09107636326 --- 021-88851080

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند : ویزا یکی از الزاماتی است که درواقع به شخص متقاضی اعطا می‌گردد تا اجازه ورود به دیگر کشورهای خارجی را داشته باشد. در این صورت سفر و مهاجرت به دیگر کشورها بدون داشتن ویزا امکان‌پذیر نخواهد بود. ویزای فنلاند نیز ازجمله موارد ضروری برای اقامت کوتاه‌مدت و یا بلندمدت در کشور فنلاند است که به افراد درخواست‌کننده این اجازه را می‌دهد تا با هر هدفی اجازه ورود و ماندن در این کشور را داشته باشد.

نگاهی به وضعیت زندگی و معیشتی در فنلاند

کشور فنلاند یکی از کشورهای اروپایی است که ثبات اقتصادی و وضعیت خوب معیشتی در آن به‌خوبی برقرار است. به جرأت می‌توان گفت که مردم کشور فنلاند به‌طور حتمی ازجمله افرادی هستند که رفاه را تجربه می‌کنند و با توجه به بحران‌های اقتصادی در جهان محدودیت‌های معیشتی برای مردم این کشور وجود نداشته است. رونق اقتصادی این کشور سبب شده تا افراد بسیاری از طریق اخذ ویزای فنلاند به دنبال مهاجرت اولیه به این کشور و درنهایت کسب اقامت دائم در فنلاند باشند.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

دریافت ویزای فنلاند

اگر به دنبال اخذ ویزای فنلاند هستید باید بدانید که کشور فنلاند جزء کشورهای اتحاد شینگن می‌باشد. فنلاند یکی از کشورهای اروپایی است که در کل جهان از کیفیت بالای زندگی برخوردار است و رتبه برتری را برای خود کسب کرده به همین جهت افراد بسیاری را به مهاجرت و کسب اقامت دائم در این سرزمین تشویق می‌کند. برای ورود به خاک کشور فنلاند قبل از هر چیزی باید برای دریافت ویزای فنلاند اقدام کنید.

درزمانی که شما برای ویزای فنلاند درخواست می‌کنید؛ فرمی جهت تکمیل اطلاعات به شما داده می‌شود که مستلزم است این فرم به‌طور کامل و صحیح، تکمیل شود و سپس به امضای سفارتخانه درآید. این نکته قابل‌ذکر است که اگر اسم بقیهٔ افراد خانواده در گذرنامهٔ شما وجود داشته باشد و آن‌ها نیز قصد همراهی شمارا در سفر به فنلاند دارند، حتماً باید در زمان وقت سفارت فنلاند و مصاحبه حضوری هرکدام فرمی جداگانه را برای دریافت ویزای فنلاند تکمیل کنند و در سفارت به همراه شما حضورداشته باشند.با ما در یوروپ تورز همراه باشید.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

انواع ویزای فنلاند کدام‌اند؟

انواع ویزای فنلاند در چهار گروه دسته‌بندی می‌شود که در این بخش آن‌ها را برمی‌شماریم:

  • ویزای فنلاند تک ورودی: این نوع ویزای فنلاند این امکان را برای شما به وجود می‌آورد تا فقط یک‌بار به فنلاند سفر کنید و حداکثر تا ۹۰ روز در کشور فنلاند بمانید.
  • ویزای فنلاند دوگانه: این نوع ویزا این اجازه را به فرد می‌دهد تا تنها دو بار به این کشور سفر کند.
  • ویزای فنلاند چندگانه: با داشتن ویزای فنلاند چندگانه این امکان برای شما فراهم می‌شود تا به‌طور منظم چند بار به فنلاند سفر کنید. اعتبار این ویزا به مدت پنج سال است.
  • ویزای فنلاند برای حمل‌ونقل: این نوع ویزا اجازه می‌دهد فقط در منطقه مرزی فرودگاه حضورداشته باشید که البته بیشتر برای تجار و بازرگانان کاربرد دارد.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای فنلاند

برای تکمیل اطلاعات خود و دریافت ویزای فنلاند از طرف سفارت مدارکی از شما خواسته می‌شود که عبارتند از: اصل گذرنامه و کپی از تمامی صفحات آن، اصل شناسنامه، عکس تمام‌رخ با پس‌زمینه سفید، اجازه‌نامهٔ محضری والدین برای کودکان ۱۸ سال. اسناد مالی خود، فیش حقوقی، حکم اشتغال به تحصیل و یا اشتغال به کار و… حال اگر برای کار در شرکتی در فنلاند می‌خواهید ویزای فنلاند را بگیرید باید دعوت‌نامهٔ معتبر از سوی شرکت را به سفارت‌خانه تحویل دهید.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

