1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای اتریش

اگر شما هم از علاقه‌مندان سفرهای توریستی و گردشگری هستید، سفر به کشور زیبای اتریش را با دریافت ویزای اتریش از دست ندهید. کشور اتریش که به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن اروپایی در سرتاسر جهان مطرح می‌باشد، دارای مناظر زیبا، بکر و دست‌نخورده‌ای است که سالیانه توریست‌های زیادی را برای گذراندن تعطیلات تابستانی به‌سوی خود جذب می‌کند.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

دریافت ویزای اتریش جهت سفرهای توریستی

کشور اتریش به‌عنوان کشوری که دارای بناهای تاریخی و آثار دیدنی بسیار است، همیشه موردتوجه گردشگرانی که قصد سفر به کشورهای اروپایی را داشته‌اند بوده است. همچنین باوجود دارا بودن کاخ‌ها و قلعه‌هایی با معماری جذاب در کنار ساختمان‌های مدرنیته و بناهای شهری، این امکان فراهم‌شده است که از کشور اتریش بیشتر به‌عنوان یک کشور فرهنگی و هنری برای سفر­های توریستی خاطره‌انگیز یاد شود.

از دیگر جذابیت‌های این کشور این است که شما با دارا بودن ویزای شینگن اتریش می‌توانید از آنجا بازدید کنید، همچنین می‌توان به تالارهای برگزاری فستیوال‌ها، کنسرت‌ها و اپراها نیز اشاره کرد. به شما توصیه می‌کنیم اگر با دریافت ویزای اتریش به این کشور زیبا و دوست‌داشتنی به‌عنوان توریست سفر کردید، حتماً شیرینی‌های مختلف و خوش‌طعم آنجا را در طول سفر خاطره‌انگیز خود امتحان کنید.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

دریافت ویزای شنگن برای کشور اتریش

برای این‌که بتوانید به کشور اتریش سفر کنید، نیازمند دریافت ویزای شینگن اتریش می‌باشید، ازاین‌رو می‌توانید با دریافت وقت سفارت اتریش به کنسولگری این کشور مراجعه کرده و ویزای اتریش خود را به‌صورت ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی و… با ارائه مدارک لازم دریافت کنید.

این نکته را مدنظر داشته باشید که بدون دارا بودن ویزای اتریش شما نمی‌توانید به‌صورت قانونی به این کشور سفر کنید و با مشکلات بسیاری برای خروج از کشور مواجه خواهید شد. ازاین‌رو به شما توصیه می‌شود که با اخذ ویزای شینگن اتریش بااعتبار ۳ ماهه که در هر ۶ ماه از سال معتبر می‌باشد، سفر توریستی خود را به‌صورت کاملاً مطمئن و امن به این کشور زیبا و جذاب اروپایی به انجام برسانید.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

انواع گوناگون ویزای اتریش

برای این‌که بتوانید به کشور اتریش سفر کنید یا این‌که آن کشور را به‌عنوان یک کشور واسطه برای سفرهای دیگر خود قرار دهید، نیاز به صدور ویزای اتریش در انواع متفاوتی  خواهید داشت. در ادامه چندین نوع از ویزای اتریش برای سفرهای شما موردبررسی قرارگرفته است تا با آگاهی کامل، بتوانید ویزای اتریش مرتبط و موردنیاز خود را برای سفر به این کشور زیبا تهیه کنید.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

ویزای اتریش به‌صورت نوع A

با دارا بودن این نوع از ویزای اتریش شما هنگام سفر، حق خروج از فرودگاه را نخواهید داشت و تنها می‌توانید در یکی از فرودگاه‌هایی که در محدوده تعیین‌شده ویزای اتریش شما قرار دارد، جهت تعویض مسیر خود به‌سوی کشوری دیگر مستقر شوید. حقیقتا در این نوع از ویزای اتریش، کشور اتریش به‌عنوان یک کشور واسطه برای سفر شما به کشوری دیگر می‌باشد و می‌توانید از طریق اتریش به کشور مقصد خود سفر کنید.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

