ویزای آلمان بدون دعوتنامه

ویزای آلمان بدون دعوتنامه

سفر به آلمان، چالش های خاص خود را دارد. یکی از موضوعات اساسی پیش از سفر به این کشور، اخذ ویزای آلمان می باشد. البته تهیه مدارک و دیگر مقدمات سفر هم می تواند دغدغه هایی را برای مسافران ایجاد کند. برای مثال به همراه داشتن دعوتنامه از سوی یکی از دوستان یا آشنایان در آلمان شاید کار را برای بسیاری از افراد سخت کند. اما جای نگرانی وجود ندارد و این افراد هم با شرایط خاص قادر خواهند بود برای اخذ ویزای آلمان اقدام نمایند.
سفر به آلمان
آلمان کشوری بزرگ، صنعتی و البته گردشگری است. به همین دلیل همه روزه علاقه مندان بسیاری برای بازدید از این کشور دیدنی و یا حتی بنا به دلایل دیگری نظیر کار، زندگی و تحصیل به آلمان سفر می کنند. خوشبختانه آلمان، جاذبه های گردشگری بسیار زیادی را در خود جای داده است و شما می توانید از همه آن ها که تاریخی، تفریحی و گردشگری هستند، دیدن کنید. حتی نمایشگاه ها و تورهای تفریحی موقتی نیز در آلمان برگزار می شود که علاقه مندان برای بازدید از آن ها به آلمان سفر می کنند. اما چیزی که بسیار اهمیت پیدا می کند، مسئله دریافت ویزا و مجوز سفر به این کشور می باشد. اصولا برای سفر های تفریحی و کوتاه مدت، دریافت ویزای آلمان کار چندان سختی نیست و اگر شرایط عمومی را داشته باشید، می توانید به راحتی این ویزا را دریافت کنید. البته شما در این مقاله می توانید با نحوه اخذ ویزای آلمان به صورت عمومی یا با شرایط خاص آشنا شوید. پس با ما همراه باشید.

اخذ ویزای آلمان
یکی از موضوعاتی که این روزها اکثر افراد درگیر آن هستند، بحث مسافرت های خارجی و یا حتی اخذ اقامت در کشورهای اروپایی نظیر آلمان است. اما همان طور که می دانید برای انجام هر سفر خارجی چه کوتاه و چه طولانی مدت، شما نیازمند دریافت ویزای آن کشور خواهید بود. برای سفر به کشور آلمان هم این موضوع برقرار است و شما می بایست، از دوستان یا خانواده تان که در آلمان زندگی می کند، تقاضای دعوتنامه بکنید، تا با اخذ دعوتنامه سریع تر و راحت تر، ویزای آلمان را دریافت کنید. البته ممکن است، این شرایط برای شما وجود نداشته باشد و شما فردی را در آلمان نداشته باشید که چنین کاری را برای تان انجام دهد. در این حالت شما نباید ناامید شوید. شما از روش های دیگری نیز می توانید برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید و باز هم روادید آلمان را دریافت نمایید و همین طور که می دانید بدون دریافت ویزا، سفر به آلمان امکان پذیر نیست.

انواع ویزای آلمان
ویزاهای مختلفی برای ورود به آلمان وجود دارند که شما بنا به دلایل سفر خود به آلمان، می بایست برای دریافت ویزای مورد نظرتان اقدام نمایید. برخی از انواع ویزای آلمان، نیازمند دریافت دعوتنامه می باشند و برخی دیگر با روش های جایگزین به سادگی قابل اخذ هستند. اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های آلمان را دارید، می بایست برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایید. در صورتی که می خواهید برای ادامه کار به این کشور سفر کنید، نیز باید از طریق اخذ ویزای کار و ویزای تجاری آلمان اقدام نمایید. افرادی که قصد سرمایه گذاری در آلمان را دارند، می توانند برای اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان تلاش کنند. در دیگر موارد نظیر ازدواج با یک فرد آلمانی نیز شرایط خاصی وجود داشته و می بایست ویزای مربوط به آن اخذ شود. در حالتی هم که شما تنها به قصد یک سفر کوتاه مدت تفریحی یا توریستی می خواهید به آلمان سفر کنید، می بایست ویزای شینگن آلمان یا ویزای توریستی این کشور را دریافت نمایید.

