09107636326 --- 021-88851080
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای ایران

ویزای ایران مخصوص اتباع کشور های اروپایی

ویزا به مدرکی گفته می شود که برای عبور و مرور افراد صادر می شود. هر فرد خارجی برای ورود به کشوری نیاز به ویزای آن کشور دارد. ویزای ایران نیز در این قاعده قرار می گیرد. ویزا اغلب به صورت مهر بر روی بخش دقیقی از گذرنامه قرار می گیرد. این مهر نشان دهنده ی این است که فرد اجازه رسمی ورود به ایران را دارد.

ویزای ایران

ویزای ایران

به طور کلی تمامی افراد از سراسر دنیا می توانند با داشتن گذرنامه با اعتبار مشخص و پس از ارائه مدارک اعلام شده ویزای ایران جهت افراد اروپایی را دریافت کنند.

قوانین دریافت ویزای ایران

قانون ویزای ایران جهت افراد اروپایی به این معنی است که شهروندان سایر کشورها بر چه اساسی می توانند وارد خاک ایران شوند و در آن اقامت داشته باشند. قطعاً چنین قانونی برای همه کشورها یکسان نیست. به عنوان مثال این گزینه برای شهروندان آمریکایی شاید چندین ماه طول بکشد اما کشورهایی مثل مالزی و … می توانند به سادگی از ویزای ایران بهرمند شوند.

یکی از گزینه هایی که ایران برای  گردشگران خارجی فراهم کرده است ویزای فرودگاهی ایران است. این ویزا در حال حاضر برای هفت کشور دنیا قابل قبول اعلام شده است. در واقع کشورهای ترکیه، سوریه، لبنان، مصر و گرجستان جمهوری آذربایجان و همینطور لبنان از دسته کشورهایی هستند که می توانند بدون داشتن ویزای ایران به این کشور سفر کنند.  البته مدت زمانی که اجازه دارند در خاک ایران بمانند با توجه به توافقات دیپلماتیک مشخص می شود.

قوانین دریافت ویزای ایران

منطقه ی آزاد از دسته مناطقی است که اتباع خارجی می توانند به مدت ۱۴ روز در آن اقامت داشته باشند. البته این زمان برای افرادی است که می خواهند بدون ویزا از این جزیره دیدن کنند. قطعاً مقررات ویزای ایران باید برای تمامی کشورها به درستی رعایت شود و هر گونه سهل انگاری در این مسیر می تواند مشکل ساز باشد.

انواع ویزای ایران

به طور کلی برای استفاده از ویزای ایران باید در ابتدا هدف افراد تعیین شود. با شناخت هر کدام از انواع ویزای ایران جهت افراد اروپایی می توان اینطور بررسی کرد که کدام یک می تواند برای شخص متقاضی مناسب تر باشد.

ویزای سیاحتی ایران که نام دیگر آن نیز ویزای توریستی است ، همانطور که از اسمش پیداست برای افرادی است که قصد دارند از مناطق مختلف ایران دیدن کرده و به طور کلی زمان و رفت و برگشت در این ویزا مشخص است و فرد تصمیم به اقامت دائم ندارد. این ویزا اگر با دعوت نامه همراه باشد می تواند به سادگی اخذ شود.

ویزای زیارتی ایران از دیگر گزینه هایی آسان در این مسیر دیده می شود به طور کلی افرادی که قصد زیارت از مناطق مذهبی ایران را دارند می توانند به سراغ این مدل از ویزای ایران بروند. محل اقامت افراد باید در روز مصاحبه به دقت مشخص شود. البته اصولی که در زمینه ی ویزای ایران از نوع زیارتی دیده می شود به صورت روتین و دوره ای در حال تغییر است. شما می توانید با این ویزا تنها در زمانی مشخص از زیارتگاه های مختلف ایران بازدید کنید.

انواع ویزای ایران

ویزای ایران از نوع سیاسی و تحصیلی

یک سری ویزا وجود دارد که تنها برای مقامات سیاسی و دولتی در نظر گرفته شده است. این ویزای برای رایزنی های سیاسی انتخاب شده است و افراد می توانند با استفاده از این ویزا وارد خاک ایران شده به یک سری بحث و تصمیم گیری های سیاسی بپردازند.

نوع دیگری از ویزای ایران وجود دارد که با هدف تحصیل در نظر گرفته می شود. این ویزا برای افرادی است که قصد دارند در دانشگاه های ایران به تحصیل بپردازند. البته بیشتر دیده می شود که طلاب دینی از این نوع ویزا استفاده می کنند. این ویزا دارای یک سری شرایط خاص است و عموماً سن و سطح سرمایه ی افراد در این ویزا مورد بررسی قرار می گیرد.

