ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

برای سفر به کشور فنلاند نیازمند دریافت ویزای فنلاند هستید. با توجه به نوع سفر شما ویزاهای مختلفی برای سفر به این کشور صادر میگردد.

برای سفر به کشور فنلاند نیازمند دریافت ویزای فنلاند هستید. با توجه به نوع سفر شما ویزاهای مختلفی برای سفر به این کشور صادر میگردد.

داشتن دعوت نامه می تواند زمان صدور ویزای شما را تسریع بخشد ولی در نظر داشته باشید صحت سایر مدارک نقش اولیه در صدور این ویزا دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با صدور ویزای فنلاند هم اکنون با شماره های موجود بر روی صفحه اصلی وب سایت یوروپ تورز در تماس باشید. 

آشنایی با ویزای فنلاند

ویزای فنلاند برای سفر به کشور فنلاند از جمله مهمترین اقداماتی است که باید بعد از تصمیم گیری در مورد سفر خود انجام دهید.

در این بخش از مقاله به طور کامل اطلاعات مفید و ارزشمندی در مورد صدور ویزای فنلاند در اختیار شما قرار داده خواهد شد. با ما همراه باشید تا بتوانید راهکارها و البته نکات لازم برای صدور ویزای این کشور را به دست آورید، در این صورت به راحتی می توانید بحران های به وجود آمده را مدیریت کنید.

برای اینکه صدور ویزا فنلاند با هیچ گونه مشکلی روبرو نشود باید مدارک مربوطه را که قرار است ارائه دهید به طور جدی و دقیق مورد ارزیابی قرار دهید زیرا در بیشتر مواقع ناموفقیت هایی که در صدور این نوع ویزا رخ می دهد به همین موضوع مربوط می شود.

اگر به دنبال دریافت مشاوره کامل هستید و یا راهکاری را در نظر دارید که بدون درگیر کردن خود با مسائل مختلف اقدامات لازم را انجام دهید، می توانید به آسانی با شماره های موجود با وب سایت یوروپ تورز در ارتباط باشید.

ما افتخار این را داریم که در همه این سال ها به عنوان مجری انجام فعالیت های دقیق و کامل در این زمینه در خدمت شما باشیم.

ما با شما به اندازه یک تماس فاصله داریم، تردید نکنید هم اکنون برای دریافت مشاوره لازم با ما در ارتباط باشید. 

انواع ویزای فنلاند

ویزای فنلاند با در نظر گرفتن نوع سفر و قصدی که فرد برای سفر به این کشور در نظر گرفته است متفاوت است. از جمله مهمترین انواع ویزای فنلاند می توان موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • ویزای توریستی 
 • ویزای کاری 
 • ویزای تحصیلی 
 • ویزای سرمایه گذاری 

مدارک و شرایطی که برای اخذ هر کدام از ویزاها درخواست می شود به طور کلی متفاوت است به ویژه مدارکی برای سرمایه گذاری و یا تحصیل در این کشور از شما درخواست می شود به طور جدی متفاوت تر از سایر مدارک می باشد. همانطور که در بخش قبلی اشاره کرده ایم وجود هرگونه نقض در ارائه مدارک درخواستی به طور جدی می تواند روند صدور ویزا فنلاند را به تاخیر بیندازد و یا حتی ممکن است به طور کامل از دریافت این ویزا محروم باشید.

به همین دلیل در هر مرحله سعی کنید اطلاعات دقیق را تهیه کنید تا بتوانید در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا پیگیری های لازم را ترتیب دهید.

ویزای فنلاند از نوع گردشگری

ویزای توریستی از جمله پر درخواست ترین و البته پرطرفدارترین نوع ویزا است که معمولا داشتن دعوت نامه در صدور ویزا نقش بسیار مهمی دارد. اگر شما قصد سفر به عنوان توریست و گردشگر به این کشور را دارید، می توانید درخواست صدور این نوع از ویزای فنلاند را داشته باشید.

مدارک درخواستی برای صدور این ویزا از ساده ترین مدارکی است که کاربران در مدت کوتاه می توانند آنها را جمع آوری کنند.

اگرچه کشور فنلاند با داشتن آب و هوا و شرایط اقلیمی سرد مشهور است ولی سالانه گردشگران بسیاری از این کشور دیدن می کنند.

