ویزای فرانسه | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای فرانسه | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای فرانسه، فرانسه یکی از کشورهایی است که سالانه بسیاری از افراد به دلایل مختلف قصد سفر به آن و اخذ ویزای فرانسه را دارند. فرانسه یکی از کشورهای عضو شینگن …

فایل صوتی راهنمای کامل ویزای فرانسه

فرانسه یکی از کشورهایی است که سالانه بسیاری از افراد به دلایل مختلف قصد سفر به آن و اخذ ویزای فرانسه را دارند. فرانسه یکی از کشورهای عضو شینگن و حوزه اتحاديه اروپا است و افرادي كه قصد مهاجرت به كشورهاي حوزه شينگن را دارند، بايد با شرايط اقدام به ويزا آشنا باشند. به طور کلی برای اخذ ویزای فرانسه و سفر به آن می توان از روش های مختلفی اقدام نمود که در ادامه به بررسی هریک از انواع روش ها خواهیم پرداخت.

ویزای فرانسه | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط | یوروپ تورز

بررسي انواع ويزای فرانسه

در سال ١٩٨٥ كشور فرانسه با كشورهاي حوزه شينگن پيمان بست و از مارس ١٩٥٥ قوانين آن را اجرا كرد. بسياري از افرادي كه قصد سفر كردن به كشور فرانسه را دارند، بايد ویزای شینگن به همراه داشته باشند. متقاضياني كه قصد مهاجرت به كشورهاي خارجي را دارند، بايد روش هاي دريافت ويزا را مورد بررسي قرار دهند و با در نظر گرفتن شرايط خود روش مناسبي را پيش بگيرند.

ویزای فرانسه براي اقامت متقاضيان به دو بخش كوتاه مدت و بلند مدت تقسيم شده است. با ويزاي كوتاه مدت فقط مي توانید به مدت ٩٠ روز اقامت داشته باشيد. اما ويزاي بلند مدت براي افرادي كه مي خواهند بيشتر از ٩٠ روز در كشور فرانسه اقامت داشته باشند، در نظر گرفته شده است.

ويزاي نوع C فرانسه

ويزاي نوع C يك ویزای کوتاه مدت است كه براي افرادي كه قصد اقامت كوتاه مدت دارند، در نظر گرفته شده است. اين ويزا براي افراد به عنوان توريست و يا ويزاي ديدار خانوادگي، ويزاي تجاري، ويزاي آموزشي كوتاه مدت و … صادر مي شود. مي توانيد ویزای فرانسه نوع C را به صورت يك بار ورود و در دفعات بعد به صورت چند بار ورود دريافت كنيد.

ويزاي نوع D فرانسه

ويزاي نوع D يك ویزای بلند مدت است و به افرادي تعلق مي گيرد كه بيشتر از ٩٠ روز در كشور فرانسه اقامت داشته باشند. ويزاي بلند مدت در كشور فرانسه ويزاي كاري، تحصيلي، ازدواج و تولد فرزند را شامل می شود. اين ويزا به صورت چند بار ورود صادر مي شود. متقاضيان مي توانند تا زماني كه ویزای فرانسه آن ها اعتبار دارد، به راحتي وارد خاك كشور فرانسه شوند.

انواع ويزاي فرانسه كوتاه مدت نوع C

ویزای بازديد از خانواده و دوستان فرانسه

بسياري از افرادي كه در مناطق شينگن خانواده و دوستاني دارند كه به طور قانوني در آنجا ساكن هستند، مي توانند از طريق اقدام به ویزای کوتاه مدت به ديدار آنها بروند. افرادي كه تمايل به انجام اين كار دارند، مي توانند از طريق دعوت نامه خانواده و يا دوستانشان به اين كشور سفر كنند.

