چگونه ویزای فلورانس ایتالیا را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای فلورانس ایتالیا را دریافت نمائیم؟

ویزای فلورانس، برای سفر به این شهر جزء الزامات است و لازم است بدانید این شهر دارای چگونه آب و هوایی می باشد؟ همچنین لازم است که با بهترین فصل این شهر از نظر …

راهنمای ویزای فلورانس ایتالیا

فلورانس از شهر‌های زیبا و تاریخی کشور ایتالیا است که همه ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می‌کنند. اگر می‌خواهید به این شهر سفر کنید لازم است برای گرفتن ویزای فلورانس اقدام کنید. با حضور در سفارت ایتالیا و تحویل مدارک لازم ویزای فلورانس صادر می‌شود. در این مقاله شما را با چگونگی گرفتن ویزای شهر فلورانس و انواع آن آشنا می‌کنیم.

چگونه ویزای فلورانس ایتالیا را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

معرفی شهر فلورانس

فلوانس یکی از شهر‌های کشور ایتالیا است که یکی از زیباترین شهر‌های تاریخی دنیا شناخته شده است. در شهر فلورانس آثار تاریخی متعدد، معماری‌ها، آثار هنری و گالری‌های متعددی وجود دارد که سبب جذب گردشگران زیادی از نقاط مختلف می‌شود. در شهر فلورانس روح رسانس وجود دارد و هنر در این شهر در جایگاه بالایی قرار دارد. در سال ۱۹۸۲ شهر فلورانس ثبت در یونسکو به عنوان میراثی جهانی ثبت شد.

در این شهر نسبت به دیگر شهر‌های ایتالیا مانند رم و ونیز گرانی وجود ندارد. همچنین در این شهر قیمت‌ها بستگی به محل و منطقه دارند. بنابراین مسافرت به شهر فلورانس نسبت به دیگر شهر‌های اروپایی با هزینه کمتری برای گردشگران تمام می‌شود. فلورانس با تهران دارای ۲: ۳۰- اختلاف ساعت می‌باشد. زبان رسمی اهالی این شهر ایتالیایی بوده و واحد پول این کشور یورو است. فرودگاه‌های این شهر پرتولا و پیزا گالیلئو هستند.

وضعیت آب و هوای شهر فلورانس

اگر می‌خواهید به شهر فلورانس سفر کنید، اخذ ویزای فلورانس جزء الزامات است و لازم است بدانید این شهر دارای چگونه آب و هوایی می‌باشد؟ همچنین لازم است که با بهترین فصل این شهر از نظر آب و هوایی آشنا شوید. شهر فلورانس از آب و هوای نسبتاً معتدلی برخوردار است. در فصل تابستان شهر فلورانس دارای روز‌های گرم و مرطوب و در شب از هوای تقریباً سردی برخوردار می‌باشد.

مسافرین بسیاری جهت رزرو تور اروپا به آژانس‌های مسافرتی معتبر مراجعه می‌نمایند. زمستان‌های این شهر دارای هوای سرد بوده و تقریباً سرمای طولانی مدت ندارد. اکثر کسانی که به شهر فلورانس سفر می‌کنند این عقیده را دارند که بهترین زمان برای سفر به فلورانس فصل بهار و پاییز است.

انواع ویزای فلورانس

متقاضیانی که می‌خواهند ویزای فلورانس یا همان ویزای ایتالیا را دریافت کنند لازم است که کلیه مدارک خود را به صورت کاغذی آماده کنند. همچنین این افراد باید شخصاً به سفارت ایتالیا مراجعه کرده و ویزای شهر فلورانس را درخواست نمایند. اگر قصد سفر به فلورانس را دارید بهتر است، پیش از رفتن به این شهر با انواع ویزای شهر فلورانس آشنا شوید.

ویزای کوتاه مدت فلورانس: ایتالیا در بین کشور‌های اتحادیه شینگن قرار دارد. این نوع از ویزای فلورانس برای مدت زمان اقامت  در ۹۰ روز صادر می‌شود.

ویزای توریستی فلورانس: یکی از ویزا‌های فلورانس که به تعداد زیاد صادر می‌شود، ویزای توریستی فلورانس است. این نوع از ویزا به منظور گردش و بازدید از مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های طبیعی شهر فلورانس صادر می‌شود. افرادی که این نوع ویزای فلورانس را دارند می‌توانند به مدت چند روز تا سه ماه در فلورانس بمانند.

