای مدارک باشد. باید از کلیه مدارک ویزا کپی گرفته شود. اگر با درخواست ویزا موافقت نشود، هزینه ویزا قابل بازگشت نخواهد بود. برای اعلام نتایج صدور ویزای لیسبون باید در مورد درخواست ویزای توریستی و تجاری بین ۱۴ تا ۳۰ روز منتظر ماند.

معمولا نتیجه صدور ویزا پس از ۱۵ روز اعلام می‌شود. در صورتی که ویزا پس از این زمان صادر نشد، از طریق ایمیل می‌توان پیگیری آن را انجام داد. اگر مدارک شما کامل نباشند، افسر پلیس ویزا مدارک را دریافت نمی‌کند و لازم است برای مراجعه بعدی به سفارت تعیین وقت سفارت پرتغال را انجام دهید.

نکات مهم برای اخذ ویزای لیسبون | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای لیسبون

اولین اقدام برای اخذ ویزای لیسبون چیست؟

برای اخذ ویزای لیسبون لازم است هدف شما از سفر مشخص گردد. پس از اینکه نوع ویزا را تعیین کردید باید برای پر کردن فرم درخواست اقدام نمایید و یک قطعه عکس را روی فرم نصب نمایید.

پس از آماده شدن مدارک مورد نیاز باید چه کرد؟

وقتی که مدارک لازم جهت ویزای لیسبون آماده شدند لازم است متقاضیان نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام نمایند.

هزینه اخذ ویزای لیسبون چقدر میباشد؟

هزینه ویزای لیسبون برای افرادی که بالای ۱۲ سال هستند، ۶۰ یورو می‌باشد و کودکانی که بین ۶ تا ۱۲ سال سن دارند، باید ۳۵ یورو جهت اخذ ویزای لیسبون بپردازند. برای کودکان زیر 6 سال رایگان میباشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!