ویزای فنلاند از نوع کاری

ویزای کار فنلاند از دیگر ویزای فنلاند است که همواره مورد درخواست قرار می گیرد. از آنجا که فرصت های شغلی متنوعی در این کشور فراهم است بسیاری از افراد که در زمینه ای تجربه و تخصص کافی دارند، سعی می کنند تا بتوانند شغل مناسبی را به دست آورند.

در نظر داشته باشید که داشتن دعوت نامه از سوی کارفرما برای صدور ویزای کار فنلاند جزو الزامات اصلی می باشد و شغلی که برای این منظور انتخاب کرده اید باید متناسب با تجربه و حرف شما باشد.

ویزای فنلاند از نوع تحصیلی

ویزای تحصیلی فنلاند نیز به طور ویژه توسط دانشجویان و دانش آموزانی که به دنبال تحصیل در این کشور هستند درخواست می شود. برای ویزای تحصیلی نیز  داشتن دعوت نامه تحصیلی جزو مدارک بسیار مهم است.

مدارکی مبنی بر دوره های تحصیلی انجام شده در کشور باید به صورت ترجمه شده بین مدارک دیگر به کنسولگری فنلاند تحویل داده شود. برای کسب اطلاعات کامل در مورد مدارک و البته زبانی که باید ترجمه گردد می توانید با ما در تماس باشید. 

ویزای فنلاند از نوع سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در فنلاند نیز باید ویزای سرمایه گذاری را درخواست دهید. این کشور پیشرفته، فرصت های ارزشمندی را برای سرمایه گذاری در اختیار تاجران قرار داده است، به همین دلیل در سال های اخیر شاهد افزایش سرمایه گذاری توسط تاجران ایرانی در این کشور هستیم.

این نوع از ویزا نیز جزو مهمترین ویزای فنلاند است.

بهترین زمان صدور ویزای فنلاند

بهترین زمان صدور ویزای فنلاند

بهترین زمان برای صدور ویزای فنلاند چندین ماه قبل از زمان سفر است. زیرا زمانی که همه مدارک لازم را به کنسولگری فنلاند ارائه داده اید ممکن است صدور ویزا به زمانی بین یک تا سه ماه نیازمند باشد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است بعد از نهایی شدن تصمیم سفر در اولین اقدام به دنبال رزرو درخواست اخذ ویزا باشید. در نظر داشته باشید که راه خاصی برای تسریع زمان صدور ویزا در دسترس نیست و اگر برخی از افراد روش های خاصی را برای صدور ویزا و یا ویزای فوری فنلاند به شما پیشنهاد می کنند قصد فریب شما را دارند زیرا مسئولان کنسولگری به طور جدی ارزیابی های لازم را انجام می دهند.

بهره مندی از برخی موسسات که در این زمینه فعالیت می کنند به شما کمک می کند که مراحل را به طور دقیق بگذرانید و مانع به وجود آمدن مشکلات برای ریجکت شدن ویزای فنلاند باشید.

ما تجربه کافی و تخصص لازم در این راه را داریم به همین دلیل به راحتی می توانیم مشاوره لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

البته لازم به ذکر است در صورتی که به طور کامل صدور ویزای فنلاند خود را با ما هماهنگ کنید دیگر درگیر مشکلات آن نیز نخواهید بود.

در صورتی که زودتر از ایام سفر اقدامات لازم را برای صدور ویزا انجام دهید دیگر استرس زمان صدور آن را نخواهید داشت و البته در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکل نیز می توانید به راحتی راهکارهای لازم را در نظر بگیرید.

مدارک ویزای فنلاند

مدارک مختلفی برای صدور ویزای فنلاند از شما درخواست می شود که مهمترین مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا فنلاند :