ويزاي درماني فرانسه

بسياري از افراد در كشور خود از خدمات درماني مناسب برخوردار نيستند و مي توانند از طريق ويزاي درماني به كشور فرانسه سفر كنند. ويزاي درماني يك ويزاي كوتاه مدت است و به مدت سه ماه مورد استفاده قرار مي گيرد. افرادي كه مي خواهند مدت بيشتري در كشور فرانسه براي درمان بمانند، مي توانند از ويزاي اقامت برخوردار شوند. براي دريافت ويزاي درماني افراد بايد طبق مدارك زير به سفارت فرانسه ارئه بدهند:

 • به همراه داشتن مداركي كه هويت شما را تاييد كند.
 • مدارك جايي كه ساكن هستيد و بيمارستاني كه در آن تحت درمان هستيد.
 • نامه اي كه نشان دهنده اين باشد كه فرد بايد درمان خود را در فرانسه ادامه دهد.
 • به همراه داشتن پاسپورت و بليط رفت و برگشت شما
 • به همراه داشتن دو قطعه عكس و بيمه نامه تكميل شده .
 • به همراه داشتن فرمي كه براي دريافت ويزا اقدام كرده ايد.
 • به همراه داشتن گواهي شرايط مناسب مالي افراد بايد با ارسال مدارك كامل خود به سفارت فرانسه در كشور خود، به مدت ١٥ روز منتظر بمانند و با بررسي كامل ویزای فرانسه آنها صادر مي شود.

ویزای توريستي فرانسه

افرادي كه هدف آنها از سفر كردن به اين كشورها تفريح، فرهنگ و معماري و … است، جزء ويزاي توريستي قرار گرفته اند. براي دريافت اقدام به ويزاي توريستي كشور فرانسه بايد يك وقت سفارت تعيين شود. براي اقدام به اين ويزا هيچ مصاحبه اي با افسران اين كشور صورت نمي گيرد. از این رو براي انجام تحويل مدارك مورد نياز خود و انگشت نگاري باید به اين سفارت مراجعه كنيد. براي اقدام به دريافت ويزاي توريستي بين یک الي سه ماه قبل از تاريخ سفر خود به كشور فرانسه مي بايست اقدام كنيد. جوابدهي سفارت در خصوص ويزاي توريستي شما ٢١ روز بعد به شما اطلاع داده مي شود.

ويزاي ترانزيت فرانسه

ويزاي ترانزيت فرانسه يك ويزاي كوتاه مدت است و به افرادي تعلق مي گيرد كه مي خواهند براي مدت كوتاهي در فرودگاه بين المللي كشور فرانسه ساكن باشند. با دريافت ويزاي ترانزيت شما اجازه ورود به كشور فرانسه و ديگر كشورها را نداريد.

ويزاي تحصيلي كوتاه مدت فرانسه

افرادي كه مي خواهند براي ادامه تحصيل در كشور فرانسه اقامت داشته باشند، مي توانند از ویزای تحصیلی فرانسه از نوع كوتاه مدت آن استفاده كنند. افرادي كه براي ويزاي كوتاه مدت تحصيلي درخواست ارائه مي دهند، بايد به اين نكته توجه داشته باشند كه اين ويزا به دوره هاي زبان تعلق مي گيرد و اعتبار آن ويزا به مدت سه ماه مي باشد و در پايان اعتبار آن تمديد مجدد امكان پذير نيست. نكته جالب ويزاي كوتاه مدت تحصيلي رايگان بودن آن است.

ويزاي تجاري فرانسه

اين ويزا براي افرادي صادر مي شود كه براي انجام كارهاي تجاري به اين كشور سفر مي كنند.

نحوه دریافت ويزاي تحصيلي فرانسه

كشور فرانسه يكي از بهترين كشورهاي اروپايي در زمينه تحصيلي است، هزينه هاي تحصيلي در كشور فرانسه به نسبت كم هزينه و رايگان است. دانشگاه هاي دولتي كشور فرانسه از نظر سيستم آموزشي بالاترين كيفيت را دارد و به همين دليل يكي از برترين كشور از نظر تحصيل به شمار مي رود.

ويزاي تحصيلي براي مدارس فرانسه

سيستم مدارس كشور فرانسه داراي سه بخش است: از سنين ٦ الي ١١ دوره دبستان است و از سنين ١١ الي ١٥ و ١٥ الي ١٨ دوره دبيرستان است. مدارس تحصيلي كشور فرانسه به دو بخش دولتي و خصوصي دسته بندي مي شود كه براي تحصيل در بخش دولتي هزينه آن رايگان است. كه براي تحصيل مي توانيد براي هر دو بخش اقدام كنيد تا بررسي صورت بگيرد.

