چگونه ویزای توریستی سوئیس را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای توریستی سوئیس را دریافت نمائیم؟

ویزای توریستی سوئیس، در ابتدا می بایست مدارک متعددی فراهم شود، به طور کلی وقتی می خواهید نسبت به اخذ ویزای توریستی سوئیس اقدام نمایید می بایست…

آیا می دانید مشخص نمودن هدف ویزای توریستی سوئیس اهمیت ویژه ای دارد؟ همانطور که می دانید سوئیس یکی از کشورهای زیبای اروپایی بوده که دارای طبیعتی بکر و جاذبه های گردشگری شگفت انگیز است. سوئیس جامعه ای بسیار آرام دارد و اقتصاد در این کشور روند به توسعه خواهد داشت. هر سال گردشگران زیادی به سوئیس سفر می نمایند، این کشور عضو شینگن بوده و برای ورود به خاک سوئیس نیاز به ویزا خواهید داشت. ویزاها با اهداف مختلفی صادر می شوند، ما قصد داریم تنها به ویزای توریستی سوئیس بپردازیم.

گام اول برای اخذ ویزای توریستی سوئیس

برای اخذ ویزای توریستی سوئیس در ابتدا می بایست مدارک متعددی فراهم شود، به طور کلی وقتی می خواهید نسبت به اخذ ویزای توریستی سوئیس اقدام نمایید می بایست در ابتدا کنسولگری و سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازید. در واقع در این متقاعدسازی می بایست به طور واضح اشاره نمایید که قرار است تنها مدتی به بازدید از کشور سوئیس بپردازید و به زودی به کشور خود باز خواهید گشت و قرار بر اقامت دائم در این کشور نخواهید داشت. بسیار دیده شده که افراد با ویزای توریستی سوئیس قصد اقامت دائم در این کشور را دارند و این مسایل سبب می شود که کمی اخذ ویزای توریستی سوئیس دشوار باشد. در نظر داشته باشید که تمامی روال می بایست به درستی طی شود.

ویزای توریستی سوئیس | اخذ ویزای توریستی سوئیس 88851080-021

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس همانطور که از اسمش پیداست با هدف گشت و گذار و بازدید از آشنایان صورت می پذیرد و اگر هدف کار و یا تحصیل دارید نمی توانید با ویزای توریستی سوئیس به اهداف خود دسترسی داشته باشید. برای ویزای توریستی سوئیس نیاز به یک سری مدارک می باشد.

در گام اول باید مدارک شناسایی فرد متقاضی مهیا باشد، این مدارک شامل پاسپورت، شناسنامه و … است. شناسنامه شما باید ترجمه شود، زبان های ترجمه اغلب برای هر کشور متفاوت است، اما زبان رسمی و کلی در این بحث انگلیسی می باشد. شما نیاز به نامه های بانکی دارید. در واقع می بایست اسناد مالکیت زمین و منزل شما شفاف سازی شود.

یک سری نامه ها وجود دارد که سبب می شود شانس شما برای اخذ ویزای توریستی سوئیس افزایش یابد، به عنوان مثال اگر دارای شغل خاصی هستید و سمت والا و یا مهمی دارید می توانید نامه های کاری خود را در بین مدارک ویزای توریستی سوئیس قرار دهید به این ترتیب شما توضیح داده اید که باید به زودی به کشور خود بازگردید و شغل مورد نظر در ایران به شما نیاز دارد. این موضوع در خصوص تحصیل نیز صدق می کند و نامه اشتغال به تحصیل خود نمونه دیگری است که اجازه می دهد بازگشت شما به کشور مبدا تایید شود.

ویزای توریستی سوئیس | اخذ ویزای توریستی سوئیس 88851080-021

شانس اخذ ویزای توریستی سوئیس

یک سری نکات برای اخذ ویزای توریستی سوئیس وجود دارد که دانستن آن خالی از لطف نبوده و در واقع نکات بسیار طلایی محسوب می شود.