مراحل اخذ ویزای آلمان
برای اخذ ویزای آلمان چه با داشتن دعوتنامه و چه در صورت دارا نبودن دعوتنامه، شما می بایست روال یکسانی را طی نمایید. در ابتدا می بایست برای اخذ ویزا آلمان، درخواست دهید. این درخواست از طریق ایمیل سفارت و یا دیگر راه های ارتباطی سفارت قابل انجام می باشد. در این مرحله شما باید وقت سفارت را تعیین کنید. در درخواست خود باید اطلاعاتی نظیر فرم درخواست، اطلاعات هویتی و شماره تماس خود را درج کنید. همچنین باید هزینه لازم را نیز پرداخت نمایید. در انتها اگر با درخواست شما موافقت شود، وقت سفارت برای شما قطعی شده و شما می بایست در زمان تعیین شده به سفارت آلمان در ایران مراجعه کرده و مراحل اداری و رسمی لازم برای اخذ ویزای این کشور را طی نمایید. پس از انجام امور مربوط به وقت سفارت، در مدت زمان تعیین شده درخواست شما بررسی شده و در صورت موافقت با درخواست تان ویزای شما صادر شده و پیکاب می شود. مرحله پیکاپ می تواند توسط موسسه های مهاجرتی و گردشگری انجام شود. در این مرحله می بایست کارت ویزا به گذرنامه شما الصاق شود. به طور کلی مدت زمان لازم برای صدور ویزا معمولا چیزی حدود 3 هفته خواهد بود. پس در هنگام خرید بلیط و رزرو هتل، دقت لازم را داشته باشید تا متضرر نشوید.

وقت سفارت آلمان
همان طور که گفتیم، یکی از مراحل اصلی برای اخذ ویزای کشور آلمان، وقت سفارت این کشور می باشد. در وقت سفارت که می بایست روال اداری صدور ویزا به صورت حضوری صورت پذیرد، فرد متقاضی می بایست با همراه داشتن مدارک لازم جهت دریافت وقت سفارت به آژآنس های معتبر مسافرتی و یا کارگزاری سفارت آلمان مراجعه نماید. در وقت سفارت شما می بایست هزینه اخذ ویزا را پرداخت کرده و مدارک لازم جهت صدور ویزا را به کارمندان سفارت تحویل دهید. اطلاعات جزئی در خصوص مدارک صدور ویزای آلمان در بخش بعدی قابل مشاهده است. علاوه بر تحویل مدارک در مواردی می بایست، شما در مصاحبه شرکت نمایید. این مصاحبه معمولا برای اخذ ویزاهای بلند مدت و مهاجرتی صورت می گیرد. در خصوص ویزای توریستی کمتر این اتفاق می افتد. اما به هر حال شما می بایست خود را برای انجام این کار آماده کنید. علاوه بر این ها انگشت نگاری های لازم از شما به عمل خواهد آمد. به همین جهت فرد متقاضی در وقت سفارت خود، شخصا باید حضور پیدا کند و استفاده از دیگر افراد مجاز نمی باشد و ممکن است عواقبی را نیز برای شما در پی داشته باشد. پس به این موضوع توجه داشته باشید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای آلمان
همان گونه که گفتیم شما در وقت سفارت آلمان می بایست، مدارک لازم جهت اخذ ویزای این کشور را تحویل دهید. اما این که این مدارک شامل چه مواردی می شوند، سوالی است که در این جا به آن پاسخ خواهیم داد. از جمله مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی و عمومی آلمان می توان به مواردی همچون اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی گذرنامه معتبر، دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید، مدرکی که نشان دهد، شما از وضعیت مالی مناسبی برخوردار هستید( فیش حقوقی چند ماه اخیر، سند ملک و … ). بلیط هواپیما، بیمه مسافرتی. وجود دعوتنامه اگرچه می تواند به کار شما سرعت بخشیده و به شما در اخذ ویزای این کشور کمک کند؛ اما شما در مواردی با شرایط خاص می توانید برای اخذ ویزای آلمان بدون دعوتنامه هم درخواست بدهید. در این حالت شما حتما می بایست، محل زندگی خود را در آلمان معرفی کنید و یا فیش رزرو هتل را به همراه داشته باشید.
در صورتی که شما بنا به دلایل دیگر قصد سفر به آلمان را دارید، باید مدارک مربوط به ویزای مورد نظر را به همراه داشته باشید. برای مثال اگر قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارید، باید پذیرش دانشگاه مقصد را گرفته باشید و ریز نمرات تان را به همراه دیگر مدارک تحصیلی به همراه داشته باشید.