چه عواملی باعث رد شدن ویزای فنلاند می‌شود؟

رد شدن ویزای فنلاند در هرزمانی امکان‌پذیر است و این مسئله‌ای می‌باشد که اصلاً خوشایند متقاضیان نیست. اکنون ما در این قسمت تلاش داریم شمارا با دلایل رایجی که باعث رد شدن ویزای فنلاند می‌شود آشنا کنیم. اولین دلیل رد شدن ویزا مواجه‌شدن افسر کنسولگری با مدارک ناقص و ناتمام متقاضی می‌باشد، اگر شخص متقاضی درگذشته مرتکب جرم و جنایتی شده است و دارای سابقه باشد، این امر می‌تواند یکی از دلایلی باشد که موجب تهدید سیاسی برای عموم شود و این مسئله دریافت ویزای فنلاند را برای او رد می‌کند. اگر متقاضی برای تکمیل پروندهٔ خود از مدارک جعلی استفاده نماید و مأمور کنسولگری به آن پی ببرد حتماً ویزای فنلاند آن رد خواهد شد؛ پس توصیه می‌شود هرگز از این راه برای دریافت ویزای فنلاند اقدام نکنید، حتی اگر با مدارک ناقص خود شانس کمتری برای اخذ ویزای فنلاند داشته باشید.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

دیگر دلایل رد شدن درخواست اخذ ویزای فنلاند

یکی دیگر از دلایل رایج برای رد شدن ویزای فنلاند، نبود دلیل کافی برای اقامت و سفر است، اگر متقاضی مدارک مناسبی را به سفارت خانه برای هدفش از اقامت در فنلاند ارائه ندهد، حتماً مأمور سفارتخانه ویزای آن را رد خواهد کرد. گذرنامه نامعتبر و آسیب‌دیده نیز یکی دیگر از دلایل رد شدن ویزای فنلاند می‌باشد، بدین منظور که اگر صفحات گذرنامه از یکدیگر جدا باشد یا اعتبار آن‌ها کمتر از سه ماه می‌باشد و حتی تحویل ندادن گذرنامه معتبر برای افراد بالای ده سال نیز می‌تواند موجب رد شدن درخواست متقاضی برای گرفتن ویزای فنلاند باشد.

علاوه بر موارد فوق برخی موارد دیگر مانند اثبات نکردن توانایی امرارمعاش در هنگام اقامت، ارائه کردن نامه مرجع نامعتبر و بیمه‌نامهٔ نامعتبر، نبود مدرکی برای اسکان شخص متقاضی نیز باعث رد شدن ویزای فنلاند و دردسرساز شدن آن می‌شود.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

سفر به فنلاند با اخذ ویزای توریستی

ویزای توریستی فنلاند جزء آن دسته از ویزاهای توریستی شینگن است که به اشخاص مهاجر فنلاند اجازهٔ اقامت کوتاه‌مدت را می‌دهد. ویزای دیدار با خانواده، اقوام، دوستان، آشنایان، گردشگری، ویزای درمان و پزشکی در دسته ویزای توریستی فنلاند قرار می‌گیرند. مهلت استفاده از ویزای توریستی فنلاند حداکثر تا ۹۰ روز می‌باشد. برای دریافت ویزای توریستی فنلاند می‌توانید از طریق همسر، پدر و مادر حقیقی یا پدر و مادرخوانده در خصوص این امر اقدام کنید. امروزه صادر شدن ویزای فنلاند با اهداف توریستی بیشتر به‌صورت چند ورودی است. یکی از مسائل مهمی که در دریافت ویزای فنلاند برای اهداف توریستی حائز اهمیت می‌باشد اثبات کردن بازگشت شخص متقاضی به کشور خود می‌باشد.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

مدارک خواسته‌شده برای دریافت ویزای توریستی فنلاند

یکی از شرایط اخذ ویزای فنلاند ارائه مدارک کامل به سفارت این کشور می‌باشد. برای این کار حتماً باید فرم خواسته‌شده به‌دقت تکمیل شود، ارائه سند اشتغال به تحصیل، اصل شناسنامه و ترجمهٔ انگلیسی آن، بیمه درمانی، گزارشات مالی به ارزش ۶۰۰۰ یورو، ارائه آخرین مدرک تحصیلی، اسناد مالی برای اثبات دارایی شما در سفر ازجمله الزامات اخذ ویزای فنلاند برای اهداف توریستی است.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