افرادی که قصد دارند تنهایی به سوئیس سفر نمایند شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی سوئیس به نسبت افرادی که تصمیم دارند به صورت دست جمعی و به همراه خانواده خود به این ویزا دست یابند، دارند. در بخش مدارک لازم برای ویزای توریستی سوئیس به نامه های کاری و اشتغال و اسناد مالکیت اشاره شد، فرض کنید که هر یک اعضای خانواده بخواهند به صورت جداگانه نسبت به اخذ ویزای توریستی سوئیس اقدام نمایند در این صورت قطعا شانس بهتری خواهند داشت نسبت به زمانی که همگی با هم اقدام به دریافت ویزای توریستی سوئیس نمایند.

پارامتر بعدی در این بین حضور یکی از افراد درجه یک فرد متقاضی در کشور سوئیس است. در این شرایط اقوام فرد می توانند دعوت نامه تنظیم نمایند که به این ترتیب قطعا شانس اخذ ویزای توریستی سوئیس برای فرد متقاضی بسیار افزایش می یابد.

ویزای توریستی سوئیس | اخذ ویزای توریستی سوئیس 88851080-021

قوانین کلی ویزای توریستی سوئیس

دقت نمایید که ویزای توریستی سوئیس مانند سایر کشورهایی که در حوزه شینگن هستند به این صورت است که اگر فرد متقاضی موفق به اخذ ویزای توریستی سوئیس شود می تواند به همه کشورهای حوزه این پیمان رفت و آمد نماید، به این معنی که اگر شما موفق به اخذ ویزای توریستی سوئیس شده اید می توانید بدون هیچ محدودیتی در زمان باقی مانده از دیگر کشورهای اروپایی دیدن نمایید. قانون کلی در خصوص ویزای توریستی به این صورت است که به صورت تک ورودی و یا چند ورودی به فرد متقاضی اختصاص می یابد. البته ویزای توریستی سوئیس اغلب در مدل چند وروده به متقاضیان عرضه می شود.

ویزای توریستی سوئیس | اخذ ویزای توریستی سوئیس 88851080-021

شرایط اقامت پس از اخذ ویزای توریستی سوئیس

حال به پرتکرارترین سوالی می پردازیم که از سوی افراد متقاضی شنیده می شود. آیا افرادی که ویزای توریستی سوئیس را اخذ نموده اند می توانند در این کشور اقامت دائم داشته باشند؟ یا برای دریافت آن اقدام نمایند؟

برای پاسخ به این سوال می بایست چندین حالت بررسی شود. اول اینکه فرد متقاضی باید در مدتی که به صوری قانونی در اختیارش قرار داده شده است در کشور سوئیس یک فرصت شغلی ایجاد نماید و اگر این مسیر را به صورت کارآفرینی طی نماید قطعا می تواند پس از بازگشت از سوئیس با اخذ ویزای کار به سادگی در این کشور اقامت بگیرد. توجه نمایید که شغل مورد نظر می بایست قابل توضیح باشد و شغل های کاذب و یا غیر اجرایی در این دسته قرار نخواهند گرفت. مورد بعدی برای افرادی است که هدف شان اخذ انواع پناهندگی بوده که نیاز به بررسی های خاص توسط وکلان و مشاوران در این زمینه خواهد داشت. این موضوع از دقت خاصی برخودار است و هرگونه سهل انگاری قطعا مشکل ساز خواهد شد.

ویزای توریستی سوئیس | اخذ ویزای توریستی سوئیس 88851080-021

تاثیر تمکین مالی در ویزای توریستی سوئیس

موضوع مالی در خصوص ویزای توریستی سوئیس کم رنگ تر از ویزای کاری و همینطور ویزای تحصیلی می باشد، اما در صورتی که فرد متقاضی از قدرت مالی کافی برخوردار نباشد و یا مقامات مسئول در این لاین دچار شک و تردید باشند در گرفتن ویزای سوئیس دچار مشکل خواهد شد. در این شرایط بهتر است که دعوت نامه ای وجود داشته باشد که فرد تنظیم کننده دعوت نامه قید نماید که قصد حمایت مالی از فرد متقاضی را داشته و قطعا می بایست یک سری مدارک عرضه نماید. این فرد می بایست متعهد شود که هزینه های درمان، هزینه بروز تصادفات و همینطور تضمین رفاه اجتماعی فرد متقاضی را برعهده می گیرد.