نقش دعوتنامه در اخذ ویزای آلمان
برای اخذ ویزای آلمان دعوتنامه می تواند نقش موثری داشته باشد. البته در برخی شرایط شما حتما می بایست این دعوتنامه را اخذ نمایید. اما موضوعی که در چندین سال اخیر به اشتباه تفهیم شده است، موضوع الزام داشتن دعوتنامه می باشد. برای از بین بردن تمام این شایعات باید عرض کنیم که دعوتنامه هیچ گاه نمی تواند صدور ویزای آلمان را برای شما تضمین نماید. دعوتنامه قطعا نقش مفیدی را در تسریع مراحل اخذ ویزای آلمان و شرایط آن ایفا خواهد کرد؛ اما به منزله مجوزی برای صدور قطعی ویزای آلمان نمی باشد. پس اگر با چنین شایعه ای مواجه شدید که شما با داشتن دعوتنامه آلمان، قطعا می توانید برای اخذ هر نوع ویزایی اقدام نمایید و به طور تضمینی ویزای آلمان را دریافت کنید، آن را نپذیرید. شما حتی بدون دعوتنامه هم می توانید ویزای آلمان را دریافت کنید. اما باید تکلیف برخی شرایط خود را در آلمان مشخص نمایید.

در چه شرایطی می توان بدون داشتن دعوتنامه ویزای آلمان را دریافت کرد؟
همان طور که گفتیم شما در برخی موارد می توانید بدون داشتن دعوتنامه آلمان، برای اخذ ویزای آلمان اقدام کنید. معمولا در ویزای توریستی و ویزای کوتاه مدت دیدار خویشاوندان، دارا نبودن دعوتنامه نمی تواند خلالی در مراحل صدور ویزا ایجاد کند. البته شما باید وضعیت محل سکونت، هزینه زندگی و شرایط خود را در این مدت زمان مشخص نمایید. شما با رزرو هتل و داشتن هزینه لازم برای زندگی کوتاه مدت می توانید این موارد را تضمین نمایید. در برخی مشاغل خاص در آلمان می توان با دریافت کارت آبی بدون داشتن دعوتنامه برای دریافت ویزای آلمان اقدام نمود. همچنین افرادی که قصد تاسیس شرکت در آلمان را دارند و یا افرادی که با یک شخص تبعه آلمان ازدواج کرده اند هم می توانند بدون داشتن دعوتنامه و با رعایت قوانین و شرایط خاص برای اخذ ویزای آلمان اقدام کنند. البته در ادامه در خصوص این شرایط و نحوه صدور ویزای آن صحبت می کنیم.

اخذ ویزا و اقامت آلمان از طریق کسب کارت آبی، بدون دعوتنامه
یکی از روش های اخذ ویزای آلمان و دریافت اقامت موقت و دائم این کشور، داشتن کارت آبی کشور آلمان می باشد. در آلمان برخی مشاغل خاص و نیازمند مهارت و تخصص ویژه وجود دارند که تنها افراد کمی قادر به کار در این مشاغل بوده و مهارت های خاص مربوط به این مشاغل را دارند. اگر شما هم دارای مدرک معتبر علمی هستید و در یکی از زمینه های تعیین شده، دارای مهارت ویژه و خاص هستید، می توانید جهت دریافت ویزای آلمان و حتی اقامت دائم این کشور درخواست دهید. توجه داشته باشید که مدرک تحصیلی شما می بایست معتبر بوده و توسط سازمان ارزشیابی مدارک تحصیلی آلمان تایید شده باشد. البته استفاده از این روش کار چندان ساده ای نیست و زمینه های شغلی و مهارتی کمی هستند که نیاز به افراد متخصص و حرفه ای در آن زمینه دارند. معمولا رشته های ورزشی ملی می توانند جز این دسته از مشاغل باشند. در هر صورت این روش یکی از فرصت های بسیار ویژه برای اخذ اقامت دائم کشور آلمان بوده که کار را برای زندگی در این کشور آسان می کند و شما دیگر نیازی به دعوتنامه کاری نخواهید داشت.