ویزای اتریش به‌صورت نوع B

 این نوع از ویزای اتریش برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند تا از طریق اتریش به کشور دیگری سفر کنند، اما ادامه سفر آن‌ها به‌صورت زمینی خواهد بود. این نوع از ویزای اتریش بیانگر این است که افراد باید ادامه سفر خود را بدون توقف در این کشور انجام دهند و نمی‌توانند در مدت‌زمانی طولانی در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

 ویزای اتریش به‌صورت نوع C

این نوع از ویزای اتریش که برای توریست‌ها صادر می‌شود، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید به‌راحتی به‌عنوان توریست معرفی‌شده از کشور مبدأ وارد کشور اتریش شوید و با استفاده از ویزای شینگن خود به‌عنوان یک توریست در این کشور به اقامت و گشت‌وگذار البته در مدت‌زمانی تعیین‌شده بپردازید.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

 ویزای اتریش به‌صورت نوع D

این نوع از ویزای اتریش که برای ورود چندباره به کشور اتریش می‌باشد، تنها برای تجار صادر خواهد شد تا بتوانند بارها وارد کشور اتریش شده و با دارا بودن این نوع از ویزای اتریش به تجارت و دادوستد مربوط به حیطه کاری خود بپردازند. این نوع از ویزا این مکان را فراهم می‌کند که بدون منع قانونی، افرادی که قصد تجارت با اتریش را دارند به‌طور مکرر  به این کشور مراجعه کنند.

هم‌چنین باوجود دارا بودن ویزای اتریش به‌صورت توریستی یا کاری، این نکته را موردتوجه قرار دهید که تنها به مدت‌زمان ۹۰ روز می‌توانید در این کشور حضورداشته باشید و در صورت درخواست اقامت بیشتر از ۹۰ روز باید درخواست خود را از طریق سفارت اتریش پیگیری کنید؛ زیرا درصورتی‌که اقامت ۹۰ روزه شما به پایان برسد، شما ملزم به خروج از کشور اتریش به مدت سه ماه و مراجعه مجدد بعد از مدت‌زمان ذکرشده می‌باشید، اما در شرایط به خصوصی شما می‌توانید ویزای اتریش را به‌صورت یک‌ساله برای اقامت خود تهیه کنید.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

شرایط دریافت ویزای اتریش به‌صورت توریستی

برای این‌که بتوانید به کشور اتریش به‌عنوان یک توریست سفر کنید، می‌بایست دارای ویزای توریستی اتریش در قالب ویزای شینگن باشید تا در طول مدت‌زمان اقامت در این کشور با مشکل خاصی مواجه نشوید. پس از تعیین وقت سفارت اتریش از کنسولگری این کشور، می‌توانید با در دست داشتن مدارک موردنیاز برای تشکیل پرونده خود در زمان تعیین‌شده به سفارت این کشور مراجعه و ویزای اتریش را دریافت کنید.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

مدارک موردنیاز دریافت ویزای توریستی اتریش

شما برای دریافت ویزای اتریش به‌عنوان یک توریست نیازمند تکمیل مدارک زیر برای تشکیل پرونده و صدور ویزای توریستی خواهید بود:

۱-فرم تکمیل‌شده مشخصات شخصی که توسط آژانس سفری دیگر به شما ارائه میگردد

۲-دو قطعه عکس رنگی جدید کاملاً واضح با پس‌زمینه سفید به‌اندازه ۳٫۵*۴٫۵

۳-پاسپورت معتبر که تا ۳ ماه بیشتر از زمان صدور ویزای اتریش برای شما دارای اعتبار باشد و حداقل دو صفحه سفید داشته باشد. همچنین از تاریخ صدور پاسپورت شما نباید بیشتر از ۱۰ سال گذشته باشد.

