1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای سوئد

ویزای سوئد
کشور سوئد بزرگترین کشور در منطقه ی اروپا میباشد و حدود ۱۵٪ از کل ناحیه ی اروپا در برمیگیرد، این کشور در قسمت شمالی اروپا به سمت  قطب شمال واقع شده است. کشور سوئد دارای مساحت کل ۴۴۹،۹۶۴ کیلومتر مربع میباشد که ۹۶،۰۰۰ دریاچه را در خود نهفته دارد. شهر استکهلم، پایتخت سوئد بوده و در ساحل جنوب شرقی دریای بالتیک واقع شده است. به علت تأثیرات دریایی، آب و هوای کشور سوئد سرد بوده و بطور متوسط دمای شهر پایتخت ۳- درجه میباشد و معملا زمستان های سرد و طولانی دارد.

جمعیت سوئد در سال ۲۰۰۵ توسط سازمان ملل متحد (۹،۰۲۹،۰۰۰) برآورد گردید  .در سال ۲۰۰۵، حدود ۱۷٪ از جمعیت مردم سوئد بیش از ۶۵ سال سن داشتند و ۱۸٪ دیگر از جمعیت مردم زیر ۱۵ سال را تشکیل می دادند و شاید جالب باشد که بدانید برای هر ۱۰۰ زن در سطح کشور سوئد ۹۸ مرد سوئدی بود. بنا  به گفته سازمان ملل متحد، میزان سالانه تغییرات جمعیت برای سال های ۲۰۰۵ تا  ۲۰۱۰ انتظار می رود که ۰٫۱ درصد باشد. مردم کشور سوئد به زبان سوئدی صحبت میکنند . زبان رایج آنها سوئدی میباشد، در واقع زبان سوئدی یک زبان ملی است . سوئدی نزدیک به نروژی و دانمارکی است .البته  بسیاری از سوئدی ها انگلیسی و آلمانی صحبت می کنند و بسیاری دیگر این زبان ها را فقط درک می کنند.و متوجه منظور یکدیگر میشوند.

اگر برنامه ی سفر به کشور سوئد دارید باید گفت که شما در ابتدا برای دریافت ویزای سوئد اقدام کنید ، از آنجایی که این کشور تحت اتحادیه ی شینگن است بنابراین شما باید ویزای شینگن درخواست دهید. ویزای شینگن به ویزایی گفته میشود که شما حق تردد و اقامت در کشور های تحت شینگن را دارید. کشورهای تحت شینگن عبارتند از: انگلیس، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لیتوانی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی ، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس. اما فراموش نکنید که ویزای شینگن هم انواع مختلفی دارد مانند ویزای کوتاه مدت، ویزای بلند مدت، ویزای ترانزیت.
ویزای کوتاه مدت
اگر می خواهید برای مدت کوتاهی از کشور سوئد دیدن کنید (حداکثر تا ۹۰ روز در مدت ۶ ماه از سال) و شما از شهروندان کشورهایی هستید که تحت شینگن نیستند، شما موظف به داشتن ویزا هستید که البته ویزای شینگن برای شما صحیح ترین انتخاب است. این نوع ویزا به شما اجازه می دهد که نه تنها به سوئد وارد شوید، بلکه به کشورهای دیگر که بخشی از منطقه شینگن هستند ، سفر کنید. فقط به یاد داشته باشید که دوره ی ۹۰ روزه از روزی که از مرز سوئد عبور می کنید شروع می شود. اگر شما قصد بازدید از چند کشور را در یک سفر دارید، باید هنگام درخواست ویزای شینگن کشور مقصد را کشوری انتخاب کنید که مدت زمان بیشتری در آنجا اقامت دارید.

ویزای بلند مدت
اگر اقامت شما در کشور سوئد ۹۱ روز یا بیشتر طول بکشد (در یک بازدید یا بیشتر در طول دوره ۱۸۰ روزه)، باید برای ویزای بلند مدت درخواست دهید . به غیر از وارد شدن به سوئد، این اجازه را می دهد تا شما از دیگر کشورهای شینگن هم بازدید کنید، همانند ویزای کوتاه مدت. این نوع ویزا هم برای مدت یکسال اعتبار داشته و باید قبل از اتمام ویزا به کشور خود باز گردید.