ویزای توریستی سوئیس | اخذ ویزای توریستی سوئیس 88851080-021

مراحل اقدام برای ویزای توریستی سوئیس

در ابتدا می بایست وقت مصاحبه برای شما تعیین شود. دقت نمایید که مصاحبه باید به صورت حضوری باشد، البته این امکان فراهم شده است که شما به صورت تلفنی با آژانس سفری دیگر، نوبت خود را مشخص نمایید.

فرم درخواست می بایست به درستی تکمیل شود این فرم قابل دانلود بوده و مراحل پر نمودن آن به سادگی صورت می پذیرد.

شما برای ترجمه مدارک خود می توانید یکی از چهار زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و یا ایتالیایی را انتخاب نمایید. در نهایت و پس از بررسی دقیق در خصوص این مدارک باید به اقدامات حضوری بپردازید. در ابتدا از شما مصاحبه خواهد شد و سوالات پرسیده شده باید به درستی بررسی شود، پس از ان مدارک تحویل داده می شود و مراحل انگشت نگاری به درستی صورت می پذیرد.

ویزای توریستی سوئیس | اخذ ویزای توریستی سوئیس 88851080-021

اطلاعات تکمیلی ویزای توریستی سوئیس

گذرنامه افراد باید حداقل سه ماه بیشتر از تاریخ درخواست ویزا اعتبار داشته باشد. افراد نیاز به دو قطعه عکس دارند، عکس می بایست به صورت تمام رخ بوده و بخشی از گردن و همینطور یقه فرد در عکس دیده شود، عکس هایی که دارای لبخند، اخم و هر حالت احساسی هستند به نوعی غیر قابل قبول هستند. میزان فکوس عکس می بایست به درستی تنظیم شود، اجزای چهره فرد باید در وضعیت طبیعی قرار داشته باشد. تصویر می تواند با عینک باشد به شرطی که عینک فرد از شیشه روشن برخوردار بوده و چشم به درستی مشخص باشد. در بانوان تصویر می بایست بدون روسری گرفته شود. در صورتی که از قبل ویزای توریستی سوئیس دریافت نموده اید می بایست کپی از آن همینطور مهرهای ورود و خروج را به همراه داشته باشید.

ویزای توریستی سوئیس | اخذ ویزای توریستی سوئیس 88851080-021

مشخص نمودن هدف در ویزای توریستی سوئیس

موضوع بسیار مهم برای ویزای توریستی مشخص نمودن هدف است. شما می بایست در روز مصاحبه به صورت شفاف و با صداقت کلام مشخص نمایید که تنها قصد گردش در این کشور را دارید و هیچ گونه تصمیم دیگری با شما همراه نمی باشد. بررسی هدف اغلب از دسته مهمترین مسایل درنظر گرفته می شود.

ویزای توریستی سوئیس | اخذ ویزای توریستی سوئیس 88851080-021

شرایط و نکات پایانی برای ویزای توریستی سوئیس

شهروندان از کشور ایران تنها به صورت حضوری می توانند اقدام نمایند و مانند سایر کشورها که امکان اقدامات به صورت آنلاین دارد این گزینه برای شهروندان ایرانی مقدور نمی باشد. به طور کلی ویزای سوئیس نیاز به زمان حداقل ده روز کاری داشته و حداکثر این زمان گاه تا پانزده روز نیز ادامه دار است.

زمانی که برای مصاحبه به فرد متقاضی وقت داده می شود اغلب هشت هفته پس از تقاضا بوده و این موضوع به دلیل بالا بودن تقاضای صدور ویزا است. بهتر است که اگر قصد اخذ ویزای سوئیس دارید کمی زودتر اقدامات لازم برای وقت گرفتن را به پایان برسانید.

یک سری اطلاعات بیومتریک متقضیان نیاز می باشد که باید به درستی بررسی شود. به عنوان مثال نیاز به انگشت نگاری کلیه متقاضیان می باشد و این قانون برای افراد بالای 12 سال باید به درستی رعایت و اجرا شود.

ویزای توریستی سوئیس | اخذ ویزای توریستی سوئیس 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!