اخذ ویزا و اقامت آلمان از طریق ازدواج و بدون دعوتنامه رسمی
یک روش دیگر که برای اخذ ویزای آلمان نیاز به دعوتنامه خاصی ندارد، ازدواج با یک فرد آلمانی یا تبعه این کشور می باشد. شما با ازدواج با یک مرد یا زن آلمانی به راحتی می توانید به این کشور سفر کرده و حتی بعد از مدت زمان یک سال زندگی در آلمان برای اخذ اقامت دائم آن نیز اقدام نمایید. البته فرد مورد نظر باید دارای منزل مسکونی بوده و توانایی اداره کردن زندگی دو نفر را داشته باشد. در این حالت مشکل مسکن و تامین هزینه های زندگی در آلمان که بسیار اهمیت دارد، حل می شود و شما نیازی به دعوتنامه رسمی نخواهید داشت.

اخذ ویزا و اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت در آلمان و بدون دعوتنامه
در صورتی که شما قصد سرمایه گذاری در آلمان را دارید و یا می خواهید یک شرکت در این کشور تاسیس کنید، دیگر نیازی به دعوتنامه نخواهید داشت؛ به این دلیل که قطعا کسی که توانایی تاسیس یک شرکت را در آلمان دارد، توانایی تامین زندگی خود در این کشور را نیز خواهد داشت. اما برای اطمینان بهتر است، در آلمان دارای ملک شخصی باشید و یا به طور موقت هتلی را رزرو کرده باشید. در این صورت به راحتی می توانید برای اخذ ویزای آلمان اقدام نمایید. البته در طولانی مدت و پس از گذشت مدت مشخص، می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید که دیگر نیازی به ویزا و دعوتنامه نیز نخواهید داشت. در این حالت شخص شما خود می تواند به عنوان یک دعوت کننده برای دیگر افراد، دوستان یا آشنایان دعوت نامه ارسال کند. البته در ابتدا هم کاملا مشخص بود که برای فردی که توانایی ثبت شرکت را دارد و انگیزه های لازم در این خصوص را نیز دارا می باشد، دیگر نیازی به داشتن دعوتنامه نیست.

اخذ ویزای توریستی آلمان، بدون دعوتنامه
تقریبا می توان گفت، بیشترین دلیل برای مسافرت ایرانیان به آلمان، سفرهای توریستی و کوتاه مدت به این کشور می باشد. خوشبختانه برای اخذ ویزای توریستی آلمان شرایط سختی وجود ندارد و شما حتی بدون دعوتنامه هم می توانید برای اخذ ویزای آلمان اقدام کنید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که می بایست قبل از اقدام به اخذ ویزای آلمان، بلیط هواپیما خود را تهیه کرده باشید و فیش رزرو هتل را نیز به همراه داشته باشید. البته در شرایطی که از تورهای گردشگری استفاده می کنید، این شرایط توسط تورها در نظر گرفته شده و هتل و بلیط هواپیما توسط تور رزرو می شود. در این حالت اخذ ویزای آلمان آسان بوده و با خیال راحت تر می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید. خوشبختانه آلمان جاذبه های گردشگری متنوع و بی نظیری دارد و به شما نیز توصیه می کنیم، حتما سفری به این کشور داشته باشید.

برای درخواست کدام ویزا، وجود دعوتنامه الزامی است؟
برخی از انواع ویزا نیز وجود دارند که برای دریافت آن ها حتما می بایست دعوتنامه ای از طرف شخص یا سازمان خاصی برای تان ارسال شود. برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های آلمان را دارند، باید عرض کنیم که شما می بایست پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را دریافت کنید. این پذیرش حکم دعوتنامه را برای شما خواهد داشت. همچنین افرادی که از طریق مصاحبه های شغلی در شغل خاصی استخدام می شوند، می بایست دعوتنامه کاری از سوی کارفرمای خود دریافت کنند و کارفرما باید شرایط زندگی وی را در آلمان تضمین نماید. در این موارد داشتن دعوتنامه الزامی بوده و بدون داشتن دعوتنامه کاری یا پذیرش دانشگاه، ویزای مربوطه برای شما صادر نخواهد شد. پس حتما به این موارد توجه داشته باشید.