از دیگر نمونه‌های ویزای فلورانس می‌توان به ویزای تجاری، ویزای پزشکی، ویزای فرهنگی_ورزشی، ویزای مقام‌های رسمی، ویزای ترانزیت فرودگاهی، ویزای کودکان زیر سن قانونی و ویزای کسانی که همسر شهروند فلورانس هستند و ویزای تحصیلی _ تحقیقاتی اشاره کرد.

دریافت ویزای فلورانس

اولین گامی که برای اخذ ویزای فلورانس باید برداشت، تکمیل فرم تقاضای ویزا می‌باشد. از طریق مراجعه به آژانس‌های مسافرتی معتبر می‌توان به راحتی فرم ویزای فلورانس را دانلود کرد. سپس باید برای تعیین وقت سفارت وارد سیستم شد. در آخر روز مربوط به تعیین وقت را از میان روز‌هایی که ظرفیتشان خالی است انتخاب کرده و سپس باید مراحل نهایی را تکمیل کرد. در نهایت در تاریخ مربوط به تعیین وقت باید مصاحبه، تحویل مدارک، و ثبت اطلاعات لازم جهت ویزای شهر فلورانس را انجام داد.

مدارک لازم برای ویزای فلورانس

شرط لازم جهت درخواست ویزای شهر فلورانس گرفتن وقت قبلی می‌باشد. جهت رزرو وقت سفارت ایتالیا باید به آژانس‌های مسافرتی معتبر مراجعه شود و زمان خالی برای گرفتن نوبت قبلی را رزرو کرد. همچنین برای اینکه بتوان اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کرد، می‌توان از مشاورین آژانس‌های مسافرتی کمک گرفت.

مدارک لازم برای ویزای فلورانس | یوروپ تورز

جهت اخذ ویزای فلورانس باید هنگامی که فرد متقاضی در سفارت ایتالیا حضور پیدا می‌کند، یک سری مدارک را تحویل دهد تا ویزای شهر فلورانس صادر شود.

 • اولین مدارکی که برای ویزای فلورانس باید داشت، تکمیل فرم درخواست ویزای فلورانس است.
 • همراه داشتن دو قطعه عکس سه در چهار لازم می‌باشد.
 • داشتن گذرنامه‌ای که دارای دو برگ سفید بوده و دست کم سه ماه اعتبار از تاریخ ترک این شهر را داشته باشد.
 • برای شهروندان ایتالیایی داشتن گذرنامه و شناسنامه معتبر ضروری می‌باشد.
 • افراد متقاضی ویزای فلورانس باید اصل شناسنامه خود را به همراه ترجمه انگلیسی یا ایتالیایی به همراه داشته باشند.
 • اصل مدارک مالی که تأیید‌کننده امکانات لازم برای تأمین مالی فرد بوده و دارای ترجمه انگلیسی یا ایتالیایی باشند.
 • از سه ماهه آخر حساب جاری که مهرو امضای بانک پای آن باشد پرینت گرفته شود.
 • همراه داشتن اصل و تصویر بیمه مسافرتی بین‌المللی لازم می‌باشد.
 • لازم است اصل و تصویر بلیط هواپیما یا رزرو آن به همراه متقاضی باشد.
 • اصل و تصویری از رزرو هتل و برنامه سفر به فلورانس باید همراه متقاضی باشد.
 • اگر متقاضی دارای روادید‌های قدیمی‌تر است لازم است که تصویر صفحه اول آن‌ها را تحویل دهد.

هزینه ویزای فلورانس

آیا از میزان هزینه ویزای فلورانس اطلاع دارید؟

افراد بزرگسالی که می‌خواهد ویزای شهر فلورانس را دریافت کنند لازم است جهت اخذ این ویزا مبلغی حدود ۶۰ یورو به سفارت ایتالیا پرداخت نمایند. این میزان هزینه برای کودکانی که دارای سن ۶ تا ۱۲ سال هستند، هستند تقریباً نصف می‌شود. از افراد زیر ۶ سال هزینه‌ای جهت اخذ این ویزا دریافت نمی‌شود. لازم به ذکر است که از همسر، فرزندان و والدین شهروندان اتحادیه اروپا هزینه‌ای جهت اخذ ویزای فلورانس دریافت نمی‌شود.