تحصیل در فنلاند و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

ازآنجایی‌که فنلاند ازجمله کشورهای اروپایی است که از سطح آموزشی بالایی برخوردار است؛ جوانان بسیاری آرزوی تحصیل و یا ادامه تحصیل را در کشور فنلاند دارند. برای محقق شدن این امر باید دانش آموزان و دانشجویان عزیز ویزای تحصیلی فنلاند را دریافت کنند. در اولین گام برای تحصیل در کشور فنلاند یک اقامت موقت به دانشجو داده می‌شود و پس از دریافت ویزای تحصیلی فنلاند می‌تواند اقامت دائم را درخواست کند. دانشجویان حتی قادرند پس از اتمام تحصیلاتشان ویزای تحصیلی فنلاند را به ویزای کار تبدیل کنند و جویای کار شوند. برای دریافت ویزای فنلاند باهدف تحصیل باید مدرک پذیرش دانشگاه و مدرک زبان را به همراه بیمه یک‌ساله، مدرک فارغ‌التحصیلی، پاسپورت، دو قطعه عکس، نامه تمکن مالی به سفارت فنلاند ارائه داد.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

شرایط اخذ ویزای کار فنلاند به چه صورت است؟

اگر به فکر اقامت دائم در فنلاند هستید می‌توانید از طریق ویزای فنلاند برای کار و سرمایه، این امر را محقق سازید. در مرحلهٔ اول برای اخذ ویزای کار فنلاند باید جویای کار شوید و کاری مناسب با رشته و تخصص خود پیدا کنید. تنها زمانی اشخاص می‌توانند بدون اجازهٔ اقامت، ویزای کار فنلاند را درخواست کنند  که حدود سه ماه در کشور فنلاند کارکرده باشند. حتی این امکان وجود دارد که اگر در خصوص زمینه‌ای مهارت و تبحر دارید از طریق کارفرما اقدام به دریافت ویزای کار فنلاند کنید.

لازم است بدانید شخصی که برای دریافت ویزای کار فنلاند اقدام می‌نماید باید تسلط کافی و خوبی را به زبان فنلاندی یا زبان سوئدی داشته باشد و همچنین باید مدارک لازم را به جهت اخذ ویزای فنلاند به سفارتخانهٔ فنلاند تحویل دهد. درست است که شما با دریافت ویزای فنلاند به جستجوی کار در فنلاند هستید اما باید برخی نکات را درزمینهٔ فرهنگ کار در این کشور نیز به خاطر داشته باشید؛ به‌طور مثال باید بدانید که رعایت دقیق و منظم ساعات کار بسیار مهم است. همهٔ کارمندان در موقعیت کاری با یکدیگر هم‌طراز هستند و تبعیضی بین آنان نیست. رؤسای ادارات به کار کارمندان همیشه نظارت دارند. بااینکه مردم فنلاند خیلی مذهبی نیستند اما مکانی را برای عبادت در محیط کار قرار می‌دهند.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

راه‌های مختلف جویای کار در کشور فنلاند

طرق مختلفی برای پیدا کردن کار از طریق ویزای فنلاند وجود دارد که عبارت است از: آگهی استخدامی، اجاره دادن نیروی کار، درخواست کار توسط خود فرد متقاضی. درخواست کار از راه اول یعنی درج آگهی در روزنامه‌های فنلاند خیلی به طول می‌انجامد و درصد کمی از این راه به کار دستیابی پیدا می‌کنند اما فرد متقاضی ویزای کار می‌تواند از طریق راه سوم به مؤسسات کاریابی مراجعه کند و این امر را زودتر و در زمان کمتری محقق سازد.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

اخذ ویزای کار فنلاند با ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از آسان‌ترین راه‌های اخذ ویزای فنلاند برای کار و درنهایت اقامت در این کشور است. برای این کار می‌توانید از شرکت‌های ثبت‌شده که امتیاز خود را می‌فروشند استفاده کرده و سالانه مبلغی را به‌عنوان مالیات به دولت کشور فنلاند بپردازید و فعالیت شرکت خود را به اثبات برسانید.با ما در یوروپ تورز همراه باشید.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

راه‌های اقامت فنلاند

برای اینکه اشخاص بتوانند در کشور فنلاند اقامت داشته باشند یا تابعیت آنجا را بگیرند، راه‌های متفاوتی وجود دارد. اکنون به شرح راه‌های اقامت فنلاند می‌پردازیم که عبارتند از: از طریق تولد فرزند، از طریق خون، از طریق درخواست اقامت، از طریق ازدواج، از طریق کار و تحصیل است. یکی دیگر از راه‌های اقامت در فنلاند صدور دعوت‌نامه از سوی یکی از اعضای خانواده می‌باشد. نمی‌توان گفت بهترین راه برای اخذ اقامت در کشور فنلاند کدام راه است چراکه هر فرد شرایط گوناگونی دارد و نمی‌توان تمامی شرایط را برای اخذ ویزای فنلاند و گرفتن اقامت این کشور یکسان دانست؛ اما بهترین و مناسب‌ترین روش برای اقامت فنلاند گزینهٔ تحصیل در فنلاند می‌باشد چراکه پس از فارغ‌التحصیلی می‌توان به دنبال کار و اقامت دائم بود.

