چگونه ویزای آتن یونان را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای آتن یونان را دریافت نمائیم؟

ویزای آتن، گذرنامه ای است که از کشور مبدا توسط متقاضی اخذ شده تا اجازه ورود به شهر آتن را داشته باشد. همه ساله مسافرین بسیاری از طریق رزرو تور اروپا…

آتن پایتخت کشور یونان بوده که یکی از مهمترین شهرهای این کشور نیز به شمار میرود. با توجه به اینکه سالانه افراد زیادی برای مقاصد خاص اقدام به اخذ ویزای آتن می کنند در این مقاله ما سعی کرده‌ایم مهمترین انواع این ویزا را شرح داده و در مورد نحوه اخذ این ویزاها مطالبی را بیان کنیم.

شهر آتن

کشور یونان یکی از کشورهایی است که به خاطر برخورداری از قدمت تاریخی، فرهنگی و طبیعت فوق العاده و موارد دیگر بسیار مورد توجه افراد قرار می گیرد که در این بین شهر آتن از جمله مهمترین شهرهای این کشور می باشد که سالانه افراد زیادی جهت اهداف مختلف به این شهر سفر می کنند. توجه داشته باشید برای ورود به کشور یونان و شهر آتن نیاز به اخذ ویزا است که به طور کلی می‌توان گفت ویزای آتن گذرنامه ای است که از کشور مبدا توسط متقاضی اخذ شده تا اجازه ورود به شهر آتن را داشته باشد. همه ساله مسافرین بسیاری از طریق رزرو تور اروپا به این شهر زیبا سفر مینمایند.

ویزای آتن
ویزای آتن

ویزای توریستی آتن

یکی از انواع پرکاربرد ویزای آتن، ویزای توریستی این شهر می باشد که یکی از پر مخاطب ترین نوع ویزای یونان است که این نوع ویزا بطور کلی برای گردشگران و توریست ها می باشد و افراد با اخذ این نوع روادید می تواند سفرهای کوتاه تفریحی به شهر آتن داشته و یا جهت دیدار با اعضا خانواده و بستگان از این نوع ویزا استفاده کنند. توجه داشته باشید اگر قصد تحصیل یا کار در کشور یونان و شهر آتن را دارید این نوع ویزا مناسب نمی باشد بلکه باید اقدام به اخذ نوع مناسبی ویزای آتن کنید. با اخذ ویزای توریستی یونان و سفر به این کشور شما می توانید تنها ۹۰ روز در شهر آتن اقامت داشته باشید و پس از آن باید این شهر را ترک کنید و در صورتی که بخواهید بیشتر از این مدت در شهر آتن بمانید باید قبل از تمام شدن مدت زمان اعتبار ویزا تان اقدام به تمدید آن کنید. زمان بررسی اولیه مدارک به منظور صدور ویزای آتن به طور معمول دو هفته طول می کشد پس لازم است زمان مناسبی را برای اخذ این ویزا در نظر بگیرید.

ویزای آتن
ویزای آتن

ویزای تحصیلی آتن

یکی دیگر از انواع ویزای آتن، ویزای تحصیلی می باشد که افراد جهت ادامه تحصیل در کشور یونان و شهر آتن باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی آتن نمایند. تحصیل در یونان و به خصوص شهر آتن دارای ویژگی های بسیار مثبتی بوده که این امر موجب شده است سالانه افراد زیادی اقدام به تحصیل در کشور یونان و شهر آتن کنند. از مهمترین مزایای تحصیل در این شهر این است که افراد در بیشتر رشته‌ها می‌توانند به صورت رایگان به تحصیل در دانشگاه های این شهر بپردازند. توجه داشته باشید برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آتن باید به یکی از دو زبان یونانی یا انگلیسی مسلط باشید‌. لازم است جهت طی کردن مراحل دریافت ویزای تحصیلی آتن با افرادی کاربلد و مشاوران خبره در ارتباط باشید تا به راحتی بتوانید این ویزا را اخذ نماید.