۴-کپی کلیه ویزاهای شینگن اخذشده متقاضی در زمان گذشته در صورت موجود بودن

۵-مدارک شغلی به‌صورت کامل به همراه ترجمه آن‌ها به زبان آلمانی

۶-مدارک رزرو هتل و مدارک مرتبط با تور گردشگری و پرینت بلیط هواپیمایی رفت‌وبرگشت رزرو شده (توسط آژانس سفری دیگر انجام میگردد).

۷-مدارک گردش حساب‌های مالی شما و وضعیت حساب‌های بانکی در زمان دریافت ویزای اتریش

۹- مدارک مربوط به املاک و مستغلات شما و در صورت اجاره‌ای بودن ملک موردنظر ارائه اجاره‌نامه ترجمه‌شده

۱۰- ارائه بیمه‌نامه مسافرتی فردی یا جمعی با دارا بودن امکان پرداخت هزینه‌های احتمالی در طول سفر و ارائه خدمات بیمارستانی در صورت نیاز باوجود حداقل پوشش دهی خدمات تا میزان ۳۰ هزار یورو

ویزای اتریش

ویزای اتریش

شرایط دریافت ویزای اتریش به‌صورت کاری

درصورتی‌که بخواهید برای انجام سفرهای کاری خود به کشور اتریش سفر کنید، نیازمند دریافت ویزای اتریش به‌صورت ویزای کاری می‌باشید. برای دریافت ویزای کاری اتریش با توجه به شرایط شغلی که برای شما در نظر گرفته‌شده است، ملزم به ارائه مدارک شغلی مربوطه در در وقت تعیین‌شده توسط سفارت برای دریافت ویزای اتریش به‌صورت کاری می‌باشید.

برای دریافت ویزای کاری اتریش شما ملزم هستید که علاوه بر ارائه مدارک ذکرشده برای ویزای توریستی، دعوت‌نامه شرکت مدنظر درخواستی را نیز به همراه مدارک خود برای تشکیل پرونده ارائه کنید.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

مراجعه به سفارت اتریش جهت دریافت ویزا

برای این‌که بتوانید ویزای کشور اتریش را دریافت کنید، می‌توانید با مراجعه به کنسولگری کشور اتریش واقع در خیابان نیاوران-خیابان باهنر- خیابان مقدسی- خیابان احمدی زمانی- کوچه میر ولی پلاک ۸-۶، اقدام به دریافت ویزای اتریش برای ادامه تحصیل، سفرهای تفریحی و یا حتی ملاقات کاری خودنمایید و به‌صورت قانونی سفر خود را  در زمان مقرر شده به کشور زیبا و جذاب و توریستی اتریش انجام دهید.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

ساعات کاری سفارت اتریش جهت دریافت ویزا

توجه داشته باشید که جهت تماس با سفارت کشور اتریش می‌توانید از روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر و ۱۳:۳۰ تا ۱۵ بعدازظهر، با کنسولگری این کشور در تهران در تماس باشید.

در نظر داشته باشید که تنها درصورتی‌که از طریق سایت سفارت کشور اتریش اقدام به دریافت وقت قبلی جهت اخذ ویزای اتریش نمایید، می‌توانید برای تشکیل پرونده و دریافت ویزای اتریش در زمان تعیین‌شده برای تشکیل پرونده خود اقدام کنید. همچنین این نکته نیز دارای اهمیت می‌باشد که کلیه افراد بالای ۱۲ سال ملزم به حضور در زمان بررسی پرونده خود در وقت تعیین‌شده سفارت برای دریافت ویزای اتریش خواهند بود.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

چگونگی پرداخت هزینه دریافت ویزای اتریش

پس از تعیین وقت سفارت اتریش، شما با در دست داشتن مدارک خود می‌توانید برای بررسی پرونده خود اقدام نمایید و ویزای اتریش را با شرایط مدنظر خود دریافت کنید.

