09107636326 --- 021-88851080
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان

از میان دلایل مختلف سفر و مهاجرت به کشور آلمان، انگیزه برای سفر گردشگری به این کشور در صدر دیگر موارد مهاجرتی قرار دارد. بدین جهت کشور آلمان هر ساله در مناسبت های گوناگون، میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا است. اخذ ویزای توریستی آلمان از جمله الزامات ورود و سفر به این کشور است. برای اخذ ویزای توریستی آلمان، مراجعه به سفارت آلمان، ارائه مدارک لازم و نداشتن سوء سابقه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

سه ماه اعتبار برای ویزای توریستی آلمان

یکی از قوانین مهمی که برای اخذ ویزای توریستی آلمان مود توجه گردشگران قرار می گیرد، مدت اعتبار این نوع ویزا است. اعتبار ویزای توریستی آلمان مدت مشخصی دارد و افراد فقط می توانند در آن مدت تعیین شده به کشور آلمان وارد شده و اقامت داشته باشند؛ لذا از آن پس باید حتما به کشور خود بازگردند. اعتبار ویزای توریستی آلمان به مدت سه ماه است. این اعتبار را سفارت آلمان، بنا به درخواست شما ثبت می کند و با برچسبی که در برگه های گذرنامهٔ فرد گردشگر می زند تعداد دفعاتی را که می توانند به عنوان توریست به کشور آلمان بمانند، مشخص می نمایند. از این رو، شما به هنگام درخواست ویزای توریستی آلمان باید به سفارت متعهد شوید که پس از این مدت مشخص شده به کشور و زادگاه خود برمی گردید.

ویزای توریستی آلمان | اخذ ویزای توریستی آلمان | شرایط ویزای توریستی آلمان 88851080

اهداف اخذ ویزای توریستی آلمان چیست؟

از آنجایی که کشور آلمان در میان توریست ها و گردشگران جهانی از جمله کشورهای پرطرفدار اروپایی است؛ لذا مهم ترین هدف سفر و اخذ ویزای توریستی آلمان را می توان دیدن جاذبه های گردشگری این کشور و آشنایی با فرهنگ، تمدن و تاریخ این مرز و بوم دانست. جالب است بدانید سفر به کشور آلمان می تواند با انگیزه تحقیق و پژوهش در زمینه های گوناگون باشد. سفر برای درمان نیز از دیگر اهداف اخذ ویزای توریستی آلمان است که می تواند به نوبه خود مورد توجه واقع شود. از طرفی دیگر اگر اعضای خانوادهٔ شما و دوستانتان در آلمان زندگی می کنند و می خواهید به دیدار آن ها بروید باز هم اخذ ویزای توریستی آلمان گزینه ای الزامی برای شما است. اما اگر هدف شما از سفرتان کار و تحصیل در آلمان باشد هیچ گاه نمی توانید از طریق اخذ ویزای توریستی آلمان برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید و بهتر است با ارائه مدارک مورد تأیید برای اخذ ویزای مربوطه اقدام نمایید.

ویزای توریستی آلمان | اخذ ویزای توریستی آلمان | شرایط ویزای توریستی آلمان 88851080

ویزای شینگن آلمان برای گردشگران

از آنجایی که کشور آلمان عضو اتحادیه اروپا می باشد، لذا می توانید با اخذ ویزای شینگن برای سفرهای توریستی از ۲۶ کشور دیگر در محدوده شینگن نیز دیدن نمایید. اما این نکته را نیز باید در نظر گرفت که با اخذ ویزای شینگن آلمان شما اجازه فعالیت های کاری و یا اشتغال به تحصیل را در این کشور ندارید و در این صورت باید جهت اخذ ویزای کار و یا تحصیلی آلمان اقدام کنید.

ویزای توریستی آلمان | اخذ ویزای توریستی آلمان | شرایط ویزای توریستی آلمان 88851080

برترین شهرهای کشور آلمان و بازدید از جاذبه های گردشگری آن

پس از برنامه ریزی های لازم برای سفر و اخذ ویزای توریستی آلمان، قطعاً به دنبال بهترین شهرهای این کشور هستید تا از زیباترین جاذبه های گردشگری آن لذت ببرید. سه شهر مونیخ، فرانکفورت و هامبورگ برترین شهرهای توریستی آلمان هستند که بیشترین جاذبه های گردشگری را دارند. شهر مونیخ علاوه بر داشتن جاذبه های طبیعی بی نظیر مانند دریاچه ها، کوه های سرسبز و باغ و جنگل های دیدنی دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی وصف نشدنی مانند کلیسای بانوی ما می باشد.شهر مونیخ را بیشتر با نماد همین کلیسا می شناسند.