 • امضا و تکمیل فرم درخواست روادید باید بطور خوانا، کامل و صحیح تکمیل 
 • درخواست و پر کردن فرم جداگانه برای هر یک از اعضای دیگری که به همراه شما قصد سفر دارند 
 • داشتن حداقل ۳ ماه اعتبار برای گذرنامه 
 • فتوکپی از کلیه صفحات گذرنامه  
 • اصل گذرنامه و البته به همراه همه ویزاهای صادر شده قبلی 
 • اصل و ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی برای اتباع ایرانی 
 • اصل و فتوكپي اقامت يا ارائه رواديد معتبر برای اتباع خارجی مقيم ايران
 • عکس 4 × 6 به صورت 
 • تمام رخ بدون روتوش 
 • با زمينه سفيد
 • بيشتر از 6 ماه از تاريخ گرفتن آن نگذرد.
 • اتباع خارجی مقیم ایران برای صدور ویزای فنلاند باید اجازه کار یا اقامت معتبر داشته باشند
 • اشخاص زیر 18 سال و البته کودکان نیازمند ارائه  اجازه نامه محضری والدین یا سرپرست قانونی هستند
 • فتوكپي تمام مدارک باید با سايز استاندارد A4 تحويل کنسولگری شود 

توجه کنید ارائه ویزای سفر به کشورهای دیگر که قبلا دریافت کرده اید می تواند نقش مثبتی در صدور ویزای شما داشته باشد 

نکات مورد توجه در دریافت ویزای فنلاند

در نظر داشته باشید برای صدور ویزای فنلاند مدارکی که درخواست می شود به نوع ویزای درخواستی نیز مربوط می شود، اگرچه برخی از آنها در انواع ویزاها یکسان است ولی برای هر ویزای جداگانه مدارک خاص دیگری نیز باید آماده شود.

معمولا اطلاعات کامل در این زمینه توسط سفارتخانه فنلاند در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت نیاز به هر گونه مشاوره بیشتر نیز می توانید با ما در تماس باشید. در زمینه مدارک خاص با در نظر گرفتن نوع ویزا می توانید نمونه زیر را در نظر بگیرید:

مدارک تکمیلی جهت سفرهای تجاری – شرکت در کنفرانس و یا دوره آموزشی :

· دعوت نامه مربوط به شرکت يا کمپانی میزبان در فنلاند

· پروانه های موجود در مورد  ثبت شرکت یا سازمان ایرانی با ترجمه آنها 

· فتوکپی کامل از  مدرک های تحویلی به سفارت در استاندارد  A4 

هزینه ویزای فنلاند

هزینه درخواستی برای صدور ویزای فنلاند با در نظر گرفتن نوع ویزا و البته سن فرد متغیر است. این مبلغ به صورت نقدی از شما درخواست می گردد.

در نظر داشته باشید که معمولا دریافت مبلغ یاد شده با ارز کشور فنلاند یعنی یورو می باشد. اطلاعات لازم در مورد هزینه دقیق و به روز دریافت ویزای این کشور توسط سفارتخانه فنلاند در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

هزینه ای تحت عنوان دریافت وقت سفارت از شما درخواست نمی شود بلکه هرگونه هزینه ای که پرداخت می شود تحت عنوان هزینه صدور ویزا در نظر گرفته می شود.

مبلغی که برای این منظور از شما درخواست می شود را می توانید به راحتی از وب سایت ما به دست آورید.

مراحل صدور ویزای فنلاند

برای صدور ویزای فنلاند مراحل مختلفی باید مد نظر قرار گیرد. اولین مرحله با دریافت وقت سفارت فنلاند آغاز می شود در صورتی که تمام مدارک درخواستی را به طور دقیق ارائه دهید و ارزیابی های لازم انجام شود، روز مصاحبه برای صدور ویزا رزرو می شود بعد از انجام مراحل توسط کاربر به زمانی به مدت یک تا سه ماه نیازمند هستید که از صدور ویزای خود مطلع شوید.

معمولا در صورتی که همه اقدامات با موفقیت طی شود از سوی کارگزاری با شما در ارتباط خواهند بود.

اگر در مدت زمان یاد شده هیچ گونه تماسی را دریافت نکرده باشید می توانید به صورت با ما و یا از طریق تماس اقدامات لازم را دنبال کنید و از وضعیت صدور ویزای خود مطلع شوید.

ویزای فنلاند و سفارتخانه

در ادامه به آدرس دقیق سفارتخانه کشور فنلاند اشاره کرده ایم.

توجه کنید حتی اگر اقدامات دریافت وقت سفارت فنلاند را به صورت اینترنتی انجام دهید نیز مجبور هستید در روز مصاحبه به سفارتخانه این کشور مراجعه کنید 

 آدرس سفارت فنلاند در تهران برای مراجعه های حضوری : خیابان شریعتی – خیابان میرزاپور – خیابان حدادیان – پلاک 2

برای دریافت وقت سفارت فنلاند از طریف ق کارکزاری سفارت (وی اف اس) اقدام خواهد شد.

