چگونه ویزای برلین آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای برلین آلمان را دریافت نمائیم؟

ویزای برلین، و اعتبار این ویزا به نوع سفر و درخواست شما بستگی دارد. بعد از درخواست ویزای برلین از سفارت این کشور برچسب ویزا بر روی گذرنامه شما چسبانده می شود.

راهنمای ویزای برلین آلمان

برلین یکی از شهرهای توریستی آلمان و پایتخت این کشور می‌باشد. این شهر مقصد توریستی بسیار زیادی است و افراد زیادی دوست دارند برای سفر به این شهر ویزای برلین را دریافت کنند. اخذ ویزای‌برلین یا همان ویزای آلمان و اعتبار این ویزا به نوع سفر و درخواست شما بستگی دارد. بعد از درخواست ویزای‌برلین از سفارت این کشور برچسب ویزا بر روی گذرنامه شما چسبانده می‌شود. با ویزای شهر برلین می‌توانید به این کشور زیبا سفر کنید و از تمامی زیبایی آن دیدن کنید.

ویزای برلین آلمان | یوروپ تورز

شهر برلین

شهر برلین پایتخت آلمان می‌باشد و یکی از شهرهای پرجمعیت این کشور می‌باشد. این شهر در اتحادیه اروپا مقام اول را دارد. قسمت زیادی از شهر برلین شامل جنگل‌ها، باغ‌ها، کانال‌ها، دریاچه‌ها و پارک‌ها می‌باشد که از لحاظ تاریخی نیز بسیار مهم است. مسافرین بسیاری از طریق رزرو تور اروپا به این کشور سفر می‌نمایند. جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی شهر برلین بسیار زیاد و بی‌شمار است و این شهر را به عنوان یکی از مراکز فرهنگی در کل دنیا تبدیل کرده است.

میدان‌هایی مانند بازار ژاندارمری، میدان پوتسدام، میدان الکساندر و …. از جمله میدان‌های مهم برلین هستند که دارای ساختمان‌های مدرن و بلند بسیار زیادی هستند. این شهر مرکز اصلی فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی آلمان می‌باشد و برای سفر به آن باید ویزای برلین را دریافت کرد. ویزا برلین دارای چند مرحله می‌باشد که باید طبق قانون و مقررات خاصی انجام شود.

ویزای برلین برای سفر

بهتر است بدانید که ویزای برلین دارای شرایط و قوانین خاص می‌باشد که ابتدا باید ویزای شینگن را دریافت کرد. برای اخذ ویزای‌برلین فرد متقاضی باید به صورت شخصی برای آن درخواست دهد و اقدام کند. ویزای برلین شامل چند مورد ویزای توریستی، ویزای نمایشگاهی، ویزای ترانزیت، ویزای درمانی، ویزای تجاری، ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج و … می‌باشد.

همانطور که گفته شد برای سفر به برلین باید فرد متقاضی ویزای شینگن داشته باشد. این فرد بعد از دریافت ویزای‌برلین اجازه دارد به مدت 90 روز در این شهر بماند. در صورتی که فرد هدف دیگری از سفر خود داشته باشد و نیاز به یک ویزای مدت داری است باید درخواست آن را بدهد. ویزاهای بلند مدت برای مدت زمان یک سال صادر می‌شوند و قابل تمدید می‌باشند.

مراحل مختلف صدور ویزای برلین

فرد متقاضی ویزای برلین باید مراحل مختلفی را برای اخذ ویزای این شهر طی کند. تمامی مراحل اخذ ویزای‌برلین مهم و ضروری هستند و هر گونه کوتاهی در انجام این مراحل ممکن است روند دریافت ویزا را دچار مشکل کنند. این مراحل شامل تکمیل فرم درخواست ویزا، آماده‌سازی مدارک مورد نیاز ویزای‌برلین، تعیین وقت سفارت این کشور برای انجام مصاحبه و تحویل مدارک، تحویل مدارک به سفارت، ثبت اطلاعات بیومتریک و گرفتن پاسپورت می‌باشد.

تمامی این مراحل را در اینجا برای شما توضیح می‌دهیم تا در گرفتن ویزای برلین دچار مشکل نشوید و بتوانید سریع آن را دریافت کنید.

تعیین وقت سفارت آلمان جهت اخذ ویزای برلین

برای اینکه مسافرین شهر برلین بتوانند ویزای شهر برلین را دریافت کنند ابتدا باید اقدام به رزرو وقت سفارت آلمان از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر نمایند. افرادی که وقت سفارت آلمان را برای اخذ ویزای برلین دریافت می‌کنند باید روز تعیین شده برای مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت حضور یابند. این افراد باید راس ساعت تعیین شده به سفارت بروند و تمامی مدارک خود را به همراه داشته باشند.