اگر نمرات بسيار عالي داشته باشيد، براي اقدام به ويزا و تحصيل در مدارس كشور فرانسه به راحتي موافقت مي شود. والدين مي توانند با اقدام به ويزاي توريستي به مدت ٩٠ روز به همراه فرزندانشان به اين كشور سفر كنند تا شرايط تحصيلي فرزند خود را به طور كامل بررسي كنند. در كشور فرانسه مدارس شبانه روزي زيادي دارد كه براي دانش آموزان خارجي مناسب است و خوابگاه هاي دانش آموزي به آن ها تعلق مي گيرد. براي دريافت آن بايد نامه مدرسه و مدارك زير را به سفارت ارسال كنيد:

 • فيشي كه نشان دهنده واريز هزينه شهريه مدرسه مورد نظر باشد.
 • مداركي شامل تمكن مالي والدين فرد كه نشان دهنده اين باشد كه مي توانند هزینه های مالي فرزند خود را تامين كنند.
 • مدرك ريز نمرات مدارك تحصيلي مربوط به دوره هاي قبل
 • مدرك مربوط به دوره هاي زبان لازم
ويزاي تحصيلي براي مدارس فرانسه | یوروپ تورز

ويزاي تحصيلي براي دانشگاه هاي فرانسه

يكي ديگر از ويزاهاي كشور فرانسه كه ميتوان براي دريافت آن اقدام كرد، ویزای فرانسه از نوع تحصيلي براي دانشگاه هاي كشور فرانسه است كه يكي از گذراندن راه ها براي ورود به آنجا است. براي اقدام كردن ویزای فرانسه بايد يك نامه از طرف دانشگاه داشته باشيد. بسياري از كشورها براي اقدام كردن ويزا بايد از ريز نمرات دبيرستان استفاده كرد، اما در كشور فرانسه بايد از آزمون ورودي آن كه به نوع دانشگاه بستگي دارد، اقدام كنيد.

به دليل برترين دانشگاه هاي اين كشور، رقابت براي ورود به دانشگاه بسيار دشوار است و اما اگر سوابق خوبي در تحصيل داشته باشيد، شانستان در ورود به دانشگاه هاي اين كشور بسيار زياد است. مي توانيد براي اطلاع از شرايط ورود به دانشگاه از سايت رسمي آن استفاده كنيد. پس از دريافت نامه از دانشگاه، بسته به محل زندگي بايد از يكي از شيوه هاي زير براي دريافت ويزا اقدام كنيد:

 • عملیات دریافت ویزا برای سي و سه كشور از جمله ايران توسط يک پورتال رسمي به نام پورتال كامپوس فرانسه انجام می گردد. بنابراین اگر در كشور ايران ساكن هستيد، بايد از طريق سايت رسمي پورتال براي دریافت ویزا اقدام كنيد. همچنین مي توانيد از اين طريق براي ويزاي تحصيلي خود اقدام كنيد و هزينه درخواست آن ٥٠ يورو مي باشد.
 • براي كشورهاي ديگر كه جزء اين سي و سه كشور نيستند، روش ديگري براي درخواست ويزاي تحصيلي وجود دارد. بايد به (SCAC) درخواست خود را ارسال كنند تا مورد بررسي قرار بگيرد و هزينه دريافت ويزاي تحصيلي آن ٩٩ يورو مي باشد.

نحوه درخواست ویزای فرانسه

براي اقدام ویزای فرانسه اولين كاري كه بايد انجام دهيد، پر كردن فرم تقاضا است. براي انجام اين كار مي توانيد از سايت سفارت فرانسه، فرم مربوطه در مورد اقدام به ويزا را دانلود كنيد. مي توانيد به صورت حضوري هم براي انجام اين كار اقدام كنيد. پس از پر كردن فرم تقاضا و ارسال آن به سفارت فرانسه، بايد تا دريافت پاسخ منتظر بمانيد.

براي پاسخ به سوالات، سفارت براي شما يك وقت ملاقات تعيين مي كند و در تاريخي كه براي مصاحبه و تحويل مدارك مشخص شده است، بايد در موعد مقرر براي مصاحبه و تحويل مدارك خود به سفارت مراجعه كنيد. نتيجه گيري سفارت در مورد ویزای فرانسه شما بسته به كامل بودن مدارك و مصاحبه حضوري شما دارد.

مدارك مورد نياز ویزای فرانسه

براي آنكه بتوانيد براي ویزای فرانسه اقدام كنيد، بايد مدارك زير به همراه داشته باشيد:

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در فرانسه (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد ۵/۳ در ۵/۴ ، رنگی ، زمینه سفید ۷۰% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت ۳ ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات:  نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از ۳۰ درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو)
 • درخواس ویزای فرانسه نیازی به ارائه سند ملکی ندارد.