بهره مندی از هر کدام از این روش ها مزیت های ویژه ای دارند. شما به راحتی می توانید همه مراحل صدور ویزای خود را با ما هماهنگ کنید.

ویزای فنلاند و وقت سفارت

برای دریافت وقت سفارت فنلاند برای صدور ویزای فنلاند ضروری است برخی از مدارک اصلی را آماده کنید زیرا در اولین اقدام مدارک ضروری از شما درخواست می شود که اگر قصد دریافت وقت سفارت فنلاند به صورت آنلاین را دارید باید به سایت خدمات ویزا مراجعه بفرمایید .

توجه کنید وجود هر گونه نقض و یا کمبود در مدارک ارسالی یاد شده سبب مشکلات مختلفی خواهد شد و حتی ممکن است باعث ریجکت شدن مدارک شما شود.

به عنوان مثال ممکن است بعد از روزها انتظار به دلیل کامل نبودن مدارک ارسالی مجبور به دریافت وقت سفارت مجدد خواهید بود به همین منظور همواره تاکید می کنیم به همه نکات و دستورالعمل هایی که در صدور ویزای فنلاند از شما درخواست می شود باید پایبند باشید تا بتوانید مراحل صدور ویزای این کشور را تسریع دهید.

نکات مورد توجه در روز مصاحبه ویزای کشور فنلاند

در نظر گرفتن برخی از مسائل در روز مصاحبه نیز می توان نقش مهمی در صدور سریع ویزای شما داشته باشد. اگر بتوانید اعتماد افسر کنسولگری را به دست آورید ویزای صادره شما مدت زمان کمتری را طی خواهد کرد، به عنوان مثال به پوشش خود توجه کنید سعی کنید به طور آراسته لباس بپوشید و همچنین در جلسه مصاحبه سعی کنید به سوالات درخواستی پاسخ صحیح و البته واضح دهید زیرا  دادن هر گونه پاسخی که با مدارک ارائه شده مغایر باشد می تواند سبب ایجاد شک و تردید شود و همین عوامل دلیلی برای ریجکت شدن ویزای شما خواهد بود.

در عین حال که راحت هستید سعی کنید به طور جدی و دقیق به سوالات پاسخ دهید، در این صورت هیچ گونه ابهامی در ذهن افسر کنسولگری باقی نخواهد ماند.

هدف خود از سفر به کشور فنلاند را به طور دقیق مطرح کنید و از دادن پاسخ های طولانی و کسل کننده نیز پرهیز نمایید. در تمام طول مصاحبه راستگویی و صداقت را فراموش نکنید.

ریجکت ویزای فنلاند

عوامل مختلفی برای ریجکت شدن ویزای فنلاند موجود است که در ادامه به برخی از آنها اشاره کرده ایم. دلایل ریجکت ویزای فنلاند:

• عدم داشتن دعوت‌ نامه و یا تحویل دعوت نامه نامعتبر

• ارائه مدارک جعلی و البته غیر واقعی

• عدم توانایی لازم در متقاعد ساختن افسران ویزا از هدف سفر به فنلاند

• عدم توانایی لازم برای پرداخت هزینه های اقامت

• ارائه دادن مدارک بیمه مسافرتی نامعتبر

در نظر داشته باشید اگر ویزای شما ریجکت شد، به مدت ۶ ماه عملا کاری از دست شما بر نمی آید ولی بعد از ۶ ماه می توانید با استفاده از ایمیلی که به شما ارسال شده است نامه ای بر مبنای اعتراض به ریجکت شدن ویزای خود به کنسولگری فنلاند ارسال کنید.

پاسخنامه الکترونیکی معمولا بعد از ۴۵ روز کاری به شما منتقل می شود اگر بتوانید دلایل متقاعد کننده ای را ارائه دهید امیدی برای درخواست وقت سفارت جدید و صدور ویزای این کشور خواهد بود.

در غیر این صورت ممکن است نتوانید برای مدت طولانی ویزای درخواستی را دریافت کنید.