ویزای کار از دیگر گزینه های مطرح در لاین ویزای ایران جهت افراد اروپایی است. این ویزا به منظور کار در ایران عرضه می شود. البته این نوع ویزا به مراتب پیچیده تر و دشوار تر از سایر ویزا ها به شمار می آید و قطعاً حساسیت های بیشتری در پی دارد. ویزای کار تنها در صورتی به سادگی اخذ می شود که فرد از نظر مالی در وضعیت مناسبی بوده و یا با پتانسیل کارآفرینی مشخصی وارد خاک ایران شود.

ویزای ایران از نوع سیاسی و تحصیلی

سایر انواع ویزای ایران

ویزای مهماندار برای افرادی است که در حرفه  ی مهمانداری هواپیما و یا برای کارکنان کشتی و رانندگان وسایل نقلیه برآورد می شود. در واقع این ویزا برای افرادی است که قصد ماندن در ایران  را ندارند و تنها می خواهند از خاک ایران عبور کنند صادر می شود.

ویزای دیگر نیز وجود دارد که برای خبرنگاران و عکاسان و همینطور تیم های خبری صادر می شود. اخذ این ویزا در صورتی که با زمینه های سیاسی بالا همراه باشد بسیار دشوار خواهد بود. در واقع هدف از اخذ این نوع از ویزا پوشش یک رویداد خبری است. عموم افراد نام ویزای مطبوعاتی ایران را بر روی این ویزا قرار داده اند.

افرادی که قصد دارند در سفر خود بارها وارد خاک ایران شده و از آن خارج شوند باید ویزای متعدد اخذ کنند. این ویزا برای برخی از کارشناسان و بازرگانان که می خواهند فعالیت تجاری درون خاک ایران داشته باشند، صادر می شود. رفت و آمد با استفاده از ویزای چندگانه بسیار آسان و بلامانع است.

عده ای افراد با هدف ازدواج وارد خاک ایران می شوند این افراد باید به دنیال ویزای الحاق خانواده باشند. این ویزا تنها با هدف ازدواج رسمی صادر می شود و شامل ازدواج های موقت نخواهد شد.

اتباع خارجی که در ایران سکونت دارند اما می خواهند به صورت دوره ای وارد کشور خود شوند می توانند از ویزاهای سه ماهه استفاده کنند. این ویزاها از گزینه های بسیار مناسب و مقرون به صرفه محسوب می شود.

ویزای خروج برای افرادی است که قرار است برای همیشه کشور را ترک کرده و دیگر باز نگردند.

سایر انواع ویزای ایران

شرایط دریافت ویزای ایران

به طور کلی دو راه پیش روی شما قرار دارد.

در روش اول خودتان باید به صورت شخصی اقدام به اخذ ویزای ایران کنید. در این روش یک سری گزینه ها پیش روی شما قرار دارد که شاید برایتان دشوار به نظر برسد. در نظر داشته باشید که شما از جزئیات مطرح در این زمینه مطلع نیستید و هر گونه سهل انگاری قطعاً برایتان دردسرساز خواهد بود.مورد بعدی در خصوص هزینه و زمانی است که از شما صرف می شود قطعاً یک سری زمان و هزینه در این مسیر دیده می شود که معقولانه به نظر نمی رسد.

روش دوم برای افرادی است که می خواهند اخذ ویزای ایران آسانتری داشته باشند. استفاده از یک آژانس مسافرتی که دارای مجوزهای لازم در این زمینه بوده و می تواند بسیار سریع تر شما را به نتیجه برساند.

پیشنهاد ما به شما این است که از تیم های متخصص در این زمینه استفاده کنید. در واقع مشاورین ما می توانند به سادگی با نازل ترین قیمت ، شما را به هدفتان برسانند. در نظر داشته باشید که گزینه های مختلفی در این مسیر پیش روی شما قرار دارد.

شرایط دریافت ویزای ایران

ویزای ایران از طریق دعوت نامه

افرادی که در ایران هستند می توانند از طریق آژانس مسافرتی اقدام به ارسال یک دعوت نامه برای فرد خارجی کنند، در صورت تأیید این برگه شماره  ی تأییدی ارسال می شود که باید به بخش کنسولگری عرضه شود. ارسال این شماره تأیید عموماً بین ۷ الی ۱۰ روز زمان می برد. افرادی که به دنبال ویزای فوری هستند می توانند این زمان را به ۳ روز کاهش دهند.