توضیحات:

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای فرانسه خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن فرانسه توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.
مدارك مورد نياز ویزای فرانسه | یوروپ تورز

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای فرانسه )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

هزينه ویزای فرانسه

هزینه حامی مربوط به بررسی درخواست که توسط سفارت و کارگزاری دریافت میگردد و حدودا ۱۰۰ یورو میباشد. تمام هزینه های لازم به حساب کنسولگری پرداخت خواهد شد و در صورت عدم صدور ویزای مورد نظر نیز هیچ گونه مبلغی را از این سازمان دریافت نخواهید کرد به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما با دقت بیشتری اقدام به اخذ و دریافت ویزای فرانسه داشته باشید.

همچنین برخی از هزینه ها نیز به شکل غیر مستقیم بوده که از مهمترین این هزینه های خدمات مربوط به کامل کردن مدارک توریستی توسط آژانس سفری دیگر، تهیه مدارک مورد نیاز اشاره کرد.

بدون تردید مطلع شدن از بهای دریافت ویزای فرانسه موضوع مهمی برای متقاضیان است. لازم است که گفته شود هزینه اخذ ویزای فرانسه برای همه به یک میزان نیست و هر کدام از متقاضیان هزینه های جداگانه ای با توجه به پرونده ای که فقط توسط متخصصان این حوضه مشخص می‌شود،را پرداخت می کنند.

از این رو  می توانید با تماس با یکی از شرکت هایی که سال های زیادی در این زمینه تجربه دارند، مطلع شوید. بهتر است بدانید هزینه‌های ویزای هر کشور شامل پر‌کردن فرم شینگن، رزرو بلیط رفت و برگشت، بیمه مسافرتی، گرفتن وقت سفارت و رزر هتل می‌باشد.

هزينه ویزای فرانسه | یوروپ تورز

وقت سفارت و دریافت ویزای فرانسه

وقت سفارت فرانسه و دريافت ویزای فرانسه براي هر كشور متفاوت مي باشد. افراد مي توانند براي تعيين وقت از طريق سايت سفارت زمان مصاحبه خود را مشخص كنند. در واقع تايم سفارت كشور فرانسه دو هفته مي باشد، اما امكان دارد به علت فصل اين تايم تا پنج الي شش هفته افزايش يابد.

درباره كارگزاری سفارت وی اف اس

افراد براي سفر كردن به كشورهاي خارجي به دليل شلوغ بودن سفارتخانه ها، براي گرفتن وقت سفارت به دلايل مشكلات سياسي با دشواری هایی روبرو هستند. به همين دليل سفارت ها با در نظر گرفتن افزایش درخواست ها و سرعت عمل در زمينه انجام پرونده ها، بخشي از اين امور را به كارگزاري رسمي vfs كه يكي از بزرگترين كارگزاري در انجام ويزا و خدمات دولتي، امور اجرايي از جمله ويزا، هويت، پاسپورت و … در كشورهاي مختلف را مديريت كرده است.

از اين طريق اين امكان وجود دارد تا با تمركز بيشتري به كارها رسيدگي كنند. كارگزاري وي اف اس گلوبال يك شعبه در ايران دارد و براي افرادي كه در ايران ساكن هستند، وقت سفارت و انجام دريافت ویزای فرانسه را ارائه مي دهد.

ورود به کشور فرانسه بعد از پاندمی کرونا

در شرایطی که بیماری کرونا تمامی نقاط جهان را دربر گرفته است، بسیاری از افرادی که قصد ورود به کشور فرانسه جهت اقامت و یا سفر را دارند، به دنبال اطلاع پیدا کردن از این موضوع هستند که در چه شرایطی می توانند به این کشور وارد شده و در آن اقامت پیدا نمایند.

در این زمینه می توان به این موضوع اشاره کرد که شرایط سفر به كشور فرانسه و ورود به آن بستگي به آنجايي دارد كه انتخاب كرده ايد و با توجه به شرايط واكسيناسيون هر فرد متفاوت است. از این رو در صورتی که شما از علائم بیماری کرونا برخوردار باشید، ابتدا باید اقدام به قرنطینه خود نموده و یا در صورت نیاز توسط پلیس جهت قرنطینه به یک مکان مشخص فرستاده می شوید.