ساده‌ترین راه برای اقامت فنلاند و اخذ ویزای فنلاند درزمینهٔ کاری نیز ثبت شرکت است که حداقل سرمایه آن باید بالای ۱۰۰ هزار یورو باشد و دیگر نیازی به دعوت‌نامه کارفرما و ثبت آگهی نیست.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

تابعیت فنلاند با ازدواج و تولد

اخذ اقامت در فنلاند دارای چند مرحله است تا سرانجام به اقامت دائم منجر می‌شود. بسیاری از افراد تولد را راه مناسبی برای تابعیت این کشور می‌دانند، اما خوب است بدانید که تولد در کشور فنلاند تابعیت و اقامت دائم فنلاند را تضمین نمی‌کند؛ مگر این‌که پدر و مادر نوزاد نامشخص باشد یا اگر یکی از والدین او تابعیت فنلاند داشته باشد شخص می‌تواند در فنلاند اقامت گزیند.

ازدواج راه دیگر کسب تابعیت کشور فنلاند است که این روزها بسیاری از افراد را به فکر اخذ ویزای ازدواج فنلاند انداخته است. ازاین‌رو افراد می‌توانند با ازدواج زن یا مردی که تابعیت کشور فنلاند را دارند به تابعیت این کشور نیز دست یابند. البته حتما باید مد نظر داشته باشید که برای تابعیت کشور فنلاند از طریق ازدواج حتما باید ازدواج حقیقی شما به اثبات برسد.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

شرایط اخذ اقامت دائم فنلاند

گرفتن ویزای فنلاند و اخذ اقامت دائم برای فنلاند یک مسئلهٔ پرطرفدار برای بسیاری از افراد در جهان به‌ویژه ایرانیان به شمار می‌آید. یکی از دلایلی که باعث مهم شدن این موضوع شده است؛ جاذبه‌های اقتصادی و رفاه زندگی در کشورهای عضو شینگن می‌باشد. برای اخذ ویزای فنلاند و گرفتن اقامت این کشور خوب است بدانید که معمولاً هیچ کشوری در مرحلهٔ اول اقامت دائم صادر نمی‌کند.

اقامت موقتی هم که تمامی کشورها صادر می‌کنند هرسال یک‌بار تمدید می‌شود و درنهایت بعد از گذشت پنج سال اقامت دائم را با توجه به شرایط فرد متقاضی صادر می‌کند. البته برخی کشورها به‌جز فنلاند ممکن است سه‌ساله اقامت دائم بدهند. اخذ اقامت دائم فنلاند فقط به مدت‌زمان ماندن شما در آن کشور بستگی دارد نه چیز دیگری. اگر شما مدت‌زمان چندساله را در آن کشور نگذرانید هیچ‌گاه با دریافت اقامت دائم شما موافقت نخواهند کرد.

 

گرفتن وقت سفارت فنلاند برای اخذ ویزای فنلاند

برای گرفتن ویزای فنلاند گرفتن وقت سفارت فنلاند ازجمله امور اصلی می‌باشد. خوشبختانه آژانس مسافرتی سفری دیگر با امکان گرفتن وقت مصاحبه فنلاند به این امر سرعت بیشتری بخشیده است. یکی از سریع‌ترین روش‌های گرفتن وقت سفارت به‌صورت غیر حضوری می‌باشد. برای دریافت وقت سفارت فنلاند به‌صورت تماس تلفنی می‌توانید کمترین زمان را برای این کار بگذارید. برای اخذ وقت سفارت فنلاند باید مراحلی همچون تماس با مجموعه یوروپ تورز ، پرداخت مبلغی تعیین‌شده، ارسال مدارک، تعیین وقت سفارت را طی نمود.

یکی از خدماتی که سفارت فنلاند ارائه می‌دهد صادر کردن ویزای شینگن فنلاند می‌باشد. به خاطر داشته باشید که مدارک تحویل داده به سفارت برای اخذ وقت سفارت فنلاند باید به زبان فنلاندی یا سوئدی باشد. مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای شینگن فنلاند می‌تواند درزمینهٔ تجاری، دیدار خانواده، شرکت در کنفرانس، تحصیلی و یا فرهنگی باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط فنلاند ، ویزای فنلاند ،وقت سفارت فنلاند ، تور فنلاند و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

مطالب مرتبط