ویزای ایران جهت افراد اروپایی به طور کلی دارای ۳ ماه اعتبار است به این معنی که پس از ۳ ماه دیگر فرد متقاضی نمی تواند وارد خاک ایران شود.فرد متقاضی پس از ورود به ایران می تواند سی روز در خاک این کشور اقامت داشته باشد در صورت نیاز می تواند درخواست تمدید ویزا دهد. در صورتی که فرد از قوانین ویزای ایران سرپیچی کند دیگر اجازه تمدید ویزای ایران نخواهد داشت .

موضوعی که در این خصوص دیده می شود این که جمهوری ایران در خصوص صدور ویزای ایران جهت افراد اروپایی و یا عدم صدور آن مختار است و هیچ اعتراضی در این مسیر ترتیب اثر داده نمی شود. قوانین گفته شده در این بخش تنها برای ویزای کوتاه مدت بوده و برای افرادی که به دنبال ویزای بلند مدت هستند یک سری اصول دیگر فراهم شده است. ویزای های بلند مدت ایران در قالب سه ماهه، ۶ ماهه، و یکساله عرضه می شود. قوانین مربوط به هر یک از انواع اعلام شده متفاوت است.

ویزای ایران از طریق دعوت نامه

ویزای ایران از طریق دعوت نامه

قوانین ویزای بلند مدت ایران

به طور کلی افراد می توانند از سه ویزای یک ماهه ایرانی استفاده کرده و یک تبدیل ویزای ۳ ماهه داشته باشند. برای دریافت ویزای شش ماهه می توان از دو ویزای ۳ ماهه نیز  استفاده کرد.

افرادی که به دنبال ویزای یک ساله ی ایرانی هستند می توانند از ۲ ویزای ۶ ماهه استفاده کنند.

در بخش های قبلی به ویزای چندگانه اشاره شد که نام دیگر آن ویزای متعدد است. این ویزا برای افرادی است که مجبور به ورود و خروج های بیشتر هستند. این ویزا در قابل اعتبارهای مختلف صادر می شود و به تعداد سفرهای فرد در سال گذشته ، بستگی دارد. البته چنین ویزایی ارتباط مستقیمی با شرایط کشورهای تبعه دارد. به طور کلی اگر فکر می کنید از دسته افرادی هستید که نیاز به سفرهای چندگانه به ایران دارید بهترین گزینه که سبب صرفه جویی در زمان و هزینه ی شما می شود استفاده از ویزای مولتی ایران است.

قوانین ویزای بلند مدت ایران

قوانین ویزای بلند مدت ایران

مدارک لازم ویزای متعدد ایران

در نظر داشته باشید که نامه ی درخواست شرکت باید از طریق مهر و امضای مدیر عامل با سربرگ مشخص در پرونده قرار بگیرد. علت دعوت از فرد باید در این ویزا به درستی مشخص شود.باید از صفحه اول پاسپورت مسافر تصویر رنگی و شفافی ارائه شود. اعتبار گذرنامه نیز بالای ۶ ماه باشد.

مورد بعدی در خصوص کپی صفحات پاسپورت است در واقع پاسپورت ورود و خروج در طول یکسال گذشته باید به طور دقیق و به تعداد مشخص کپی شود.بهتر است که از صفحه اول شناسنامه ی میزبان تصویر رنگی و شفافی در پرونده ی مدارک قرار بگیرد.مدت زمانی که نیاز است تا کد رفرنس برای این ویزا بررسی شود به نسبت سایر ویزاهای کوتاه مدت بیشتر است.

مدارک لازم ویزای متعدد ایران

مدارک لازم ویزای متعدد ایران

مدارک لازم ویزای ایران از نوع توریستی

افرادی که قصد دارند ویزای بلند مدت از نوع توریستی اخذ کنند بهتر است که مدارک لازم در این مسیر را تهیه و ارسال کنند.

اولین و مهمترین گزینه تهیه روزنامه ی رسمی شرکت به همراه آخرین تغییرات است. صفحات اول شناسنامه ی شخص میزان و یا شخصی که به عنوان دعوت کننده معرفی می شود باید کپی برداری و عرضه شود. در نظر داشته باشید که این صفحه باید به صورت رنگی اسکن شود.شخص دعوت کننده و یا میزبان باید بتواند مشخصات دقیقی از خود ارائه دهد، قطعاً اطلاعات مربوط به این فرد بارها مورد بررسی قرار می گیرد.