ریجکت ویزای فرانسه

ریجکت ویزای فرانسه مانند انواع ويزاهاي كشورهاي مختلف دلایل مختلفی دارد. دلايل رد شدن ویزای فرانسه را مي توان به چند مورد اشاره كرد:

 • به بازگشت فرد متقاضي از ناحيه شينگن اعتمادی وجود نداشته باشد.
 • پرداخت هزينه هاي مربوط به اقامت در اين كشور امكان پذير نباشد.
 • مدارك دروغين و يا جعلي براي ويزا ارائه گردد.
 • فرد متقاضي امكان متقاعد نمودن افسر مربوط به ويزا جهت هدف سفر به فرانسه را نداشته باشد.

زماني كه ويزاي شينگن فرانسه رد شود، با توجه به قانون كشورهاي مختلف، به مدت شش ماه نمي توانيد مجددا اقدام كنيد. اما مي توانيد با داشتن مدارك كافي به رد شدن ويزاي خود به سفارت اعتراض كنيد. براي اقدام به اعتراض از كشور فرانسه بايد يك نامه به زبان انگليسي بنويسيد و با سند و مدرك كافي به افسران ويزا ثابت كنيد كه دليل رد شدن شما براي اقدام به ویزای فرانسه اشتباه بوده است. سفارت فرانسه براي جمع آوري نامه هاي اعتراض در روزهاي دوشنبه و چهارشنبه ساعت ١٠:٣٠ الي ١١:٣٠ مشغول به كار است.

آخرین قوانین ورود به کشور فرانسه از نظر تزریق واکسن و تست کرونا

اگر قصد سفر به کشور فرانسه یا یکی از شهرهای آن را دارید و از بابت تست کرونا خود نگران‌اید باید بگوییم که فرانسه محدودیت‌های کرونایی سفر را از 10 مرداد سال 1401 برابر با تاریخ اول اوت 2022 لغو کرده است. در نتیجه مسافران عازم این کشور نیازی به ارائه کارت واکسن، تست منفی PCR، گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه در بدو ورود را ندارند.

با توجه به لغو قوانین قبلی که در قبال بیماری کرونا برای مسافران اعمال می‌شد از این پس مسافران ملزم به دریافت دُز واکسن خاصی و تست PCR نیستند و از آنان پیش از ورود به فرانسه کارت واکسن و سلامت درخواست نمی‌شود.

همچنین طبق آخرین قوانین ورود به کشور فرانسه از نظر تزریق واکسن و تست کرونا نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر ضرورت سفر نخواهد بود. عدم ارائه گواهی عدم ابتلا به کرونا و معاینه و تست سریع هنگام ورود به خاک فرانسه نیز ملغی شده است. در حال حاضر برای سفر به کشور فرانسه نیازی به دریافت چهار واکسن کرونا مورد تایید کشور فرانسه یعنی واکسن‌های (فایزر)Pfizer، (آسترزانکا)AstraZeneca، (مدرنا)Moderna یا Johnsonنیست.

توضیحات در خصوص منابع مالی، گردش و تمکن بانکی در درخواست ویزای فرانسه

گواهی گردش و تمکن بانکی ویزای فرانسه از مهم‌ترین مدارکی است که متقاضی باید روز مصاحبه به همراه مدارک دیگر به سفارت فرانسه ارائه کند. این گواهی نشان می‌دهد که متقاضی قادر است هزینه‌های جاری و آتی مربوط به اقامتش در کشور فرانسه را پرداخت کند.
معمولا اثبات گردش و تمکن بانکی ویزای فرانسه به سه روش زیر قابل انجام است:

 1. ارائه صورت حساب بانکی: برای این منظور متقاضی باید به بانک مراحعه کرده و صورت حساب سه ماه اخیر خود را دریافت کند. گواهی مربوطه Bank Statement نام داشته و توسط اداره بین الملل بانک صادر می‌شود. این گواهی، گردش حساب و موجودی متقاضی به زبان انگلیسی را نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که موجودی نهایی نشان داده شده در گواهی گفته شده حداقل باید 200 میلیون به ازای هر نفر باشد.
 2. Sponsorship Letter یا ضمانت نامه، در واقع ارائه ضمانت نامه‌ای که ثابت کند فرد دیگری تمام هزینه‌های متقاضی در طول سفر به فرانسه و اقامت او را متقبل می‌شود، می‌تواند به دریافت ویزای فرانسه کمک کند. البته ضمانت نامه باید به همراه صورت حساب سه ماهه اخیر فرد ضامن باشد.
 3. ترکیبی از این دو به متقاضی کمک می‌کند تمکن مالی خود را به افسر سفارت اثبات نماید.
توضیحات در خصوص منابع مالی، گردش و تمکن بانکی در درخواست ویزای فرانسه | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای فرانسه