اما این نکته را موردتوجه قرار دهید که برای بررسی پرونده شما در کنسولگری کشور اتریش، هزینه‌ای برای صدور ویزای اتریش از شما دریافت خواهد شد که در صورت وجود مشکل در پرونده و یا ناقص بودن مدارک و عدم صدور ویزا، این هزینه به‌هیچ‌عنوان به شما بازگردانده نخواهد شد.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

هزینه لازم جهت دریافت ویزای اتریش

هزینه دریافت ویزای اتریش برای افراد مختلف و انواع گوناگون ویزای اتریش درخواستی مدنظر شما به‌صورت زیر می‌باشد:

  • هزینه پرداختی جهت دریافت ویزای اتریش شینگن برای شما ۶۰ یورو می‌باشد.
  • هزینه پرداختی جهت دریافت ویزای اتریش شینگن برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال به میزان ۳۵ یورو بوده و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است.
  • هزینه پرداختی جهت ویزای اتریش جهت اقامت ۹۱ و ۱۸۰ روزه در اتریش ۱۰۰ یورو می‌باشد.
  • هزینه تأیید مدارک ۴۰ یورو و صدور گذرنامه اتریش برای شما ۷۶ یورو خواهد بود.

نکات مهم در دریافت ویزای کشور اتریش

برای این‌که بتوانید ویزای اتریش را در مدت‌زمان مشخصی که برای سفر کاری و یا تفریحی خود برنامه‌ریزی کرده‌اید دریافت کنید، نیازمند رعایت نکاتی هستید تا دریافت ویزای شما با مشکل خاصی در هنگام صدور مواجه نشود؛ که در ادامه برخی از نکات مهم در صدور ویزای اتریش برای شما صورت دقیق موردبررسی قرارگرفته است.

هنگام تشکیل پرونده در وقت تعیین‌شده سفارت برای صدور ویزا، جهت انجام انگشت‌نگاری حضور شما در هنگام بررسی پرونده و صدور ویزا در سفارت الزامی خواهد بود و در صورت عدم حضور شما در زمان تعیین‌شده ویزای اتریش برایتان صادر نخواهد شد.

همچنین برای بررسی پرونده نوزادان و کودکان خود نیز ملزم هستید که وقت جداگانه‌ای از سفارت درخواست کنید و تشکیل پرونده تک‌تک اعضای خانواده به‌صورت جداگانه صورت خواهد پذیرفت.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

نکات دریافت ویزاهای مختلف و پرداخت وجه

برای دریافت ویزای اتریش به‌صورت نوع C یا D، نیازمند این امر هستید که هنگام تماس تلفنی با سفارت اتریش درخواست وقت مصاحبه برای صدور ویزای اتریش انواع ذکرشده مدنظر خود را داشته باشید. این زمان تعیین‌شده تنها برای دو نوع ویزای ذکرشده برای صدور ویزای اتریش می‌باشد و قابلیت تعویض نوع ویزای تعیین‌شده با ویزای کاری و یا ویزای تحصیلی جهت بررسی پرونده در زمان تعیین شده را دارا نخواهد بود.

هم‌چنین روند پرداخت هزینه در زمان تشکیل پرونده برای صدور ویزای اتریش تنها با پرداخت وجه به‌صورت یورو و به‌صورت نقد امکان‌پذیر خواهد بود و شما نمی‌توانید با ارائه چک و یا کارت‌های بانکی این وجه را پرداخت کنید. علاوه بر این توصیه می‌شود که در صورت لزوم پول خرد همراه خود داشته باشید تا بتوانید هزینه ویزای اتریش خود را به‌صورت دقیق پرداخت کنید. این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که در صورت پرداخت کامل هزینه توسط شما، تنها اسکناس‌های ۱۰۰ یورویی توسط سفارت اتریش پذیرفته‌شده خواهد بود و  نمی‌توانید اسکناس‌های ۲۰۰ یا ۵۰۰ یورویی را برای پرداخت هزینه صدور ویزا به سفارت اتریش ارائه کنید.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