یکی دیگر از جاذبه های تاریخی این شهر میدان مارین پلاتز است که اکثرا اجراهای خیابانی در آنجا صورت می گیرد. شهر فرانکفورت آلمان یکی از شهرهای اقتصادی و فرهنگی آلمان است که نسبت به سایر شهرها بزرگ تر نیز می باشد. این شهر دارای یک برج بسیار بلند است که بیشترین جذابیت این شهر را در خود نهادینه کرده است، و اما شهر هامبورگ دارای بکرترین دریاچه ها می باشد پس اگر علاقهٔ زیادی به قایقرانی داشته باشید می توانید برای گردشگری به این شهر بیایید.

ویزای توریستی آلمان | اخذ ویزای توریستی آلمان | شرایط ویزای توریستی آلمان 88851080

بهترین زمان برای سفر به کشور آلمان

اگر مایل هستید که به عنوان یک گردشگر به کشور آلمان سفر کنید، پس بهتر است قبل از اخذ ویزای توریستی آلمان، زمان مناسبی را برای سفر خود مشخص نمایید تا در طول سفر دچار مشکل نشوید. کشور آلمان یک کشور چهار فصل محسوب می شود که هر کدام از این فصول زیبایی خاص خود را دارند به همین منظور هیچ گونه محدودیت زمانی برای سفر شما به این کشور وجود ندارد و هر موقع از سال که بخواهید می توانید به این کشور سفر کنید.

اگر شخصی هستید که از آفتاب و هوای گرم لذت می برید و مشتاق دیدن طبیعت زیبای آلمان هستید، فصل بهار یا تابستان می تواند بهترین زمان سفر به آلمان باشد اما اگر بخواهید هزینه کمتری بابت سفر خود بپردازید و در زمانی به این کشور سفر کنید که تعداد متقاضیان و مسافران به حداقل رسیده است، می توانید فصل زمستان را برای سفر گردشگری به آلمان انتخاب کنید. زیرا در این فصل موج کمتری از توریست ها و هتل های لوکس و تورهای مسافرتی با قیمت مناسب تری به دست می آیند از طرفی دیگر برای اخذ ویزای توریستی آلمان و گرفتن وقت سفارت نیز مدت زمان کمتری را صرف خواهید کرد.

ویزای توریستی آلمان | اخذ ویزای توریستی آلمان | شرایط ویزای توریستی آلمان 88851080

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی آلمان

زمانی که برای اخذ ویزای توریستی آلمان اقدام می کنید باید مراحلی را بگذرانید تا ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید. یکی از آن مراحل تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی می باشد. ارائه مدارک لازم به سفارت آلمان برای تکمیل پرونده از دیگر الزامات در این زمینه است. از جمله مدارکی که باید برای اخذ ویزای توریستی کشور آلمان به سفارت تحویل دهید شامل کپی و اصل شناسنامه، کپی و اصل گذرنامه که اعتبار آن حدود ۶ ماه باشد، سه قطعه عکس رنگی در اندازهٔ مورد نظر، اسناد شغلی و تحصیلی، مدارک تمکین مالی و گواهی از بانک و همچنین  ارائهٔ گزارش مالی حسابتان  است.

از طرفی دیگر ارائه دعوتنامه ای از سوی خانواده یا دوستان خود که در کشور آلمان مقیم هستند از دیگر مدارک ارائه شده برای اخذ ویزای توریستی آلمان است. توجه داشته باشید که از مدارکتان باید کپی هم بگیرید و به سفارت آلمان تحویل دهید و همچنین باید تمام مدارک به انگلیسی ترجمه شوند سپس به سفارت آلمان تحویل دهید. لازم است که این نکته را به خوبی به ذهنتان بسپارید که در طول سفر خود، برخی از مدارک اخذ ویزای توریستی آلمان را همراه داشته باشید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

ویزای توریستی آلمان | اخذ ویزای توریستی آلمان | شرایط ویزای توریستی آلمان 88851080