آدرس محل کار و منزل و همینطور شماره تلفن شخص میزبان در برگه مخصوص وارد و پیگیری می شود. شخص دعوت شونده که مهمان شناخته می شود باید اسکن رنگی از گذرنامه خود را ارائه دهد.شماره ملی هر دو شخص میزبان و میهمان باید عرضه شده و همینطور آدرس دقیق محل اقامت فرد در ایران ، در مدارک ویزای ایران قرار می گیرد.

مدارک لازم ویزای ایران از نوع توریستی

مدارک لازم ویزای ایران از نوع توریستی

مدارک لازم ویزای تجاری ایران

در صورتی که فرد بخواهد با هدف کار و یا تجارت وارد خاک ایران شود باید یک سری مدارک به همراه داشته باشد. این قوانین در خصوص ویزای بلند مدت تجاری در نظر گرفته می شود.در این مسیر در ابتدا باید شرکتی در ایران برای فرد متقاضی دعوت نامه ارسال کند. نام و شماره ثبت شرکت باید در برگه قید شود. شخص مهمان باید اسکنی از گذرنامه ی خود را در مدرک قرار دهد. دعوتنامه بر روی سربرگ شرکت مهر و امضا می شود. امضا باید به شخص و با تاریخ مشخص باشد.

شرکت دعوت کننده باید شماره تماس و آدرس درستی عرضه کند، در نظر داشته باشید که این شماره و آدرس به صورت دوره ای می تواند تغییر کند.شخص دعوت شونده باید محل اقامت خود را شفاف سازی کند. در این مسیر از فرد گردش مالی خواسته می شود ، به این ترتیب مشخص می شود که می تواند از عهده ی هزینه های وارده برآید یا خیر.

مدارک لازم ویزای تجاری ایران

مدارک لازم ویزای تجاری ایران

برای بررسی پرونده ویزای ایران چقدر زمان نیاز است؟

به طور معمول زمان دقیق برای بررسی پرونده های اعلام شده دیده نمی شود، گاه دیده می شود که نیاز به بررسی بیشتری است و یا درخواست مدارک بیشتری داده می شود. به طور تقریبی زمانی برای درخواست ویزای بلند مدت ایران بین چند هفته تا چندین ماه اعلام شده است. بنابراین باید کمی زودتر درخواست ویزای ایران داده شود. در بررسی های اولیه یک سری مدارک مورد بررسی قرار می گیرد در صورت کامل بودن نام فرد در پرونده ثبت می شود. مرحله دوم برای افرادی است که باید مدارک اضافی تر ارائه دهند.

برای بررسی پرونده ویزای ایران چقدر زمان نیاز است؟

برای بررسی پرونده ویزای ایران چقدر زمان نیاز است؟

شرایط ازدواج در ویزای ایران

فرض کنید فردی ایرانی با خانمی ژاپنی ازدواج کرده است، چنین فردی می خواهد با استفاده از ویزای کوتاه مدت برای دیدار از اقوام خود اقدام کند. در نهایت هم برای اقامت دائم تصمیماتی دارد، چنین فردی چه باید کند؟

قانون ازدواج برای ویزای ایران جهت افراد اروپایی به طور دوره ای تغییر می کند، به طور کلی شرایطی برای تبدیل ویزای کوتاه مدت به بلند مدت از طریق کارت صلاحیت وجود ندارد. افرادی که می خواهند اقامت دائم بگیرند باید از همان ابتدای مسیر از اخذ ویزای کوتاه مدت دوری کنند.

شرایط ازدواج در ویزای ایران

شرایط ازدواج در ویزای ایران

به طور کلی فردی که ویزای ایران اخذ کرده است و در طول سفر خود به دلیل اتمام اعتبار گذرنامه ی خود مجبور به اخذ گذرنامه ی جدید شده است، نمی تواند تنها با مهر مربوطه اقدام به ورود مجدد به ایران کند. باید هر دو گذرنامه قدیمی و جدید در پرونده وی قرار بگیرد.

البته این مسیر در اداره مهاجرت به سادگی قابل پیگیری بوده و مشکلی از این دست وجود ندارد.

قوانین مفقود شدن گذرنامه

فرض کنید فردی گذرنامه ایرانی با اقامت بلندمدت و در وضعیت چندگانه دریافت کرده است. یعنی می تواند چندین بار وارد خاک ایران شود. اگر این فرد گذرنامه خود را گم کند برای بازگشت باید یک سری اصول را رعایت کند. باید شخصی از کشور مبدأ گواهی ثبت اقامت محلی وی را از بخش مربوطه از شهرداری درخواست کند.