چه عواملی می تواند دلیل رد شدن ویزای فرانسه باشد؟

 • به بازگشت فرد متقاضي از ناحيه شينگن اعتمادی وجود نداشته باشد.
 • پرداخت هزينه هاي مربوط به اقامت در اين كشور امكان پذير نباشد.
 • مدارك دروغين و يا جعلي براي ويزا ارائه گردد.
 • فرد متقاضي امكان متقاعد نمودن افسر مربوط به ويزا جهت هدف سفر به فرانسه را نداشته باشد.

به طور کلی ویزای فرانسه برای اقامت متقاضیان به چند بخش تقسیم شده است؟

ویزای فرانسه براي اقامت متقاضيان به دو بخش كوتاه مدت و بلند مدت تقسيم شده است. با ويزاي كوتاه مدت فقط مي توانید به مدت ٩٠ روز اقامت داشته باشيد. اما ويزاي بلند مدت براي افرادي كه مي خواهند بيشتر از ٩٠ روز در كشور فرانسه اقامت داشته باشند، در نظر گرفته شده است.

مدارک شغلی مورد نیاز ویزای فرانسه برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی چیست؟

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

10 نظر

الهه 28 تیر 1401 پاسخ

سلام من تازه پاسپورت گرفتم اما از سه پاسپورت قبلیم دو تاش هست آخری که سوراخ شده اونو ندارم باید چیکار کنم توریستی یک هفته ای میخوام برم خونه دوستم ممنون میشم راهنمایی کنید

امین بابازاده 12 مرداد 1401 پاسخ

با سلام و احترام
این مورد اختلالی در روند درخواست ویزا های بعدی شما ایجاد نمیکند
سفارت قادر به دستیابی سوابق ویزای شما میباشد

با تشکر
یوروپ تورز

نصرا اله نورزاده 5 تیر 1401 پاسخ

سلام برای گرفتن ویزای شینگن در صورتی که دعوتنامه دارم وچر هتل هم نیاز است ارائه بدم

امین بابازاده 12 مرداد 1401 پاسخ

با سلام و احترام
بله با توجه به نوع درخواست شما اگر توریستی است، داشتن دعوتنامه یا رزرواسیون هتل مورد تایید سفارت الزامی میباشد

با تشکر
بابازاده
یوروپ تورز

محمد اکبری 30 خرداد 1401 پاسخ

آیا به اتباع افغان که در معرض خطر باشد هم ویزا صادر میشود؟؟

امین بابازاده 12 مرداد 1401 پاسخ

با سلام و احترام

بله در دسته بندی ویزا های کشور فرانسه برای این موارد ویزای بشر دوستانه درنطر گرفته شده است

با تشکر
بابازاده
یوروپ تورز

احسان 24 آذر 1400 پاسخ

با سلام
آیا امکان دریافت ویزای فرانسه در شرایط کرونا وجود دارد

امین بابازاده 26 آذر 1400 پاسخ

با سلام و احترام
بله امکان درخواست انواع ویزای فرانسه در حال حاضر فراهم میباشد
با تشکر فراوان

Hosseinrozbayani 18 مهر 1397 پاسخ

سلام
می خواستم ویزا فرانسه بگیرم بعد از اونجا به المان یا قانونی یا غیر قانونی برم پناهندگی بگیرم سه سال سابقه خبر نگاری دارم و دوسال سابقه کار در یک موسسه بادیگاردی دارم از سال ۸۹ هم کارت بین المللی بادیگاردی دارم خواستم ببینم امکانش هست
تشکر

بابازاده 28 بهمن 1397 پاسخ

با سلام و احترام
دوست عزیز ما آژانس مسافرتی و در حوضه توریستی فعالیت میکنیم متاسفاده در این خصوص سرویس نداریم
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
88851080