نکات مهم در زمان‌بندی صدور ویزای اتریش

این نکته را مدنظر قرار دهید که با تعیین وقت از سوی سفارت بررسی پرونده و صدور ویزای اتریش شما در حدود ۳ تا ۴ ماه نیاز به زمان خواهد داشت، ازاین‌رو توصیه می‌شود که درصورتی‌که قصد هرگونه سفر به کشور اتریش ازجمله سفرهای کاری، سفرهای تحصیلی و یا سفرهای تفریحی رادارید، با برنامه‌ریزی دقیق در حدود ۳ یا ۴ ماه جلوتر برای دریافت ویزای اتریش اقدام کنید.

هم‌چنین این نکته را مدنظر قرار دهید که کارکنان باتجربه سفارت اتریش درصورتی‌که در پرونده ارائه‌شده توسط شما برای دریافت ویزای اتریش هرگونه نقص یا ارائه مدارک جعلی را مشاهده کنند، صدور ویزای شما را به حالت تعویق درخواهند آورد و از سفر کاری یا تحصیلی خود تا زمان دریافت مجدد وقت از سفارت اتریش و درخواست مجدد بررسی پرونده خود منع خواهید شد.

ازاین‌رو در ارائه مدارک خود صادق باشید و تمامی مدارک خواسته‌شده را با ترجمه دقیق و روان در زمان تعیین‌شده، برای بررسی پرونده خود به‌صورت کامل به سفارت اتریش ارائه کنید تا ویزای شما بدون وجود هیچ‌گونه مشکلی صادر شود. علاوه بر این توجه داشته باشید که تنها مدارک ضروری و خواسته‌شده را برای بررسی پرونده مدنظر ارائه کنید و از ضمیمه کردن مدارک دیگر برای بررسی پرونده جدا اجتناب کنید.

نکات امنیتی و ضروری ویزای کشور اتریش

 درصورتی‌که قصد سفر به کشور اتریش رادارید، این نکته را مدنظر قرار دهید که سفارت اتریش در قبال ویزاهایی که به‌صورت تقلبی توسط شرکت‌ها و افراد مختلف برای شما صادرشده است، هیچ‌گونه تعهدی نخواهد داشت.

 ازاین‌رو شما تنها با ویزای اتریش صادرشده توسط کنسولگری کشور اتریش قادر به سفر به‌صورت قانونی به این کشور خواهید بود و در صورت دارا بودن ویزاهای صادرشده از دیگر مراکز واسطه از ورود شما به کشور ممانعت قانونی به عمل خواهد آمد.

بنابراین شما نمی‌توانید باوجود ویزاهای دیگر سفر مدنظر خود را در زمان برنامه‌ریزی‌شده و رأس تاریخ مشخص به انجام برسانید. ازاین‌رو توصیه می‌کنیم که تنها برای دریافت ویزای اتریش با تعیین وقت تعیین شده به سفارت کشور اتریش مراجعه کنید و فریب افرادی که به شما وعده صدور ویزای فوری اتریش را در قبال دریافت هزینه کمتر می‌دهند نخورید. زیرا با دارا بودن ویزاهای صادرشده توسط افراد دیگر نه‌تنها نمی‌توانید به کشور اتریش سفر کنید، بلکه از دریافت ویزای قانونی کشور اتریش نیز تا مدت‌زمان مشخصی منع خواهید شد.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

 

آژانس مسافرتی سفری دیگر مجری مستقیم تور اتریش ، تور وین ، ویزای اتریش ، وقت سفارت اتریش و تور اروپا

تماس : ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

1 نظر

aaaa ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ پاسخ

سلام
یه خانم با یه تبعه اتریشی که پاسپورت فرندی پلاس در اتریش داره ازدواج کرده شوهره هم بخاطر نوع پاسپورتش نمیتونه دعوتنامه بفرسته
الان این خانومه چطور میتونه اقامت یا هر نحوی که بره برای شروع زندگیش اقدام کنه
کسی راه حلی بدون لطفا دریغ نکنه