توجه کنید هر گونه تقلب و یا وجود مدارک غیر اصل به سادگی قابل پیش بینی است زیرا ارزیابی و بررسی ها به طور کامل توسط مسئولان انجام می شود.

در صورت وجود چنین مدارک جعلی احتمال این زیاد است که به طور کامل از دریافت ویزای این کشور محروم شوید. 

ویزای فنلاند و دعوت نامه

داشتن دعوت نامه در صدور ویزای فنلاند نقش بسیار مهمی در صدور هر چه سریعتر ویزای این کشور خواهد داشت. داشتن دعوت نامه گزینه مطلوبی است ولی شرط لازم و کافی نیست زیرا ممکن است فردی حتی با داشتن دعوت نامه نیز از دریافت ویزای فنلاند محروم شود.

دعوت نامه هایی که برای درخواست و صدور ویزا ارائه می شود باید در برگیرنده برخی نکات ویژه باشد به عنوان مثال: 

دعوت نامه شخصی باید شامل اطلاعات زير باشد:

–  مشخصات دعوت كننده به طور کامل در برگیرنده نام و نام خانوادگي، تاريخ تولد، شماره تماس، اطلاعاتی مربوط به آدرس كامل و كد پستی

– مشخصات متقاضی به طور کامل  (نام و تاريخ تولد و آدرس کامل پستی)

– هدف از سفر به کشور فنلاند 

– زمان تخمینی سفر و البته  مدت زمان آن 

– اطلاعاتی در مورد نسبت بين دعوت كننده و متقاضی

– اطلاعاتی در مورد محل اقامت متقاضی در طول سفر

– اطلاعاتی در مورد اينكه آيا دعوت كننده، هزينه سفر متقاضی را پرداخت  می نمايد.

– داشتن تاريخ و امضا دعوت كننده الزامی است 

دعوت نامه باید از سوی شخصی ارائه شود که متقاضی هدف دیدار او را دارد 

دعوتنامه تجاری :

– مشخصات کامل شركت يا کمپانی دعوت كننده از جمله  شماره تلفن، آدرس و ایمیل

–  مشخصات کامل  فرستنده دعوتنامه از جمله نام، تلفن و ایمیل

–  مشخصات کامل متقاضی (نام و تاریخ تولد)

– هدف از سفر تقاضا دهنده ویزا 

–  تاریخ و طول مدت سفر 

-ارائه اطلاعات در مورد ارتباط شركت يا کمپانی دعوت كننده با متقاضی

– ارائه اطلاعات درباره شخص يا کمپانی مسئول پرداخت هزینه های سفر متقاضی و نحوه پرداخت آن

-امضا شدن دعوت نامه توسط شخص دعوت کننده و البته ذکر تاریخ به صورت دقیق 

دعوت نامه یاد شده هم باید از طریق ایمیل به سفارتخانه فنلاند ارسال گردد و هم نسخه از کپی آن به همراه درخواست دهنده باشد زیرا در روز مصاحبه تمام مدارک به طور کامل ارزیابی می شود.

برای هر ویزای جداگانه ای مدارکی مختص به آن از شما درخواست خواهد شد 

اعتبار ویزای فنلاند

اعتبار ویزای فنلاند به طور کامل به نوع ویزا وابسته است و می تواند در دو دسته جداگانه بلند مدت و البته کوتاه مدت در نظر گرفته شود.

اطلاعات کامل در مورد اعتبار ویزای فنلاند با در نظر گرفتن نوع آن در اختیار شما قرار می گیرد. ناگفته نماند که نوع ویزای درخواستی شما به طور کامل با هدف شما برای سفر به این کشور باید مطابقت داشته باشد و همچنین نوع دعوت نامه ای که قرار است ارائه دهید نیز باید با نوع ویزای درخواستی در انطباق باشد در غیر این صورت نمی توانید ویزای مربوطه را دریافت نمایید.

این نکته بسیار مهمی است که بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند و در طول فرایند صدور ویزا دچار مشکلات خاصی می شوند. امید است مطالب یاد شده مفید باشد. شما می توانید به آسانی با بهره مندی از وب سایت یوروپ تورز به راحتی مراحل صدور ویزای خود را پشت سر بگذارید و از مشاوران ما در این زمینه کمک بگیرید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!