ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک مانند سایر کشورهای پیشرفته دارای طرفداران زیادی است. دانشجویان زیادی هر ساله برای دریافت این ویزا اقدام می کنند که فقط تعداد کمی از آنها موفق به دریافت ویزای تحصیلی می شوند. اگر قصد دریافت این ویزا و تحصیل در کشور دانمارک را دارید این مطلب را دنبال کنید.

مهاجرت تحصیلی به کشور دانمارک

برای تحصیل در یک کشور و دریافت ویزای تحصیلی آن ابتدا باید به این نکته توجه کنید که کشور مورد نظر در چه رشته هایی پذیرش می کند. اگر قصد دارید برای تحصیل وارد کشور دانمارک شوید و ویزای تحصیلی دانمارک را تهیه کنید باید بدانید که این کشور در رشته هایی مانند دامپزشکی، کشاورزی و رشته های مشابه آنها بازار کار بسیار خوبی دارد. بنابراین رقابت برای وارد شدن به این رشته در کشور دانمارک زیاد است. از آنجایی که کشور دانمارک یک کشور مهاجر پذیر است هر ساله دانشجویان زیادی موفق به دریافت ویزای تحصیلی دانمارک می شوند و بسیاری دیگر برای سفر به این کشور از تور دانمارک و تور اروپا استفاده می کنند. ما در این مطلب شما را با شرایط اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و انواع مقاطع تحصیلی در این کشور آشنا می کنیم.

مهاجرت تحصیلی به کشور دانمارک
مهاجرت تحصیلی به کشور دانمارک

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

شما می توانید ویزای تحصیلی دانمارک را در مقاطع متفاوتی تهیه کنید. تحصیل در مقطع لیسانس این کشور مانند سایر کشورها به صورت 8 نیمسال است که شما با اخذ ویزای تحصیلی دانمارک می توانید به تحصیل خود در این مقطع ادامه دهید. در این کشور نیز شرایط ادامه تحصیل بدون آزمون در مقاطع بالاتر وجود دارد و در صورتی که نمرات شما در مقطع لیسانس بالا باشد می توانید از این امتیاز استفاده کنید. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانمارک به صورت 4 نیمسال است و دانشجویان پس از دریافت ویزای تحصیلی دانمارک می توانند به تحصیل خود در این مقطع ادامه دهند.

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک
اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک

مسلما در ابتدا برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور باید موفق به کسب پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور شوید سپس مدارک زیر را برای باقی مسیر تهیه کنید.

-مدارک هویتی شامل پاسپورت و شناسنامه به صورت ترجمه شده.

-مدرک مالی که نشان دهنده گردش حساب شما در ایران باشد این مدارک توانایی مالی شما را برای تأمین هزینه های زندگی و تحصیل نشان می دهد.

-تکمیل فرم تقاضای ویزا که به صورت تایپ شده باید به سفارت تحویل داده شود.

-یک قطعه عکس 5*3 در 5*4 به صورت رنگی

-بیمه نامه مسافرتی شینگن

-مدارک تحصیلی متقاضی

تحصیل در مقطع لیسانس کشور دانمارک

دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک باید بدانند که تحصیل در این مقطع در بیشتر رشته های دانشگاهی به زبان اصلی  کشور دانمارک صورت می گیرد و متقاضی باید مدرکی را دال بر تسلط خود به زبان دانمارکی پیش از ورود به دانشگاه های دانمارک ارائه دهد. در پایان این دوره چهار ساله با ارائه پایان نامه خود می توانید وارد بازار کار شوید و یا تحصیلاتتان را در مقاطع بالاتر ادامه دهید. از آنجایی که در ایران نهاد رسمی برای آموزش زبان دانمارکی وجود ندارد این مدرک یکی از مشکلات اصلی دانشجویان ایرانی برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک است.

تحصیل در مقطع لیسانس کشور دانمارک
تحصیل در مقطع لیسانس کشور دانمارک

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور دانمارک

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به کارشناسی راحتتر بوده و نیازی به امتحان ورودی نیست. شما با ارائه نمرات دوره های قبل و دریافت نظر اساتید این دانشگاه می توانید موفق به اخذ ویزای تحصیلی دانمارک شوید. البته برای ورود به این مقطع تحصیلی در کشور دانمارک باید نمره 5 یا 6 آزمون زبان آیلس را داشته باشید. بیشتر رشته های کارشناسی ارشد در کشور دانمارک به زبان انگلیسی ارائه می شوند. در مقطع کارشناسی ارشد شما در ترم چهارم تحصیل خود موظف به انجام فعالیت های پژوهشی هستید. اکثر دانشجویانی که برای تحصیل به کشور دانمارک وارد می شوند هدفشان پیدا کردن یک فرصت شغلی مناسب در کشورهای اروپایی است. بنابراین شما با اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و سفر به این کشور با تور دانمارک و تور اروپا از یک طرف شانس خودتان را برای تحصیل در مقاطع بالاتر امتحان می کنید و از طرف دیگر فرصت های شغلی که پیش رویتان قرار می گیرد را بررسی می کنید.

تحصیل در مقطع دکترای کشور دانمارک

در کشور دانمارک نیز مانند سایر کشورهای پیشرفته به دانشجویان مقطع دکترا امتیازات ویژه ای داده می شود و بسیار مورد توجه هستند. تحصیل در مقطع دکترا در کشور دانمارک به دو صورت انجام می شود:

-بورسیه تحصیلی

-تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را پرداخت می کند.

کشور دانمارک برای کسانی که قصد دارند در مقطع دکترا در این کشور تحصیل کنند مبلغی معادل 2 هزار دلار برای کمک به هزینه های تحصیلی در نظر می گیرد همین عامل سبب می شود که دانشجویان زیادی برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک با هم به رقابت بپردازند. البته دریافت ویزای تحصیلی در این مقطع هم شرایط مخصوص به خود را دارد و نسبت به سایر مقاطع کمی پیچیده تر است. شما برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع دکترا باید مراحل زیر را طی کنید:

-در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

-اخد مدرک دال بر تسلط کافی به زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)

-جلب نظر یک استاد مشاور که پایان نامه دکترا شما را پشتبانی کند.

-داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و غیره.

تحصیل در مقطع دکترای کشور دانمارک

داشتن همه شرایط فوق و یا برخی از موارد مهم آنها می تواند شانس شما را برای پذیرش از سمت دانشگاه مربوطه افزایش دهد. بنابراین همانطور که متوجه شدید برای تحصیل در دانمارک به شرایط خاصی نیاز است که شاید هر کسی موفق به برآروده کردن آنها نباشد اما اینکه این کار ها توسط یک گروه معتبر و با سابقه کاری درخشان در امر اعزام دانشجو به خارج انجام شوند می تواند شانس شما را افزایش دهد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ، بلیط دانمارک ، وقت سفارت دانمارک ، ویزای دانمارک ، تور دانمارک و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!