در دعوتنامه چه شرایطی باید تضمین شود؟
اصولا بسته به این که شما چه نوع دعوتنامه ای را دریافت می کنید، فرد دعوت کننده باید شرایطی را در دعوتنامه تضمین کند. در دعوتنامه های توریستی یا خویشاوندی که از طرف یک دوست یا یکی از اقوام شما ارسال می شود، معمولا فرد دعوت کننده می بایست وضعیت سکونت و تامین هزینه های شما را در دعوت نامه مشخص کند. عموما در چنین دعوتنامه هایی این دو مورد حتما از سوی دعوت کننده تامین می شود. در دعوتنامه های کاری، علاوه بر تهیه مسکن، حقوق ماهیانه و رعایت قوانین کشور تضمین می شود. در دعوتنامه یا پذیرش دانشگاه های آلمان، قبولی در دانشگاه مورد نظر و شرایط و امکاناتی که دانشگاه در مدت تحصیل در اختیار شما قرار می دهد، تضمین می شود. عموم مواردی که در دعوتنامه ها تضمین می شوند، همین چند مورد هستند و اصولا دعوتنامه برای تضمین همین موضوعات مهم ارسال می شود.

سفارت آلمان در ایران
خوشبختانه آلمان در ایران دارای سفارتخانه می باشد. از این رو شما جهت دریافت ویزای این کشور و دیگر اقدامات مربوط به سفارت آلمان می بایست به این مکان مراجعه نمایید. البته توصیه می کنیم، پیش از مراجعه به سفارت این کشور، حتما وقت قبلی داشته باشید.
آدرس سفارت آلمان در تهران:
تهران- خیابان فردوسی- شماره 320-324
ساعات کاری سفارت آلمان:
در روز های یکشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 7 الی 15:30
در روز های دوشنبه و سه شنبه از ساعت 7 الی 16
بخش تایید مدارک، روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7:30 تا 10:30 با وقت قبلی.
تمامی اطلاعات لازم در خصوص سفارت آلمان در بالا درج شده است. شما از این طریق می توانید برای ارتباط با سفارت کشور آلمان در ایران اقدام نمایید.

تمدید ویزای آلمان
این نکته را توجه داشته باشید که شما بر اساس نوع ویزایی که دریافت می کنید، تنها در مدت زمان تعیین شده در برگه ویزا می توانید در کشور مورد نظر یعنی آلمان حضور داشته باشید. معمولا روی برگه ویزا، زمان آغاز، زمان پایان و مدت زمان حضور در کشور آلمان ثبت شده است. شما در این مدت فرصت دارید که به آلمان سفر کرده و سپس در زمان مقرر به کشور باز گردید. در صورتی که کار شما زمانی بیشتر از زمان درج شده بر روی ویزا، احتیاج دارد، شما پیش از اتمام مهلت ویزا، می بایست جهت تمدید ویزای آلمان اقدام نمایید. در غیر این صورت شما حضور غیر قانونی در آلمان داشته و باید به کشور خود باز گردید. در مواردی نیز ممکن است، برخورد قانونی با شما صورت پذیرد و عواقب جبران ناپذیری را برای شما در پی خواهد داشت.

نکات مهم برای دریافت ویزای آلمان
در خصوص اخذ ویزای کشور آلمان بهتر است به این چند نکته توجه داشته باشید:
– قبل از هر کاری، درباره روش های اخذ ویزای آلمان با دعوتنامه یا بدون آن اطلاعات لازم را کسب کنید.
– با افراد و موسسه های معتبر مهاجرتی مشورت کنید.
– مدارک خود را به صورت کامل تنها به کارکنان سفارت تحویل دهید.
– به افرادی که با دریافت پول های گزاف قصد فریب شما را دارند، اعتماد نکنید.
– قوانین و شرایط اخذ ویزای کشور آلمان را در نظر داشته باشید.
– در وقت سفارت فرد متقاضی خود شخصا می بایست، حضور داشته باشد. اما حضور کودکان زیر 6 سال الزامی نمی باشد.
– هزینه اخذ ویزای برای هر فرد بالای 6 سال به صورت مجزا محاسبه می شود.
– حتما با وقت قبلی به سفارت آلمان مراجعه کنید؛ چرا که در غیر این صورت به درخواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط آلمان، وقت سفارت آلمان، ویزای آلمان ، تور آلمان و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

ناشناس 4 اسفند 1399 پاسخ

وای خیلی خوبه ساییتون