وقت سفارت آلمان برای اخذ ویزای توریستی

گرفتن وقت مصاحبه در سفارت آلمان می تواند تا حدودی زمان بر و طولانی باشد چرا که درخواست ایرانیان برای اخذ انواع ویزای آلمان از جمله ویزای شینگن آلمان و ویزای توریستی آلمان در ایام نوروز و تابستان بسیار زیاد است و ممکن است مدت ها در انتظار خالی شدن زمانی برای گرفتن وقت سفارت باشید. یکی از بهترین راه هایی که می توان وقت سفارت آلمان را گرفت، روش آنلاین است. از طرفی دیگر سعی شود پس از رزرو زمان مقرر، در همان روز و ساعت و به همراه تمامی مدارک لازم، در سفارت حضور داشته باشید تا وقت مصاحبه شما باطل نشود. برای اخذ ویزای توریستی آلمان و برنامه ریزی مناسب سفر بهتر است هر چه سریع تر به دنبال گرفتن وقت سفارت نیز باشید تا با اطمینان خاطر برای سفری خوب و آرام برنامه هایی منظم بچینید.

نکته ای مهم در گرفتن وقت سفارت

یکی از موارد مهمی که برای گرفتن وقت سفارت باید مورد توجه قرار بگیرد، امتناع از گرفتن چندین وقت برای یک نفر است. در این صورت فرد خاطی تا مدتی از گرفتن وقت محروم شده و نمی تواند از سفارت آلمان وقت مصاحبه برای اخذ ویزا را بگیرد. مورد مهم دیگر در این خصوص امتناع از ارسال هر گونه مدرکی پیش از روز مصاحبه است. در واقع شما تمامی مدارک لازم را در همان روز مصاحبه به سفارت تحویل می دهید. موضوع مهم دیگر که می توان به آن اشار نمود، گرفتن وقت سفارت با توجه به شرایط زمانی مناسب است. از آنجایی که امکان باطل کردن وقت رزرو شده در سفارت نیست از این رو توصیه می کنیم حتما در زمانی که می توانید سر وقت در سفارت حضور داشته باشید وقت بگیرید.

ویزای توریستی آلمان | اخذ ویزای توریستی آلمان | شرایط ویزای توریستی آلمان 88851080

چه مواردی اخذ ویزای توریستی آلمان را رد می کند؟

زمانی که برای اخذ ویزای توریستی این کشور درخواست می دهید، سفارت از شما مدارکی را درخواست می کند. چنانچه هر نقص و عیبی در مدارک شما باشد دریافت ویزای شما رد می شود. به عنوان مثال اگر هر کدام از مدارک خواسته شده را به سفارت ارائه ندهید کمبود همان مدارک باعث رد شدن ویزای شما می شود یا اگر صفحات گذرنامهٔ شما از یکدیگر جدا باشند و یا اعتبار آن کمتر از ۶ ماه باشد نیز می تواند دلیلی برای رد شدن ویزای توریستی تان باشد. از طرفی دیگر داشتن هر گونه سوء پیشینه می تواند دلیلی برای رد شدن درخواست شما برای اخذ ویزای آلمان باشد. ارائه مدارک جعلی و تقلبی نیز از دیگر موارد رد درخواست است. البته فراموش نشود در صورت نقص مدارک می توانید در روزهای کاری از ساعت ۱۰-۱۱:۳۰ صبح کاستی مدارک خود را به قسمت روادید سفرات تحویل دهید.

هزینه ویزای توریستی آلمان

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که هزینهٔ رسیدگی به ویزای توریستی آلمان حتماً باید به یورو پرداخت شود و اگر زمانی درخواست ویزای شما رد شود این هزینهٔ پرداختی قابل بازگشت نیست. هزینه ویزای توریستی آلمان برای افراد زیر شش سال رایگان است و برای افراد شش تا بیست و چهار سال حدوداً ۵۳ یورو و برای بقیهٔ افراد ۶۷حدوداً  یورو می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط آلمان، وقت سفارت آلمان، ویزای آلمان، تور آلمان و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱٫


با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

مطالب مرتبط

۱۷ مرداد ۱۳۹۷

آب و هوای آلمان کشور آلمان همچون کشور ایران دارای چهار فصل می باشد که از جاذبه ...

۰۴ اسفند ۱۳۹۷

امروز می خواهیم کمی درباره انواع مختلف هتل های اسن آلمان صحبت کنیم. به هر حال اگر ...

۱۴ تیر ۱۳۹۷

رزرو هتل آلمان برای رزرو هتل آلمان لیستی از بهترین ها در ادامه ضمیمه می گردد، اگر ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

طراحی و اجرا تور اروپا

همین الان تماس بگیرید

درخواست ویزا
ثبت شماره از شما، تماس با ما