در این صورت نماینده به نزدیکترین شعبه مراجعه کرده و موقعیت خود را توضیح می دهد به این ترتیب اجازه ورود مجدد وی داده می شود.در روش بعدی  باید گواهی ثبت اقامت محلی فرد که به صورت پشت نویسی شده به ایران ارسال شود ، با این گواهی می توان به ایران رفت و آمد کرد.

قوانین مفقود شدن گذرنامه

قوانین مفقود شدن گذرنامه

تمدید ویزای ایران

به طور کلی برای تمدید هر ویزایی باید در همان کشور اقدام کنید. در صورتی که اعتبار ویزای بلندمدت شما در حال اتمام است می توانید در نزدیکترین اداره ی مهاجرت اقدام به تمدید کنید. در نظر داشته باشید که تمدید ویزای ایران جهت افراد اروپایی با توجه به نوع ویزا بررسی می شود. به عنوان مثال فردی که به دنبال ویزای کار است در صورتی می تواند به تمدید فکر کند که پتانسیل قابل قبولی از خود نشان داده باشد.

فردی که قصد دارد تنها به دلیل بازدید وارد ایران شود تمدید ساده تری خواهد داشت.

تمدید ویزای ایران

تمدید ویزای ایران

قوانین گذرنامه در ویزای ایران

در صورتی که در گذرنامه تنها یک صفحه ی خالی وجود داشته باشد تکلیف برای درخواست ویزای ایران به چه صورت خواهد بود؟

دقت کنید که در گذرنامه ، افراد علاوه بر صفحه ای که برای چسباندن ویزا استفاده می شود صفحه دیگری نیز برای مهر ورود و خروج نیاز است. بنابراین وجود یک صفحه در گذرنامه ، شما را دچار مشکل خواهد کرد و بهتر است به سراغ اخذ گذرنامه جدید بروید.

قوانین گذرنامه در ویزای ایران

قوانین گذرنامه در ویزای ایران

آیا اخذ ویزای ایران آسان است؟

این سؤال هرگز پاسخ شفافی نخواهد داشت! دقت کنید که هدف از سفر سختی و آسانی مسیر را مشخص می کند. در واقع افرادی که با هدف فعالیت های خبری می خواهند وارد ایران شوند قطعاً باید مسیرهای پیچیده تری را پشت سر بگذارند. این موضوع برای افرادی که تنها برای بازدید به این کشور می آیند برعکس بوده و در زمانی کم می توانند به ویزای ایران دست یابند.

در نظر داشته باشید که پس از پر کردن فرم ویزای ایران ایمیلی ارسال می شود که برای شما مشخص خواهد شد که در چه  وضعیتی قرار دارید، در صورت عدم دریافت ایمیل ،فرم شما تأیید نشده است.

در وارد کردن اطلاعات لازم نهایت دقت را مبذول کنید.

آیا اخذ ویزای ایران آسان است؟

آیا اخذ ویزای ایران آسان است؟

نکات کلیدی در خصوص ویزای ایران

تا به این جا متوجه شدیم که مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایران بسیار مهم است. در واقع مدارک باید بتواند به سادگی از سوی مأمورین مورد تأیید قرار بگیرد.

بهتر است که زمان کافی برای جمع آوری مدارک ویزای ایران در نظر بگیرید. اخذ ویزای ایران در سریعترین زمان ممکن فراهم شده است.

نکات کلیدی در خصوص ویزای ایران

نکات کلیدی در خصوص ویزای ایران

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص ویزای ایران، ویزای شینگن، ویزای اروپا،  و تور اروپا میباشد. ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

مطالب مرتبط

۰۴ بهمن ۱۳۹۶

ویزای اروپا آیا می دانید ویزای اروپا دیگر سخت و گران نمی باشد؟ اگر پول خود را ...

۲۵ فروردین ۱۳۹۸

امروزه بسیاری از افراد به دنبال رزرو و شرکت در تور اروپا تابستان ۹۸ هستند تا بتوانند ...

۲۱ آبان ۱۳۹۷

اخذ ویزای شینگن پیمان شینگن که در سال ۱۹۸۵ بین تعدادی از کشور های اروپا بسته شد، ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

طراحی و اجرا یوروپ تورز

همین الان تماس بگیرید

درخواست ویزا
ثبت شماره از شما، تماس با ما