در روز مصاحبه باید تمامی افراد درخواست‌کننده ویزای برلین حضور داشته باشند، حتی کودکان را باید به همراه خود ببرند تا انگشت نگاری شوند. هر گونه کم و کاستی در مدارک و دیر کردی باعث رد شدن درخواست ویزای برلین شما می‌شود و اخذ آن را به تاخیر می‌اندازد. این وقت را نمی‌توان لغو کرد و یا تغییر داد، پس بهتر است در همان روز به سفارت آلمان مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای برلین

برای سفر به کشور آلمان باید مدارکی را برای دریافت ویزای برلین یا روادید برلین به سفارت این کشور ارائه داد. این مدارک شامل:

 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده
 • شناسنامه فرد متقاضی به همراه کپی و ترجمه
 • کارت ملی به همراه کپی و ترجمه آن
 • گذرنامه فرد که دارای اعتباری بیش از 6 ماه باشد و حتما این گذرنامه دو برگه سفید و خالی داشته باشد.
 • داشتن سه قطعه عکس رنگی با پشت زمینه روشن و مربوط به همان سال
 • دعوت نامه از فردی که مقیم آلمان است و برای فرد ارسال شده است.
 • در صورتی که دعوت نامه ندارید، برگه رزرو هتل برای مدت اقامت یا سند مالکیت در آلمان
 • اجازه نامه کتبی برای کودکانی که به تنهایی سفر می‌کنند
 • صورت حساب بانکی برای صاحبان صنعت و تجار
 • گواهی اشتغال به کار برای افراد کارمند و حقوق بگیر
 • فیش حقوقی و صورت حساب بانکی فرد کارمند
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان دانشجویان
 • بیمه‌های مسافرتی ضروری است
 • بلیط برلین برای رفت و برگشت
 • فاکتور پرداخت هزینه هتل برای مدت اقامت
مدارک مورد نیاز ویزای برلین | یوروپ تورز

تمامی مدارک باید ترجمه شده باشند.

آدرس سفارت آلمان در تهران

یکی از مهم‌ترین روندهای دریافت ویزا مراجعه به سفارت این کشور می‌باشد و خوشبختانه کشور آلمان در ایران سفارت دارد و افراد متقاضی ویزای برلین می‌توانند برای دریافت ویزا به سفارت آن مراجعه کنند. این سفارت در شهر تهران قرار دارد و واقع در میدان فردوسی می‌باشد. پلاک سفارت آلمان 324 است. این سفارت در تمامی روزهای هفته از یک شنبه تا پنج شنبه، به جز روزهای تعطیل آماده خدمات رسانی و دریافت مدارک می‌باشد و ساعت کار آن از 8 صبح تا 12 ظهر می‌باشد.

زمان صدور ویزای برلین

بهتر است بدانید که سفارت آلمان برای بررسی اولیه مدارک صدور ویزا چیزی حدود دو هفته نیاز دارد و در طی این مدت به بررسی مدارک می‌پردازد. در طی این زمان گذرنامه فرد متقاضی در سفارت آلمان نگهداری می‌شود. البته این سفارت زمانی که مدارک شما را دریافت می‌کند به شما یک رسید به منظور دریافت مدارک شما می‌دهد و ساعت و تاریخ مراجعه بعدی که همان اعلام قبولی یا ردی درخواست شما است را تعیین می‌کند.

در تاریخ تعیین شده فرد باید رسید را به همراه خود داشته باشد و مدارک خود تحویل بگیرد. البته فرد متقاضی ویزای برلین باید هزینه‌ای را برای درخواست ویزا به همراه مدارک خود به سفارت آلمان تحویل دهد. این مبلغ را برای بررسی مدارک خود پرداخت می‌کنید و سفارت در صورت رد شدن درخواست آن را پس نمی‌دهد. بطور کلی فرد متقاضی ویزای برلین باید از سه ماه قبل تاریخ تعیین شده برای سفر خود اقدام به انجام امور ویزا کند، چرا که این روند زمان بر است و بتواند با خیالی راحت در زمان سفر خود ویزا را داشته باشد.

تحویل مدارک ویزای برلین به کارگزاری

سفارت آلمان برای راحتی هر چه بیشتر مراجعین با کارگزاری همکاری می‌کند. در این روش در تاریخ تعیین شده فرد متقاضی به همراه تمامی مدارک خود به کارگزاری مراجعه می‌کند و درخواست ویزای برلین خود را می‌دهد. در این مراجعه حضوری تمامی مدارک و هزینه به کارگزاری داده می‌شود و می‌توان تمامی سوالات خود را از آنها پرسید. اثر انگشت تمام افراد متقاضی ویزای برلین نیز در این مکان گرفته می‌شوند.

این کارگزاری تمامی درخواست‌های ارائه شده متقاضیان را جمع آوری کرده و به سفارت آلمان انتقال می‌دهد. سفارت نیز بعد دریافت این مدارک به بررسی آنها می‌پردازد و طی مدت زمان معینی نتیجه را اعلام می‌کند. این مدت چیزی حدود 3 هفته می‌باشد. سفارت بعد از انجام تمامی مراحل و بررسی مدارک نتیجه درخواست را به همراه مدارک فرد به کارگزاری می‌فرستد و فرد می‌تواند آنها را از این مکان تحویل بگیرد.

نکته: تمامی مدارک فرد باید با واقعیت صدق داشته باشند و در صورت هر گونه مغایرتی با واقعیت باعث رد شدن درخواست ویزای شما می‌شود.

تحویل مدارک ویزای برلین به کارگزاری | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای برلین آلمان

ویزای برلین آلمان چیست؟

این شهر مقصد توریستی بسیار زیادی است و افراد زیادی دوست دارند برای سفر به این شهر ویزای برلین را دریافت کنند.

اولین کار برای دریافت ویزای برلین چیست؟

بهتر است بدانید که ویزای برلین دارای شرایط و قوانین خاص می باشد که ابتدا باید ویزای شینگن را دریافت کرد.

مراحل اخذ ویزای برلین آلمان چیست؟

این مراحل شامل تکمیل فرم درخواست ویزا، آماده سازی مدارک مورد نیاز ویزای برلین، تعیین وقت سفارت این کشور برای انجام مصاحبه و تحویل مدارک، تحویل مدارک به سفارت، ثبت اطلاعات بیومتریک و گرفتن پاسپورت می باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!