ویزای تحصیلی آتن
ویزای تحصیلی آتن

ویزای تجاری آتن

اقامت در کشور یونان و در شهر آتن و همچنین توسعه تجارت در شهر آتن یکی از آرزوهایی است که افراد زیادی آن را در فکر خود می پرورانند. توجه داشته باشید لازم است قبل از هر اقدامی برای گرفتن اقامت دائم کشور یونان و شهر آتن و همچنین ثبت شرکت در این شهر لازم است اقدام به اخذ ویزا تجاری آتن نمایید. به طور حتم داشتن ویزای تجاری آتن به شما این امکان را می دهد که با شرکتهای کشور یونان و شهر آتن ارتباط برقرار کرده و به راحتی کسب و کار خود را توسعه دهید از طرفی اگر تمایل به دریافت اقامت دائم کشور یونان را دارید آسان ترین و بهترین روش آن اخذ این ویزا می باشد. همچنین با داشتن این ویزا می‌توانید به صورت مکرر و طولانی مدت در شهر آتن اقامت داشته باشید و از فرصت های سرمایه گذاری و تجارت سودمند در شهر آتن بهره‌مند گردید.

ویزایویزای تجاری آتن
ویزای تجاری آتن

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آتن

تعدادی از مهمترین انواع ویزای آتن را در بالا ذکر کردیم اما توجه داشته باشید که برای دریافت این ویزاها به مدارک خاصی نیاز بوده که مهمترین این مدارک شامل لیست بیمه کارمندی، حکم بازنشستگی برای بازنشستگان، گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان، گذرنامه دارای اعتبار به همراه گذرنامه قبلی، شناسنامه، نامه رسمی بانک مبنی بر وضعیت حساب بانکی متقاضی در سه ماه گذشته،  بیمه نامه مسافرتی معتبر، رزرو بلیط و هتل در شهر آتن، عکس رنگی جدید با ابعاد سه و نیم در چهار و نیم سانتی متر، پروانه مطب و کارت نظام پزشکی برای پزشکان، گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه برای مشاغل غیر دولتی، رضایت نامه محضری برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی پدر قصد سفر دارند و ترجمه مدارک شغلی همسر برای خانم های خانه دار می شود.

ویزای آتن
ویزای آتن

مراحل دریافت ویزای آتن

برای دریافت انواع ویزای آتن حداقل دو هفته زمان نیاز بوده که متقاضی در این زمان باید ابتدا مدارک مورد نیاز جهت اخذ این ویزا را فراهم نموده و پس از پر کردن فرم درخواست ویزا، آن را به سفارت یونان ارائه داده تا از طرف سفارت وقت و زمان مشخصی جهت انجام مصاحبه مشخص شود. پس از اینکه با ارسال ایمیل وقت مصاحبه برای متقاضی ارسال شد فرد باید در زمان و تاریخ دقیق به سفارت یونان در کشور خود رفته و با ارائه مدارک مورد نیاز آماده انجام مصاحبه شود. توجه داشته باشید که حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در سفارت الزامی بوده و هر فرد باید شخصیت در سفارت حضور یابد. نکات بسیار زیادی در هنگام مصاحبه حائز اهمیت می باشد که اگر به این نکات توجه نداشته باشید ممکن است ویزای آتن شما ریجکت شود. مثلا حضور به موقع و با لباس های مرتب و منظم در سفارت از نکات کلیدی می باشد همچنین به هیچ عنوان اقدام به ارائه مدارک جعلی و نامعتبر نفرمایید زیرا این موارد به طور حتم موجب باطل شدن و ریجکت شدن برای متقاضی می شود.

مراحل دریافت ویزای آتن
مراحل دریافت ویزای آتن

آدرس سفارت یونان در تهران

همانطور که گفته شد جهت اخذ . باید به سفارت یونان در کشور خود مراجعه نمایید. ایرانیانی که قصد اخذ این ویزا را دارند لازم است به آدرس تهران، خیابان ولیعصر، بلوار اسفندیار، پلاک ۴۳ مراجعه کرده و اقدام به اخذ ویزا نمایند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!