زمان لازم برای صدور ویزای فلورانس

اگر می‌خواهید مدارک لازم برای ویزای فلورانس را به بخش سفارت ایتالیا تحویل دهید نیاز به وقت قبلی و انجام مصاحبه دارید. پس از اینکه مدارک را به همراه اصل گذرنامه به سفارت این کشور تحویل دادید، مدارک اولیه شما تقریباً حدود سه تا یک ماه مورد بررسی قرار می‌گیرد. در نهایت پاسخ قطعی که باید از سوی سفارت ایتالیا دریافت گردد ممکن است چند هفته‌ای طول بکشد.

محل سفارت ایتالیا

نخستین جایی که برای گرفتن ویزای فلورانس باید به آن مراجعه کرد، سفارت ایتالیا می‌باشد. آیا می‌دانید سفارت ایتالیا کجاست و اطلاعات مربوط به این سفارت چیست؟ در این مقاله آدرس مشخصات سفارت ایتالیا را برای شما عنوان می‌کنیم.

آدرس سفارت ایتالیا در تهران خیابان نوفل لوشاتو پلاک ۷۹/۶۸ می‌باشد. همچنین آدرس کنسولی سفارت ایتالیا در تهران خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا بن بست فرزان شرقی پلاک ۱۵ می‌باشد.

این اداره در روز‌های یکشنبه از ساعت ۸ تا ۱۳ و در روز‌های دوشنبه تا روز جمعه از ساعت ۸ تا ۱۴ باز می‌باشد. روز‌های جمعه و شنبه زمان تعطیلی این اداره است. همچنین دفتر تأیید مدارک سفارت ایتالیا در روز‌های دوشنبه تا پنجشنبه و در ساعات ۸ تا ۱۱ صبح باز می‌باشد.

توصیه‌ های امنیتی سفارت ایتالیا به متقاضیان اخذ ویزای فلورانس

بهتر است پیش از مراجعه به کنسولی ایتالیا برای گرفتن ویزای شهر فلورانس با قوانین این مرکز آشنا شد و توصیه‌های امنیتی را رعایت کرد. برای گرفتن ویزای فلورانس برای کودکانی که سن آن‌ها زیر ۱۲ سال است لازم است والدین یا سرپرست قانونی کودک مدارک را ارائه نمایند.

در صورت ورود به اداره کنسولی ایتالیا از همراه داشتن گوشی موبایل، تبلت و لپ تاپ باید خودداری کرد. پیش از رفتن به کنسولی باید تعیین وقت سفارت ایتالیا انجام داد که این تعیین وقت برای تحویل دادن مدارک به صورت رایگان انجام می‌شود. لازم به ذکر است که آژانس‌ها و شرکت‌های واسطه مجاز به انجام این خدمات نیستند.

توصیه‌ های امنیتی سفارت ایتالیا به متقاضیان اخذ ویزای فلورانس | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای فلورانس ایتالیا

مهم ترین نکته ویزای فلورانس ایتالیا چیست؟

متقاضیانی که می خواهند ویزای فلورانس را دریافت کنند لازم است که کلیه مدارک خود را به صورت کاغذی آماده کنند. همچنین این افراد باید شخصا به سفارت ایتالیا مراجعه کرده و ویزای شهر فلورانس را درخواست نمایند.

اولین گام برای دریافت ویزای ایتالیا چیست؟

اولین گامی که برای اخذ ویزای فلورانس باید برداشت، تکمیل فرم تقاضای ویزا می باشد. از طریق مراجعه به آژانس های مسافرتی معتبر می توان به راحتی فرم ویزای فلورانس را دانلود کرد. سپس باید برای تعیین وقت سفارت وارد سیستم شد. در آخر روز مربوط به تعیین وقت را از میان روزهایی که ظرفیتشان خالی است انتخاب کرده و سپس باید مراحل نهایی را تکمیل کرد.

آخرین مرحله ی دریافت ویزای ایتالیا چیست؟

در نهایت در تاریخ مربوط به تعیین وقت باید مصاحبه، تحویل مدارک، و ثبت اطلاعات لازم جهت ویزای شهر فلورانس را انجام داد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!