ویزای ترانزیت
این نوع ویزا به شما امکان می دهد تا از طریق کشور سوئد ( البته بدون اقامت در سوئد و خارج شدن از منطقه حمل و نقل فرودگاهی ) به کشور دیگری در منطقه شینگن سفر کنید.  این نوع ویزا بسیار رایج نیست چون اتباع اروپایی به چنین ویزایی نیاز ندارند و برای آنها صادر نمیشود، و فقط برای اتباع کشورهای غیر شینگن اجباری است.

انواع ویزا

 • ویزای توریستی
  شهروندان غیر اروپایی که مایل به سفر به منطقه شینگن هستند، باید برای دریافت ویزای شینگن کوتاه مدت تحت عنوان توریستی درخواست کنند . ویزای توریستی، به شما مجاز اقامت در کشورهای تحت شینگن را میدهد و البته زمان مشخصی دارد و در حالت عادی حداکثر ۳ ماه یا ۹۰ روز میتوانید در آن کشورها اقامت داشته باشید و تا قبل از اتمام این ۹۰ روز شما باید به کشور خود باز گردید.
 • ویزای تحصیلی
  کشور سوئد یکی از محبوب ترین مراکز تحصیلات تکمیلی در جهان است. از این رو دانشجویان زیادی برای تحصیل در این کشور درخواست ویزای دانشجویی میدهند.
 • ویزای کار
  برای کار در کشور سوئد شما به یک ویزای کاری نیاز دارید . ویزای کار، به شما اجازه میدهد تا به طور قانونی در کشور سوئد تجارت داشته باشید.
 • ویزای ازدواج
  همچنین ویزای دیگری تحت عنوان ویزای ازدواج شناخته می شود که این ویزا اجازه می دهد همسر یک شهروند سوئدی به این کشور مهاجرت کند .
 • ویزای شهروندی
  قوانین سختگیرانه ای وجود دارد که شخصی بتواند شهروند کشور سوئد شود . به طور کلی، متقاضیانی که واجد شرایط هستند درخواست شهروندی شان را اعلام میکنند و پس از یک دوره ی طولانی زندگی کردن در سوئد، جزء شهروندان این کشور محسوب میشوند و برای همیشه اقامت آنجا را میگیرند.

مراحل دریافت ویزای سوئد

۱) باز کردن حساب کاربری در سایت سفارت سوئد

۲) انتخاب صحیح ویزای مورد نیاز

۳) فرم اطلاعات شخصی را تکمیل کنید، البته این فرم برای هر تعداد افرادی که ویزا میخواهند باید جداگانه تکمیل کنید.

۴) تایید اطلاعات وارد شده توسط امضای الکترونیکی متقاضی ویزا

۵)‌ دریافت وقت سفارت، وقت سفارت معمولا به صورت هفتگی در یک روز انجام میشود.

۶)‌ واریز هزینه های دریافت ویزا

۷) ثبت کردن اطلاعات مختص به پاسپورت

نکاتی مهم که به هنگام ثبت اطلاعات باید توجه بفرمایید و رعایت کنید:

 • هنگامی که درخواست ویزای شما در سایت ثبت شده است، شما دیگر نمیتوانید اسناد و اطلاعات دیگری برای سفارت ارسال کنید.
 • سعی کنید ویزای سوئد را تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفر خود به کشور سوئد درخواست کنید تا زمان کافی برای صدور داشته باشید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سوئد

 1. شناسنامه و کارت ملی
 2. پاسپورت با مدت اعتبار یکسال
 3. پرینت گردش حساب شخصی در مدت سه ماهه
 4. دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید
 5. مدارک اشتغال مانند گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، در صورت بازنشسته بودن حکم و کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و…

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

2 نظر

محمد ندیم ۶ آبان ۱۳۹۷ پاسخ

من میخواهم بروم از سویدن دیدن نمایم برای چی چیز ها ضرورت است و در مدت چند روز میتوانم ویزه خود را بدست بیارم

بابازاده ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ پاسخ

با سلام
آیا شما دعوتنامه دارید؟؟